GeriOyun Ve Aktiviteler Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmenin yolları
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmenin yolları

Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmenin yolları

Boş zamanlarında kendi haline bırakılan çocuklar daha mutsuz.

Çocukların aileleri ile geçirecekleri kaliteli zamanlar onların yetişkinlik dönemlerindeki psikolojilerine de büyük katkı sağlıyor. Bu nedenle çocukların boş vakitlerinde onlarla birlikte kaliteli zaman geçirme konusunda anne-babalara önemli görevler düşüyor. Uzm. Klinik Psikolog Yasemin Meriç Kazdal, çocukla geçirilecek güzel zamanların, ileride onun hafızasına yerleşmiş güzel anılara dönüşeceğini ifade ediyor ve ailelere önemli tavsiyelerde bulunuyor.

Tatillerde çocuğa ödevlerini yapması, çalışması konusunda baskı kurmak ya da onu tamamen kendi haline bırakıp zamanını boşa geçirmesine göz yummak yerine;onunla birlikte ailece oynayarak, konuşarak, eğlenerek verimli ve kaliteli zaman geçirilmesi yapılacaklar listesinin en başında geliyor.

Çocuğunuzla kaliteli zaman geçirmenin yolları
ÇOCUĞUNUZUN VERİMLİ VE KALİTELİ DERS ÇALIŞMASI İÇİN VİTAMİN; KAPSAMLI VE ZENGİN BİR İÇERİK SUNUYOR, DENEYİMLEYEREK ÖĞRENME SAĞLIYOR.

Çocuğun zihninde güzel anılar yaratmak, onun mutlu bir birey olmasını ve yaratılan güzel anılarla hayata sımsıkı bağlamasını sağlayacaktır. Çocukla geçirilen zamanın uzunluğu değil, kalitesi önemlidir. Bu nedenle çocuğunuzu tanıyın, birlikte oyun oynayıp onun o eşsiz dünyasına girin, onu gözlemleyin. Birlikteyken samimi olun, dünyada olup bitenden haberdar edin.

Kaliteli zaman geçirmek için çocuklarla neler yapılabilir?

- Birlikte kitap okuyun, okuduğunuz kitapla ilgili sorular sorun.

- Odasını birlikte düzeltin, toplayın.

- Beraber film seyredin, filmin belirli sahneleri üzerine sohbet edin.

- Beraber yemek yapın.

- Beraber hikayeler uydurun.

- Futbol oynayın.

- Resim yapın.

- Salona sandalyeler üzerine çarşaf atarak bir çadır ya da kutulardan kale yapın.

- Yürüyüşe çıkın.

- Lunaparka gidin. 

False