EKSTRA
MENÜ

First Robotics Competition

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 74 haberi bulunmuştur.

First Robotics Competition Haberleri

Robotik yarışmasına Türkiye damgası

Robotik yarışmasına Türkiye damgası

Lise öğrencilerinin meme kanseri hastaları için geliştirdiği cep telefonu uygulaması, dünya çapında 882 takımın katıldığı global turnuvada yarı finale kaldı. İzmir Amerikan Koleji kız öğrencilerden oluşan “ACI 35 Robotik Takımı” yarı finallere kalan tek Türk takımı oldu

29.04.2021Eğitim
Türkiye’nin ilk robot kulübünün kaptanı, azmiyle hayran bırakıyor

Türkiye’nin ilk robot kulübünün kaptanı, azmiyle hayran bırakıyor

Türkiye'nin ilk robot kulübünün ilk kız takım kaptanı Belsu Seyran (18), azmi ve başarısıyla kendisine hayran bırakıyor. Mersinde 2011 yılında girdiği Darüşşafaka sınavını kazanan ve Türkiyenin ilk Robot Kulübü Sultans Of Türkiyenin ilk kız takım kaptanı olan Belsu Seyran, başarısıyla takdir topluyor. 15 yaşında girdiği Darüşşafa Robot Takımına 2 yıl sonra kaptan olan Seyran, ekibiyle birlikte 2019da NASA sponsorlu ’İlham veren mühendislik’ ödülünü kazandı.

21.08.2020Teknoloji
Belsu kaptanın robot kulübüne NASA sponsorluğu

Belsu kaptanın robot kulübüne NASA sponsorluğu

Türkiye’nin ilk robot kulübünün ilk kız takım kaptanı Belsu Seyran (18), azmi ve başarısıyla kendisine hayran bırakıyor. Mersinde 2011 yılında girdiği Darüşşafaka sınavını kazanan ve Türkiye'nin ilk Robot Kulübü Sultans Of Türkiye'nin ilk kız takım kaptanı olan Belsu Seyran, başarısıyla takdir topluyor. 15 yaşında girdiği Darüşşafa Robot Takımına 2 yıl sonra kaptan olan Seyran, ekibiyle birlikte 2019'da NASA sponsorlu ’İlham Veren Mühendislik’ ödülünü kazandı.

21.08.2020Eğitim
Alüminyum meşrubat kutulardan iskeletini yaptıkları robot şampiyonluk getirdi

Alüminyum meşrubat kutulardan iskeletini yaptıkları robot şampiyonluk getirdi

En prestijli robot yarışmalarından biri olarak gösterilen FRC İstanbul Regional Robot Turnuvası’ndan Şampiyonluk Kupası ve iki ödülle dönen River Robotics Team #8079, 2021 yılı Şubat ayında Amerika'nın Houston kentinde yapılacak olan FRC Dünya Şampiyonası'na katılarak Türkiye’yi temsil etme hakkını kazandı. “Fırsat ver” ve “fark yarat” mottoları ile bir robot yapmanın çok ötesine geçen takım, Türkiye’nin imkanları kısıtlı bölgelerinde eğitim gören kardeşlerini bilimle buluşturmayı ve geleceğe daha hazır hale gelmeleri için destek olmayı hedefliyor. Takım 26 Haziran günü 1. yaşını da organize ettiği “Bilim Seferberliği Kampanyası” ile kutlayacak.

24.06.2020Teknoloji
FRC Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazandı

FRC Dünya Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı

Özel Irmak Okulları Robotics Takımı "River Robotics #8079", "Zeka İçin Spor" sloganıyla dünyanın farklı ülkelerinde 29 yıldır düzenlenen ve en prestijli robot yarışmalarından biri olarak gösterilen FRC İstanbul Regional Robot Turnuvası’ndan Şampiyonluk Kupası ve iki ödülle dönerek, Amerika'nın Houston kentinde yapılacak olan FRC Dünya Şampiyonası'na katılma ve Türkiye’yi temsil etme hakkını kazandı.

