MENÜ

Sigmar Gabriel

Sigmar Gabriel ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sigmar Gabriel haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 782 Sigmar Gabriel haberi bulunmuştur.

Sigmar Gabriel Haberleri

AB ile düzenlenen diyalog toplantısı sonrası flaş mesajlar...

AB ile düzenlenen diyalog toplantısı sonrası flaş mesajlar...

Brüksel’de düzenlenen AB ile diyalog toplantısı sonrasında açıklama yapılıyor. Basın toplantısında Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, AB Bakanı Ömer Çelik, AB’nin Genişlemeden Sorumlu Üyesi Johannes Hahn ve AB Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini konuştu.

25.7.2017GündemHürriyet Yazarı
AK Partili Filiz, Almanyayı eleştirdi

AK Partili Filiz, Almanya'yı eleştirdi

AK Partili Filiz, Almanya'yı eleştirdi

25.7.2017DenizliHürriyet Yazarı
Almanyadan şimdi de Gümrük Birliği çıkışı

Almanya'dan şimdi de Gümrük Birliği çıkışı!

Türkiye ile Almanya arasında kriz devam ederken bugün Almanya'dan yeni bir açıklama geldi. Alman Ekonomi Bakanlığı Sözcüsü Katharina Dubel "Türkiye ile ilgili alınacak başka önlemler hala değerlendiriliyor" dedi. Sözcü Dubel açıklamasının devamında AB ortaklarımız ile Türkiye'nin Gümrük Birliği anlaşmasını genişletmenin mevcut durumda anlamlı olup olmadığını tartışıyoruz" dedi.

24.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Kurzdan ABye çok sert Türkiye çağrısı

Kurz'dan AB'ye çok sert 'Türkiye' çağrısı

Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz, Türkiye ile ilgili açıklamalarda bulundu. Kurz, Avrupa Birliği'ne Türkiye ile ilişkilerde daha kararlı bir tutum sergileme çağrısı yaptı.

24.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Çavuşoğlu, Gabriel’i aradı: Türkiye’nin bağımsız yargısına karışmayın

Çavuşoğlu, Gabriel’i aradı: Türkiye’nin bağımsız yargısına karışmayın

BERLİN ile Ankara arasında ilişkilerin gergin olmasına rağmen her iki ülke diplomatik kanalları açık tutmaya devam ediyor.

22.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Alman bakan: İşbirliğini gözden geçireceğiz

Alman bakan: İşbirliğini gözden geçireceğiz

ALMANYA Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Berlin ile Ankara arasında son krizle ilgili Bild Gazetesi’nde Almanya’da yaşayan Türklere hitaben bir mektup yazdı.

22.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Çavuşoğlu Alman mevkidaşı Gabriel ile görüştü

Çavuşoğlu Alman mevkidaşı Gabriel ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Sigmar Gabriel ile görüşme gerçekleştirdi. Alman vatandaşı aktivist Peter Steudtner'in tutuklanmasının ardından Türkiye ile Almanya arasında tansiyon yükselmişti.

22.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Almanya Dışişleri Bakanı Gabrielden Türkçe mesaj: Sevgili Türk hemşehrilerim

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel'den Türkçe mesaj: "Sevgili Türk hemşehrilerim"

Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye ile yaşanan gerilim nedeniyle Alman Hükümeti tarafından alınan önlemler konusunda Almanya'da yaşayan Türklere hem Türkçe hem de Almanca olarak hitap etti.

22.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Tehdide karşı aklıselim çağrısı

Tehdide karşı aklıselim çağrısı

Alman hükümet yetkilileri, Almanya’nın Türkiye’ye ihracat yapan şirketlere verilen Hermes kredilerinin yanı sıra savunma projelerinin de gözden geçirileceğini açıkladı. Ekonomi Bakanı Zeybekci ise krizin geçici olduğunu vurguladı.

21.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Dolar fiyatlarının gözü Fitchte

Dolar fiyatlarının gözü Fitch'te

Türkiye'nin en önemli ticaret ortaklarından Almanya ile yaşanan diplomatik gerginlikle dün yükselen dolar/TL, ECB Başkanı Draghi'nin açıklamalarıyla gerilerken, kur bu sabah 3.53 civarında hareket ediyor.

21.7.2017EkonomiHürriyet Yazarı
Alman bakandan çirkin benzetme

Alman bakandan çirkin benzetme

Almanya Maliye Bakanı Wolfgang Schäuble, Türkiye ile Almanya krizinin ardından açıklama yaptı. Almanya'da Eylül ayında düzenlenecek genel seçimden önce Türkiye'ye karşı giderek sert açıklamalar yapmaya başlayan Alman siyasetçilerin arasına katılan Schäuble, Türkiye'nin Doğu Almanya'yı andırdığı ifadesinin kullandı.

21.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Almanya ile Büyükada krizi

Almanya ile Büyükada krizi

İnsan hakları temsilcilerinin Büyükada’da bir otelde yaptıkları toplantıya terör polisinin baskını sonrasında Avrupa ile başlayan gerilim tırmanıyor. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye’ye karşı izleyecekleri sert yeni politikalarını açıkladı. Gabriel, Alman işverenleri Türkiye yatırımları için, Alman vatandaşlarını da Türkiye’de tatil konusunda uyardı. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, yaşanan krizle ilgili Almanya’nın açıklamalarını ‘büyük siyasi sorumsuzluk’ diye eleştirdi.

20.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Tehdit ve şantajlar karşılık bulmaz

'Tehdit ve şantajlar karşılık bulmaz'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Almanya ile yaşanan gerilime ilişkin açıklama yaptı. Çavuşoğlu, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in Türkiye hakkındaki açıklamaları için "Tarih boyunca tüm kurulan Türk devletlerinin, Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Türk milletinin hiçbir tehdit ve şantaj karşısında boyun eğmediğini en iyi Almanya bilir, Berlin bilir. Dolayısıyla bu tehditlerin de şantajların da Türkiye'de karşılık bulmayacağını bilmesi gerekiyor" dedi. Çavuşoğlu, "Bize bu yönde yapılan tehditleri de aynı devlet ciddiyetiyle değerlendirir ve bunun karşılığını da elbette veririz" diye konuştu. Çavuşoğlu "Almanya bize karşı olan tüm terör örgütlerinin adeta yeniden faaliyete başladığı ana üs olmuştur" dedi.

20.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Dışişleri Bakanlığından son dakika Almanya açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'ndan son dakika Almanya açıklaması

Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında "Bakan Gabriel, Türk yargısına müdahaleye izin vermediğimiz için Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısını sertleştirmek, Gümrük Birliği güncellemesine karşı çıkmak, yatırımları teşvik etmemek, AB’nin Türkiye’ye katılım fonlarını gözden geçirmek gibi tehditkâr ifadeler kullanmaktadır" ifadeleri yer aldı. Almanya'ya yanıt verildi. Açıklamada "İlişkilerimiz şantaj ve tehditle değil, uluslararası kabul görmüş norm ve ilkeler temelinde yürütülmelidir" denildi.

20.7.2017GündemHürriyet Yazarı
Son dakika... Türkiye tepki göstermişti... Almanyadan yanıt geldi

Son dakika... Türkiye tepki göstermişti... Almanya'dan yanıt geldi

Alman vatandaşı aktivist Peter Steudtner'in tutuklanmasının ardından Türkiye ile Almanya arasındaki gerilim tırmanıyor. Bugün ilk olarak Dışişleri Bakanlığı'ndan Almanya'ya yanıt geldi. Açıklamada "AFC Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü ve Federal Hükümet Sözcüsü tarafından Türk yargısına doğrudan müdahale edildiği ve haddini aşan ifadeler kullanıldığı görülmüştür" denildi. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ise tutuklamayı 'planlanmış ve iyi bir şekilde hazırlanmış' bir eylem olarak yorumladı. Gabriel, Alman Dışişleri Bakanı'nın Türkiye'ye seyahat edecek vatandaşlara yeni bir uyarı yayınlandığını açıkladı. Gabriel, Türkiye konusunda ekonomik açıdan değerlendirme yapabilecekleri imasında bulundu. Almanya Başbakanı Angela Merkel'in sözcüsü ise Gabriel'in duyurduğu adımların 'gerekli ve kaçınılmaz' olduğunu söyledi.

20.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Almanyadan Büyükada notası

Almanya'dan Büyükada notası

Gazeteci Deniz Yücel’den sonra Almanya ile Türkiye arasında insan hakları aktivisti Peter Steudtner’in tutuklanmasıyla yeni bir kriz çıktı. Alman Dışişleri Bakanlığı, Berlin’deki Türkiye Büyükelçisi’ne Büyükada’da bir grup aktivistle birlikte gözaltına alındıktan sonra terör suçlamasıyla tutuklanan Steudtner’in derhal serbest bırakılmasını isteyen bir nota verdi.

19.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Almanya Türkiyenin Berlin Büyükelçisini Dışişlerine çağırdı

Almanya Türkiye'nin Berlin Büyükelçisini Dışişleri'ne çağırdı

Almanya, Büyükada'da gözaltına alınan Alman vatandaşı Peter Steudtner'in tutuklanması üzerine Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın'ı Dışişleri Bakanlığı'na çağırarak, nota verdi. Alman Spiegel Online haber sitesi, olayı "Gabriel Türk büyükelçiyi çağırdı" başlığıyla duyurdu. Alman focus.de internet sitesi, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in tatilini yarıda keserek Türk büyükelçiyi bakanlığa çağırdığı ifade edildi.

19.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Almanyadan flaş Konya üssü açıklaması

Almanya'dan flaş Konya üssü açıklaması

Almanya Hükmet Sözcüsü Steffen Seibert, Alman milletvekillerinin Konya’da bulunan Alman askerlerini ziyaretinin iptal edilmediğini, ertenlediğini söyledi.

17.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
NATOdan itidal çağrısı

NATO'dan itidal çağrısı

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Türkiye ve Almanya'dan, Alman parlamenterlerin Türk üslerini ziyareti konusundaki anlaşmazlıklarını çözmelerini istedi.

17.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Almanya Konya iptalinin ardından ikiye bölündü

Almanya Konya iptalinin ardından ikiye bölündü

Türkiye'nin Alman milletvekillerinin Konya'daki askeri üste bulunan Alman askerlerini ziyaret iznini iptal etmesi, Alman siyasetinde farklı yankılar uyandırdı. İki farklı görüş ortaya çıktı.

16.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
DİTİB, IGMG, ATİB’ten 15 Temmuz bildirisi

DİTİB, IGMG, ATİB’ten 15 Temmuz bildirisi

Avrupa’da faaliyet gösteren Türk çatı kuruluşlarından DİTİB, IGMG ve ATİB tarafından yayımlanan ortak basın bildirisinde, Türkiye’de geçen yıl 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimi kınandı, şehitler rahmetle anıldı. Bildiride Almanya’ya da çağrıda bulunuldu.

14.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
‘Çok üzgünüm’ dedi ve özür diledi

‘Çok üzgünüm’ dedi ve özür diledi

Eleştirilerin hedefindeki Hamburg Eyalet Başbakanı Olaf Scholz, G20 zirvesi sırasında yaşanan şiddet olaylarını engelleyemedikleri için özür diledi. SPD’li Scholz için “İstifa etmeli” diyenlere ise aynı partili Federal Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel sert tepki gösterdi.

12.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Alman Dışişleri Bakanından Merkele ağır eleştiri

Alman Dışişleri Bakanı'ndan Merkel'e ağır eleştiri!

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Hamburg'ta düzenlenen G20 zirvesinde yaşanan şiddet olaylarından Başbakan Merkel'in sorumlu tuttu. Gabriel, G20 Zirvesini 'toptan bir iflas' olarak tanımladı

12.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Almanya AKP’li Hamza Dağ’a yeşil ışık yaktı

Almanya AKP’li Hamza Dağ’a yeşil ışık yaktı

Almanya AKP’li Dağ’ın Nürnberg’deki 15 Temmuz etkinliğine katılım başvurusuna yeşil ışık yaktı. Bununla birlikte ilgili izinler için yerel makamlarla görüşmelerin sonuçlandırılması şartı hatırlatıldı.

12.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Neonazilerden farkları yok

Neonazilerden farkları yok

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Hamburg’da düzenlenen G20 Liderler Zirvesi’ne karşı kentte perşembe günden beri yapılan, şiddet içeren gösterilere sert tepki gösterdi. Gabriel, Bild am Sonntag gazetesinde yayımlanan makalesinde, Hamburg’daki inanılmaz şiddetin sonuçsuz kalmaması gerektiğini belirtti.

10.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Federal Meclis’in renkli yüzleri yeni dönemde yok

Federal Meclis’in renkli yüzleri yeni dönemde yok

Almanya’da 24 Eylül’de yapılacak genel seçimlerde meclisteki tanıdık yüzlerin bir kısmı yeniden aday solmadı. Aday olmayanlar arasında bakanlık yapanlar ve partilerin önemli isimleri de var.

8.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Almanyalı Türkler rahatsız bitsin artık şu gerginlik

Almanyalı Türkler rahatsız bitsin artık şu gerginlik

Türkiye ile Almanya arasında son dönemlerde artan gerginlik, bu ülkede yaşayan ve sayıları 3 milyona yakın olan Türk kökenli insanları gerçekten çok rahatsız etmekte. Almanları da. Kiminle konuşsam, “Bitsin artık şu gerginlik!” diyor. Telefon eden okuyucular “Bizim huzurumuz kaçmaya başladı. İki taraf da sağduyulu davranıp, bu gerginliği bitirsinler!” diyor. Son iki hafta içinde Federal Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’le üç ayrı etkinlikte bir araya geldim. Tabii bu gerginliği sordum hep.

8.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Katardan yeni hamle: Almanyaya istihbaratını açacak

Katar'dan yeni hamle: Almanya'ya istihbaratını açacak

Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, ülkesine yönelik siyasi, ekonomik ve sosyal ambargoyu "saldırganca bir eylem, bağımsız ve egemen bir ülkeye hakaret" olarak nitelendirdi. Öte yandan Körfez krizinde 5 maddelik yeni bir talep listesi üzerinde çalışıldığı iddia edildi. Yeni listede Türk askeri üssünün de yer aldığı öne sürüldü. Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ise Katar'ın tüm dosyalarını Alman istihbaratına açmayı kabul ettiğini bildirdi.

6.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Günlerce konuşulmuştu: Kriz aşıldı... İşte o an

Günlerce konuşulmuştu: 'Kriz' aşıldı... İşte o an!

Almanya Başbakanı Angela Merkel, “G20 üye ülkelerinin liderlerini Hamburg'da ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz” dedi. Merkel'in ABD ziyaretine damga vuran Trump'la tokalaşmama krizi ise G20'de son buldu.

6.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Katar’ın yanıtı olumsuz, boykot devam edecek

Katar’ın yanıtı olumsuz, boykot devam edecek

KATAR’a 5 Haziran’da ambargoya başlayan Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Mısır ve Bahreyn hükümetleri dün yaptıkları ortak açıklamada Doha yönetiminin yerine getirmelerini istedikleri talepler konusunda olumsuz yanıt verdiğini açıkladılar.

5.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Süre sona erdi... Katar, uzun süredir hazırlanıyordu

Süre sona erdi!... Katar, uzun süredir hazırlanıyordu

5 Haziran'da Katar'a yönelik abluka kararı alan Suudi Arabistan liderliğindeki Arap ülkelerinin, Katar'a 13 maddelik talep listesi konusunda tanıdığı ultimatom bugün sona erdi. Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn ve Mısır dışişleri bakanlarının bugün Kahire'de yapacakları zirveden Katar'ın 'red' cevabına karşı bir karar alınması bekleniyor. Katar'a yönelik atılabilecek adımlar arasında söz konusu ülkenin Körfez İşbirliği Konseyi'nden (KİK) çıkarılması ya da ek ekonomik yaptırımlara maruz bırakılması gösteriliyor. Katar'a yönelik askeri bir müdahale ihtimali 'abluka' uygulayan ülkeler tarafından daha önce reddedilmişti. 

5.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Katardan krize ilişkin yeni açıklama...

Katar'dan krize ilişkin yeni açıklama...

Katar Dışişleri Bakanı Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, ülkesinin vesayeti reddettiğini ifade ederek, krizlerin çözümünün sadece müzakereyle olacağını belirtti.

5.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Gabriel: Katar krizi uzayabilir

Gabriel: Katar krizi uzayabilir

Körfez ülkelerini ziyaret eden Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Katar krizinin uzayabileceğini söyledi. Bakan ayrıca “Katar uyruklu kişilerin radikal gruplara olası desteğinin” ciddi şekilde görüşülmesi gerektiğini belirtti.

4.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
‘Körfez’de istikrar bölgede istikrar demek’

‘Körfez’de istikrar bölgede istikrar demek’

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Suudi Arabistan’daki resmi ziyaretleri kapsamında mevkidaşı Adil el-Cubeyr ile görüştü. İki bakan görüşmenin ardından basın toplantısı düzenledi.

4.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Almanyada Cumhurbaşkanı Erdoğanın konuşmasının video yayınına yasak

Almanya'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının video yayınına yasak

Almanya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasının video yayınını da yasakladı.

3.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
‘Biz taraf tutmuyoruz’ diyen Gabriel Körfez’e gitti

‘Biz taraf tutmuyoruz’ diyen Gabriel Körfez’e gitti

Körfez ülkelerinde Katar’a karşı yaptırımla tırmanan kriz Almanya’yı harekete geçirdi. Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel, Körfez ülkelerine ziyaret başlattı.

3.7.2017DünyaHürriyet Yazarı
Almanyadan Türkiye açıklaması: Üst seviyede talep gelmedi

Almanya'dan Türkiye açıklaması: Üst seviyede talep gelmedi

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türk hükümetinden Almanya'da siyasi etkinlik yapmak istediği konusunda düşük seviyede bir talep geldiğini ancak üst seviyeden bir talep olmadığını söyledi.

30.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Almanyadan flaş Türkiye açıklaması

Almanya'dan flaş Türkiye açıklaması

Reuters haber ajansı, Alman hükümet sözcüsünün yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'önemli bir misafir' olduğunu dediğini aktardı. Sözcü, Erdoğan'ın 7-8 Temmuz'da Hamburg'da düzenlenecek G-20'ye katılımının Alman hükümeti tarafından hoş karşılandığını açıkladı.

30.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Almanya ile miting krizi

Almanya ile miting krizi

Alman Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, 7 - 8 Temmuz tarihlerinde G-20 Zirvesi için Hamburg’a gidecek olan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Türklerle bir araya gelmesine izin verilmeyeceğini, böyle bir etkinliğin mümkün olmadığını söyledi. Alman siyasetçilerin açıklamalarına Ankara sert tepki gösterdi.

