GeriSağlık Reiki Şifa Getiriyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Reiki Şifa Getiriyor

Reiki Şifa Getiriyor

Reiki ile tüm hastalıklara karşı savaş açın.

Reiki, Dr. Mikao Usui tarafından 19. yüzyılın sonunda Japonya’da yeniden keşfedilen çok eski bir tedavi yöntemidir. Evrende yaşayan tüm canlılar ısı ve enerji yayarlar. Bu enerji, yaşam gücünün kendisidir. Reiki binlerce yıllık şifa ve ruhsal çalışmalara dayanan ve enerji aktarımı ile şifa vermeye dayalı bir enerji tekniğidir.

Reiki tek başına bir tedavi değil, tedaviyi tanımlayıcı bir alternatif tıp yöntemdir. Tıbbi müdahale yerine geçmez. Tıbbi tedavinin olumsuz yan etkilerini gidererek tedavinin olumlu sonuçlanmasına yardımcı olur. Hastalıklar bedene gelmeden önce vücudumuzu çevreleyen elektromanyetik alanda yani aurada başlar. İşte bu aşamada reiki, hastalığın oluşumunu engeller. Enerji kanallarımızdaki tıkanıklıkları açarak stresi azaltır ve rahatlama sağlar, bu şekilde hastalıkların ortadan kalkmasına yardımcı olur ve iyileşmeyi hızlandırır.

Reiki, toplam üç aşamalı bir kurs sistemi üzerine kurulmuştur. Her kurs aşamasında, halk tabirinde “el verme” olarak adlandırabileceğimiz özel kanal açma işlemleri uygulanır.

Birinci Aşama: Uyumlananlar, reiki kanalı olarak açılırlar ve uyumlandıktan 21 gün sonra arzu ettikleri her zaman bu şifa enerjisini kullanma ve diğer insanlara dokunarak nakletme yeteneği kazanırlar.

İkinci Aşama: Zaman ve mekan sınırlarının ortadan kaldırıldığı ikinci aşamada, üç özel sembolle yaşadığımız madde dünyasının zaman ve mekan ile ilgili her türlü sınırının dışına çıkabilme, özellikle bilinç, bilinçaltı ve karma konularında arınma ve ruhi tekamül sağlama yeteneği elde edilir.

Üçüncü Aşama: Hocalık sembolü ile yapılan bu çalışmada, reikinin işleyişi çok daha ağırlıklı olarak ön plana çıkar. Bu aşamada, insanları reiki kanalı olarak açma yeteneğini kazanılır.

Unutmayın, reiki eğitimine katılmak isteyen kişilerin herhangi bir bilgiye veya yeteneğe sahip olması gerekmiyor.

Reiki Uzmanı Güner Yılmaz 

False