EKSTRA
MENÜ

Anadolu Hayat Emeklilik

Anadolu Hayat Emeklilik ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Anadolu Hayat Emeklilik haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 453 Anadolu Hayat Emeklilik haberi bulunmuştur.

Anadolu Hayat Emeklilik Haberleri

Acenteler ve satış ekibi online zirvede buluştu

Acenteler ve satış ekibi online zirvede buluştu

Anadolu Hayat Emeklilik tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen Acenteler Zirvesi ve Direkt Satış Zirvesi, bu yıl pandemi nedeniyle dijital ortamda gerçekleştirildi.

29.01.2021Sigorta
2021’de BES getirileri farklı olacak

2021’de BES getirileri farklı olacak

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Yılmaz Ertürk, 2021’de Türkiye ve dünya ekonomisinin, 2020 yılına kıyasla daha iyi bir performans göstereceğini söyledi.

25.12.2020Ekonomi
BES ekonomiye güç katacak

BES ekonomiye güç katacak

Türkiye’de 27 Ekim’de 17’nci yılını geride bırakan Bireysel Emeklilik Sistemi (BES) büyümeye devam ediyor. Yaklaşık 7 milyon katılımcı sayısına ulaşan gönüllü BES, makro anlamda da ülkemizde tasarrufların artmasına yol açarak, ekonomiye büyük katkı sağlıyor.

4.12.2020Sigorta
Anadolu Hayat Emeklilik’ten DEV BES planı

Anadolu Hayat Emeklilik’ten DEV BES planı

Anadolu Hayat Emeklilik, Dünya Engelliler Vakfı iş birliğiyle DEV BES (Bireysel Emeklilik Sistemi) planını satışa sundu.

14.11.2020Sigorta
1.6 milyar liralık BES birikimini Fonmatik Robo değerlendirdi

1.6 milyar liralık BES birikimini Fonmatik Robo değerlendirdi

Anadolu Hayat Emeklilik’in, bireysel emeklilik katılımcılarının birikimlerini en doğru şekilde değerlendirebilmeleri için hayata geçirdiği Fonmatik ROBO birinci yaşını kutluyor.

30.10.2020Sigorta
Hastalıklarla ile mücadelede kadınların en büyük destekçisi ‘sigorta’

Hastalıklarla ile mücadelede kadınların en büyük destekçisi ‘sigorta’

1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı... Tüm dünyada bu tarihlerde meme kanserinde erken teşhise dikkat çekmek için önemli etkinlikler düzenleniyor, kampanyalar ve paylaşımlar yapılıyor. Sigorta sektörü de bu konuda koruyucu ve tedavi amaçlı önemli çalışmalara ve kampanyalara imza atıyor.

23.10.2020Sigorta
BES fonlarını ROBO yönetecek

BES fonlarını ROBO yönetecek

Anadolu Hayat Emeklilik, İş Portföy işbirliği ile BES katılımcıları için Fonmatik ROBO’yu hayata geçirdi.

14.10.2019Ekonomi
Tamamlayıcı emeklilik formülü

Tamamlayıcı emeklilik formülü

’Yeni Ekonomi Programı Yapısal Dönüşüm Adımları 2019’ kapsamında tamamlayıcı emeklilik sistemine geçilecek, kıdem tazminatı ile BES’in entegrasyonu sağlanacak. Tamamlayıcı emeklilik ile devletin, işverenin ve çalışanın katılacağı işyeri bazlı emeklilik geliştirilecek, işveren de emeklilik finansmanına dahil olacak.

22.04.2019Ekonomi
Otomatik BES’te neler değişti

Otomatik BES’te neler değişti?

Ocak sonu, en geç şubat ortasına kadar BES’e, 5 ila 9 çalışanı olan işletmeler giriş yapacak. Sene başında ise Hazine ve Maliye Bakanlığı otomatik BES’te önemli düzenlemeler yaptı. Cayma süresinde yüzde 25’lik devlet katkısına kadar çalışanları yakından ilgilendiren birçok değişiklik oldu.

BESten ayrılanlar üç yıl içinde sisteme tekrar dahil edilecek

BES'ten ayrılanlar üç yıl içinde sisteme tekrar dahil edilecek

Bireysel Emeklilik Sistemi'nde (BES) cayma ve ayrılma hakkını kullanan katılımcılar için daha önce iki yıl olarak belirlenen sisteme otomatik olarak tekrar katılma süresi üç yıl olarak düzenlendi.

27.12.2018Ekonomi
Milyonlarca çalışan BES’e dahil olacak

Milyonlarca çalışan BES’e dahil olacak

Milyonlarca çalışanın Otomatik Katılım Sistemi’yle dahil olduğu BES, 2019 yılında yeni bir boyut kazanıyor. 1 Ocak 2019 itibarıyla 5-9 çalışana sahip 283 bin şirket BES’e dahil oluyor. Nisan 2019’da ise 2017 yılında BES’ten ayrılan milyonlarca çalışan tekrar sisteme katılıyor.

25.12.2018Ekonomi
Dünyanın trend konuları İTÜ Trendler Zirvesinde

Dünyanın trend konuları İTÜ Trendler Zirvesi'nde

İstanbul Teknik Üniversite Yatırım Kulübü tarafından düzenlenen Trendler Zirvesi, 14-15 Aralık tarihlerinde İTÜ Maçka Kampüsü’nde düzenlenecek. Bu yıl zirvede dünyaya her geçen gün biraz daha entegre olan ve hızla gelişen teknolojinin doğurduğu ihtiyaçlarla birlikte, organizasyonların daha etkin ve verimli olması amacıyla ortaya çıkan dijital dönüşümün bir parçası olan ''Dijital Meslekler'' konusunu ele alınacak.

7.12.2018Kampüs
BES, çocuk ve gençlerle büyümeye devam edecek

'BES, çocuk ve gençlerle büyümeye devam edecek'

Bireysel emeklilik sistemi, 15 yılını tamamlarken katılımcı sayısı 6,9 milyona ulaştı. 2019 yıl sonunda bu rakamın 7 milyonu aşması, otomatik katılım ile birlikte her iki yapı dahilinde tasarruf yapan toplam katılımcı sayısının ise 15,5 milyonu geçmesi öngörülüyor. Hayat sigortaları toplam fon büyüklüğünde, yüzde 25 pazar payı ile sektör lideri konumundaki Anadolu Hayat Emeklilik, çocuk ve gençlere özel sunduğu ürünlerle, sektör büyümesine ivme katmayı amaçlıyor.

30.11.2018Ekonomi
Gençler birikime inanıyor

Gençler birikime inanıyor

Anadolu Hayat Emeklilik’in gençlerin geleceğini güvence altına alan ve onlar için özel olarak hayata geçirilen Genç Emeklilik Planı, 100 bin katılımcıya ulaştı.

6.05.2018Ekonomi
Genç Emeklilik Planı’yla 100 bin kişiye ulaştı

'Genç Emeklilik Planı’yla 100 bin kişiye ulaştı

Anadolu Hayat Emeklilik, 18-25 yaş arasındaki katılımcılara özel sunduğu 'Genç Emeklilik Planı’yla 100 bin kişiye ulaştı. Bireysel Emeklilik Sistemi’nin (BES) gençler arasında giderek daha da yaygınlaştığını söyleyen Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “Portföyümüzde artan genç sayısıyla onları daha iyi tanımaya başladık. Ürünlerimizi, hizmetlerimizi ve hatta sistemi gençlerin beklenti ve ihtiyaçlarıyla daha da iyileştiriyoruz” dedi.

4.05.2018Ekonomi
72 bin kişi özel emekli

72 bin kişi özel emekli

Gerekli şartları yerine getiren 72 bin kişi bireysel emeklilik sisteminden emekli oldu. Özel emekliler ortalama 81 bin lira birikim aldı. Sistem 2020’de 250 bin, 2025’te ise bir milyon 600 bin kişiyi emekli edecek.

29.04.2018Ekonomi
2017 sigorta sektörü için dolu bir yıl oldu

2017 sigorta sektörü için dolu bir yıl oldu

‘Türkiye Finans Forumu’nda “Sigortacılığın Ekonomiye Katkısı ve Sektördeki Son Gelişmeler” başlıklı Sigorta ve Bireysel Emeklilik Oturumu düzenlendi. Hürriyet gazetesi yazarı Noyan Doğan’ın moderatörlüğünde gerçekleşen oturumda Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç, Türkiye Sigorta Birliği (TSB) Başkanı ve Eureko Sigorta CEO’su Can Akın Çağlar ve Türkiye Sigorta Birliği BES Başkanı ve Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Uğur Erkan sektör hakkında son gelişmeleri değerlendirdi. 2017’nin özellikle sigorta ve bireysel emeklilik açısından önemli bir yıl olduğunu anlatan katılımcılar, “Otomatik katılım uygulaması başladı. 7 milyon kişi BES ile tanıştı. Yarısı girdi, yarısı çıktı. Bu kamunun pek hoşuna gitmedi. Üç-dört yıldır süren trafik sigortası sorunu çözüldü. Bu da sigortacıları memnun etmedi. Arkadan katılım sigortacılığı ile ilgili gelişmeler yaşandı... Kısacası 2017 sektör açısından dolu bir yıldı” dedi.

