MENÜ

Sendika

Sendika ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Sendika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 12.140 Sendika haberi bulunmuştur.

Sendika Haberleri

Havada panik Pilot uçuş sırasında uyuyakaldı

Havada panik! Pilot uçuş sırasında uyuyakaldı

Tayvan Havayollarına ait Boeing 747 tipi bir uçağı kullanan pilot uçuş esnasında uyuyakaldı. Uykuya dalan pilotun o anları ise yardımcı pilotu tarafından kamerayla kaydedildi.

22.02.2019Dünya
Almanya’da yüzbinlerce işçi sokağa dökülüyor

Almanya’da yüzbinlerce işçi sokağa dökülüyor

Almanya’da Birleşik Hizmet Sendikası ver.di ile kamu arasında yürütülen 3 milyon 300 bin kamu çalışanını kapsayan toplu sözleşme görüşmeleri için üç kez masaya oturmasına rağmen sonuç alınamayınca ülke genelinde greve karar verildi. Berlin, Hamburg, Aşağı Saksonya ve KRV gibi önemli eyaletlerde, yüzbinlerce çalışan maaş artışı talebiyle sokaklara dökülecek.

22.02.2019Avrupa
Berlinde ulaşım durdu

Berlin'de ulaşım durdu

Berlin’de şehir içi toplu taşıma araçları, grev nedeniyle bu gece yarısından yarın saat 12.00’ye kadar yolcu taşımayacak. 1 milyon kişiyi etkilemesi beklenen grev başkente ulaşımı durdurdu.

14.02.2019Avrupa
Sağlık Bakanı Kocadan ilaçta fiyat artışı açıklaması

Sağlık Bakanı Koca'dan ilaçta fiyat artışı açıklaması

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilaçta 19 Şubat 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak zam oranını yüzde 26.4 olarak belirlediklerini açıkladı.

13.02.2019Ekonomi
Çarşamba günü okul ve yuvada, cuma günü ulaşımda grev var

Çarşamba günü okul ve yuvada, cuma günü ulaşımda grev var

3 milyon 300 bin kamu çalışanını ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşma sağlamayınca Birleşik Hizmet Sendikası ver.di, Berlin’de çarşamba ve cuma günü greve, Köln, Essen ve Düsseldorf’ta ise mitinge çağırdı.

12.02.2019Avrupa
ABDde binlerce öğretmen grevde

ABD'de binlerce öğretmen grevde

ABD'nin Colorado eyaletine bağlı Denver kentinde öğretmenlerin kurduğu sendika ile okul yönetimleri arasında ücretlerin belirlenmesine yönelik yürütülen müzakerelerden sonuç çıkmayınca öğretmenler grev kararı aldı.

12.02.2019Dünya
Son dakika... Paris sokakları karıştı

Son dakika... Paris sokakları karıştı!

Fransa'da sarı yelekliler yeniden sokaklara çıktı. Paris'teki gösterilerde bir kişinin kolu koptu, çok sayıda yaralı olduğu bildirildi.

9.02.2019Dünya
Demir çelik çalışanları üretimi durdurdu: İşverene sarı kart

Demir çelik çalışanları üretimi durdurdu: İşverene sarı kart!

Duisburg’taki HKM demir çelik çalışanları, toplu sözleşme masasının üçüncü oturumunda da sonuç çıkmayınca 18 Şubat’ta gerçekleşecek görüşmeler öncesi üretimi durdurarak işverene mesaj gönderdi. Duisburg, Mülheim ve Essen’deki diğer demir çalışanlarının da destek verdiği uyarı grevlerinin Bremen ve Aşağı saksonya Eyaletlerine de sıçraması bekleniyor.

7.02.2019Avrupa
Almanya greve giriyor: Havaalanları, hastaneler, okullar, toplu taşıma, çelik çalışanları...

Almanya greve giriyor: Havaalanları, hastaneler, okullar, toplu taşıma, çelik çalışanları...

Almanya’yı şubat ayı içerisinde büyük bir grev dalgası bekliyor. Bugün Hamburg Havaalanında binlerce yolcunun mağdur olmasına neden olan uyarı grevlerine hastaneler, okullar ve toplu taşıma çalışanlarının da katılması bekleniyor. Üç kez masadan uzlaşmasız ayrılan metal işçileri de uyarı grevlerine hazırlanıyor.

4.02.2019Avrupa
Hayalet sendikalar

Hayalet sendikalar

Türkiye’de kayıtlı 13.4 milyon işçinin sadece 1.8 milyonu sendikalı. Ancak öyle sendikalar var ki artık kurucuları bile üyesi değil. Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nın istatistiklerine göre 1 üyeli, 7 üyeli hayalet sendikalar bulunuyor.

2.02.2019Ekonomi
Sendikacı pilotlara tazminat ödenecek

Sendikacı pilotlara tazminat ödenecek

Hava-Sen adlı sendikayı kuran pilot ve kabin görevlilerini işten çıkaran Türk Hava Yolları (THY) tazminat ödemeye mahkûm edildi. Bakırköy 11. İş Mahkemesi, çalışanların performans yetersizliğinden ötürü değil, sendikal nedenle sözleşmenin feshedildiğine hükmetti.

1.02.2019Gündem
Eğitmenler uyarı grevi yaptı,10 binlerce çocuk yuvasız kaldı

Eğitmenler uyarı grevi yaptı,10 binlerce çocuk yuvasız kaldı

Berlin’de Birleşik Hizmet Sendikası ver.di’nin çağrısı üzerine ücretlerinin yüzde 6 oranında artırılmasını isteyen yuvalarda görevli eğitmenler, iş bırakma eylemi yaptı. 10 binlerce çocuk yuvalara gidemedi. 6-7 Şubat’ta yapılacak ikinci ve üçüncü görüşmelerde de uzlaşma sağlanamazsa grevlerin başka eyaletlere yayılması bekleniyor.

29.01.2019Avrupa
Fransada silahlı çete, mahkemeye götürülen mahkumu kaçırdı

Fransa'da silahlı çete, mahkemeye götürülen mahkumu kaçırdı

Fransa'nın güneyinde silahlı bir çete, mahkemeye götürülen bir mahkumu polis minibüsünden kaçırdı.

29.01.2019Dünya
Berlin’deki yuvalarda yarın grev var

Berlin’deki yuvalarda yarın grev var

Almanya’nın başkenti Berlin’de kamuya ait yuvalarda eğitmenler ve yuva çalışanları, yarın öğleden önce iş bırakma eylemi yapacak. 276 yuvada çalışan eğitmenler iş bırakacağı için 34 bin çocuk yuvaya gidemeyecek. Grev nedeniyle çalışan anne-babalar olumsuz etkilenecek.

28.01.2019Avrupa
Kömürden çıkışın faturası ağır olacak: Tazminat, indirim, yardım ve 1 trilyon Euro ek yatırım

Kömürden çıkışın faturası ağır olacak: Tazminat, indirim, yardım ve 1 trilyon Euro ek yatırım

Alman Ekonomi Araştırma Enstitüsü (Ifo), 31 üyeli Kömür Komisyonunun 2038 yılına elektrik santrallarının kapatılması önerisinin kanun haline getirildiği takdirde, elektrik üretiminde kömürden çıkmanın Almanya’ya pahalıya mal olacağını duyurdu. Enstitünün hesaplamalarına göre, santral işletmecilerine ödenecek tazminat ve elektrik fiyatlarında indirim ile birlikte 1 trilyon Euro da ek yatırım gerekecek.

28.01.2019Avrupa
Ifo: Kömür santrallerinin kapatılması Almanyaya pahalıya mal olacak

Ifo: Kömür santrallerinin kapatılması Almanya'ya pahalıya mal olacak

Alman Ekonomi Araştırma Enstitüsü, 2038 yılına kadar kömür santrallerinin kapatılmasının Almanya ekonomisine pahalıya mal olacağını rapor etti.

