MENÜ

Tatlı Krizi

Tatlı Krizi ile ilgili tüm haberleri, son dakika Tatlı Krizi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Tatlı Krizi haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 867 Tatlı Krizi haberi bulunmuştur.

Tatlı Krizi Haberleri

Geleceğin Diyabet Hastası Adayları Ülkemizde 4 Kat Arttı

Geleceğin Diyabet Hastası Adayları Ülkemizde 4 Kat Arttı

Çağın vebası olarak gösterilen Tip 2 diyabet hastalığının yayılım hızı kadar diyabet hastası adayları olarak tanımlanan pre-diyabetlilerin sayısındaki artışın da ürkütücü boyutlara yükseldiğine dikkat çeken Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, “Geleceğin diyabet hastası adayları, Türkiye’de son 20 yılda 4 kat artmış durumda. Bu dehşet verici bir artış hızı. Kendimizi ve çocuklarımızı beslerken hasta ediyoruz, farkında değiliz! Anti- diyabet yaşam tarzını bir seçim olarak değil, zorunlu olarak benimsememiz gerekiyor. Aksi halde ülkemizde 40 yıl sonra herkes diyabet hastası olacak!” diye uyarıyor.

11.11.2019İyi Yaşam
Tatlı Krizi Nasıl Önlenir

Tatlı Krizi Nasıl Önlenir?

Tatlı çoğu kişinin vazgeçilmezidir. Özellikle diyetteyken yaşanan tatlı krizleri diyetinizi devam ettirmeyi zorlaştırabilir. Her sabah büyük bir heyecanla başlanan diyetler akşam üzeri meydana gelen o tatlı isteği ile sona erebiliyor. Diyetisyen Dilara Demirkan Erkek, tatlı krizlerini önlemenin yollarını anlattı.

Tatlı Krizlerine Karşı Leziz Öneriler

Tatlı Krizlerine Karşı Leziz Öneriler

Her ne kadar zararlı olduğu bilinse de pek çok insan gününü tatlı yemeden geçirmiyor. Tatlı isteği bazen ise kriz haline gelebiliyor. Hal böyle olunca kilo alımı kaçınılmaz olabiliyor. Ancak pek çok kişinin doğru yönetemediği tatlı krizini aşmak bazı önerilerle mümkün. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt Büşra Mutlu, tatlı krizlerini atlatmanın yolları hakkında bilgi verdi.

Bu Test ile Hastalığınızı Öğrenin

Bu Test ile Hastalığınızı Öğrenin

Dr. Fevzi Özgönül, tedaviye cevap vermeyen birçok hastalığın altında kandida mantarı enfeksiyonunun olabileceğini belirtti.

Kurallarım yok

Kurallarım yok!

Nilperi Şahinkaya, Women’s Fitness dergisinin yeni sayısına kapak oldu. Sağlıklı yaşam sırlarını paylaşan oyuncu, meslek hayatında kuralları olmadığının da altını çizdi.

6.03.2019Magazin
En fazla 5 malzemeyle yapabileceğiniz 3 tatlı tarifi

En fazla 5 malzemeyle yapabileceğiniz 3 tatlı tarifi

Tatlıyı hepimiz çok seviyoruz. Özellikle tatlı krizi yaşadığımız zamanlarda kısa sürede yapabileceğimiz basit tarifler arıyoruz. Bu videomuzda sizin için en fazla 5 malzeme kullanarak yapabileceğiniz pratik tatlı tariflerini derledik.

Şekeri Bırakmak İsteyenlere 8 Hayati Tavsiye

Şekeri Bırakmak İsteyenlere 8 Hayati Tavsiye

Şeker pek çok hastalığın nedeni olarak biliniyor. Bağımlılık yaratan bir etkiye sahip olan şeker, tatlı yeme isteğini arttırıyor. Şeker alışkanlığından vazgeçmek ise her zaman kolay olmayabiliyor. Şeker tüketimi ile mutluluk hormonu salgılayan beyin şekerin bağımlılık yaratan etkisini ikiye katlıyor. İşte şekeri bırakmak isteyenlere 8 tavsiye...

Gece yarısı tatlı krizi

Gece yarısı tatlı krizi

Başakşehir’in file bekçisi Volkan Babacan, önceki gece nişanlısı Hilal Özdemir’le Bebek trafiğinde görüntülendi.

1.03.2018Magazin
Tatlı krizine girenler için masum atıştırmalık önerileri

Tatlı krizine girenler için masum atıştırmalık önerileri

Her şeyden vazgeçip tatlıdan vazgeçemeyenler ve diyet yapanlar için sağlıklı atıştırmalıklar vazgeçilmez. İşte birkaç öneri...

12.01.2017Sağlık
Alternatif Antep yemekleri: Kebap-Baklava ötesi

Alternatif Antep yemekleri: Kebap-Baklava ötesi

Gaziantep’e gidince kebap ve baklava dünyasına kapılmamak mümkün değil. Ancak bu yüzden pek çok başka muhteşem lezzet ıskalanıyor. Bu da Antep mutfağına büyük bir haksızlık! İşte Alternatif Antep yemekleri...

22.12.2016Seyahat
Neden tatlı krizleri yaşıyorsunuz

Neden tatlı krizleri yaşıyorsunuz?

Tatlı krizleri, diyet yapanların en zorlandığı noktadır. Genellikle uzun süre karbonhidrat ağırlıklı beslenen ve sonucunda da kilo alan insanlar bu süreçte tatlıya da bağımlı hale gelmiş olabilirler. Peki tatlı krizlerini önlemenin en etkili ve kolay yolu nedir? Beslenme uzmanı ve diyetisyen Serkan Tutar, tatlı krizini yenmek için 7 etkili yöntemi ve neden tatlı krizi yaşandığını anlattı.

1.04.2016Sağlık
Hiç şeker kullanmadan 3 ay dayanabilir misiniz

Hiç şeker kullanmadan 3 ay dayanabilir misiniz?

Duymayan, bilmeyen kalmadı, evet: Şeker, zehirden farksız! Diyelim ki çaydan kahveden şekeri kestik, tatlıyı azalttık, şeker deposu kutu içecekleri zinhar evimize sokmadık. Peki yeterli mi? Hayır; şeker, hele de işlenmişi, ekmeğinden makarnasına, pilavından meyve suyuna elinizi attığınız her yerde! 'Beyaz zehri' hayatınızdan tamamen çıkarmak nasıl bir deneyim olurdu peki?

4.02.2016Sağlık
Kilolarınızdan Burcunuza Göre Beslenerek Kurtulun

Kilolarınızdan Burcunuza Göre Beslenerek Kurtulun

Burcunuzun özelliklerine göre belirlenen yiyecekleri tüketerek, hem sağlıklı bir yaşam hem de kilo verebileceğinizi biliyor musunuz?

12.01.2016Sağlık
Şeyda Coşkun: Anne olmanın getirdiği özgüven  hiçbir şeyle ölçülemez

Şeyda Coşkun: 'Anne olmanın getirdiği özgüven hiçbir şeyle ölçülemez'

Çok konuşuluyor, merak ediliyor, ilgi çekiyor. Zayıflattığı ünlüler, sabah yürüyüşleri, diyetleri derken anne oldu, hızla eski formuna geri döndü ve konuşulmaya devam ediyor. Şeyda Coşkun, bu süreçte neler yaşadığını ve hayatında nelerin değiştiğini Women’s Health dergisinin yeni sayısında anlattı.

27.12.2015Magazin
Şeyda Çoşkundan formda kalma önerileri

Şeyda Çoşkun'dan formda kalma önerileri

Hangi egzersizle kaç kalori harcarız? Geç saatlere kadar çalışıp geç yiyoruz, nasıl beslenelim? Tatlı krizine girince ne yapalım? Akşam açılan iştahımı nasıl engellerim? Hangi gıdalar beni tok tutar? Pişirme şeklim doğru mu? Gıdaları nasıl pişirmeliyim? Karın yağları nasıl erir?

13.11.2015Sağlık
Tatlı Krizi Diyeti

Tatlı Krizi Diyeti

Her sabah tüm iradenizle diyete başlayıp akşam saatlerinde bir dilim pastaya ya da koca bir parça çikolataya yenik mi düşüyorsunuz? İşte önerilerimiz...

8.06.2015Diyet Rehberi
Diyet düşmanı Tatlı Krizinin çözümü var

Diyet düşmanı 'Tatlı Krizi'nin çözümü var

BESLENME ve Diyetetik Uzmanı Safiye Taş, tüm diyetleri bozan 'tatlı krizi'nin su ve meyvelerle aşılabileceğini söyledi. Tatlının, çikolatanın dayanılmaz cazibesinin zaman zaman güçlü iradeli kişileri bile yoldan çıkarabildiğine dikkat çeken Taş, "Tatlı krizine en çok protein ağırlıklı beslenenler, 2 litrenin altında su içip hiç ya da çok az meyve tüketenler yakalanıyor. Çaresi bu ihtiyacı gidermek için su içmek, meyve yemek" dedi.

6.03.2015Ege
Seks Hayatınızın Soru ve Cevapları

Seks Hayatınızın Soru ve Cevapları

Hayatımızın en renkli bölümlerinden birini oluşturan seks, bazen bizleri köşeye sıkıştırabilir. Ancak 'hassas' durumları mümkün olduğunca az sıkıntıyla atlatabilir, cinsel hayatımızdaki küçük düğümleri basitçe çözebiliriz...

7.01.2015Cinsellik
Ani tatlı krizlerine yenilmeyin

Ani tatlı krizlerine yenilmeyin

Tatlı isteği anında düşük kalorili tatlıları seçin.

Gençlik iksiri: Elma

Gençlik iksiri: Elma!

Elma yediğinde bağışıklığını güçlendirmiş, yaşlanmayı geciktirmiş hem de rejimini bozmamış oluyorsun.

Hafifleten 30 basit öneri

Hafifleten 30 basit öneri

Bugün size yardımcım Dr. Evren Altınel’in hazırladığı 30 sağlıklı yaşam tüyosunu aktaracağım. Klinikte karşılaştığımız sorular, çeşitli kaynaklardan derlediğimiz araştırma sonuçları, deneyimlerimiz ve günlük gözlemlerimize dayanan çıkarımlarına kulak vermenizi öneririm. Hepsi uyması da uygulaması da kolay ipuçları…

12.03.2013Sağlık
İnek sütü inekler içindir İÇMEYİN

İnek sütü inekler içindir İÇMEYİN!

Karen ve Tony Hill 20 yıldır Amerika’da bütünsel beslenme ve fitness alanında çalışan uzman bir çift. Bir taraftan Burn adını verdikleri merkezlerinde müşterilerine özel fitness ve sağlıklı beslenme programı sunuyorlardı diğer yandan eğitmenleri ve sağlık uzmanlarını eğitiyorlardı. Ailevi nedenlerden Türkiye’ye döndüler. Döndüler ve bize bugüne kadar diyetler hakkında bildiğimiz pek çok şeyin tersini söylüyorlar

8.04.2011Kelebek
Eyvah tatlı krizim geldi

Eyvah tatlı krizim geldi

Sahne ve sinema dünyasının ünlü isimleri tatlı krizlerini anlattı...

13.11.2009Kelebek
Karbonhidrat bağımlısı mısınız

Karbonhidrat bağımlısı mısınız?

Azimle başladığınız diyetler, kek, börek, makarna, çikolata yeme isteğinize yenik düşüyorsa sizin de karbonhidratlarla başınız dertte demektir! Bu açlık ve karbonhidrat krizlerini önlemenin yolunu Diyetisyen Selehattin Dönmez anlattı.