10.03.2020Teknoloji
‘Sultans of Türkiye’ yeni robotuyla ilk ödülünü aldı

‘Sultans of Türkiye’ yeni robotuyla ilk ödülünü aldı

FRC yarışmasının Türkiye ayağı 5-8 Mart’ta İstanbul’da yapıldı. Yaklaşık 50 takımın yarıştığı organizasyonda, Darüşşafaka Lisesi’nin robot kulübü ‘Sultans of Türkiye’, ‘Otonom’ ödülüne değer görüldü.

9.03.2020Eğitim
Sultans of Türkiye yeni robotuyla yarışmaya hazır

'Sultans of Türkiye' yeni robotuyla yarışmaya hazır

Uluslararası FIRST Robotics Competition (FRC) yarışmasının Türkiye ayağı 5-8 Mart tarihleri arasında İstanbul’da yapılacak. Yaklaşık 50 lisenin kıyasıya yarışacağı organizasyonda seçilecek 6 takım Türkiye’yi ABD Houston’da yapılacak finallerde temsil edecek. Geçen yıl ABD’de yapılan organizasyonda ‘İlham Veren Mühendislik Ödülü’nü alan ve Siemens’in desteklediği Darüşşafaka Lisesi’nin robot kulübü “Sultans of Türkiye” ise yeni robotlarıyla organizasyona katılacak.

5.03.2020Teknoloji
Robot yarışmasında şampiyon oldular

Robot yarışmasında şampiyon oldular

28 yıldır ‘Zeka İçin Spor’ sloganıyla dünyanın farklı düzenlenen ve en prestijli robot yarışmalarından biri olarak gösterilen FRC Ankara Off Season Robot Turnuvası’nın kazananları belli oldu. Şampiyon olan ‘River Robotics’ takımı, ayrıca iki ödül daha kazandı.

28.11.2019Eğitim
Liseliler başarılarını sergiledi

Liseliler başarılarını sergiledi

Lise öğrencileri, çeşitli alanlarda sağladıkları başarılarla ilgili okullarındaki bir etkinlikte sunum yaptı. Düzenlenen etkinlikte öğrenciler; müzik, sosyal bilimler, teknoloji, spor ve görsel sanatlardaki çalışmalarıyla projelerini sergiledi.

27.06.2019Eğitim
Öğrencilerin geliştirdiği yarış aracı ve robotlar Bosch Türkiye’yi ziyaret etti

Öğrencilerin geliştirdiği yarış aracı ve robotlar Bosch Türkiye’yi ziyaret etti

Dijital dönüşüm çağında Türkiye’nin ihtiyacı olan yeni nesil insan kaynağının yetişmesi için bu doğrultuda okullar ve gençlerle etkileşimini artıran Bosch Türkiye, 2019 yılında iş birliği yaptığı okulların katılımıyla ‘STEM Day’ düzenledi.

24.05.2019Teknoloji
Dünyaya robot ülkeye müfredat

Dünyaya robot ülkeye müfredat

ABD’deki uluslararası robot yarışması FIRST Robotics Competition’da (FRC) ilk 3’e giren Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi robotik takımı ‘Integra-3646’, insansız hava aracı ve robotikle ilgili müfredat da yazdı. Ders seçmeli olarak okutulabilecek.

27.04.2019Eğitim
Uzaya topu attılar ödülü kaptılar

Uzaya topu attılar ödülü kaptılar 

Ebeveynlerini kaybeden öğrencilerin okuduğu Darüşşafaka Lisesi’nin robot kulübü takımı ‘Sultans of Türkiye’, ABD’de 40 ülkeden 15 bine yakın öğrencinin katıldığı uluslararası robot yarışması FIRST Robotics Competition (FRC) finallerinde ‘Engineering Inspiration Award’un sahibi oldu. Yarışmada katılımcılardan kargo ve uzay gemisine top atabilen, disk yerleştiren ve belirli yükseklikteki platformlara tırmanabilen bir robot tasarlamaları talep edilmişti.

24.04.2019Eğitim
Türk robotik takımı ABDde şampiyonluğa yürüdü

Türk robotik takımı ABD'de şampiyonluğa yürüdü

İstanbul Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesinin robotik takımı "Integra-3646", ABD'nin Teksas eyaletinde düzenlenen dünyanın en prestijli robot yarışmalarından First Robotics Competition'da (FRC) Türkiye'ye şampiyonluk kazandırdı.

24.04.2019Teknoloji
Türk liseleri New Yorkta düzenlenen robot yarışmasında

Türk liseleri New York'ta düzenlenen robot yarışmasında! 

Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, Darüşşafaka Lisesi, Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Lisesi ile Adnan Menderes Anadolu Lisesi, New York'taki robot yarışmasında birincilik için ter döküyor.

27.03.2019Teknoloji
FRC kazananları ABD’deki şampiyonaya katılacak

FRC kazananları ABD’deki şampiyonaya katılacak

Darüşşafaka Eğitim Kurumları bağışçılarından Fikret Yüksek Vakfı’nın düzenlediği FIRST Robotics Competition (FRC) etkinliğinde kazanan takımlar, Nisan ayında ABD’deki şampiyonaya katılacak.

7.03.2019Eğitim
Robotik Teknolojileri Word, Excel bilmek gibi sıradanlaşacak

'Robotik Teknolojileri Word, Excel bilmek gibi sıradanlaşacak'

3M’in “Türk Takımları Sponsoru” olarak destek verdiği FIRST Robotics Competition, 28. Sezonunda 33 ülkeden 95.000’i aşkın öğrencinin katılımı ile 6 ülkede gerçekleşiyor.

7.03.2019Teknoloji
ABD’ye ödül için gidecekler

ABD’ye ödül için gidecekler

İstanbul’da düzenlenen First Robotics Competition (FRC) bölgesel yarışmasının kazananı belli oldu. Yarışmaya katılan öğrenciler, ‘Engineering Inspiration’ ödülünü alarak ABD’deki dünya şampiyonasına katılma hakkı elde etti.

6.03.2019Eğitim
Liseliler Kanada’dan ödülle döndü

Liseliler Kanada’dan ödülle döndü

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen STEM Projesi kapsamında kendi tasarladıkları ve ürettikleri robotlarla hazırlanan liseli gençlerden oluşan Aydın’ın FRC (First Robotics Competition) robotik takımı ‘rOctopus 7134’, 27 Şubat-3 Mart 2019 tarihleri arasında Montreal, Kanada’da düzenlenen FRC Festival de Robotique Bölgesel Turnusı’ndan ‘Entrepreneurship Award’ (Girişimcilik Ödülü) aldı.

4.03.2019Eğitim
FIRST Robotics Competition yarın başlıyor

FIRST Robotics Competition yarın başlıyor!

2-4 Mart 2019’da Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlenecek İstanbul Regional’da Afganistan, Brezilya, İsviçre, Polonya ve Türkiye’den 36 lise takımı yer alırken, 5-7 Mart 2019 tarihleri arasında düzenlenecek etkinlikte, Bosphorus turnuvasında Libya, Polonya, Ukrayna, Türkiye’den 32 takım yer alacak.

1.03.2019Teknoloji
‘Çaylak’ ödüllü liseliler ABD yolcusu

‘Çaylak’ ödüllü liseliler ABD yolcusu

Aydın'da liselilerden oluşan ‘rOctopus 7134’ takımı, Çin'de elde ettikleri ‘çaylak’ ödülünün ardından yaklaşık 100 bin liraya mal ettikleri ‘Süper robot’ ile ABD'deki yarışmaya katılacak.

