GeriEtkinlikler Pazar günü kar geliyor!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Pazar günü kar geliyor!

Pazar günü kar geliyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden edinilen son bilgiler…

Son yılların en kurak dönemini yaşayan Türkiye, nihayet sıcak ve yağışsız havalara neden olan yüksek basıncın etkisinden çıkıyor. Peki, İstanbul’da kar ne zaman yüzünü gösterecek?

Hürriyet’in haberine göre; Türkiye, Balkanlar'dan gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor. Bugünden itibaren ülke genelinde yağışlar başlayacak; Pazar ve Pazartesi İstanbul'da kar yüzünü gösterecek. Yağışlar Şubat ayı boyunca da devam edecek.

Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, çiftçinin yüzünü karartan; barajları boşaltan sıcak ve yağışsız hava yerini Balkanlar üzerinden gelecek soğuk ve yağışlı havaya bırakacak. Bugün yurt genelinde hafif yağmurlar başlayacak. İç bölgelerde, karla karışık yağmur ve kar yağışı olacak. 

Sıcaklıklar düşecek

Yurt genelinde mevsim normallerinin 6 ila 10 derece üzerine çıkan sıcaklık, ortalama 10 derece düşerek, mevsim normallerine inecek. Ankara'da 12 ila 13 dereceye yükselen sıcaklığın, 2 ila 3 dereceye kadar düşecek.

Meteoroloji uzmanları, yaklaşık 2,5 aydır süren yağışsız havanın neden olduğu sorunların, Şubat ayı boyunca devam etmesini bekledikleri yağışlar sayesinde kısmen giderileceği tahmininde bulundular.

Pazar günü İstanbul’a kar yağacak

Yağışların bugünden gününden itibaren kıyı kesimleri hariç, karla karışık yağmur ya da kar şeklinde olacağını belirten uzmanlar, hafta sonuna doğru Ankara, Bursa, Kocaeli, Konya, Erzurum'da kar yağacağını söylediler. İstanbul'da ise Pazar ve Pazartesi günü yer yer kar ve karla karışık yağmur beklendiğini bildirdiler.

False