GeriSağlık Gülen bebek fotoğrafları mutluluk veriyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Gülen bebek fotoğrafları mutluluk veriyor

Gülen bebek fotoğrafları mutluluk veriyor
Abone Olgoogle-news

Kişilerin mutluluk derecelerini tespit etmek için yapılan araştırmanın sonuçları...

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya göre, yerde para bulmak ve bebek resimlerine bakmak birçok kişiyi mutlu ediyor. Araştırmada, kötü bir keman sesinin ise çok sayıda kişi tarafından en can sıkıcı şey olarak belirlendi.

Daily Telegraph gazetesinde yer alan habere göre; Birkbeck College’nde görev yapan psikoloji uzmanları, kişilerin mutluluk derecelerini tespit etmek için bir ölçek hazırladı.

Araştırmaya katılan 80 kişi yerde 10 sterlin bulmalarının kendilerini çok mutlu edeceğini söyledi. Araştırmada, kötü çalınan bir kemandan çıkan ses “en can sıkıcı şey” olarak belirlendi.

Yavru köpeklerle oynamak, çikolata yemek ve gülen bebek resimlerine bakmak da mutluluk veren şeyler arasında yer aldı. Çürük diş resimleri ve ağlayan bebek resimleri ise birçok denek tarafından “sinir bozucu” bulundu.

Bu arada, erkeklerin yerde bulunan paraya sevinme oranı yüzde 90 civarındayken, kadınlarda bu oran yaklaşık 10 puan daha düşük.

Ancak kadınlar, genel mutluluk oranı ortalamasında erkekleri geride bıraktı. Kadınlarda bu oran yüzde 66 olurken, erkeklerde ise yüzde 58’de kaldı.

Kaynak: Ntvmsnbc.com

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle