Aramanız :
Aradığınız kelime : "

olum yildonumu

"
Tarih Aralığı
Tüm Sonuçlar
Son 24 Saat
Son 7 Gün
Son 30 Gün
Son 12 Ay

Bölümlere göre
Devamı

Yazarlara göre
Devamı

Sırala :
En Yeni
| En Eski

1.036  adet haber bulundu.


 • İlahiyat Fakültesi Dekanı’ndan Soma yorumu: Mafya hesaplaşmasında da ölebilirlerdi - olum-yildonumu

  İlahiyat Fakültesi Dekanı’ndan Soma yorumu: Mafya hesaplaşmasında da ölebilirlerdi13.05.2015

  GÜNDEM

  MANİSA Celal Bayar Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof.Dr.Ahmet Güç, Soma’daki faciada 301 madencinin ölümünü ’Allah’ın taktiri’ olarak nitelendirerek, "Bu insanlarımız helal kazanç peşindeydi.Olaya buradan baktığımız açısından onlar için sevindirici bir durum.Bunlar uyuşturucu ticareti yaparlarken de bir çatışmaya girip ölebilirlerdi.Mafya hesaplaşmasında da ölebilirlerdi.Eşlerini ve çocuklarını rızıklarını temin ederken, hayatlarını kaybettiler.Dolayısıyla Allah’tan rahmet diliyoruz.Onlar şehit olmuşlardır" dedi.
 • "Soma, en büyük önlenebilir katliamdır"13.05.2015

  Ege

  CUMHURİYET Halk Partisi (CHP) Manisa Milletvekili Özgür Özel, Türkiye'yi yasa boğan 301 kişinin yaşamını yitirdiği maden faicasıyla ilgili, "Soma ne kader ne de fıtrattır.Soma ülkemizin önlenebilir trajedisi, yaşadığımız en büyük işçi katliamıdır" dedi.
 • Muğla Üniversitesi’nde çıkan olaylarda 10 öğrenci yaralandı - olum-yildonumu

  Muğla Üniversitesi’nde çıkan olaylarda 10 öğrenci yaralandı12.05.2015

  Ege

  MUĞLA Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ikinci sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Şerzan Kurt’un 5’inci ölüm yıldönümünde, olaylar çıktı.Karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada 10 üniversite öğrencisi yaralandı.Olaylara müdahale eden polis ekiplerinin attığı ileri sürülen gaz fişeğinin isabet ettiği bir öğrenci de başından yaralandı.
 • Muğla Üniversitesi’nde çıkan olaylarda 10 öğrenci yaralandı - olum-yildonumu

  Muğla Üniversitesi’nde çıkan olaylarda 10 öğrenci yaralandı12.05.2015

  GÜNDEM

  MUĞLA Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü ikinci sınıf öğrencisi 21 yaşındaki Şerzan Kurt’un 5’inci ölüm yıldönümünde olaylar çıktı.Karşıt görüşlü öğrenciler arasında çıkan kavgada 10 üniversite öğrencisi yaralandı.Olaylara müdahale eden polis ekiplerinin attığı ileri sürülen gaz fişeğinin isabet ettiği bir öğrenci de başından yaralandı.
 • Somalı anneler hem ağladı hem ağlattı - olum-yildonumu

  Somalı anneler hem ağladı hem ağlattı11.05.2015

  GÜNDEM

  Manisa'nın Soma ilçesinde, geçtiğimiz 13 Mayısta yaşanan, 301 madencinin yaşamını yitirdiği facianın yıldönümü ve anneler günü nedeniyle Türk Eğitim Derneği (TED) tarafından "Soma’da anne olmak" konulu panel düzenlendi.Panele katılan, faciada eşini kaybeden 3 çocuk annesi Leyla Çambal ve 1 çocuk annesi Hidayet Tokgöz’ün anlattıkları salonda bulunanları gözyaşlarına boğdu.
 • Dünyaya tanıttı ama.Onun Anneler Günü’nü kutlayan hiç olmadı - olum-yildonumu

  Dünyaya tanıttı ama.Onun Anneler Günü’nü kutlayan hiç olmadı09.05.2015

  Avrupa

  Her yıl mayıs ayının ikinci pazarı kutladığımız Anneler Günü’nü, çok sevdiği annesini kaybeden Anna Jarvis başlatmıştı.Ama o hiçbir zaman anne olmaya fırsat bulamamıştı.
 • Armani saatten 100 TL’lik dolmakaleme - olum-yildonumu

  Armani saatten 100 TL’lik dolmakaleme03.05.2015

  Gündem

  AK Parti yönetimi, geleneksel hale geldiği gibi dönem sonunda tüm milletvekillerine saat hediye etmeyi planladı.
 • Verda ÖZER

  2 Tören, 1 Tarih - olum-yildonumu

  2 Tören, 1 Tarih28.04.2015

  Yazarlar

  “Bu memleketin toprakları üzerinde kanlarını döken kahramanlar! Burada dost bir vatanın topraklarındasınız.Huzur ve sükûn içinde uyuyunuz.Uzak diyarlardan evlatlarını harbe gönderen analar! Gözyaşlarınızı dindiriniz.Evlatlarınız bizim bağrımızdadır.Onlar bu topraklar için canlarını verdikten sonra, artık bizim de evlatlarımızdır.”
 • İZDOB'dan Leyla Gencer anısına konser - olum-yildonumu

  İZDOB'dan Leyla Gencer anısına konser27.04.2015

  Ege

  İZMİR Devlet Opera ve Balesi, ölüm yıldönümünde dünyaca ünlü soprano Leyla Gencer'i konserle anacak.
 • Cengiz ÇANDAR

  'Tehcir'in 100.yılı ve 'yolun sonu'. - olum-yildonumu

  'Tehcir'in 100.yılı ve 'yolun sonu'.26.04.2015

  Yazarlar

 • Vatan için ölüme yürüyenler. - olum-yildonumu

  Vatan için ölüme yürüyenler.25.04.2015

  Ege

  ÇANAKKALE Kara Savaşları'nın 100'ncü yıldönümü anma törenleri kapsamında düzenlenen 57'nci Alay Vefa Yürüyüşü'nde katım rekoru kırıldı.Üniversite öğrencileri, izciler, askeri lise ve harp okulu öğrencileri ile vatandaşların da yer aldığı yürüyüşe tam 25 bin kişi katıldı.
 • Çanakkale dünyaya örnek olsun - olum-yildonumu

  Çanakkale dünyaya örnek olsun25.04.2015

  Gündem

  Bir asır önce kahramanlık destanı yazılan Çanakkale dün yeniden tarihi bir güne ev sahipliği yaptı.Çanakkale Kara Savaşları’nın 100’üncü yıldönümü yaklaşık 90 ülkeden temsilcinin katıldığı törenlerle anıldı.Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Prens Charles, Şehitler Abidesi'ne çelenk koydu.Erdoğan, “Ortak acıları yeni düşmanlıklar üretmek için değil dostluğun, sevginin, barışın aracı haline dönüştürme konusunda Çanakkale’nin dünyaya örnek olmasını temenni ediyorum” dedi.
 • Berkin ifadesi - olum-yildonumu

  Berkin ifadesi25.04.2015

  Gündem

  SANATÇI ve aydınlardan oluşan ‘Sanat Meclisi’nin, Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümü nedeniyle “Berkin için 11 Mart’ta hayatı durdur” sloganı ile hazırladığı klipte yer alan sanatçılardan Efkan Şeşen’in de şüpheli olarak ifadesi alındı.
 • Çanakkale anmasına muhalefet davet edilmemiş - olum-yildonumu

  Çanakkale anmasına muhalefet davet edilmemiş24.04.2015

  Gündem

  Çanakkale Savaşları'nın 100.yıldönümünü anma törenlerine, tüm dünya liderleri davet edildi.Ancak onlarca yabancı devlet başkanı ve başbakanın hazır bulunduğu törenlere, Türkiye'deki muhalefet partilerinin davet edilmedikleri ortaya çıktı.
 • Obama, 1915 Olayları'nın 100'üncü yılında 'soykırım' ifadesini kullanmadı - olum-yildonumu

