EKSTRA
MENÜ

400 Milletvekili

400 Milletvekili haberleri sayfasında güncel ve son dakika 400 Milletvekili hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.746 400 Milletvekili haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

400 Milletvekili Haberleri

Meclis Başkanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Meclis Başkanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Meclis Başkanı nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Meclis Başkanı olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti'nin sarsılmaz sembollerinden biridir. Her kabine, meclis toplantılarında Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne başkanlık etmesi için bir meclis başkanı seçer. Peki, meclis başkanı neye göre seçilir ve görevleri nelerdir? İşte meclis başkanı hakkında tüm bilinmesi gerekenler.

17.12.2020Meslekler
Yüzde 40+1 tartışması

Yüzde 40+1 tartışması

Cumhurbaşkanı seçilmek için ilk turda gereken yüzde 50+1 oy oranının yüzde 40+1’e düşürülmesiyle ilgili tartışmalar siyasetin gündeminde. Meclis Başkanı, yüzde 50+1 oranından yana görüş bildirirken, MHP “Bu oranı tartışmak Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni tartışmaya açmak demektir” itirazında bulundu. CHP Meclisin önceki yıllara kıyasla en kötü performansı gösterdiğini öne sürdü.

3.10.2019Gündem
HDPden ittifak açıklaması

HDP'den ittifak açıklaması

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, "Karşımızdaki ittifaklar, ülkenin ihtiyaçlarını karşılayacak, demokrasiyi krizden kurtarabilecek ittifaklar değildir. Bir tarafta tekçi, milliyetçi sağ bir ittifak var. Diğer tarafta ise Türkiye halklarının ihtiyacı olan demokratik, özgürlükçü çizgiyi temsil eden Halkların Demokratik Partisi var. Geçen hafta, Kürt partileri kendi aralarında ittifak kurdular. HDP ile ortak hareket etme kararı aldılar" dedi.

8.05.2018Gündem
Tak takların toplamı ittifakın gücünü gösterecek

'Tak takların toplamı ittifakın gücünü gösterecek'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya’da düzenlediği belediye başkanları toplantısının ardından Ankara’ya dönüşünde bir grup gazetecinin sorularını yanıtladı. Milletvekilliği ve Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili formülünü bir kez daha anlatan Bahçeli şunları söyledi:

11.12.2017Gündem
Fransada seçimlerin ikinci turu yapılıyor

Fransa'da seçimlerin ikinci turu yapılıyor

Fransa’da parlamento seçimlerinin ikinci turu yapılıyor. Cumhurbaşkanı Macron’un Yürüyüş Hareketi'nin seçimlerden zaferle çıkması bekleniyor.

18.06.2017Dünya
İnceden CHPde olağanüstü kurultay çağrısı

İnce'den CHP'de olağanüstü kurultay çağrısı

CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce,  partideki değişimin acil ihtiyaç olduğunu söyledi. İnce,  "Partimizi lütfen yormayın. Ülkemizi lütfen yormayın. Olağan kurultay diyerek 8 aya yayarak tartışmayı uzatmayın. Değişim taleplerini kapatmaya çalışmayın. Ben aday değilim, ama adayı ben belirlerim" demek, "Ben aday olursam seçimi kazanamam" demektir. Bu anlayış, yenilgi ruhunun içselleştirildiğini göstermektedir. Bu durum, yeni bir heyecana ihtiyaç olduğunu göstermektedir. Burası adaylık açıklama yeri değil. Onlar sonraki işler. Ben hiç iddialarından vazgeçmiş birine benziyor muyum?" dedi.

5.05.2017Gündem
Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında açıklamalarda bulundu.

10.04.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Bu işin sağı, solu yok...

Kılıçdaroğlu: Bu işin sağı, solu yok...

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kayseri İl Özel İdare Salonunda, partililer ve sivil toplum örgütü temsilcilerine hitap etti. Kılıçdaroğlu, ”Bu işin, sağı solu yok. AK Parti için de oy veren, MHP’ye oy veren, CHP’ye oy veren kardeşim için de, demokrasi için hayır diyeceğiz" dedi.

29.03.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Meclisin feshi yok diyorlar ya...

Kılıçdaroğlu: Meclis'in feshi yok diyorlar ya...

CHP lideri Kılıçdaroğlu, "Meclis'in feshi yok diyorlar ya, var. Bugünkü anayasada bile var. 45 günde hükümet kurulmazsa cumhurbaşkanı Meclis'i feshedebilir. Değişiklikle ne zaman arzu ederse Meclis'i feshediyor. Yeni sistemde şu. Yeni hükümet kurulacak, Meclis'ten asla güven oyu istemeyecek" dedi.

28.03.2017Gündem
Ankara Garı davasında müştekilerden ortak talep

Ankara Garı davasında müştekilerden ortak talep

ANKARA Garı’nda 10 Ekim 2015’de DEAŞ saldırısı sonucu 102 kişinin hayatını kaybetmesine ilişkin, 36 sanığın yargılandığı davanın görülmesine devam edildi. Duruşmada dinlenen müştekilerin tamamı, "Patlamanın ardından yaralıların üzerine gaz sıkan polis ile 'hepsinin süpürün' diye emir veren polis amiri neden yargılanmıyor" sorusunu sordu. Bazı müştekilerin patlama sırasında yaşadıklarını anlatması salonda bulunan çoğu kişinin gözyaşlarına boğulmasına neden oldu.

7.02.2017Gündem
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Meydanlarda 6 oklu bayrağımız olmayacak

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: Meydanlarda 6 oklu bayrağımız olmayacak

Gündeme dair soruları yanıtlayan ve referandumda neden 'hayır' diyeceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, "Altı oklu bayrağımız olmayacak meydanlarda. Bu CHP'nin değil Türkiye'nin sorunu. Türk bayrağı olacak meydanlarda." diye konuştu.

31.01.2017Gündem
Kılıçdaroğlu: Darbe ile mücadeleye evet, karşı darbeye hayır

Kılıçdaroğlu: Darbe ile mücadeleye evet, karşı darbeye hayır

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkede rejimin değiştirilmeye çalışıldığını belirterek, "Bir kişinin arzusu, bir kişinin beklentisi üzerine bir ülkenin rejimi değişemez. Bunu yapanlar bu ülkeye ihanet içerisindedir" dedi.

19.11.2016Gündem
Sinan Oğandan Bahçeliye isyan

Sinan Oğan'dan Bahçeli'ye isyan

MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan Kırşehir’de konuştu: İktidar 400 milletvekilini almanın hesaplarını yaparken, MHP Genel Merkezi bunu görmüyor mu? Kuzey Kore lideri bile kurultay yapıyor

7.05.2016Gündem
Başkanlık = bölünme

Başkanlık = bölünme

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlık sistemiyle ilgili çalışmaları eleştirerek “Başkanlık eşittir ülkenin bölünmesi” dedi. Sakarya’da vatandaşların sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, katıldığı toplantılarda özetle şu mesajları verdi:

9.04.2016Gündem
Sedat Ergin: Bu nedenle yargılanmayı garipsiyorum

Sedat Ergin: Bu nedenle yargılanmayı garipsiyorum

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Sedat Ergin, hurriyet.com.tr'de 6 Eylül 2015 tarihinde yayınlanan bir haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaret edildiği iddiasıyla hakkında açılan davanın ilk duruşmasına katıldı.

25.03.2016Gündem
Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında konuştu

Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle hakkında açılan soruşturmaya ilişkin, "O cumhuriyet savcısına seslenmek isterim; sarayın kapı kulluğunu yapan adama cumhuriyet savcısı denmez. Sanıyor ki 'davayı açtık bunlar korkacaklar', sen kim dava kim? Biz bu yola çıktıysak, ölümüne demokrasiyi savunacağız" dedi.

19.01.2016Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında konuştu

Kemal Kılıçdaroğlu CHP grup toplantısında konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Ana muhalefet partisinin genel başkanı olarak söylüyorum, bu ülkeye huzuru getirmek için bizim üstümüze hangi görev düşüyorsa, o görevi yerine getirmeye hazırız" dedi.

5.01.2016Gündem
Sedat Erginin hapsi isteniyor

Sedat Ergin'in hapsi isteniyor

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, 6 Eylül’de bir televizyon kanalındaki açıklamasını “400 vekil alınsaydı...” başlığıyla haberleştiren ‘hurriyet.com.tr’den şikâyetçi oldu.

24.12.2015Gündem
Bahçeliden ilk grup toplantısında sert sözler

Bahçeli'den ilk grup toplantısında sert sözler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM’de partisinin grup toplantısında konuştu.  Bahçeli, "Türkiye, medya özgürlüğü, kişi hak ve güvenliği liginde küme düşmüştür. Başörtülü kadınlara kelepçe vurulan ülkenin ismi Türkiye’dir. Sonra dönüp başörtüsünün toplumda olumlu algılandığını söyleyen ve başı açıkları tahkir eden valilerin görev yaptığı ülkenin ismi Türkiye’dir” dedi.

17.11.2015Gündem
CHP olarak cesur ve kararlı politikalar üretmedik

'CHP olarak cesur ve kararlı politikalar üretmedik'

MERSİN’in Anamur İlçesi’nde bulunan CHP Milletvekili PM üyesi Fikri Sağlar, partisinin Türkiye genelinde başarılı olmamasının nedenlerini sıralarken, "Milletin korkusu, can ve mal korkusudur. CHP olarak buna uygun cesur ve kararlı politikalar üretmedik. Şimdi yüzde 49 oyla 317 milletvekili ile Parti hükümeti isterse anayasa değişikliği ile başkanlık sistemini getirebilecek" dedi.

9.11.2015Gündem
Kılıçdaroğlu: Milletin iradesine neden saygı duymuyorsun

Kılıçdaroğlu: Milletin iradesine neden saygı duymuyorsun?

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları için geldiği Sakarya’da ilçeleri geziyor.

25.10.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Millet İttifakı’ndan liderler kabinesi

2023 seçimlerinde kimin cumhurbaşkanı adayı olacağı konusu Millet İttifakı’nı şimdiden sarsıyor.

13.09.2021

'Peşin kazananı' olmayan bir referandum

HAFIZASI zayıf bir toplum olduğumuz söylenir hep. Çok yanlış bir tespit de sayılmaz bu.

15.02.2017

Danışman, hükümete haddini bildirdi

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan’ın, Anayasa Mahkemesi’nin Can Dündar ve Erdem Gül ile ilgili kararını “Kabul etmek durumunda değilim.

2.03.2016

Bu komisyon anayasayı yapamaz

YENİ anayasayı yapmak için kurulan komisyon ilk toplantısını yaptı.

4.02.2016

Tevazu

SEÇİM sonuçlarını değerlendirmede, Başbakan Davutoğlu’nun vurguladığı “tevazu” kavramını önemli buluyorum.

1.11.2015