EKSTRA
MENÜ

Aspilsan

Aspilsan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Aspilsan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 69 Aspilsan haberi bulunmuştur.

Aspilsan Haberleri

ASPİLSAN Türk Silahlı Kuvvetlerinin gücüne güç katıyor

ASPİLSAN Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gücüne güç katıyor

Kayseri'de hayırsever iş adamlarının bağışlarıyla 1981'de kurulan ASPİLSAN Enerji, TSK'nin kara, hava ve denizde ihtiyaç duyduğu uzun ömürlü bataryaları üreterek savunma sanayisinin güçlenmesine önemli katkı sağlıyor.

24.12.2020Ekonomi
Gölcük’e batarya yatırımı

Gölcük’e batarya yatırımı

Ford Otosan’ın Kocaeli’nde üreteceği E-Transit için, ‘batarya montaj fabrikası’ yatırımı hayata geçiriliyor. Polonya’da LG’nin üreteceği pil hücreleri Gölcük’teki batarya üretim hattında yüzde yüz elektrikli Transit için bir araya getirilecek. Kocaeli fabrikalarına yapılan toplam elektrifikasyon yatırımı ise 56 milyon Euro oldu.

3.12.2020Ekonomi
Türkiyenin ilk lityum iyon pil üretim tesisinin temeli Kayseride atıldı

Türkiye'nin ilk lityum iyon pil üretim tesisinin temeli Kayseri'de atıldı

ASPİLSAN Enerji tarafından kurulacak Türkiye'nin ilk lityum iyon pil üretim tesisinin temeli, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar'ın da katıldığı törenle atıldı.

2.10.2020Teknoloji
Türkiyenin ilk lityum iyon pil üretim tesisi için büyük gün geldi

Türkiye'nin ilk lityum iyon pil üretim tesisi için büyük gün geldi

Kayseri'de ASPİLSAN Enerji tarafından kurulacak Türkiye'nin ilk lityum iyon pil üretim tesisinin temeli yarın törenle atılacak.

1.10.2020Teknoloji

Türkiye'nin ilk lityum iyon pil üretim tesisinin inşaatı başlıyor

ASPİLSAN Enerji tarafından kurulacak Türkiye'nin ilk lityum iyon pil üretim tesisinin inşaat sözleşmesi imzalandı.

21.08.2020Teknoloji
Rejenerasyon-20 projesi için başvurular başladı

Rejenerasyon-20 projesi için başvurular başladı

Teknopark İstanbul'un kuluçka merkezi Cube Incubation'ın İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen "Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20" projesi için başvurular başladı.

3.07.2020Teknoloji
Bakanlar Akar, Varank ve Karaismailoğlu, ASPİLSANda incelemelerde bulundu

Bakanlar Akar, Varank ve Karaismailoğlu, ASPİLSAN'da incelemelerde bulundu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, ASPİLSAN Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ'yi ziyaret etti.

25.06.2020Gündem
Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezine bir destek daha

Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi'ne bir destek daha

Teknopark İstanbul'un kuluçka merkezi Cube Incubation, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın (İSTKA) Kovid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında "Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20" ile destek almaya hak kazandı.

15.06.2020Teknoloji
Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezine Rejenerasyon-20 projesiyle İSTKAdan destek

Teknopark İstanbul Kuluçka Merkezi'ne "Rejenerasyon-20" projesiyle İSTKA'dan destek

Teknopark İstanbul'un kuluçka merkezi Cube Incubation, İstanbul Kalkınma Ajansı'nın (İSTKA) Kovid-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında "Girişimcilik Ekosistemi Yenilenme Projesi: Rejenerasyon-20" ile destek almaya hak kazandı.

14.06.2020Ekonomi
Türkiyenin ilk raylı sistemler aküsü ASPİLSAN tarafından üretildi

Türkiye'nin ilk raylı sistemler aküsü ASPİLSAN tarafından üretildi

Türk savunma sanayisinin önemli aktörlerinden ASPİLSAN Enerjinin mühendisleri, metro, tramvay, hızlı tren ve elektrikli tren gibi ulaşım ağlarına hız kazandıracak akü üretmeyi başardı.