  Obama, 1915 Olayları'nın 100'üncü yılında 'soykırım' ifadesini kullanmadı24.04.2015

  Dünya

  Obama, bu sene 24 Nisan açıklamasını bir gün önceden yayınladı.Beklenildiği gibi açıklamada ‘soykırım’ sözünü kullanmadı.Ancak 1915 Olayları’nın 100’üncü yıldönümünde bildiriye ‘soykırıma’ işaret eden unsurlar ekledi.Kaynaklar, buna rağmen ‘soykırım’ lafı geçmediğinden bildirinin Türk tarafından büyük bir tepki çekmeyeceğini ve Ankara’nın Büyükelçi Serdar Kılıç’ı çekmesinin beklenmediğini belirtti.Öte yandan Obama ilk kez soykırım tabirinin yaratıcısı ünlü hukukçu Raphael Lemkin'in adını andı.
 • Erdoğan: Obama'dan bunu duymak istemem - olum-yildonumu

  Erdoğan: Obama'dan bunu duymak istemem22.04.2015

  Gündem

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 1915 olaylarının yıldönümü olan 24 Nisan’da ABD Başkanı Barack Obama’nın ‘soykırım’ ifadesi kullanıp kullanmayacağına yönelik, “Sayın Obama’dan zaten böyle bir şeyi gerçekten duymak istemem” açıklamasını yaptı.Ermenistan’da düzenlenecek ‘soykırımı anma etkinlikleri’ hakkında ise Erdoğan, “Ermenistan’da bir araya gelecekler, kendileri çalıp kendileri oynayacaklar” dedi.
 • Başbakan Davutoğlu'ndan 1915 mesajı: Masum Osmanlı Ermenilerini saygıyla anıyoruz - olum-yildonumu

  Başbakan Davutoğlu'ndan 1915 mesajı: Masum Osmanlı Ermenilerini saygıyla anıyoruz21.04.2015

  Gündem

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1915 olayları için yayınladığı mesajında,“Birinci Dünya Savaşı koşullarında bu acıları yaşayan, farklı etnik ve dini kökene mensup milletlerin torunları olarak yaşananları anlıyor, hayatını kaybeden masum Osmanlı Ermenilerini saygıyla anıyor, torunlarına taziyelerimizi sunuyoruz” dedi.Osmanlı Ermenilerinin hatırasına sahip çıkmanın Türkiye için tarihi ve insani bir görev olduğunu vurgulayan Davutoğlu şöyle konuştu:
 • Davutoğlu’ndan 1915 mesajı: Yaşananları anlıyor, saygıyla anıyoruz - olum-yildonumu

  Davutoğlu’ndan 1915 mesajı: Yaşananları anlıyor, saygıyla anıyoruz20.04.2015

  Gündem

  BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, 1915 olaylarına ilişkin açıklamasında, “Birinci Dünya Savaşı koşullarında bu acıları yaşayan, farklı etnik ve dini kökene mensup milletlerin torunları olarak yaşananları anlıyor, hayatını kaybeden masum Osmanlı Ermenilerini saygıyla anıyor, torunlarına taziyelerimizi sunuyoruz” dedi.
 • 22.yıl anması - olum-yildonumu

  22.yıl anması18.04.2015

  Gündem

  8’inci Cumhurbaşkanı Turgut Özal için, 22’nci ölüm yıldönümünde İstanbul Topkapı’da bulunan anıtmezarda anma töreni düzenlendi.
 • Medet Önlü davasının ilk duruşması ölüm yıldönümünde - olum-yildonumu

  Medet Önlü davasının ilk duruşması ölüm yıldönümünde01.04.2015

  Gündem

  Ankara’da öldürülen Çeçenistan İçkerya Cumhuriyeti Fahri Konsolosu Medet Önlü ile ilgili yürütülen soruşturma sonrası dava açıldı.Ankara Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülecek davanın ilk duruşması dikkat çekici bir tarihe denk geldi.9 sanıklı davanın ilk duruşması, Medet Önlü’nün öldürüldüğü 22 Mayıs günü yapılacak.Cinayetin azmettiricisi Rus Rızvan Ezbulatov yakalanamazken, tetikçi Murat Aluç için ağırlaştırılmış müebbet istendi.
 • Emine Erdoğan devlet büyüğü müdür? - olum-yildonumu

  Emine Erdoğan devlet büyüğü müdür?27.03.2015

  Ege

  DENİZLİ'deki MHP İl Başkanı Yasin Öztürk, Orman Bölge Müdürlüğü'ne Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı kurmak için başvurduklarını, ancak yol kenarına hatıra ormanı kurulamayacağı gerekçesiyle taleplerinin reddedildiğini söyledi.Öztürk, "Bir hafta önce Bozkurt'ta Cumhurbaşkanlığı Hatıra Ormanı, dün de Şahin Tepesi'ni Bereket Ormanı adı altında Emine Erdoğan Anı Ormanı tahsis edilmiştir.Alparslan Türkeş devlet büyüğü değil de Emine Erdoğan devlet büyüğü müdür?" dedi.
 • Çanakkale şehitleri Berlin’de anıldı - olum-yildonumu

  Çanakkale şehitleri Berlin’de anıldı19.03.2015

  Avrupa

  Çanakkale Zaferi'nin 100’üncü yıldönümü dolayısıyla yurtdışında kutlama ve şehitleri anma etkinlikler düzenleniyor.Berlin Başkonsolosluğu'nda da dün tören düzenlendi.
 • Ayşe ARMAN

  Erdoğan’ın benimle göz göze gelmek isteyeceğini sanmam - olum-yildonumu

  Erdoğan’ın benimle göz göze gelmek isteyeceğini sanmam19.03.2015

  Yazarlar

  RÖPORTAJI ben yapmadım.
 • Davutoğlu: Selam olsun ölüme giden kahramanlara - olum-yildonumu

  Davutoğlu: Selam olsun ölüme giden kahramanlara18.03.2015

  Gündem

  ÇANAKKALE Deniz Zaferi’nin 100’üncü yıldönümü kutlamaları ile 18 Mart Şehitleri Anma Günü için ikinci tören 18 Mart Stadyumunda yapıldı.Burada düzenlenen törende konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Selam olsun kahramanlara, merhameti şefkati civanmertliği öğreten şehitlerimize.Selam olsun biran olsun tereddüt etmeden şehadete yürüyen atalarımıza.Selam olsun ölümü emreden komutanın ardından ölüme giden kahramanlara" dedi.
 • Berkin Elvan eyleminde gerginlik: 11 gözaltı - olum-yildonumu

  Berkin Elvan eyleminde gerginlik: 11 gözaltı12.03.2015

  Gündem

  Şanlıurfa'da Berkin Elvan için basın açıklaması yaptıktan sonra bildiri dağıtırken kendilerine kimlik sorulmasına olumsuz yanıt veren grup ile polis arasında arbede çıktı.Polisin biber gazıyla müdahale ettiği grupta bulunan 11 kişi gözaltına alındı.Daha önce protestocuları ağzından, burnundan tutarak gözaltına alan polis ekipleri bu kez bir kişiyi yüzünden tutarak gözaltına aldı.
 • İstanbul'da Berkin Elvan eylemlerinde 28 gözaltı - olum-yildonumu

  İstanbul'da Berkin Elvan eylemlerinde 28 gözaltı12.03.2015

  Gündem

  GEZİ Parkı olayları sırasında kafasına gaz kapsülü isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve uzun süre yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölüm yıldönümü nedeniyle İstanbul’da başta Okmeydanı ve Kadıköy’de gerçekleşen gösterilerde 28 kişi gözaltına alındı.
 • İzmir valiliğinin yasaklama kararına, STK ve sendikalardan ortak tepki - olum-yildonumu

  İzmir valiliğinin yasaklama kararına, STK ve sendikalardan ortak tepki12.03.2015

  Ege

  İZMİR’de, valiliğin protesto gösterileri ve basın açıklamalarıyla ilgili tartışılan yasak kararına, kentteki sivil toplum örgütleri ile sendikalardan da ortak tepki geldi.’İzmir faşizme teslim olmayacak’ başlığıyla yapılan açıklamayı okuyan Baro Başkanı Aydın Özcan, "Unutulmamalıdır ki, tarihin hiçbir evresinde, İzmir halkı tebaa olmayı kabul etmemiştir.İzmir’de, ilk kurşunu atanların torunu olan İzmirliler olarak, özgürlüklerimizin sonuna kadar savunucusu olacağız" dedi.Baro kararların iptali için dava da açtı.
 • Berkin yürüyüşüne polis müdahalesi - olum-yildonumu

  Berkin yürüyüşüne polis müdahalesi11.03.2015

  Gündem

  Gezi Parkı olayları sırasında kafasına gaz kapsülü isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve uzun süre yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölüm yıldönümü nedeniyle Kadıköy'de yapılan yürüyüşün ardından olay çıktı.Polis, havai fişek atan bir gruba plastik mermi ve gazla müdahale etti.3 kişi gözaltına alındı.
 • Berkin yürüyüşüne polis müdahalesi - olum-yildonumu

  Berkin yürüyüşüne polis müdahalesi11.03.2015

  Gündem

  Gezi Parkı olayları sırasında kafasına gaz kapsülü isabet etmesi sonucu ağır yaralanan ve uzun süre yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölüm yıldönümü nedeniyle Kadıköy'de yapılan yürüyüşün ardından olay çıktı.Polis, havai fişek atan bir gruba plastik mermi ve gazla müdahale etti.3 kişi gözaltına alındı.
 • Berkin Elvan eyleminde Okmeydanı karıştı - olum-yildonumu

  Berkin Elvan eyleminde Okmeydanı karıştı11.03.2015

  Gündem

  269 gün komada kaldıktan sonra geçtiğimiz yıl 11 Mart’ta hayatını kaybeden Berkin Elvan için Okmeydanı’nda düzenlenen anma töreninde ortalık karıştı.Polis göstericilere biber gazı ile müdahale etti.
 • Berkin Elvan bir yıl önce bugün yaşama veda etti - olum-yildonumu

  Berkin Elvan bir yıl önce bugün yaşama veda etti11.03.2015

  Gündem

  Gezi eylemleri sırasında başından gaz fişeği ile vurulan Berkin Elvan, 269 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra geçen yıl bugün sabah saatlerinde yaşam mücadelesini kaybetmişti.Berkin Elvan için bugün birçok ilde anma yürüyüşleri düzenlenecek.
 • Tamtamlar 14 Mart’ta.ergenler için çalıyor - olum-yildonumu

  Tamtamlar 14 Mart’ta.ergenler için çalıyor08.03.2015

  Seyahat

  Orta ve batı Afrika’nın en maharetli sanatçıları Kamerun’un kuzeybatısındaki yüksek yaylalarda yaşıyor.Babungo Krallığı’nı kuran Vergo halkı 600 yıldır demirden iş ve müzik aleti, ahşaptan heykel ve dini ritüel maskları yapıyor.Heykeltraşlık kral mesleği, sarayları adeta sanat galerisi.Yılda bir, erkek çocukların ergenliğe geçiş festivalinde masklar ortaya çıkıyor, saray ziyarete açılıyor.Gezgin kral 3.Zofua “Türkiye’yi çok merak ediyorum, gitmek istiyorum.14 Mart’taki festivalimize Türkleri de bekliyoruz” diyor.
 • Berkin Elvan'ın mezarının hikayesi - olum-yildonumu

  Berkin Elvan'ın mezarının hikayesi07.03.2015

  Gündem

  GEZİ Parkı protestolarına 16 Haziran 2013’de yapılan müdahalede Okmeydanı’nda gaz bombası fişeğiyle ağır yaralanan 269 gün sonra 11 Mart 2014’de yaşam mücadelesini kaybeden Berkin Elvan’ın 1’inci ölüm yıldönümü nedeniyle ailesi ve Taksim Dayanışması tarafından anma töreni yapılıyor.
 • Berkin Elvan birinci ölüm yıldönümünde anılacak - olum-yildonumu

  Berkin Elvan birinci ölüm yıldönümünde anılacak06.03.2015

  Gündem

  GEZİ Parkı protestolarına 16 Haziran 2013’de yapılan müdahalede, Okmeydanı’nda gaz bombası fişeğiyle ağır yaralanan 269 gün sonra 11 Mart 2014’de yaşam mücadelesini kaybeden 15 yaşındaki Berkin Elvan’ın 1’inci ölüm yıldönümü nedeniyle ailesi ve Taksim Dayanışması tarafından anma töreni yapılacak.
 • Yalçın DOĞAN

  Gizli on birinci madde - olum-yildonumu

  Gizli on birinci madde05.03.2015

  Yazarlar

  KOÇ Üniversitesi’nde değerli gazeteci arkadaşım Cüneyt Ülsever’in dersine konuk olarak katılıyorum, gazetecilik üzerine sohbet.Daha sonra öğrencilerden sorular geliyor.
 • Onlarınki acı da, benim ki değil mi - olum-yildonumu

  Onlarınki acı da, benim ki değil mi25.02.2015

  Avrupa

  Hocalı katliamının 23’üncü yıldönümü dolayısıyla Almanya’daki Türk Azerbaycan Birliği (TAVD) tarafından Berlin Türk Evi’nde konferans düzenlendi.Katliamda ölenlerin anısına saygı duruşuyla başlayan konferansta, Türk ve Azerbaycan milli marşları da okundu.
 • Türkiye’de kadınların kaderini en iyi yazan Aysel Gürel’in 7.Ölüm yıldönümü - olum-yildonumu

  Türkiye’de kadınların kaderini en iyi yazan Aysel Gürel’in 7.Ölüm yıldönümü17.02.2015

  Hayat

  Türkiye’de kadın olmanın zorluklarını kusursuz anlatan bir sanatçıydı o.Kelimelere dans ettirir, anlatmak istediğini tokat gibi indirirdi insanın suratına.Aysel Gürel’in ölümünün üzerinden tam 7 yıl geçti.Kadınlarla ilgili yazdığı şarkılar ise hiç unutulmadı.
 • Galatasaray'dan Özgecan tweeti - olum-yildonumu

  Galatasaray'dan Özgecan tweeti14.02.2015

  Futbol

  Galatasaray Kulübü, Tarsus'ta öldürülen üniversiteli Özgecan Aslan için son derece anlamlı bir tweet attı.
 • Ayşegül DOMANİÇ YELÇE

  Darülaceze 120 yaşında - olum-yildonumu

  Darülaceze 120 yaşında13.02.2015

  Yazarlar

  Merhabalar sevgili okurlar.
 • İran İslam Devrimi'nin 36'ncı yılında 1020 mahkuma af çıktı - olum-yildonumu

  İran İslam Devrimi'nin 36'ncı yılında 1020 mahkuma af çıktı11.02.2015

  Dünya

  İran İslam Devrimi'nin 36’ncı yıldönümü ülke genelinde törenlerle kutlandı.Kutlama törenlerinde, her yıl olduğu gibi bu sene de "Amerika'ya ölüm" ve "İsrail'e ölüm" sloganları atılırken, Hamaney'den 1020 mahkûm için af kararı çıktı.
 • Avrupa’da görmeniz gereken 10 sergi - olum-yildonumu