Çikolata yerine makarna yiyin

Çikolata yerine makarna yiyin!

Adet öncesi yaklaşık bir hafta boyunca metabolik hızınızda hafif bir artış olur. Bu da günlük enerjiye yaklaşık 200 kalori ekleyebileceğiniz anlamına gelir.

Diyet engellerini aş, kaybetmeye başla

Diyet engellerini aş, kaybetmeye başla!

Açlık krizleri, adet dönemleri, onca disipline rağmen tartının öylece kalması, kilo vermenin durması gibi engeller sizi bu defa yıldıramayacak! Çünkü size işe yarar 6 yöntem ve plan sunuyoruz.

Tatlı krizi neden olur

Tatlı krizi neden olur?

Uzun süre tatlı yemediğinizde canınız tatlı istemez hatta hiç aklınıza gelmez. Ama bazen öyle günler ve haftalar olur ki her gün tatlı yemeden rahat edemezsiniz.

Diyetisyenler nasıl besleniyor - 1

Diyetisyenler nasıl besleniyor - 1

Ünlü diyet ve beslenme uzmanı Taylan Kümeli, nasıl bir diyet uyguluyor, nelere dikkat ediyor ve kilosunu nasıl koruyor...

Sağlıklı kilo vermenin alfabesi

Sağlıklı kilo vermenin alfabesi

Herkes diyet yapmak ile ilgili bilgilerini oturup yazsa kitap olur. Ama biz işin temeline, alfabeye dönüyoruz... İşte sağlıklı kilo vermenin abc'si!

Diyet stratejileri

Diyet stratejileri

En katı diyetleri yapıyor ama kilo veremiyor musunuz? O halde kritik noktalara bir kez daha göz atın.

21.08.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

Beliniz kalınsa tempolu yürüyün!

“Bel inceltmek” veya “göbek eritmek” söz konusu olduğunda “tempolu yürümeler” çok işe yarıyor. “Peki bu işi ben nasıl yapacağım hocam?” diyenler için işte tavsiyem...

11.04.2019

Ne zaman yaşlıyız?

Fransız yazar Andre Maurois “Ne zaman yaşlıyız?” sorusuna yanıt ararken gençliği ilkbahar, yaşlılığı kışa benzetmiş. Haklı! Neden mi? Buyurun...

9.03.2019

Tatlı krizleri nasıl önlenecek?

Tatlı krizleri hipoglisemisi, kilo problemi ve duygusal sorunları olanların en mühim sorunlarından biri.

28.10.2018

Tatlı krizlerini önlemenin 10 yolu

Tatlı krizleri kilo yönetimini güçleştirir. Sadece bununla kalsa neyse...

28.09.2018

Beynimizin çok sevdiği 4 yiyecek

Beyinimiz de yemek seçer. Üstelik aralarından bazılarını çok sever. Hangi besinlerin beyniniz için faydalı, hangilerinin zararlı olabileceğini bilirseniz, ona daha iyi davranmış olursunuz.

14.07.2018

İnsülin direnci testi ne zaman yaptırılmalı

İnsülin direncinin nedeni yanlış beslenme ve tembellik. Eğer aklınızdan “acaba bende de insülin direnci olabilir mi?” sorusu geçiyorsa yapacağınız şey ise son derece basit bir testten geçmek.

13.03.2018

Hipoglisemi ve insülin direnci aynı şey mi?

İnsülin direnci tanısı koymak için de hipoglisemiyi teşhis için de aynı işlem yeterli. Önce kandaki insülin ve şeker seviyelerini belirlemek gerekiyor. Yani açlık ve tokluk insülin-şeker seviyelerini saptamak çok önemli.

3.06.2016

Tatlı krizleri önlenebilir mi?