13.06.2020Ekonomi
Savunma sanayisine 250 milyon liralık destek

Savunma sanayisine 250 milyon liralık destek

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSK Güçlendirme Vakfı), Türk Silahlı Kuvvetlerinin imkan ve kabiliyetlerinin artırılmasına yönelik bu yıl 250 milyon liralık kaynak aktarımı yapacak.

8.03.2020Ekonomi
Milli savunma ve havacılık sanayi SAHA EXPOda kanatlanacak

Milli savunma ve havacılık sanayi SAHA EXPO'da kanatlanacak

Yerli ve milli savunma ve havacılık sanayinin işbirliği ve tanıtım platformu SAHA EXPO 2020, 25-28 Mart tarihleriNDE İstanbul Fuar Merkezi'nde dünyanın 39 ülkesinden profesyonel ziyaretçilerini ağırlayacak.

5.03.2020Teknoloji
Savunma sanayisinin inovasyon üssünde mühendis sayısı artacak

Savunma sanayisinin inovasyon üssünde mühendis sayısı artacak

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu, bugüne kadar 1763 yerli ve milli Ar-Ge projesini gerçekleştirdiklerini belirterek, "Teknoparkımızda yüksek teknoloji üreten şirketlerde ve girişimci gruplarında çalışan 5 bin 392 nitelikli Ar-Ge çalışanı bulunuyor. 2021 yılı başlarında inşaatının tamamlanarak faaliyeti alınmasıyla birlikte yerleşkemizde istihdam ettiğimiz Ar-Ge mühendisi sayısı 9 bini geçecek." dedi.

26.02.2020Teknoloji
ASPİLSAN, HAVELSANın Bulut Bilişim Sistemine geçti

ASPİLSAN, HAVELSAN'ın "Bulut Bilişim Sistemi"ne geçti

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, dünyada 2-3 milyon, Türkiye'de de 25-30 bin siber güvenlik uzmanı açığı bulunduğunu belirterek, "Hiçbir kurum kendi güvenliğini yüzde 100 güvence altına alacak uzman bulamıyor. Bu nedenle var olan uzmanlığı ortak kullanıyor. Bulut sistemi bunu da sağlıyor." dedi.

30.01.2020Teknoloji
TSKnin enerjisine 100 milyon lira yatırım

TSK'nin enerjisine 100 milyon lira yatırım

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı, ASPİLSAN'a yapacağı yaklaşık 100 milyon liralık yatırımla TSK'nin enerjisine güç katacak.

5.11.2019Ekonomi
TSKnin enerjisine 100 milyon lira yatırım

TSK'nin enerjisine 100 milyon lira yatırım

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı, ASPİLSAN'a yapacağı yaklaşık 100 milyon liralık yatırımla TSK'nin enerjisine güç katacak.

5.11.2019Ekonomi
TSKnin enerji kaynağına yerli teknoloji desteği

TSK'nin enerji kaynağına yerli teknoloji desteği

Türk Silahlı Kuvvetleri için uzun ömürlü bataryaları üreten ASPİLSAN Enerji, yurt dışından 60 bin dolara ithal edilen punta makinesini yerli imkanlarla 8 ayda yaklaşık 35 bin dolara üretmeyi başardı.

8.10.2019Teknoloji
TSKnin enerji kaynağına yerli teknoloji desteği

TSK'nin enerji kaynağı"na yerli teknoloji desteği

Türk Silahlı Kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu uzun ömürlü bataryaları üreten ASPİLSAN Enerji, pil bloklarının birleştirilmesi için kullanılan ve yurt dışından 60 bin dolara ithal edilen punta makinesini yerli imkanlarla 8 ayda yaklaşık 35 bin dolara üretmeyi başardı.

7.10.2019Ekonomi
Demir: Portalı hayata geçireceğiz

Demir: Portalı hayata geçireceğiz

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir "Sektörün yeteneklerinin belirlenmesi ve tekrarların önüne geçilerek sağlıklı ve etkin yatırımların yapılabilmesi, harbe hazırlık faaliyetleri çerçevesinde farklı sektördeki benzer yeteneklerin tespit edilmesi amacıyla tüm sektör firmalarımızın detaylı ve güncel bilgilerinin derleneceği, değerlendirilebileceği Savunma Sanayi Yetenek Envanteri (YETEN) Portalı'nı yakın zamanda hayata geçireceğiz" dedi.

