GeriSağlık Papatya çayı ömrü uzatıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Papatya çayı ömrü uzatıyor

Papatya çayı ömrü uzatıyor
Abone Olgoogle-news

Papatyada anti aging ve sağlığı destekleyici bir dizi besin öğesi var!

Texas Üniversitesi tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre papatya çayının ömrü uzatmaya yardımcı olabildiğini dile getiren Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, çalışmanın sonuçlarının Gerontolog Dergisi’nde yayınlandığını söyledi...

ÖLÜM RİSKİNİ AZALTIYOR

Papatya çayı ölüm riskini yüzde 29 oranında azaltmaktadır. Araştırmacılar 5 farklı eyalette yaşayan 1,677 Meksika kökenli Amerikalıların verilerini analiz etmişlerdir. Çalışma 65 yaş ve üstü bireylerde papatya çayı içilmesinin ölüm riski üzerindeki etkisi üzerinedir.

Papatya çayı ömrü uzatıyor

Çalışmaya göre katılanların yüzde 14’ü papatya çayı içmektedir. İçmeyenlerle kıyaslandığında herhangi bir nedenden ötürü ölüm risklerinin yüzde 29 daha az olduğu saptanmıştır. Sonuçlar sadece kadınlar için geçerlidir.

PAPATYA ÇAYI YAŞLANMA KARŞITI!

Papatyada anti aging ve sağlığı destekleyici bir dizi besin öğesi vardır. En önemlileri luteolin, rutin, kafeik asit ve kuersetindir. Bunlara ek olarak apigenin adlı antioksidanı içerir, anti kanser ve anti inflamatuar (iltihap karşıtı) özellik gösterir. Papatya kan şekeri ve kan basıncını düşürür, kan inceltici özelliği vardır, bu sayede kalp krizi ve felç riskini azaltabilmektedir.

 

Papatya çayı ömrü uzatıyor
 

Papatya çok yönlü bir bitkidir, hazımsızlık, ülser, uykusuzluk, anksiyete, hemoroid ve egzema gibi çeşitli sağlık sorunlarının hafifletilmesinde kullanılmaktadır.

İHA

[fotogaleri=1294]

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle