MENÜ

Yazilim

Yazilim ile ilgili tüm haberleri, son dakika Yazilim haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Yazilim haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 16.869 Yazilim haberi bulunmuştur.

Yazilim Haberleri

Kayıt dışılığa GİB ile ortak denetim

Kayıt dışılığa GİB ile ortak denetim

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, "2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı" kapsamında, kayıt dışılığın yoğun olduğu alanlarda Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) ile birlikte ortak denetimler gerçekleştirilecek. 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

5.11.2019Ekonomi
e-Ticarette rekor hedef

e-Ticarette rekor hedef

Türkiye'de e-ticarette yıl sonu itibarıyla gerçekleşmesi öngörülen 185 milyar liralık işlem hacminin gelecek yıl 213 milyar liraya yükselmesi ve internet üzerinden alışveriş oranının yüzde 35'i bulması bekleniyor. Ülkenin kalite odaklı, yenilikçi uygulamalarla ticaretin kolay ve güvenli yapıldığı, tüketici haklarının korunduğu önemli ticaret merkezlerinden olması hedefleniyor. Tüketicinin korunmasına ilişkin mevzuat gözden geçirilerek, Satış Sonrası Hizmetler, Ticari Reklam ve Haksız Ticari Uygulamaları ile Mesafeli Sözleşmeler yönetmelikleri değiştirilecek.

5.11.2019Ekonomi
YÖK, ‘geleceğin meslekleri’nin yeni yol haritasını belirliyor

YÖK, ‘geleceğin meslekleri’nin yeni yol haritasını belirliyor

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Geleceğin meslekleriyle ilgili yol haritasını belirleme sürecindeyiz. Bu alandaki yeni programların önümüzdeki ilk sene sisteme kazandırılmasını hedefliyoruz” dedi.

5.11.2019Eğitim
BTKden siber güvenlik uzmanlığı eğitimi

BTK'den "siber güvenlik uzmanlığı" eğitimi

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından sertifikalı siber güvenlik eğitimi verilecek.

5.11.2019Teknoloji
Facebook İstasyonu’nun ikincisi Denizli’de kurulacak

Facebook İstasyonu’nun ikincisi Denizli’de kurulacak

TÜRKİYE Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Habitat Derneği (Habitat) iş birliğiyle İstanbul Maslak’ta açılan Facebook İstasyon’un ikincisi Denizli’de kurulacak. Anadolu’da ilk olma özelliği taşıyan istasyonun protokolü, düzenlenen törenle imzalandı.

4.11.2019Ekonomi
Google Chromeda yeni bir açık tespit edildi

Google Chrome'da yeni bir açık tespit edildi

Kaspersky'nin otomatik teknolojileri, Google Chrome web tarayıcısında "sıfır-gün" açığı buldu.

4.11.2019Teknoloji
Anadoludaki ilk Facebook İstasyon Denizlide açılacak

Anadolu'daki ilk "Facebook İstasyon" Denizli'de açılacak

Facebook'un Türkiye'deki en büyük yatırımlarından biri olarak görülen ve ilki Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Habitat Derneği (Habitat) iş birliğiyle İstanbul Maslak'ta açılan Facebook İstasyon'un ikincisinin Denizli'de kurulması için protokol imzalandığı bildirildi.

4.11.2019Teknoloji
Turizm hareketleri için iç turizmi ölçme sistemi kurulacak

Turizm hareketleri için "iç turizmi ölçme sistemi" kurulacak

Kültür ve Turizm Bakanlığınca, 2020 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı kapsamında iç turizmi ölçme sistemi oluşturulacak. Kişisel verilerin mahremiyetine dikkat edilerek ve telekomünikasyon firmalarından yararlanılarak yerli turist profilini ve turizm hareketlerini ortaya koyan çalışma yürütülecek.

4.11.2019Ekonomi
Milyonları etkileyen Android reklam yazılımı keşfedildi

Milyonları etkileyen Android reklam yazılımı keşfedildi

Antivirüs ve internet güvenliği kuruluşu ESET'ten aştırmacılar, Google Play'de sekiz milyon kez indirilen bir uygulamada ESET tarafından "Android/AdDisplay.Ashas" olarak algılanan bir gizli reklam yazılımını tespit etti.

4.11.2019Teknoloji
Gıda enflasyonuyla mücadele için soğuk depo zincirlerine destek

Gıda enflasyonuyla mücadele için soğuk depo zincirlerine destek

Gıda ürünlerindeki fiyat dalgalanmalarının önlenmesi için meyve ve sebze ile et ve süt ürünlerinde soğuk depo zincirleri ile taşımacılık sırasında oluşan zayiat oranlarını en aza indirmeye yönelik taşıma araçları modernizasyonu teşvik edilecek.

4.11.2019Ekonomi
Microsoft’tan Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’na destek

Microsoft’tan Verimlilik ve Teknoloji Fuarı’na destek

Microsoft Türkiye’nin ana sponsor olduğu, Türkiye Verimlilik Vakfı tarafından düzenlenen 2. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı Ankara’da gerçekleşiyor. Ankara ATO Congresium’da 31 Ekim’de başlayan fuar, 3 Kasım’a kadar devam etti.

4.11.2019Teknoloji
Milli Tren Projesinde çalışacak 12 mühendis alınacak Başvuru şartları neler

Milli Tren Projesi'nde çalışacak 12 mühendis alınacak! Başvuru şartları neler?

Türkiye Vagon Sanayi AŞ (TÜVASAŞ), Milli Tren Projesi'nde çalışacak 12 sözleşmeli mühendis alacak. Farklı mühendislik branşlarında yapılacak alımlara başvuru yapabilmek için belirlenen şartları taşımak gerekiyor. Peki, Milli Tren Projesi mühendis alımı başvuru şartları neler?

3.11.2019Gündem
Okullarda kasım ayı tatili ne zaman 2019 ilk ara tatile kaç gün kaldı

Okullarda kasım ayı tatili ne zaman? 2019 ilk ara tatile kaç gün kaldı?

Kasım ayının gelmesiyle beraber, öğrencilerin ara tatil için geri sayımı başladı. Eylül ayında ders başı yapan milyonlarca öğrenci, son günlerde Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından açıklanan ara tatiller ve sömestr tatili takvimine yoğunlaştı. Veliler ise, kasım ara tatiline göre planlarını tamamlamak istiyor. Peki, okullarda kasım ayı tatili ne zaman? 2019 ilk ara tatile kaç gün kaldı? İşte, tatil dönemleri hakkında tüm bilgiler.

1.11.2019Gündem
Emine Erdoğan, 2. Uluslararası Sıfır Atık Zirvesinde konuştu

Emine Erdoğan, 2. Uluslararası Sıfır Atık Zirvesinde konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, "2019 yılı itibariyle 25 bin kamu kurumu binasında sıfır atığa geçme hedefimizi iki ay önceden yakaladık. Vakıflarımız ardı ardına çok güzel projelerle sürece katkı veriyor" dedi.

1.11.2019Gündem
Kullanıcıların internette zararsız sandığı alışkanlıkları başlarını yakabilir

Kullanıcıların internette zararsız sandığı alışkanlıkları başlarını yakabilir

Bugünlerde herkes internete bağlı ve muhtemelen bazı çevrim içi rutinlere sahip: hepimiz sabahları ilk iş e-postalarımızı ve sosyal medya sayfalarımızı kontrol ediyoruz ve bu alışkanlıkların sağlıklı ve zararsız olduğunu düşünüyoruz. Ancak, bazı çevrim içi alışkanlıklar tüm yaşamımızı olumsuz etkileyebilir, bazıları ise sadece bir yönden tehlikeli olabilir: Çevrim içi güvenlik... Siber güvenlik şirketi Kaspersky, verilerin sızdırılmasına veya bilgisayarlara zararlı yazılım bulaşmasına yol açabilen alışkanlıkları belirledi ve bunlarla ilgili dikkat edilmesi gereken önerilerde bulundu.

1.11.2019Teknoloji
PUBG Mobileda hile yapan şimdi yandı

PUBG Mobile'da hile yapan şimdi yandı

Dünyada ve Türkiye’den kullanıcılarının yorumlarını dikkate alan PUBG Mobile, adil oyun anlayışını güçlendirmek için yeni bir anti-hile sistemi devreye soktu. Yeni sistemle birlikte günde en az 3000 hileci oyundan men ediliyor.

1.11.2019Teknoloji
Her okula bir siber güvenlik laboratuvarı projesi 900 öğrenciye ulaştı

'Her okula bir siber güvenlik laboratuvarı' projesi 900 öğrenciye ulaştı

Lise ve üniversite öğrencilerine siber güvenlik okuryazarlığı kazandırmak için yola çıkan Berqnet Firewall, yürüttüğü Her Okula Bir Siber Güvenlik Laboratuvarı sosyal sorumluluk projesiyle 1 yılda 900 öğrenci ve 100 öğretmene siber güvenlik okuryazarlığı eğitimi verdi. Proje kapsamında kurulan laboratuvarlarla Türkiye’nin siber güvenlik gücüne katkı sunulması hedefleniyor.

1.11.2019Teknoloji
TÜRSAB Rota projesi başlıyor

"TÜRSAB Rota" projesi başlıyor

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya "Kayıt dışını bitireceğine inandığımız 'TÜRSAB Rota' projesi ile kısa süre içinde ülke ekonomisine 5 milyar TL'nin üzerinde ek katkı sunmayı hedefliyoruz" dedi.

31.10.2019Ekonomi
Türkiye ve Macaristan arasında ticari hacim hızla artıyor

Türkiye ve Macaristan arasında ticari hacim hızla artıyor

Son 20 yılda Türkiye ve Macaristan arasındaki toplam ticaret hacmi yaklaşık 15 kat artış göstererek 2,5 milyar dolar seviyelerine ulaştı. Siyasi ve ekonomik ilişkileri pekiştirmek adına bu sene 7 Kasım 2019’da düzenlenecek Türkiye-Macaristan Yüksek Düzeyli Stratejik İşbirliği Konseyi Toplantısı'na Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımı bekleniyor.

31.10.2019Ekonomi
LG ve Qualcommdan geleceğin otomobili için sürpriz işbirliği

LG ve Qualcomm'dan geleceğin otomobili için sürpriz işbirliği

LG ve Qualcomm, geleceğin otomotiv bilgi ve eğlence platformunu oluşturmak amacıyla, webOs Oto ve Üçüncü Nesil Snapdragon Otomotiv Geliştirme Platformu birlikteliğinin sinerjisinden yararlanıyor.

31.10.2019Teknoloji
USB belleklerde çalışanları bekleyen gizli tehlike

USB belleklerde çalışanları bekleyen gizli tehlike

Çoğu şirket, çalışanları için kapsamlı veri güvenliği protokolleri oluşturmayı ihmal ediyor. Şirketlerde yaşanabilecek veri ihlallerinde önemli rolü ise USB bellek kullanımı oluşturuyor. Her şirketin güvenlik politikalarına sahip olması gerektiğini belirten Bitdefender Türkiye Operasyon Direktörü Alev Akkoyunlu’ya göre, USB belleklerin kullanımına yönelik politikalara sahip olmayan şirketler büyük risk altında.

31.10.2019Teknoloji
Solidworks’un 2020’deki yenilikleri neler olacak

Solidworks’un 2020’deki yenilikleri neler olacak? 

Veri oluşturmanızı, analiz etmenizi, yayınlamanızı ve yönetmenizi sağlayan 3B yazılım araçları sunan dünyaca ünlü Solidworks, Dassault Systemes çatısı altında her geçen gün kullanıcı kitlesini genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda Dassault Systèmes Euromed&EMEAR Bölgesi Satışlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Luca Rossettini, Hürriyet'e önemli açıklamalarda bulundu.

31.10.2019Teknoloji
60 bin işyeri denetlenecek

60 bin işyeri denetlenecek

Kayıt dışı ve eksik ücret denetimi yapmaya hazırlanan SGK, 33 bin işyerini kapsama aldı. Ayrıca yoğun ve yaygın denetimler kapsamında toplam 60 bin işyerinin denetlenmesinin sağlanacağı da açıklandı.

31.10.2019Ekonomi
Arttırılmış gerçeklik, şirketler için fırsat olabilir

Arttırılmış gerçeklik, şirketler için fırsat olabilir

Pek çok kişinin hayatına Pokemon Go oyunu ile giren AR (Artırılmış Gerçeklik) gün geçtikte hem gelişiyor hem de değer kazanıyor. Küresel olarak AR / VR (Sanal Gerçeklik) startup yatırımlarının ​​değerinin şu anda 45 milyar ABD Doları civarında olduğu düşünülüyor. Yeni nesil telefonlar ve 5G ile bu teknolojiye rağbet daha da artıyor. Bu denli rağbet gören arttırılmış gerçeklik, kullanım alanı genişliği sebebiyle, ülkemizdeki yazılım şirketleri için de bir fırsat olabilir.

31.10.2019Teknoloji
Bilgi teknolojileri alanında yerli ve milli çözümleri geliştiren bir Türkiye olmak zorundayız

'Bilgi teknolojileri alanında yerli ve milli çözümleri geliştiren bir Türkiye olmak zorundayız'

BTK Başkanı Karagözoğlu, "Dünyadaki gelişmelerle birlikte biz de bilgi teknolojileri alanında yerli ve milli çözümleri geliştiren, üreten, ihraç eden ve kendine yeten bir Türkiye olmak zorundayız." dedi.

31.10.2019Teknoloji
Sağlık Bakanı Koca: ABDden sonra dünyada en çok dijital hastaneye sahip ülkeyiz

Sağlık Bakanı Koca: ABD'den sonra dünyada en çok dijital hastaneye sahip ülkeyiz

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye'nin, ABD'den sonra dünyada en çok dijital hastaneye sahip olan ülke konumuna yükseldiğini belirtti.

30.10.2019Gündem
Nüfus memuru alımı için başvuru nasıl yapılır Yazılı sınav ne zaman

Nüfus memuru alımı için başvuru nasıl yapılır? Yazılı sınav ne zaman?

Nüfus Müdürlüğü memur alımı başvurusu için geri sayım başladı. E-Devlet üzerinden gerçekleştirilecek olan başvurular, 30 Ekim saat 18.00'da sona eriyor. Peki, Nüfus Müdürlüğü memur alımı başvurusu nasıl yapılır? İşte, başvuruların E-Devlet'ten yapılacağı nüfus memuru alımı başvuru süreci hakkında detaylı bilgiler

30.10.2019Gündem
Kablosuz ağların geleceği ve 5G

'Kablosuz ağların geleceği ve 5G'

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, dünyada artık siber uzayın da askeri bir harekat alanı olarak görüldüğünü belirterek, "Dünyadaki gelişmelerle birlikte biz de bilgi teknolojileri alanında yerli ve milli çözümleri geliştiren, üreten, ihraç eden ve kendine yeten bir Türkiye olmak zorundayız." dedi.

30.10.2019Teknoloji
WhatsApptan İsrailli casus yazılım şirketi NSOya dava

WhatsApp'tan İsrailli casus yazılım şirketi NSO'ya dava

Facebook'un sahibi olduğu WhatsApp, 20 ülkede aralarında gazeteciler, insan hakları aktivistleri, siyasi muhalifler ve diplomatların bulunduğu 1.400 kişinin telefonlarını hedef alan siber saldırılar nedeniyle, İsrailli casus yazılım şirketi NSO Group'a dava açtı.

30.10.2019Teknoloji
Yiğit Marcus Aral kimdir

Yiğit Marcus Aral kimdir?

Serdar Ortaç ile 5 yıllık evliliğini geçtiğimiz aylarda bitiren Chloe Loughnan'ın, bir Survivor 2018 yarışmacısı Yiğit Marcus Aral'la aşk yaşadığı iddia edildi. Söylentiler ardından Yiğit Marcus Aral'ın hayatına dair bilgiler gündeme geldi. Peki, Yiğit Marcus Aral kimdir?

30.10.2019Magazin
Ara tatil ne zaman Ara tatile kaç gün kaldı

Ara tatil ne zaman? Ara tatile kaç gün kaldı?