28.01.2019Ekonomi
130 km kavgasına Polis Sendikası da katıldı

130 km kavgasına Polis Sendikası da katıldı

Almanya’da uzmanlardan oluşan 20 kişilik komisyonun önerisiyle başlayan otobanlarda 130 km hız sınırı kavgasına polis sendikası da katıldı.

27.01.2019Avrupa
ABDde kapalı hükümet faturası Trumpın istediği fondan daha pahalıya patladı

ABD'de kapalı hükümet faturası Trump'ın istediği fondan daha pahalıya patladı

ABD Başkanı Donald Trump ile Demokratlar arasındaki Meksika sınırına örülmesini planlanan duvara 5,7 milyar dolar fon ayrılması konusunda çıkan uzlaşmazlık nedeniyle ABD hükümetinin 35 gün kapalı kalmasının ülke ekonomisine bedeli 6 milyar doları buldu.

27.01.2019Dünya
Almanyada kömür santrallerinin kapatılması önerisi

Almanya'da kömür santrallerinin kapatılması önerisi

Almanya'da hükümetin oluşturduğu "Kömürden Çıkış Paydaş Komisyonu" tarafından, ülkede kömürden elektrik üretimi yapılan santrallerin, 2038'e kadar kapatılması gerektiği belirtildi.

26.01.2019Ekonomi
ver.di uyardı: Salı günü  öğleden önce getirmeyin

ver.di uyardı: Salı günü öğleden önce getirmeyin

Birleşik Hizmet Sendikası ver.di ile eyalet yönetimleri arasında başlayan toplu sözleşme görüşmelerinin ilkinde taraflar uzlaşamayınca, sendika ilk uyarı grevini Berlin’de yapmaya karar verdi. Berlin’de yuvalar salı günü yarım gün iş bırakma eylemi yapacak.

24.01.2019Avrupa
Almanya ikiye bölündü: Hiçbir tartışma sürücüleri bu kadar karşı karşıya getirmedi

Almanya ikiye bölündü: Hiçbir tartışma sürücüleri bu kadar karşı karşıya getirmedi

Almanya’da uzmanlardan oluşan 20 kişilik komisyonun, 2030 yılına kadar sera gazı salınımını yüzde 55 düşürmek için hükümete tavsiye edeceği iddia edilen ‘sürücülere daha fazla vergi ve otobana 130 km hız limiti’ haberleri, kamuoyunda bomba etkisi yarattı. Bakanlar, parti liderleri, çevre örgütleri, polis sendikası, otomobil kulüpleri ve sürücüler karşı karşıya geldi.

23.01.2019Avrupa
AfD’den milletvekili olacak polislere uyarı: Başbakan adayından uzak durun

AfD’den milletvekili olacak polislere uyarı: Başbakan adayından uzak durun

Alman polis sendikası, istihbarat teşkilatının AfD’nin Thüringen eyalet başbakan adayı Björn Höcke’yi şüpheli olarak takibe alması üzerine AfD’den milletvekili olmak isteyen polislere ‘Höcke’den uzak durun’ uyarısı yaptı.

22.01.2019Avrupa
Büyük görüşme Berlin’de başladı: 3 milyon 300 bin çalışanı ilgilendiriyor

Büyük görüşme Berlin’de başladı: 3 milyon 300 bin çalışanı ilgilendiriyor

Almanya’da 2 milyon 300 bini memur toplam 3 milyon 300 bin kişiyi ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri için Birleşik Hizmet Sendikası ver.di ile işveren temsilcileri Berlin’de masaya oturdu. Sendikanın istediği yüzde 6 ücret artışı işveren yüksek buluyor.

