'BES, çocuk ve gençlerle büyümeye devam edecek'

BES, çocuk ve gençlerle büyümeye devam edecek

Bireysel emeklilik sistemi, 15 yılını tamamlarken katılımcı sayısı 6,9 milyona ulaştı. 2019 yıl sonunda bu rakamın 7 milyonu aşması, otomatik katılım ile birlikte her iki yapı dahilinde tasarruf yapan toplam katılımcı sayısının ise 15,5 milyonu geçmesi öngörülüyor. Hayat sigortaları toplam fon büyüklüğünde, yüzde 25 pazar payı ile sektör lideri konumundaki Anadolu Hayat Emeklilik, çocuk ve gençlere özel sunduğu ürünlerle, sektör büyümesine ivme katmayı amaçlıyor. 

Haberin Devamı

BUNDAN 15 yıl önce tasarrufa teşvik amacıyla başlatılan bireysel emeklilik sistemi (BES), 15’inci yılını tamamladı. 6,9 milyona ulaşan katılımcı sayısına sahip sistemde, 2017 yılından bu yana kademeli geçiş ile otomatik katılım uygulaması bulunuyor.

5 MİLYON KİŞİ DAHA DAHİL OLDU
Otomatik katılımla birlikte 5 milyonu aşkın çalışan daha bu sistemle birikim yapmaya başladı. BES’teki katılımcı sayısının 2019 yıl sonunda 7 milyonu aşması, otomatik katılım ile birlikte her iki yapı dahilinde tasarruf yapan toplam katılımcı sayısının ise 15,5 milyonu geçmesi öngörülüyor.Diğer taraftan şirketler gönüllü katılım sayısını artırmak için farklı ürünler de sunmaya başladı.

Hayat sigortaları toplam fon büyüklüğü kapsamında, yüzde 25 pazar payına sahip Anadolu Hayat Emeklilik, çocukların ve gençlerin geleceğini güvence altına alacak ürünlere de ağırlık veriyor.

ANNE-BABALAR İÇİN DE ÖNEMLİ BİR SORUN
Çocukların ve gençlerin daha iyi bir geleceğe sahip olması için geliştirdikleri ürünlerden bahseden Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü M. Uğur Erkan, “Hayat sigortası alanındaki deneyimimizi müşterilerimizin tüm yaşam evrelerine yansıtmaya özen gösteriyoruz. Son dönemde yapılan araştırmalar, eğitim masraflarının ebeveynler için en önemli sorunlardan biri haline geldiğini gösteriyor.  Çocuklar okul çağına geldiklerinde eğitimleri için harcama yaparken diğer taraftan tasarrufta bulunabilmek gittikçe zorlaşıyor. Aile bütçesine uygun ve düzenli tasarruflarla, çocukların geleceğe güvenle bakmasına imkân sağlayacak finansal desteğe ulaşmak mümkün” dedi.

Haberin Devamı

Yüksek kâr payı avantajıyla tasarrufta bulunurken, ödenen primlerin de vergi matrahından indirilebileceğine dikkat çeken Anadolu Hayat Emeklilik Genel Müdürü  Erkan sözlerine şu şekilde devam etti: “Ebeveynler, "Çocuğum İçin Yatırım Sigortası" ile 0-15 yaş arasındaki çocukları adına tasarrufta bulunabiliyorlar. Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentileri farklılık gösteriyor. Sigorta süresi sonunda elde edeceği toplu parayı çocuğunun eğitim masrafları için harcamayı düşünenlerin olduğu gibi, işini kurarken çocuğuna destek olmak için yatırım yapan müşterilerimizin de yanındayız.

Hedeflenen yatırıma ulaşabilmek için vakit kaybetmeden tasarrufa başlamak çok önemli. Tasarruf etmeye ne kadar erken başlanırsa, düşük primlerle yüksek birikimlere ulaşmak o kadar kolaylaşıyor.”M. Uğur Erkan ebeveynin yaşam kaybı, kritik hastalık ya da kaza sonucu tam ve kalıcı sakatlık gibi durumlarla karşılaşması halinde, çocuğunun kalan eğitim hayatını güvence altına alan Çocuğum İçin Eğitim Sigortası’nı da geçtiğimiz aylarda satışa sunduklarını ifade etti.

Haberin Devamı

110 BİN GENÇ TASARRUFA BAŞLADI
Erkan sözlerine Nisan 2015’te hayata geçirdiğimiz "Genç Emeklilik Planı" da büyük ilgi ile karşılandı diyerek devam etti. “18-25 yaş arasındaki gençlerimizin ayda sadece 125 TL katkı payı ödeyerek birikim yapabildikleri planımızda katılımcı sayımız üç yılda 110 bine ulaştı. Önümüzdeki üç yılda toplam 200 bin gence ulaşmayı hedefliyoruz. Çocuklara ve gençlere yapılan yatırımın öneminden hareketle attığımız bu adımlar, müşterilerimiz nezdinde de oldukça etkili bir şekilde karşılık buldu. Ürün portföyümüzü, her ihtiyaca karşılık verecek ürünlerle zenginleştirmeye çaba gösteriyoruz.  Sektöre yön veren duruşumuzla, çocukların ve gençlerin daha iyi bir geleceğe sahip olabilmesi için çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı. 

Haberin Devamı
 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

 

Son 24 saatte ne oldu? (30.11.2018) 2İşte Türkiye ve dünya gündemine dair gelişmeler, son 24 saatte yaşanan olaylar..