21.03.2019Ekonomi
Hava araçlarının enerjisi ASPİLSANdan

Hava araçlarının enerjisi ASPİLSAN'dan

Türk savunma sanayisinin önemli aktörlerinden ASPİLSAN Enerji, kamuya ait hava araçlarının büyük bölümünün akü ihtiyacını karşılıyor

12.03.2019Ekonomi
TSKnin enerjisine yerli ve milli destek

TSK'nin enerjisine yerli ve milli destek

Türkiye'nin yerli sermayeyle kurulan milli kuruluşlarından ASPİLSAN Enerji, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) ihtiyaç duyduğu uzun ömürlü bataryaları üreterek savunma sanayisine destek veriyor.

7.03.2019Teknoloji
Türkiyede yapılıyor 2021de seri üretime geçecek

Türkiye'de yapılıyor! 2021'de seri üretime geçecek

SAHA İstanbul üyelerinden ASPİLSAN, Türkiye'nin ilk Lityum İyon Silindirik Pil Üretim Tesisi'ni kurarak kritik alanlardaki pil ihtiyacını karşılayıp, millileştirme hamlesine katkı sağlayacak. Yılda 2 milyon adet pil üretim kapasitesine sahip olacak tesisin temelinin yıl ortasına kadar atılması, Mart 2021'de seri üretime geçmesi planlanıyor.

22.02.2019Ekonomi
Yerli pille milyon dolarlar ülkede kalacak

Yerli pille milyon dolarlar ülkede kalacak

Savunma ve havacılık sanayisindeki yerli ve milli üretime yönelik çabalar çok boyutlu olarak sürüyor. SAHA İstanbul üyelerinden ASPİLSAN Enerji Sanayi ve Ticaret AŞ de yeni pil üretim tesisiyle Türkiye'nin ihtiyaçlarının yurt dışından karşılanmasının önüne geçmeyi, belgelendirme konusundaki adımlarla küresel firmalara ürün satmayı hedefliyor.

22.02.2019Teknoloji
Kayseride OSBye 20 milyon liralık yatırım

Kayseri'de OSB'ye 20 milyon liralık yatırım

Kayseri'deki Mimarsinan Organize Sanayi Bölgesi'ne bu yıl 20 milyon liralık yatırım bütçesi ayrıldı.

4.02.2019Ekonomi
Savunmanın liderleri 10 milyar lira sınırını aştı

Savunmanın liderleri 10 milyar lira sınırını aştı

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının (TSKGV) bağlı ortaklıkları olan ve savunma sanayisinin "amiral gemisi" olarak nitelendirilen şirketler geçen yılki performanslarıyla 10,5 milyar liralık ciroya ulaştı.

6.09.2018Ekonomi
İlk Ar-Ge Merkezi’ni kurdu

İlk Ar-Ge Merkezi’ni kurdu

Aspilsan Enerji, Ar-Ge Merkezi’nde 22 mühendis istihdam ediliyor.

29.09.2017Ekonomi
Yeni teknolojiler savunma sanayisinden çıkacak

Yeni teknolojiler savunma sanayisinden çıkacak

Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı bünyesinde savunma sanayisine öncülük eden şirketler, 5 yıllık dönemde yeni teknolojiler geliştirme konusunda kendilerine önemli hedefler koydu.

10.06.2017Ekonomi
Savunmanın amiral gemileri 7,8 milyar lira çekti

Savunmanın amiral gemileri 7,8 milyar lira çekti

Savunma sanayisinin amiral gemisi olarak kabul edilen Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) şirketleri, yurt içi ve dışındaki faaliyetleriyle önemli ekonomik büyüklüklere ulaştı.

3.05.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

TSKGV Genel Müdürü Sadık Piyade Paşa’dan aldığım mektup

Geçen hafta Ankara’da Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfı (TSKGV) Genel Müdürü Sayın Sadık Piyade Paşa’yı ve ekibini ziyaret etme şansım oldu. Ziyaretim sonrasında kendisinden aldığım mektupta vakıf hakkında detaylı bilgiler vardı. Sizlerle paylaşmak isterim.

31.12.2019