EKSTRA
MENÜ

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck haberleri sayfasında güncel ve son dakika Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 474 Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck Haberleri

Dünyanın en güçlü kadını Merkel 60 yaşında

'Dünyanın en güçlü kadını' Merkel 60 yaşında

Amerika’nın önde gelen ekonomi dergisi Forbes tarafından hazırlanan ‘Dünyanın En Güçlü Kadınları’ listesinin birinci sırasını yıllardır kimseye kaptırmayan Almanya Başbakanı Angela Merkel, bugün 60 yaşına girdi.

17.07.2014Avrupa
Almanya şampiyonluk sarhoşu

Almanya şampiyonluk sarhoşu

2014 Dünya Kupasını kazanan Almanya uyumadı. Almanya’nın 24 yıl aradan sonra özlediği kupayı kaldırmasıyla her tarafta tam bir yılbaşı havası esti. Havai fişekler patladı, yollar trafiğe kapandı. Asıl kutlama ise başkent Berlin’de salı günü.

15.07.2014Avrupa
Haydi Almanya, kupayı bu sefer almadan gelme

Haydi Almanya, kupayı bu sefer almadan gelme!

Almanya, casusluk olayıyla kaynamasına rağmen, Almanlar dünya kupası finaline kilitlendi. Herkes sadece finali ve kupayı düşünüyor.

12.07.2014Avrupa
Zamlı maaşa engel

Zamlı maaşa engel

ALMANYA’da protokol sıralamasında Cumhurbaşkanı ilk sırada yer alır.

2.07.2014Avrupa
Savaşa hayır

Savaşa hayır

SON günlerde Almanya’da hangi tele­vizyon kanalını açsam savaş görüntü­leri çıkıyor karşıma...

1.07.2014Avrupa
Milletvekili zamlarını onaylamadı

Milletvekili zamlarını onaylamadı

ALMANYA’da milletvekili maaşlarının 1 Temmuz’dan itibaren 8 bin 252 Euro’dan 8 bin 667 Euro’ya yükseltilmesini öngören yasa değişikliği, 19 Mayıs’tan bu yana Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’un onayını bekliyor.

30.06.2014Avrupa
Milletvekili 8 bin Euro istiyor Gauck vermiyor

Milletvekili 8 bin Euro istiyor Gauck vermiyor

Almanya'da milletvekili maaşlarının 1 Temmuz'dan itibaren 8 bin 667 Euro'ya yükselmesini öngören yasa değişikliği, 19 Mayıs'tan bu yana Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'un onayını bekliyor.

28.06.2014Avrupa
Cumhurbaşkanı’na hakaret

Cumhurbaşkanı’na hakaret

ALMANYA’nın şu andaki Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Protestan bir din adamıydı. Yıllarca papaz olarak çalışmış...

27.06.2014Avrupa
Türkiye nereye gidiyor

Türkiye nereye gidiyor?

ALMANYA’da son dönemlerde nereye gitsem Alman politikacılar da, Alman medya mensupları da, Alman bilimadamları da, hatta sıradan Alman vatandaşları da “Türkiye nereye gidiyor?” diye soruyorlar.

23.06.2014Gündem
Almanya Liyakat Nişanı İzmirli eğitimciye

Almanya Liyakat Nişanı İzmirli eğitimciye

İzmir'deki TAKEV Okulları’nın Genel Müdürü Gönül Ketenci, Almanya Federal Cumhuriyeti tarafından Federal Liyakat Nişanı ile onurlandırıldı.

19.06.2014Gündem
‘UTANÇ DUYUYORUM’

‘UTANÇ DUYUYORUM’

TÜRK kökenli insanların yoğun olarak yaşadığı Almanya’nın başkenti Ber­lin’in Kreuzberg semti Almanlar tarafından genelde ‘Küçük İstanbul’ olarak nitelenir.

11.06.2014Gündem
YASIMIZ ORTAK

YASIMIZ ORTAK

NSU terör örgütünün bombalı saldırısının 10. yıldönümünde ırkçılığa karşı düzenlenen anma festivaline Cumhurbaşkanı Joachim Gauck da katıldı. Gauck, burada yaptığı konuşmada neonazilere ithafen “Sizin nefretiniz, bizim motorumuz olur” dedi. Gauck, etkinliğe katılan on binlerce kişiye “Biz farklıyız ama bütünüz” mesajını verdi.