21.01.2019Avrupa
Babadan oğula sendikacılık

Babadan oğula sendikacılık

Gemi ve tersanelerde örgütlü Türk-İş’e bağlı Dok Gemi-İş Sendikası’nın 11 yıllık başkanı Necip Nalbantoğlu’nun oğlu Emre Ahmet Nalbantoğlu, iş hayatına giriş yapmasının üzerinden 1 yıl geçmeden sendikanın genel merkez yönetim kurulu üyesi seçildi. Nalbantoğlu 5 Ocak’ta ise sendikanın genel sekreteri oldu. Baba Nalbantoğlu, 1 gün çalışsa bile herkesin böyle bir hakkı olduğunu savundu.

19.01.2019Ekonomi
KOOP-İŞ Milli Eğitim Bakanlığı ile toplu sözleşme imzaladı

KOOP-İŞ Milli Eğitim Bakanlığı ile toplu sözleşme imzaladı

Türkiye Kooperatif, Ticaret, Eğitim ve Büro İşçileri Sendikası (KOOP-İŞ), Milli Eğitim Bakanlığı’nın üyesi bulunduğu KAMU-İŞ (Kamu İşletmeleri İşverenleri Sendikası) ile toplu iş sözleşmesi imzaladı.

18.01.2019Eğitim
Tunusta genel grev resmi faaliyetleri durdurdu

Tunus'ta genel grev resmi faaliyetleri durdurdu

Tunus'ta 650 binden fazla kamu çalışanı, maaşlarına zam yapılması talebiyle bugün greve gitti. Ülke genelinde uygulanan bir günlük grev nedeniyle tüm devlet daireleri kapatıldı, öğrencilerin güvenliği gerekçe gösterilerek, okulların tamamı tatil edildi.

17.01.2019Dünya
Almanya’da sekiz havaalanında uçuşlar durdu

Almanya’da sekiz havaalanında uçuşlar durdu

Almanya’da Birleşik Hizmet Sendikası ver.di’nin çağrısına uyan güvenlik görevlilerinin iş bırakma eyleminden yüz binlerce yolcu olumsuz etkilendi. Sekiz havaalanında uyarı grevi yapılırken, diğer havaalanlarında da bazı uçuşlar ertelendi veya gecikmeli yapılabildi.

15.01.2019Avrupa
Sendikadan okul müdürü atamaları için öneri raporu

Sendikadan okul müdürü atamaları için öneri raporu

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, sendika tarafından hazırlanan ‘Eğitim Kurumu Yöneticilerinin Seçimi ve Yetiştirilmesi: Tespitler ve Bir Model Önerisi’ başlıklı raporu açıkladı Yalçın, “MEB, eğitim yöneticilerinin yetiştirilmesinde koordinatör değil icracı konumda olmalı, üniversiteleri ya da diğer kuruluşları adres göstermek yerine eğitime dair kapasitesini yönetici yetiştirmede devreye sokmalı" dedi.

14.01.2019Eğitim
70 bin taşeron işçisi için mücadelemizi sürüyor

'70 bin taşeron işçisi için mücadelemizi sürüyor'

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, "Kadro kapsamı dışında kalan 70 bin civarındaki taşeron emekçinin kadroya alınması yönündeki mücadelemizi kararlılıkla devam ettiriyoruz” dedi.

14.01.2019Ekonomi
İzmirde, eylem yapmak isteyen işçilere müdahale

İzmir'de, eylem yapmak isteyen işçilere müdahale

İZMİR'de, Genel-İş Sendikası'na bağlı işçiler, İzmir Belediye Başkanlığı Binası girişinde eylemyapmak isteyince polis müdahale ettti. Polisin biber gazı ve copla dağıttığı gruptan çok sayıda kişi gözaltına alındı.

11.01.2019Gündem
Güvenlik görevlileri Almanya’da hava trafiğini felce uğrattı

Güvenlik görevlileri Almanya’da hava trafiğini felce uğrattı

Saat ücretinin 20 euro olmasını isteyen güvenlik görevlileri Almanya’da 3 havalanında iş bıraktı. Stuttgart, Düsseldorf ve Bonn/Köln Havaalanlarında erken saatlerde başlayan grevler nedeniyle yüzlerce uçuş iptal edildi. 110 bin yolcunun olumsuz etkilendiği grevde kargo uçakları ve alana mal taşıyan TIR’lar da çalışamadı.

