GeriKişisel Bakım Genital Estetikle Her Şeye Çözüm
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Genital Estetikle Her Şeye Çözüm

Genital Estetikle Her Şeye Çözüm

Genital estetik cinsel hazzı bile artırıyor.

Yaşlanma ve doğum gibi nedenlerle deforme olan genital bölge, estetik açıdan sorun yarattığı gibi cinsel hazzı da azaltıyor.

Genital bölge estetiğinin artık bir tabu olmaktan çıktığını söyleyen Estetik Rekonstrüktif ve Plastik Cerrahi Uzmanı Doç Dr Ahmet Sönmez, kadınların bu konuyla ilgili olarak kapılarını sıkça çaldıklarını söylüyor.

Yaşlanmaya, kilo alıp vermeye ve doğumlara bağlı olarak kadın genital bölgesinde de, vücudun her yerinde olduğu gibi, sarkma olabilmekte. Doç Dr Sönmez “Dış genital organlar ve bikini bölgesi (pubik bölge) özellikle yerçekiminden etkilenerek sarkar. Aslında standart bir karın germe ameliyatı sırasında, sadece karnın değil aynı zamanda bikini bölgesindeki sarkıklığın giderilmesi de mümkündür. Bu bölge sarkıklığının giderilmesi aslında her karın germe ameliyatının içinde yer alması gereken bir müdahaledir. Çünkü karnı, gerdirilecek kadar sarkmış olan her kadında aslında bikini bölgesinde de sarkma mevcuttur” diyor.

Operasyon ile Hijyen Sorunları da Bitiyor

Dış genital organlarla ilgili en sık rastlanan deformasyon iç dudak bölgesindeki (labia minoralar) asimetriler ve aşırı büyümedir. “Bu deformasyon, mayo giyerken sıkıntıya sebep olmakta, bazı spor aktivitelerini ve cinsel ilişkiyi güçleştirmekte ve hijyenik sorunlara yol açmaktadır” diyen Doç Dr Ahmet Sönmez “Bu nedenle pekçok hasta ayakta durur pozisyonda labiaların gözükmemesini istemektedir” şeklinde açılamada bulunuyor.

Cinsel Haz Geri Dönüyor

İç genital organlar da özellikle çok doğum yapmış kadınlarda doğum travmasından etkilenirler. Bu durumda vajinada meydana gelen gevşeme cinsel hazda azalmaya yol açabilmektedir. Doç Dr Ahmet Sönmez bu durumla ilgili şöyle bir açıklama yapıyor:

“Pek çok kadın bu sorunların da cerrahi müdahale ile çözümlenebileceğini bilmez. Ancak son yıllarda cinsellikle ilgili tabuların yıkılması daha çok kadını genital estetik sorunları nedeniyle plastik cerrahlara danışmaya yönlendiriyor.”

False