26.02.2019Eğitim
Burak Kuralkan: Girişimcileri ve gençleri hedefliyoruz

Burak Kuralkan: Girişimcileri ve gençleri hedefliyoruz

Dünyanın en büyük yazılım firmalarından biri olan ve milyonlarca kullanıcıya ulaşan Dassault Systèmes, veri oluşturmanızı, analiz etmenizi, yayınlamanızı ve yönetmenizi sağlayan 3B yazılım araçları sunan dünyaca ünlü SOLIDWORKS markası ile kitlelere ve endüstrilere ulaşmaya devam ediyor. Bu yıl ABD'nin Teksas eyaletinde gerçekleştirdiği dev etkinlikte yeni çözümlerini dünyaya duyuran şirketin Bölge Satış Yöneticisi Burak Kuralkan, Hürriyet'in sorularını yanıtladı ve yeni çözümlerini paylaştı.

22.02.2019Teknoloji
Robotik takımından büyük başarı

Robotik takımından büyük başarı

Liselilerden oluşan robotik takımı 4th Dimension, İstanbul’da düzenlenen Turkish Robotik Off Season yarışmasında, ‘Winner’ ve ‘Engineering Inspiration’ ödüllerini alarak Türkiye şampiyonu oldu. Takım, Türkiye’de STEM kazanımları konusunda farkındalık yaratmak ve robotik çalışmalarını yaygınlaştırmak amacıyla farklı robotik takımlarına yardımcı olmayı hedefliyor.

27.10.2018Eğitim
Çorumlu öğrenciler robot yarışmasında Türkiyeyi temsil edecek

Çorumlu öğrenciler robot yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek

Çorum Bahçelievler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri gelecek yıl Kanada'da düzenlenecek "First Robotics Competition" (FRC) isimli robot yarışmasında Türkiye'yi temsil edecek.

18.10.2018Teknoloji
Robot takımları, turnuvadan ödüllerle döndü

Robot takımları, turnuvadan ödüllerle döndü

Robot takımları, FIRST Vakfı tarafından 1992 yılından bu yana ABD'de düzenlenen ve dünya çapında lise robotik takımlarının katıldığı FIRST Robotics Competition'da (FRC) her yıl olduğu gibi bu yıl da başarıyla mücadele ederek büyük ödüllerin sahibi oldu.

25.04.2018Eğitim
Türk öğrencilerin robotu ABDde 2 ödül kazandı

Türk öğrencilerin robotu ABD'de 2 ödül kazandı

Antalya Bahçeşehir Anadolu Lisesi'nin 12 öğrencisi, ABD'nin Chicago kentinde First Vakfı'nın düzenlediği First Robotics Competition (FRC) Yarışması'nda, düz duvara tırmanabilen ve lojistikten tarıma bütün sektörlerde insansız eşya taşımada kullanılabilen 'Raven' adlı robotla iki ödül kazandı. Antalya Bahçeşehir Anadolu Lisesi Park Orman Kampüsü'nden 12 öğrenci, iki danışman öğretmenleriyle birlikte, Antalya Lokman Ecza Deposu'nun ana sponsorluğunda ABD'deki First Vakfı tarafından düzenlenen FRC Yarışması'na katıldı. ABD'nin Chicago kentinde mart ayında yapılan yarışmada öğrenciler, FRC'nin 'Power Up' olarak belirlenen bu yılki teması kapsamında sanayiden tarıma tüm sektörlerde kullanılabilecek insansız eşya taşımacılığı yapabilen bir robot tasarladı. Öğrenciler robota 'Raven' (Kuzgun) adını verdi.

4.04.2018Haber
Türk öğrencilerin robotu ABD’de 2 ödül kazandı

Türk öğrencilerin robotu ABD’de 2 ödül kazandı

Antalya’da 12 lise öğrencisi, ABD’nin Chicago kentinde First Vakfı’nın düzenlediği First Robotics Competition (FRC) Yarışması’nda, düz duvara tırmanabilen ve lojistikten tarıma bütün sektörlerde insansız eşya taşımada kullanılabilen ‘Raven’ adlı robotla iki ödül kazandı.

3.04.2018Eğitim
Liselilerin ödüllü ‘defans robotu’ ABD yolcusu

Liselilerin ödüllü ‘defans robotu’ ABD yolcusu

Çin'deki robot yarışmasında madalya alan Aydınlı 14 liseliden oluşan ‘rOctopus 7134’ takımı, bu kez ABD'deki dünya şampiyonasına katılacak.