  Avrupa’da görmeniz gereken 10 sergi02.02.2015

  Seyahat

  Paris, Madrid, Londra, Berlin, Amsterdam, Milano, Liverpool, Edinburgh, Viyana'dan bu yıl harika sergiler olacak.Bazıları şimdiden kapıları açtı, kimileri büyük bir heyecanla hazırlanıyor.Rönesans ressamlarından, 20'inci yüzyıl moda fotoğrafçılarına işte Avrupa'da 2015'te görmeniz gereken 10 sanat sergisi.
 • Feyzioğlu'ndan 'Çıkış Yolu' - olum-yildonumu

  Feyzioğlu'ndan 'Çıkış Yolu'31.01.2015

  Ege

  İZMİR'in Bergama İlçesi'nde 'Çıkış Yolu' adlı konferansa konuşmacı olarak katılan Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, gençlerin ve kadınların önemini vurguladı.Paylaştığı bir anısıyla duygusal anlar yaşanmasına neden Feyzioğlu etkinliğin sonunda konferansla aynı isme sahip kitabını da imzaladı.
 • Ömür GEDİK

  Korsancı kardeş ne yapsın - olum-yildonumu

  Korsancı kardeş ne yapsın29.01.2015

  Yazarlar

  Özcan Deniz geçen gün instagram sayfasında aşağıdaki afişi paylaştı: “Bu ne be abi! Güleyim mi ağlayayım mı bilemedim.Madem korsanını basıyorsun, bari orijinal kapağı kullan” notuyla.
 • Auschwitz(ler) unutulamaz - olum-yildonumu

  Auschwitz(ler) unutulamaz28.01.2015

  Avrupa

 • Orhan Veli'nin 'kayıp' şiiri - olum-yildonumu

  Orhan Veli'nin 'kayıp' şiiri28.01.2015

  Keyif

  Orhan Veli’nin “Bütün Şiirleri” dahil hiçbir kitabında yer verilmeyen “Ölümüm” adlı şiiri, Köprü adlı sanat gazetesinde yayımlanışından tam 57 yıl sonra, Varlık’ın ocak sayısında okurla buluştu.
 • İzzet ÇAPA

  Vive la Mustafa Kemal Vive la Miss Turquie. - olum-yildonumu

  Vive la Mustafa Kemal Vive la Miss Turquie.27.01.2015

  Yazarlar

  Belçika’nın Spa kentindeki otelin 14.Louis tarzında döşenmiş kral dairesinin bütün ihtişamına meydan okurcasına, bir köşede kıvrılmış oturuyordu genç kız.
 • Michael Werz: Gülen'in sınır dışı edilmesi zor gözüküyor - olum-yildonumu

  Michael Werz: Gülen'in sınır dışı edilmesi zor gözüküyor26.01.2015

  Dünya

  Barack Obama henüz başkan adayıyken Obama taraftarı Demokratlar tarafından kurulan Center for American Progress (CAP) bugün Washington’da ABD yönetiminin eğilimlerini anlamak adına analizlerine en çok başvurulan düşünce kuruluşları arasında.
 • Uğur Mumcu'yu anıyoruz - olum-yildonumu

  Uğur Mumcu'yu anıyoruz24.01.2015

  Gündem

  Uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden gazeteci yazar Uğur Mumcu, katledilişinin 22’nci yılında anıldı.
 • Cengiz ÇANDAR

  “Ufkumuz dostluk ve barış” ise “inkâr”dan vazgeçeceksin. - olum-yildonumu

  “Ufkumuz dostluk ve barış” ise “inkâr”dan vazgeçeceksin.22.01.2015

  Yazarlar

  Pazartesi günü binlerce kişi yine Taksim’den Agos’a, Hrant Dink için yürüdü.Sırtından vurularak kaldırıma düşürülüşünün sekizinci yıldönümünde.
 • Davutoğlu'ndan 'Dink' açıklaması - olum-yildonumu

  Davutoğlu'ndan 'Dink' açıklaması21.01.2015

  Gündem

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, gazeteci Hrant Dink'in ölüm yıldönümü dolayısı ile bir açıklama yaptı.
««İlk Sayfa
«Önceki
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11
Sonraki»
Son Sayfa»»