10.01.2019Avrupa
Almanya’da üç havalimanında uyarı grevleri başladı

Almanya’da üç havalimanında uyarı grevleri başladı

Almanya’nın Stuttgart, Düsseldorf ve Köln/Bonn havalimanlarında uyarı grevleri başlatıldı.

10.01.2019Dünya
Yeni iddia: Kaza yapan trende emniyet vagonu yoktu

Yeni iddia: Kaza yapan trende emniyet vagonu yoktu

BİRLEŞİK Taşımacılık Çalışanları Sendikası, 9 kişinin öldüğü, 86 kişinin de yaralandığı hızlı tren faciasıyla ilgili kapsamlı bir rapor hazırladı.

10.01.2019Gündem
Almanyada 3 havalimanında uyarı grevi yapılacak

Almanya'da 3 havalimanında uyarı grevi yapılacak

Almanya'da, Verdi sendikasınca Düsseldorf, Köln-Bonn ve Stuttgart Havalimanlarında görev yapan güvenlik personelinin yarın uyarı grevi yapacağı bildirildi.

9.01.2019Ekonomi
Almanya’da üç havaalanında yarın grev var

Almanya’da üç havaalanında yarın grev var

Almanya’da havaalanlarındaki güvenlik personelinin toplu sözleşme görüşmelerinden sonuç alınamayınca, sendika yeni bir grev kararı aldı. Birleşik Hizmet Sendikası verdi, üç havaalanında tam gün uyarı grevi çağrısı yaptı.

9.01.2019Avrupa
Buca Belediyesi Türkiye’de bir ilke imza attı

Buca Belediyesi Türkiye’de bir ilke imza attı

Buca Belediyesi Türkiye’de bir ilke imza atarak taşeron işçiyken Kanun Hükmünde Kararname ile kadroya geçen bin 150 işçiyle toplu iş sözleşmesi (TİS) imzaladı. Genel-İş Sendikası ile belediye arasında imzalanan toplu iş sözleşmesi ile işçilere yüzde 40’a varan zam yapıldı. Bayram havasında gerçekleşen toplu sözleşme töreninde Buca Belediyesi İşçi Lokalinin de açılışı yapıldı.

9.01.2019Ekonomi
Güvenlik elemanları Berlin havalimanlarını kilitledi

Güvenlik elemanları Berlin havalimanlarını kilitledi

Saat ücretinin 20 euro olmasını isteyen güvenlik elemanlarının yaklaşık 4 saatlik grevi Berlin’deki Tegel ve Schönefeld Havaalanlarını kilitledi. 80 uçuşun yapılamadığı ve 8 uçuşun iptal edildiği grev boyunca havalimanlarında büyük kalabalıklar oluştu.

7.01.2019Avrupa
‘Yorulmuşlardı, Ukrayna’ya gönderdim’

‘Yorulmuşlardı, Ukrayna’ya gönderdim’

Tarım-iş Sendikası Başkanı İlhami Polat, tartışma yaratan ‘sendika adına yurtdışına yapılan geziler’i “Harcırahlarımızı 600 dolara indirdik” sözleriyle savundu.

5.01.2019Ekonomi
Almanya’da bankamatiklere gidenlere şok: Para yok

Almanya’da bankamatiklere gidenlere şok: Para yok!

Almanya’da para nakil şirketlerinde çalışanlar, işverenlerle toplu sözleşme görüşmelerinin ilk beş turu başarısızlıkla sonuçlanınca iş bıraktı. Ülke genelinde bugün birçok bankanın bankamatiklerinden para çekilmesi mümkün olmayacak.