10.06.2014Gündem
10. YILDA KEUP BULUŞMASI

10. YILDA KEUP BULUŞMASI

NEONAZİ terör çetesi NSU’nun 9 Haziran 2004’te Keup’adüzenlediği bombalı saldırının 10. yıl dönümü, hem Almanya’danhem de Türkiye’den ünlü müzik, kabare veedebiyat ustalarını Köln’de bir araya getiriyor. Spor vesiyaset dünyasından isimlerin de katılacağı cumartesi başlayacak şölen, pazartesi günü sona erecek.

6.06.2014Kelebek
Keupa bombayı birlikte anıyoruz

Keup'a bombayı birlikte anıyoruz

10 yıl önce Keup Caddesi’nde gerçekleştirilen bombalı saldırı Almanya’da üç gün boyunca anılacak. Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, 9 Haziran’da saldırının gerçekleştiği caddeyi ziyaret ederek saygı duruşunda bulunacak.

5.06.2014Gündem
İşte Avrupadan taziye mesajları

İşte Avrupa'dan taziye mesajları

Avrupalı siyasi yetkililer Soma'da yaşanan maden faciası nedeniyle duydukları üzüntüyü ve taziye mesajlarını yazılı açıklamalar ve sosyal medya mesajları aracılığıyla iletti.

14.05.2014Gündem
Merkelden  Gaucka destek

Merkel'den Gauck'a destek

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından eleştirilen Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'a arka çıktı.

30.04.2014Gündem
En güzel deniz, henüz gidilmemiş olanıdır

En güzel deniz, henüz gidilmemiş olanıdır

TEMELİ 22 Ekim 2010’da Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski Almanya Federal Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Christian Wulff tarafından atılan Türk Alman Üniversite­si’nin resmi açılış töreni dün Beykoz’daki geçici yerleşkede yapıldı.

30.04.2014Gündem
Ben üzerime düşeni yaptım

Ben üzerime düşeni yaptım

Almanya Cumhurbaşkanı Gauck, Başbakan Erdoğan’ın sözlerine, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle yaptığı toplantıda cevap verdi.

29.04.2014Gündem
Türk-Alman Üniversitesi açıldı

Türk-Alman Üniversitesi açıldı

İstanbul Beykoz’daki Türk-Alman Üniversitesi Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Almanya Federal Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’un katıldığı törenle resmi olarak açıldı.

29.04.2014Gündem
Bakan Bozdağ Berlin’e geliyor

Bakan Bozdağ Berlin’e geliyor

Türkiye ile Almanya arasındaki resmi ilişki tarfiği son zamanlar­da ivme kazandı.

26.04.2014Gündem
Almanya Cumhurbaşkanı Gauck mesajını ODTÜ’den verecek

Almanya Cumhurbaşkanı Gauck mesajını ODTÜ’den verecek

Türkiye, yarın 3.5 yıl aradan sonra Almanya’dan Cumhurbaşkanı ağırlayacak.

25.04.2014Dünya
Yerel seçim hakkı istedi

Yerel seçim hakkı istedi

Almanya'da federal hükümetin Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz, uzun süredir Almanya'da yaşayan göçmenlere yerel seçim hakkı istedi.

14.04.2014Gündem
Türkiye bu haliyle AB’ye uymuyor

'Türkiye bu haliyle AB’ye uymuyor'

Almanya Başbakanı Angela Merkel hükümetinin Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz bu ay sonu Cumhurbaşkanı Joachim Gauck ile birlikte Türkiye’ye geliyor.

13.04.2014Dünya
Türkiye şimdiki haliyle ABye ait değil

Türkiye şimdiki haliyle AB'ye ait değil

Bu ay sonu Türkiye'yi ziyaret edecek olan Başbakan Merkel hükümetinin Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Aydan Özoğuz, Başbakan Erdoğan'ın Türkiye'yi AB'den bir parça daha uzaklaştırdığını söyledi.

13.04.2014Gündem
Gerhard Schröder 70’inci yaşını kutladı

Gerhard Schröder 70’inci yaşını kutladı

Almanya'nın eski Başbakan Gerhard Schörder dün Berlin’de 70. yaşını kutladı. Bugün ise memleketi Hannover’de tebrikleri kabul edecek. Gelecek ay Cumhurbaşkanı Gauck’a konuk olacak. Ancak Schröder’in en yakın dostu Putin ise Kırım krizi nedeniyle bu yılki kutlamalara katılmadı.

7.04.2014Gündem
Bellevue Sarayı’nda Çay elinden aşağı

Bellevue Sarayı’nda 'Çay elinden aşağı'

Berlin’de Cumhurbaşkanlığı Sarayı Bellevue tarihi bir geceye sahne oldu. Saraydaki davetliler Türk müziğinin ritimleriyle coşup oynadı. Gauck, “İlk kez böyle bir şey yaşadım, süper bir geceydi” dedi.

