GeriSağlık Vampir botoksu sadece gençlik için kullanılmıyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Vampir botoksu sadece gençlik için kullanılmıyor!

Vampir botoksu sadece gençlik için kullanılmıyor!

Hastalar kendi kanıyla şifa bulacak.

Vampir botoksu” olarak bilinen "Trombositten Zengin Plazma" (PRP) tedavisi sayesinde hastaların kendi kanıyla şifa bulduğunu söyleyen Ortopedi ve Travmatoloji Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Murat Bülbül, bu yöntemin hangi rahatsızlıkların tedavisinde kullanıldığını anlattı.

PRP tedavisinin diz, kalça, ayak bilek kireçlenmeleri, topuk dikeni ile genellikle sporculardaki kasık ağrısı şikayetlerinin çözümü olduğunu vurgulayan Bülbül, "Vampir botoksu' olarak bilinen PRP tedavisiyle hastalar kendi kanıyla şifa buluyor. Kandaki serum ve trombositler birbirinden ayrılıyor. Trombositler ayrı enjektörle hastalıklı bölgeye uygulanıyor" diye konuştu.

Bülbül, kandaki trombositlerin doku hasarının iyileşmesini sağladığına dikkati çekerek, şunları dile getirdi: "PRP yöntemi, doğrudan kök hücre yöntemi değildir ama uygulandığı bölgeye kök hücreleri çağırdığı için dolaylı yoldan kök hücre tedavisi sayılabilmektedir. Dikkat çekilecek diğer noktaysa bu tedavi yönteminin hiçbir riski ve yan etkisi yoktur. Tedavi yönteminin uygulanması esnasında hastalar sadece enjeksiyon acısı hissedilebiliyor. PRP tedavisiyle birçok hasta bıçak altına yatmaktan kurtuldu. Bu tedavinin doğru merkezlerde ve bu konuda uzmanlaşmış hekimlerce yapılmasını tavsiye ediyoruz."

False