Öğrencilerin merakla araştırdığı ara tatil ne zaman sorusu, ekim ayının son günlerine girilirken araştırılan hususlar arasında yer almaya devam ediliyor. Peki, kasım ayında gerçekleştirilecek olan ara tatil ne zaman başlayacak ve kaç gün sürecek? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı ara tatil ne zaman sorusunun cevabı

30.10.2019Eğitim
Yapay zeka mühendisi t-ona, teknolojide yurtdışı bağımlılığını azaltacak

Yapay zeka mühendisi t-ona, teknolojide yurtdışı bağımlılığını azaltacak

Türkiye’nin teknolojik gelişimine katkıda bulunmak, dünya standartlarında yazılımlar ve elektronik cihazlar üretmek amacıyla 2013 yılından bu yana faaliyet gösteren Armoya Yüksek Teknoloji, Smart Future World Expo: Akıllı Teknolojiler Zirvesi ve Fuarı’nda geniş kapsamlı yapay zekâ mühendisi t – ona ve t-ona ile geliştirilen teknolojilerini tanıttı.

30.10.2019Teknoloji
5G teknolojisi, beraberinde siber güvenlik riskini de getiriyor

5G teknolojisi, beraberinde siber güvenlik riskini de getiriyor

3G ve 4G teknolojilerinden sonra 5G mobil şebekelerinin hayata geçirilmesine yönelik küresel hazırlıklar, bilişim ve telekomünikasyon dünyasının en önemli gündem konularından biri. Ancak teknoloji karmaşık ve taraf sayısı çok fazla. Siber güvenlik kuruluşu ESET’in paylaştığı bilgiye göre, Avrupa Birliği 5G’yi mercek altına aldı ve bu teknolojiyle ilgili siber risk uyarılarında bulundu.

30.10.2019Teknoloji
Avrupanın bulut ağı 2020de hizmete girecek

Avrupa'nın 'bulut ağı' 2020'de hizmete girecek

Alman hükümeti, Avrupa için bulut ağı kurulma çalışmalarını hızlandırdı. "Gaia X” adı verilen projenin 2020’nin sonunda faaliyete geçmesi ve ilk kullanıcılara hizmet vermesi hedefleniyor.

30.10.2019Teknoloji
Serathon-inde kazanan takımlar belli oldu

Serathon-in'de kazanan takımlar belli oldu

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği (TSPB) eş güdümüyle Türkiye’de sermaye piyasaları alanında düzenlenen ilk hackathon etkinliği “Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu” sonuçlandı. 25 - 27 Ekim tarihlerinde iki gün süren Serathon-in etkinliğinde dereceye giren takımlar ödüllerini aldı.

28.10.2019Teknoloji
Western Digital, yeni seviye depolama çözümlerini duyurdu

Western Digital, yeni seviye depolama çözümlerini duyurdu

Western Digital, NAS ortamlarını kullanan küçük kurumlar ve home ofisler için bir dizi özel amaca yönelik depolama çözümlerini tanıttı. Çözümler, karma bir NAS ortamındaki performansı ve önbellekleme yeteneklerini geliştiren ilk WD Red SSD'leri ve aynı zamanda WD Red ve WD Red Pro HDD için 14 TB’lık kapasite içeriyor.

28.10.2019Teknoloji
Akıllı şehirler için artırılmış gerçeklik

Akıllı şehirler için artırılmış gerçeklik

Oyun sektörüyle hayatımıza giren artırılmış gerçeklik teknolojisi, artık akıllı şehirlerin tasarımında da kullanılıyor. Artırılmış gerçeklik ile akıllı şehir projeleri hayata geçirilmeden önce hatalar görülebiliyor ve proje maliyetlerinde tasarruf sağlanıyor.

28.10.2019Teknoloji
Pentagonun 10 milyar dolarlık ihalesini Microsoft kazandı

Pentagon'un 10 milyar dolarlık ihalesini Microsoft kazandı

ABD Savunma Bakanlığı'nın (Pentagon) bilgisayar alt yapısının modernizasyonuna ilişkin 10 milyar dolarlık dev ihalesini yaklaşık iki yıllık süreç sonunda Microsoft kazandı.

28.10.2019Teknoloji
Sermaye piyasası yazılım maratonu başladı

Sermaye piyasası 'yazılım maratonu' başladı

Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği eş güdümüyle Türkiye'de sermaye piyasaları alanında düzenlenen ilk hackathon etkinliği Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu başladı.