29.03.2014Gündem
En yaşlı mülteci Almanyadaki ailesinin yanına geldi

En yaşlı mülteci Almanya'daki ailesinin yanına geldi

Suriye’de yaşanan baskılardan dolayı ülkesinden kaçan dünyanın en yaşlı mültecisi kabul edilen 107 yaşındaki Sabria Khalaf uzun süren mücadelen so107nra Almanya’daki ailesinin yanına gelebildi.

19.03.2014Gündem
Almanya Cumhurbaşkanı hakkında kim suç duyurusunda bulundu

Almanya Cumhurbaşkanı hakkında kim suç duyurusunda bulundu?

Alman Federal Anayasa Mahkemesi, ırkçı NPD partisinin Cumhurbaşkanı Joachim Gauck hakkında yaptığı suç duyurusunu değerlendiriyor

26.02.2014Gündem
Almanya Neonazi cinayetlerinden ders çıkardı

Almanya Neonazi cinayetlerinden ders çıkardı

Silahlı bir Neonazi hücresinin yıllarca yakalanmadan 8'i Türk 10 kişiyi öldürmesi Almanya'da gündemden düşmüyor. Benzer bir olayın tekrarlanmasını önlemek için hukuk ve güvenlik sisteminde değişikliğe gidiliyor.

21.02.2014Gündem
Davutoğlu: Almanyaya güveniyoruz

Davutoğlu: Almanya'ya güveniyoruz

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin AB üyeliği sürecinde yeni müzakere başlıklarının açılmasını beklediklerini belirterek, "Biz bu konuda Almanya'nın liderliğine güveniyoruz" dedi.

3.02.2014Dünya
Almanya ne bekliyor

Almanya ne bekliyor

Türk Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Frank Walter Steinmeier ile görüşüyor. Almanya ne bekliyor?

3.02.2014Gündem
Cumhurbaşkanı elimi tuttu, beni bir kenara çekti ve...

Cumhurbaşkanı elimi tuttu, beni bir kenara çekti ve...

Bellevue Sarayı’ndayım... Cumhurbaşkanı Gauck’un yeni yıl davetinde... Davetliler arasında Türkler de var. Başbakan Merkel ve Aydan Özoğuz’un da içinde olduğu kabine üyeleri, davetin üst düzey konukları... Kabulden sonra Cumhurbaşkanı’nın yeni yılını kutlamak istedim. İlginç bir sahneyle karşılaştım....

12.01.2014Gündem
Merkel federal meclisteki ilk konuşmasında Avrupaya reform çağrısı yaptı

Merkel federal meclisteki ilk konuşmasında Avrupa'ya reform çağrısı yaptı

Dün yemin ederek üçüncü kez başbakanlık görevine başlayan Angela Merkel, bugün federal mecliste yeni döneminin ilk konuşmasını yaptı. Merkel'in konuşmasında, AB'ye reform çağrıları öne çıktı.

18.12.2013Dünya
Büyük Koalisyon olmazsa, federal seçim yenilenebilir

Büyük Koalisyon olmazsa, federal seçim yenilenebilir

Almanya'da Hıristiyan Demokrat Birlik partileri (CDU/CSU) ile Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) kurması planlanan Büyük Koalisyon hükümetin gerçekleşmemesi durumunda gelişebilecek senaryolar gündemde. Büyük bir risk alarak koalisyon sözleşmesini üyelerine soran SPD Genel Başkanı Sigmar Gabriel, üyelerinin "Evet" diyeceğinden emin olsa da koalisyon ortağı CDU alternatif planlar üzerine çalışıyor.

13.12.2013Gündem
Almanya seçimlerinde birçok ilk yaşandı

Almanya seçimlerinde birçok ilk yaşandı

Almanya'da dün yapılan genel seçimler, birçok ilke de sahne oldu. Bunlar içinde en önemlisi, Hristiyan Demokratlar'dan ilk kez bir Müslüman adayın Cemile Giousouf'un meclise girmesi.

23.09.2013Avrupa
Cumhurbaşkanı: Sandığa gidin

Cumhurbaşkanı: Sandığa gidin

ALMANYA’da pazar günü yapılacak seçimlerle ilgili internet üzerinden bir mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Joachim Gauck “Sandığa gidin” çağrısı yaptı.

21.09.2013Avrupa
Almanyada aşırı sağcı NPD partisi, Cumhurbaşkanı Gaucku dava etti

Almanya'da aşırı sağcı NPD partisi, Cumhurbaşkanı Gauck'u dava etti

Almanya'da aşırı sağcı Milliyetçi Demokratik Partisi (NPD), Cumhurbaşkanı Joachim Gauck hakkında Anayasa Mahkemesi'nde dava açtı.