29.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Erdoğanın Almanya ziyareti öncesi Berlinle büyük gerilim

Erdoğan'ın Almanya ziyareti öncesi Berlin'le büyük gerilim

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın G-20 zirvesi için Almanya ziyareti öncesinde konuşma yapmak için ülkeye resmi olarak başvuruda bulunduğunu açıkladı. Gabriel “Erdoğan’ın G-20 Zirvesi dışında kamuoyu karşısına çıkması, iki ülke arasındaki tansiyon göz önünde bulundurulursa uygun olmaz” dedi.

29.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Son dakika... Rusyadan ABDye Suriye çıkışı: Vereceğimiz karşılık...

Son dakika... Rusya'dan ABD'ye Suriye çıkışı: Vereceğimiz karşılık...

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Alman mevkidaşı Sigmar Gabriel ile ortak basın toplantısı düzenledi. Lavrov, ABD'nin 'Suriye ordusunun kimyasal silah kullanacağına' yönelik iddiasına yanıt verdi.

28.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
SPD, eşcinsel evlilikleri meclise taşıyor

SPD, eşcinsel evlilikleri meclise taşıyor

Eşcinsellerin nikâh kıymasına Almanya Başbakanı Angela Merkel de yeşil ışık yaktı. SPD, konuyla ilgili hazırladığı yasa tasarısını bu hafta meclise getirip oylatmak istiyor.

27.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Theresa May ile Sigmar Gabriel’den bayram mesajı

Theresa May ile Sigmar Gabriel’den bayram mesajı

İngiltere Başbakanı Theresa May ile Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Müslümanların Ramazan Bayramı’nı kutladı.

25.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Uygun ortam oluşursa Türklerle buluşacak

Uygun ortam oluşursa Türklerle buluşacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ‘uygun bir ortam oluşursa’ Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Almanya’da Türklerle bir araya gelmek istediğini söyledi.

22.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Ya herkese ya da kimseye

Ya herkese ya da kimseye

Politikacılar, Anayasa’nın bile bile ihlal edilmesini engellemek yerine, oy avcılığı yapmak için ‘opsiyon modeli’ uygulamasına geri dönülmesini istiyor.

21.6.2017DünyaHürriyet Yazarı
Gabriel: Eskiye dönmek Türkiye’nin elinde

Gabriel: Eskiye dönmek Türkiye’nin elinde

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) arasında yürürlükte olan Gümrük Birliği Anlaşmasını modernize etmeye hazır olduklarını söyledi.

18.6.2017DünyaHürriyet Yazarı

Yazar Sonuçları

Almanya krizinin potansiyel riskleri

ALMANYA Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in durumun “ciddi bir kriz” olduğunu resmiyete döken açıklaması henüz gelmeden, Ankara’da diplomatik nabzı iyi tutan bir arkadaşım “Ekonomik adımlar gelecek gibi” dediğinde; “hiçbir ülke o kulvara çekmek istemez” diye yanıtlamıştım. Ancak Almanlar epey kararlı görünüyor. Bu konuda neredeyse tüm partilerin, “sert bir politika izlenmesi” konusunda siyasi bir birlik ve mutabakat içinde olmaları, daha da fazlasına; bunun tüm Avrupa Birliği politikası haline dönüşmesi olasılığı var.

21.7.2017

Almanya ile bu kriz farklı

TÜRKİYE ile Almanya arasında bir yılı aşan bir süredir devam eden krizli ilişkilerde yine tepe noktalarından birine ulaşıldı.

20.7.2017

Almanya krizi ciddi

Almanya ve Türkiye tarihlerinin belki de en derin, en ciddi krizini yaşıyor.

20.7.2017

Cumhurbaşkanlığı kaynakları: Almanya’da halka hitap kesinleşmedi

Cumhurbaşkanlığı kaynakları, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın 7-8 Temmuz’da G-20 Zirvesi sırasında Almanya’daki Türklere hitaben konuşma yapacağı yolundaki programın henüz kesinleşmediğini söyledi.

29.6.2017