6.12.2017Ekonomi
Bakan Ağbal açıkladı... KDVde 32 yıllık kural değişiyor

Bakan Ağbal açıkladı... KDV'de 32 yıllık kural değişiyor

Finans ve iş dünyasını bir araya getiren Türkiye Finans Forumu başladı. Açılış konuşmasını Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila yaptı. Maliye Bakanı Naci Ağbal, KDV sistemi ile ilgili 32 yıllık kuralın değişeceğini açıkladı. Bireysel Emeklilik Sistemi ile (BES) ilgili açıklamalarda bulunan Hazine Müsteşar Yardımcısı Ahmet Genç ise, “BES’te katılım için işveren katkısı gibi talepler var. Rafa kalkmadı. Başbakan Yardımcımız ile çalışıldı o konu. 18 yaş meselesi kanun gerektiriyor. Rafa kalkmadı ama kanun gerekiyor" dedi. Forum'da konuşan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ise, 23 bin firmaya döviz ile borçlanma yasağı geleceğini açıkladı. Hürriyet Gazetesi'nin düzenlediği Türkiye Finans Forumu'ndaki gelişmeleri dakika dakika canlı blog olarak aktarıyoruz.

6.12.2017Ekonomi
Hürriyet’ten dev finans forumu

Hürriyet’ten dev finans forumu

FİNANS ve iş dünyası bugün Hürriyet gazetesi tarafından düzenlenen ‘Türkiye Finans Forumu’nda buluşacak.

5.12.2017Ekonomi
Sigortacılar ‘Türkiye Finans Forumu’nda buluşuyor

Sigortacılar ‘Türkiye Finans Forumu’nda buluşuyor

SİGORTACILAR, Finans Zirvesi’nde buluşacak. Hürriyet, 6 Aralık’ta, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın katılımıyla, İstanbul Swiss Otel’de düzenleyeceği Türkiye Finans Forumu’nda finans dünyası ile iş dünyasını buluşturuyor.

3.12.2017Ekonomi
Hürriyet’ten dev finans zirvesi

Hürriyet’ten dev finans zirvesi

Finans ve iş dünyası Hürriyet Gazetesi tarafından düzenlenen Türkiye Finans Forumu’nda buluşacak.

24.11.2017Ekonomi
Anadolu Hayat Emeklilik kârını arttırdı

Anadolu Hayat Emeklilik kârını arttırdı

Anadolu Hayat Emeklilik’in 2017 yılı 3’üncü çeyreğinde teknik karı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 39 artışla 143,3 milyon TL tutarında gerçekleşti.

2.11.2017Ekonomi
BES’ciler sağlıkçı oluyor

BES’ciler sağlıkçı oluyor

Yeni düzenleme ile bireysel emeklilik şirketleri özel sağlık sigortası da satabilecek. Şu sıralar emeklilik şirketleri birer birer sağlık ruhsatı almak için Hazine’ye başvuruyor.

22.10.2017Ekonomi
Otomatik BES’e girenlerin sayısı arttı

Otomatik BES’e girenlerin sayısı arttı

1 Ocak’ta, 1000 ve üzeri çalışanı olan işletmelerden başlayan bireysel emeklilik sistemine otomatik katılım uygulaması çerçevesinde, 27 Ocak itibariyle 16 bin 500 çalışan emeklilik şirketleri aracılığı ile sisteme dahil edildi.

5.02.2017Ekonomi
Otomatik BES’e 40 bin kişi girdi

Otomatik BES’e 40 bin kişi girdi

45 yaş altı tüm çalışanların bireysel emekliliğe girişine imkân tanıyan otomatik katılım, 1 Ocak’ta başladı. Maaşını peşin alan, ağırlığı kamu ve özel bankalar olmak üzere 40 bine yakın çalışan işverenleri tarafından sisteme dahil edildi.