16.09.2013Avrupa
Almanyada Dinlemeye  protesto

Almanya'da "Dinlemeye " protesto

Almanya'da Yeşiller Partisi ve Korsanlar Partisi'nin öncülüğü ve Twitter'deki #StopWatchingUs oluşumunun çağrısıyla 40 kentte düzenlenen gösterilerde ülkedeki izleme skandalı protesto edildi. Gösterilere 10 binden fazla kişi katıldı.

29.07.2013Avrupa
Alman kadınların tercih ettiği Türk siyasetçi

Alman kadınların tercih ettiği Türk siyasetçi

Almanya'da kadınların yemeğe çıkmayı en çok istediği politikacılar Cumhurbaşkanı Joachim Gauck, Maliye Bakanı Wolfgang Schaeuble ve Yeşiller Partisi Eşbaşkanı Cem Özdemir.

4.11.2012Gündem
Sünnet tasarısı tamam

Sünnet tasarısı tamam

Federal Adalet Bakanlığı’nın hazırladığı ve sünnete izin veren yasa tasarısı dün Bakanlar Kurulu’ndan geçti.

10.10.2012Gündem
Transferi Giray Bulak yürütüyor

Transferi Giray Bulak yürütüyor

Trabzonspor Kulübü Asbaşkanı Nevzat Şakar, kulüp genel menajeri Giray Bulak'ın yurt dışında transfer çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.

9.08.2012Futbol
“İslam ile Müslüman ayrımını anlamıyorum”

“İslam ile Müslüman ayrımını anlamıyorum”

Almanya’nın yeni Cumhurbaşkanı Joachim Gauck’un haftalık “Die Zeit” Gazetesi’ne verdiği demecinde, “Almanya’da yaşayan Müslümanlar buraya ait” deyip selefinin 2010’da yaptığı “İslam, ülkemizin bir parçasıdır” şeklindeki açıklamasıyla arasına mesafe koyması çeşitli çevrelerden tepki çekti.

1.06.2012Gündem
Avrupa Şampiyonası Ukrayna’dan alınsın

Avrupa Şampiyonası Ukrayna’dan alınsın

Almanya’nın politik olarak Ukrayna’da yapılacak Avrupa Futbol Şampiyonasını boykotta ısrarlı olduğu açıklandı.

1.05.2012Gündem
Merkel, Ukraynadaki Avrupa Şampiyonasını boykot edecek iddiası

'Merkel, Ukrayna'daki Avrupa Şampiyonası'nı boykot edecek' iddiası

Almanya Başbakanı Angela Merkel'in, cezaevinde bulunan eski Ukrayna Başbakanı Yulya Timoşenko'ya yapılan kötü muamele sebebiyle Ukrayna'da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası maçlarını boykot etmeyi düşündüğü bildirildi.

29.04.2012Gündem
Almanyada herkes kendini evinde hissetmeli

"Almanya'da herkes kendini evinde hissetmeli"

Almanya’nın Federal Meclis’te yemin ederek görevine başlayan 11’inci cumhurbaşkanı Joachim Gauck, göçmenler konusunda eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff'un çizgisini sürdüreceğini vurgularken, “Almanya’da yaşayan herkes kendisini evinde gibi hissetmeli” dedi.

24.03.2012Gündem
‘Wulff’un çizgisinin sürmesini diliyorum’

‘Wulff’un çizgisinin sürmesini diliyorum’

Pazar günü Almanya’nın 11. Cumhurbaşkanı seçilen Joachim Gauck, dün görevi devraldı. Gauck ile hayat arkadaşı Daniela Schadt’ı sarayın önünde eski Cumhurbaşkanı Christian Wulff ile Eyaletler Meclisi Başkanı Horst Seehofer ve eşi Karin Seehofer karşıladı.

19.03.2012Gündem

Yazar Sonuçları

Zor ziyaret

“ÖZGÜRLÜK tutkunu zor ziyarette”.

29.04.2014

Bir umut hikâyesi

SİYASİ hesaplaşmalar toplumun psikolojisini feci şekilde bozdu. Belirsizlik aldı başını gidiyor. Türkiye’de olumlu haberlere, güzel gelişmelere hasret kaldık.

26.01.2014

‘Kürt Burjuvazisi’ kokteyl verdi

TANIM bana ait değil. “Kürt Burjuvazisi” tanımı ünlü araştırmacı, pek çok kitabın yazarı İsmail Beşikçi’ye ait. Bu tanımı önceki gün bir kokteylde kullanıyor.

19.03.2012