31.03.2018Eğitim
Liselilerin ‘defans robotu’ dünya şampiyonasında

Liselilerin ‘defans robotu’ dünya şampiyonasında

Aydın Milli Eğitim Müdürlüğünün lise öğrencilerinden oluşturduğu ‘rOctopus 7134’ takımı, Çin'de yapılan FIRST Robotics Competition (FRC) robot yarışmasında dereceye girerek ABD’de düzenlenecek dünya şampiyonasına katılmaya hak kazandı.

19.03.2018Eğitim
Türkiye’yi ABD’de temsil edecekler

Türkiye’yi ABD’de temsil edecekler

Bir özel okulda eğitim gören lise öğrencilerinden oluşan robotik takımı, Türkiye’de yapılan yarışmalarda aldığı derece ardından ABD’de düzenlenecek ‘FRC Dünya Şampiyonası’na katılacak.

17.03.2018Eğitim
Önemli robot yarışmasında tek Türk temsilci

Önemli robot yarışmasında tek Türk temsilci

Etiler Anadolu Lisesi’nin ‘Jetson’s Robotics 6435’ takımı alanında en önemlilerinden biri kabul edilen ve 4-7 Nisan’da Kanada’da düzenlenecek ‘FIRST Robotics Competition 2018’e katılmaya hazırlanıyor. Ancak takım, yeterli maddi kaynak için sponsor arayışını sürdürüyor.

9.03.2018Eğitim
BİLSEM öğrencilerinden kutu taşıyan robot

BİLSEM öğrencilerinden kutu taşıyan robot

Adana Çukurova Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, kutu taşıyabilen robot tasarladı.

1.03.2018Eğitim
Solidworks World 2018den geriye kalanlar

Solidworks World 2018'den geriye kalanlar

Veri oluşturmanızı, analiz etmenizi, yayınlamanızı ve yönetmenizi sağlayan 3B yazılım araçları sunan dünyaca ünlü Solidworks, Dassault Systemes çatısı altında her geçen gün kullanıcı kitlesini genişletmeye devam ediyor. ABD'nin Los Angeles şehrinde gerçekleştirilen Solidworks World 2018, şirketin pek çok yeni servisini de gözler önüne serdi. Hürriyet olarak bulunduğumuz dev etkinlikte Dassault Systemes Bölge Satış Yöneticisi Burak Kuralkan önemli açıklamalarda bulundu.

12.02.2018Teknoloji
Zorlu Holding, lise robotik takımlarına desteğini artırdı

Zorlu Holding, lise robotik takımlarına desteğini artırdı

Zorlu Holding, geçen yıl İzmir Güzelbahçe Bahçeşehir Fen Lisesi robotik takımına verdiği desteği, bu yıl Robert Koleji ve Gültepe Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi’ne de destek vererek büyüttü.

6.02.2018Teknoloji
Samsung Akademi öğrencilerinin robot takımı dünyanın en iyileri arasına girdi

Samsung Akademi öğrencilerinin robot takımı dünyanın en iyileri arasına girdi

Çin’de düzenlenen FIRST Uluslararası Robot Yarışması’na katılan ve aralarında Samsung Akademi öğrencilerinin de yer aldığı Türkiye All Star takımı, 77 takım arasında ilk 10’a girdi ve ödül aldı.

14.08.2017Teknoloji
Robotik takıma ABD’den iki ödül

Robotik takıma ABD’den iki ödül

Türkiye’de bir eğitim kurumunun öğrencileri ABD’de düzenlenen robotik turnuvalarından ardı ardında ödülle dönüyor.

24.04.2017Eğitim
Darüşşafaka Robot Kulübü NASAda

Darüşşafaka Robot Kulübü NASA'da

Darüşşafaka Robot Kulübü, FIRST Robotics Competition'a (FRC) (Dünya Robot Yarışması) katılmak için gittiği ABD'de, Houston'daki Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi'ni (NASA) ziyaret etti.

20.04.2017Teknoloji