12.01.2017Ekonomi
Anadolu Hayat  Emeklilik karını artırdı

Anadolu Hayat Emeklilik karını artırdı

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, şirketin 2016 yılı üçüncü çeyreği itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre, özkaynaklarını yüzde 14, aktif büyüklüğünü yüzde 22, brüt kârını ise yüzde 16 oranında artırdığını açıkladı.

6.11.2016Ekonomi
Sigortacılar paranız var diyor, hak sahipleri inanmıyor

Sigortacılar paranız var diyor, hak sahipleri inanmıyor

Sadece bu yıl, sigorta şirketlerinde unutulan 30 milyon lira, haziran sonunda ‘Güvence Hesabı’na devrolacak. Son 3 yıl içinde unutulan paranın tutarı 100 milyon lirayı buldu. Çoğu kişi dolandırıldığını sanarak parasını almıyor, sigortacılar ise vatandaşı ikna edemiyor.

26.06.2016Ekonomi
Media Markt’tan iki yeni atama

Media Markt’tan iki yeni atama

Media Markt Türkiye’de Temmuz 2015’ten bu yana Operasyonlardan Sorumlu Co-COO olarak görev yapan Remko Rijnders, şirkete Operasyonlardan Sorumlu COO olarak atandı.

12.05.2016Teknoloji
Kıdem tazminatıyla ilgili önemli haber

Kıdem tazminatıyla ilgili önemli haber

Yeni düzenleme ile kıdem tazminatları, bireysel emeklilik benzeri fonlu sistemde değerlendirilecek. Emeklilik şirketleri, kıdem tazminatındaki birikimleri yönetmeye talip.

1.05.2016Ekonomi
Bireysel emeklilikte otomatik katılım sistemi gün sayıyor

Bireysel emeklilikte otomatik katılım sistemi gün sayıyor

Tüm çalışanların bireysel emekliliğe gireceği otomatik katılım uygulamasında çalışmalar hızlandı. İlk etapta 50 ve üzerinde çalışanı olan şirketler sisteme dahil edilecek. İşverenler katkı yapmayacak, çalışanlardan ise aylık 100 lira kesilecek.

10.04.2016Ekonomi
Türkiye’de en sadık olunan markalar açıklandı

Türkiye’de en sadık olunan markalar açıklandı

Türkiye Müşterinin Sesi (TMS) araştırması kapsamında, Türkiye'nin en sadık müşterilerine sahip markaları açıklandı.

2.03.2016Ekonomi
MIXX Awards Türkiye ödülleri sahiplerini buldu

MIXX Awards Türkiye ödülleri sahiplerini buldu

Bu yıl 6.’sı düzenlenen ve dijitalin Oscar’ı olarak görülen MIXX Awards Türkiye’nin ödül töreni 24 Şubat 2016 Çarşamba akşamı Shangri-La Bosphorus’ta gerçekleştirildi. Gecenin sunuculuğunu Ece Sükan üstlendi.

27.02.2016Ekonomi
Her işe giren ‘BES’lenecek

Her işe giren ‘BES’lenecek

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in gündeme getirdiği bireysel emekliliğe otomatik katılım uygulamasında, her yeni işe başlayan işveren tarafından sisteme dahil edilecek. Çalışanların maaşından standart bir kesinti yapılacak.

17.01.2016Ekonomi
BESte 47 milyar lira fon büyüklüğüne ulaşıldı

BES'te 47 milyar lira fon büyüklüğüne ulaşıldı

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü Uğur Erkan, "Bireysel Emeklilik Sistemi'nde (BES) 5,8 milyon katılımcı sayısına ve devlet katkısı dahil 47 milyar lira fon büyüklüğüne ulaşıldı" dedi.

1.12.2015Ekonomi
Kansere özel teminat

Kansere özel teminat

Kanser, kalp, MS gibi hastalıkların yaygınlaşması üzerine sigorta şirketleri, 23 riskli hastalığı kapsayan özel ürün geliştirip, sigortalılara toplu tazminat ödemeye başladı. Riskli hastalıklar sigortasına talep yüksek.

25.10.2015Ekonomi
Doğu tasarrufa başladı

Doğu tasarrufa başladı

2013 yılında bireysel emekliliğe devlet teşviği getirilmesi ile birlikte özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu’dan sisteme girenlerin sayısında ciddi artış yaşanıyor. İki buçuk senede tasarruf edenlerin sayısı yüzde 70’e yakın arttı.