Tatlı krizleri sık ve şiddetli oldu mu can sıkıcı bir soruna dönüşüyor. Şiddetli ataklar, kontrolü en güçlü kişileri bile savunmasız bırakıp adeta çocuklaştırıyor. Yeme içme seçimleri saçma sapan hale geliyor, kilo kontrolü bozuluyor, hipoglisemiler tetikleniyor, yorgunluktan uykuya, dalgınlıktan kafa karışıklığına, öfkeden sinire kadar pek çok anlamsız tepki gelişiyor. Özetle “tatlı krizi” deyip geçmemek lazım, konu mühim...

24.07.2015

Bel çevresi neden önemli?

Elinize bir mezura alın ve bel çevrenizi ölçün. Bu ölçü, erkekseniz 100 santim, kadınsanız 88 santimin üstündeyse dikkatli olun. Araştırmalar, bel çevresi genişledikçe belleğin zayıfladığını, kanser, kalp krizi, felç, inme riskinin arttığını, cinsel gücün azaldığını gösteriyor.

2.12.2014

Hipoglisemi kilo yapar mı

Bu sorunun cevabı kocaman ve güçlü bir “evet”tir. Eğer böyle bir sorununuz olduğunu düşünüyorsanız herhangi bir kilo programına başlamadan önce mutlaka ama mutlaka açlık ve tokluk insülin değerlerinize baktırıp insülin direnci sorununuzun olup olmadığını öğrenmeye çalışınız.

27.11.2014

Mazeretim var asabiyim ben!

Her ay aynı işkence: PMS. Türkçesi Adet Öncesi Gerginlik Sendromu. Her ayın ortalama bir haftası bu laneti yaşamamıza rağmen hâlâ alışamadık. Yazık değil mi bana, bize, bu işkenceyi yaşattığımız herkese!

31.05.2014

Tatlı krizleri önlenebilir mi

Tatlı krizi nöbetlerinin arkasında çoğu zaman genetik, zaman zaman da hormonal faktörler saptanıyor.

5.09.2013

Canımız neden tatlı çeker?

Şeker, ‘mutluluk hormonu’ olarak bilinen serotonin hormonunun salgılanmasını tetikliyor. Tatlıya düşkünlüğümüzün nedenlerinden biri de bu. Ne var ki hayatımız tatlandıkça sağlığımız bozuluyor.

3.04.2013

Hafifleten tüyolar

Bugün size yardımcım Dr. Evren Altınel’in hazırladığı 30 sağlıklı yaşam tüyosunu aktaracağım.

11.03.2013

Türkiye’nin en çok tartışılan diyetinin doktoru Canan Karatay

Canan Karatay’ı görür görmez sevdim. O mavi gözlerini, çocuksu gülümsemesini, şatafattan, süsten uzak, makyajsız halini…

3.03.2012

Kalbinizde sorun mu var

50’li yaşlardasınız... Daha çabuk yoruluyor, kalitesiz uyuyor, geceleri sık sık terliyor, sabah yorgun mu uyanıyorsunuz? Sık sık tatlı krizi yaşıyor, akşam yemeği sonrası uyuklamaya mı başlıyorsunuz? Durum buysa, kalbinizde bir sorun olabilir demektir. Peki sorun varsa, ameliyat mı ilaçla tedavi mi size göre? Tüm bu yanıtları, yazımızda bulacaksınız.

14.03.2010

Ünlülerin sağlığı iyi mi, kötü mü

Hıncal Uluç, Michael Jackson’ın doktoru Arnold Klein’in söylediği bir cümleyi cımbızla çekip gözümüze soktu. İyi de yaptı: “Bu ülkede çok zenginler, çok şöhretliler ve çok fakirler en kötü tıbbi tedavi görenlerdir.”

25.07.2009

Çay gibi kahve de aklanıyor mu?

Çay çoktan aklandı! Kahveden de iyi haberler var. Araştırmalar çay gibi kahvenin de bazı sağlık yararlarının olabileceğini gösteriyor.

28.02.2009

Yiyerek zayıflamak mümkün mü

Sık yapılan beslenme yanlışlarından biri de öğün atlamak, aç dolaşmaktır!

27.11.2008