28.10.2019Teknoloji
Damar iziyle kimlik tarama cihazı geliştirdiler

Damar iziyle kimlik tarama cihazı geliştirdiler

SUBÜ'lü akademisyenler, enjeksiyon sırasında hastaların damarını daha kolay bulmasının yanı sıra el ve ayak damar görüntüleriyle kimlik tespiti yapabilme özelliğine sahip cihazın prototipini üretti.

28.10.2019Teknoloji
Teknoloji girişimcileri bir araya geldi

Teknoloji girişimcileri bir araya geldi

Teknoloji girişimcileri TSPB eş güdümüyle düzenlenen Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu'nda bir araya geldi.

28.10.2019Teknoloji
Bakan Selçuktan öğretmen atamalarıyla ilgili yeni açıklama

Bakan Selçuk'tan öğretmen atamalarıyla ilgili yeni açıklama

MİLLİ Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şubat ayında yapılacak öğretmen atamalarına ilişkin, "Bu, ülkenin genel ekonomik durumuyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde sistemin kararıyla olan bir şey. Bana kalsa '60 bin az, 80 bin olsun' derim. Bunun bir istatistiği var" dedi.

27.10.2019Gündem
Türksat 15 yaşında

Türksat 15 yaşında

Türksat AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Yüksek "Uydu, yazılım ve donanım konusunda Türksat'a verilmiş bir güç var ve bu gücü en doğru şekilde kullanıyoruz" dedi.

26.10.2019Ekonomi
TÜBİTAK ile Tarım Kredi arasında iş birliği

TÜBİTAK ile Tarım Kredi arasında iş birliği

Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu (TÜBİTAK) ile Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği (Tarım Kredi) arasında tarım, hayvancılık ve gıda sektöründe ihtiyaç duyulan milli çözümlerin üretilmesi ve tarım kooperatifçiliğinin bilişim altyapısının geliştirilmesine yönelik iş birliği protokolü imzalandı.

25.10.2019Teknoloji
Bakan Varanktan akıllı şehirlere önemli vurgu

Bakan Varank'tan akıllı şehirlere önemli vurgu

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank "Son analizlere göre, akıllı şehirlerin getirdiği yenilikler, küresel ekonomiye önümüzdeki 10 yılda 20 trilyon dolarlık bir katkı sağlayacak. 20 trilyon dolar demek, küresel sisteme Türkiye büyüklüğünde 27 ülkenin daha katılması demek. Bu teknolojilerde atılacak her yeni adım, ülkelere önemli bir küresel rekabet üstünlüğü sağlayacak. İşte biz de bu fırsatı gördük ve bu alandaki çalışmalara hız kazandırdık" dedi.

25.10.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Yeniliklere açık olun yoksa yok olursunuz

EGE Sanayici İşinsanları Derneği ESİAD’ın Başkanı Fadıl Sivri, bir süredir yeni teknolojiler konusunda önemli toplantılara ev sahipliği yapıyor.

3.11.2019

İklim değişikliğini hala önemsemiyoruz

YENİ ekonominin gerçekleri var. Ve biz; bunları çok az konuşuyoruz. Geçenlerde İzmir’de ilginç bir toplantı vardı.

30.10.2019

Satmak için almadık! 5 ay önce el değiştiren Temsa’nın yeni CEO’su Hürriyet’e konuştu

Sabancı Grubu mayıs sonunda Temsa’yı yatırımcı Enver Rıfkı Ünver ve eşi Rukiye Devres Ünver’e satarak otomotiv üretimden tamamen çıktı. Ünver ailesinin Temsa’nın başına getirdiği Aslan Uzun, “Fon mantığıyla şirketi kâra geçirip 5 yıl sonra satmak gibi bir düşüncemiz yok. Hedefimiz Temsa’yı dünya markası yapmak. Mercedes kadar iyi otobüs üretiyoruz. Tek farkımız, onların markası değerli” dedi.

28.10.2019

Algıyı kırdı ODTÜ’yü solladı

Bu yıl ikinci mezunlarını verdiklerini aktaran Hilmi Uğurtaş, “Mezun olan tüm öğrencilerimiz 2 ya da 4 yıllık yükseköğrenim programlarına yerleşmeye hak kazandı. 91 öğrencimizin büyük bölümü yükseköğrenime yerleşti” dedi.

27.10.2019