27.09.2015Ekonomi
BTKdan Aveanın hisse devri talebine onay

BTK'dan Avea'nın hisse devri talebine onay

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurulu, Avea İletişim Hizmetleri AŞ'nin çıkarılmış sermayesindeki yüzde 10'luk hissesinin, Türk Telekomünikasyon AŞ'ye devredilmesine ilişkin hisse devri izin talebini onayladı.

24.07.2015Ekonomi
Türk Telekom ve İş Bankası, Avea hisseleri için pay devir sözleşmesi imzaladı

Türk Telekom ve İş Bankası, Avea hisseleri için pay devir sözleşmesi imzaladı

Türk Telekom, Avea hisselerinin tamamını satın almak üzere İş Bankası ve ilgili İş Bankası iştirakleri ile pay devir sözleşmesi imzaladı.

12.05.2015Ekonomi
İş Bankası Genel Müdürü Adnan Baliden Avea açıklaması

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali'den Avea açıklaması

İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali Avea hisselerini Türk Telekom’a satışıyla ilgili, "Biz kalıcı bir oyuncu olarak değil bankacılık sistemi ile ilişkisini kuracak bir yatırım olarak yapmıştık. Başından itibaren de çıkış stratejileri vardı" diye konuştu.

5.05.2015Ekonomi
Türk Telekomdan İş Bankasına Avea teklifi

Türk Telekom'dan İş Bankası'na Avea teklifi

Türk Telekom, Avea'da İş Bankası ve diğer ortakların sahip olduğu yüzde 10 payı satın almak için bağlayıcı olmayan teklif verdi. İş Bankası yüzde 7,44'lük Avea payının blok satışı için Türk Telekom ve ilgili yatırımcılarla görüşmeye başladığını açıkladı.

23.04.2015Ekonomi
BES’te kâr etmekte zorlanan şirketler çareyi hayat sigortasında buldu

BES’te kâr etmekte zorlanan şirketler çareyi hayat sigortasında buldu

Bireysel emeklilikte kesinti oranlarının düşürülerek, sistemden çıkışların kolaylaştırılacak olması emeklilik şirketlerinde endişe yarattı. Şirketler, gelirlerini artırmak için farklı ürünlerle hayat sigortalarını yeniden vitrine çıkartmaya hazırlanıyor.

20.04.2015Ekonomi
Kâr etmekte zorlanıyoruz

Kâr etmekte zorlanıyoruz

Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M.Uğur Erkan, bireysel emeklilikte kesinti oranlarında yapılan değişiklikler nedeniyle şirketlerin kâr etmekte zorlandığını söyledi.

6.01.2015Ekonomi
Murat Atalay  - Anadolu Hayat Emeklilik Gn. Md. Yrd.

Murat Atalay - Anadolu Hayat Emeklilik Gn. Md. Yrd.

Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi İstatistik Bölümü mezunu. İş Bankası’nda Uzman Yardımcısı, Anadolu Hayat Emeklilik’te Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. En son İş Bankası Bireysel Bankacılık Pazarlama Bölümü Müdürü idi.

29.11.2014Atamalar
M.Uğur Erkan - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Genel Müdürü

M.Uğur Erkan - Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş. Genel Müdürü

ODTÜ İktisat Bölümü mezunu. Türkiye İş Bankası A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda müfettiş, Bilgi İşlem Müdür Yardımcılığı, Yazılım Geliştirme Müdür Yardımcılığı, Yazılım Geliştirme Grup Müdürlüğü yaptı. Anadolu Hayat Emeklilik A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı idi.

18.08.2014Atamalar
Ekonomiye BES dopingi

Ekonomiye BES dopingi

Devlet katkısı sayesinde bireysel emeklilikte katılımcı sayısı 4.5 milyonu, fon toplamı da 28.5 milyon TL’yi geçince sistem, cari açığın azaltılmasına, tasarrufların artmasına katkı sağlamaya başladı.

28.05.2014Ekonomi

Yazar Sonuçları

BES’ten çıkmayın dondurun

Yaşanan sürecin uzun sürüp ekonomik sıkıntıların artması halinde kişilerin BES’teki birikimlerine başvuracaklarını belirten emeklilik şirketleri, “Katılımcılar sistemden çıkmak yerine ödenen katkı paylarını azaltabilir ya da prim ödemelerini dondurabilirler” dedi.

13.04.2020

Emeklilik fonları şaşırttı

Hiçbir getiri yok, aksine birikimler eriyor diye eleştirilen bireysel emeklilikte, sistemin başlangıcından bu yana emeklilik fonlarının toplamı yüzde 117 reel getiri sağladı.

10.08.2014