2.01.2019Avrupa
Geliyor gönlümün senesi... 2019’U UNUTULMAZ KILACAK 100 GÜZEL ŞEY

Geliyor gönlümün senesi... 2019’U UNUTULMAZ KILACAK 100 GÜZEL ŞEY

2018’iniz nasıl geçti bilinmez; herkesinki farklı farklı... Ama eğer edebiyattan, sinemadan, müzikten, bilimden, yeme-içmeden keyif alan biriyseniz, sizi muhteşem bir 2019 bekliyor. Türkler’in komedi filmleri, yabancıların bilimkurguları; yeni albümler, düetler, konserler; insanı ekrana kilitleyecek diziler; ufkumuzu açacak bilimsel denemeler; ağzımızın tadını yerine getirecek gurme trendler... Noel Baba’yı kıstırdık; yeni yıl torbasında neler varmış önden göz attık.

30.12.2018Hürriyet Pazar
Eğitimde acı tablo: Öğretmen olmayan öğretmenler

Eğitimde acı tablo: Öğretmen olmayan öğretmenler

TÜRK Eğitim-Sen’in 2018 yılı Ücretli Öğretmenlik Araştırması’na göre Türkiye’de ücretli öğretmenlerin sayısı bir yılda yaklaşık 13 bin artarak 64 ilde 76 bin 605’e yükseldi. Araştırmadaki en çarpıcı sonuç ise ücretli öğretmenlerin 9 bin 653’ünün ön lisans mezunu olması. Bu kişiler, pedagojik formasyonu olmadan öğretmen olarak derslere giriyor.

29.12.2018Eğitim
CHPnin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu beş hedefini açıkladı

CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu beş hedefini açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı tanıtımında konuştu. Kılıçdaroğlu konuşmasında, "Yönetecek kişinin kavga değil bütün kenti kucaklaması lazım. Ekrem İmamoğlu böyle bir yapıya sahip mi? Evet. Örnek Beylikdüzü yedi rengi orada tutan arkadaşımız. İstanbul’u seven arkadaşımız. İstanbul için yapacağımızı çok şey var" dedi. Ekrem İmamoğlu ise, "Bugün tarihi bir gün. Burada hep birlikte tarihi yolculuğa çıkıyoruz. Bu güzel şehir İstanbul için zafere ulaşacağız. Kazanan İstanbul ve tüm hemşehrilerimi olacaktır" ifadelerini kullandı.

27.12.2018Gündem
Tunusta yeni yılda protesto endişesi

Tunus'ta yeni yılda protesto endişesi

Tunus siyasetinde son dönemde yaşanan ittifak değişiklikleri ve ülkenin içinde bulunduğu ekonomik darboğaz göz önüne alındığında yeni yılda protestoların artacağı endişesi yükseliyor.

26.12.2018Dünya
Alan değişikliği tercih başvurularında son gün 26 Aralık

Alan değişikliği tercih başvurularında son gün 26 Aralık

MEB, alan değişikliği takvimine göre tercih başvurularını almaya başladı. 24 Aralık’ta başlayan başvuru süresi 26 Aralık’ta sona erecek. Eğitim-İş sendikası, boş kontenjanların açıklanmasıyla birlikte, pek çok ilde sorunlar yaşandığını ve bazı alanlarda hiç kontenjan açılmadığının anlaşıldığını belirtti. Sendika ülke genelinde açılan boş kontenjanların MEB tarafından kamuoyuyla paylaşılması gerektiğini söyledi.

25.12.2018Eğitim

Yazar Sonuçları

Serenay’ın ‘Alice’ hali

31 Aralık’ta ‘Alice’ müzikalinin ilk videosu yayımlandı. Ve iki saat içinde tüm biletler tükendi. Şaka gibi değil mi? Ama gerçek. Mayısa kadar da yer yok!Lewis Carroll tarafından yazılan ve bugüne kadar 174 dile çevrilen ‘Alice Harikalar Diyarında’ romanı, Serdar Biliş’in yönetmenliğinde, Tuluğ Tırpan’ın müzikleri ve Beyhan Murphy’nin koreografisiyle bir müzikal uyarlama olarak sahneleniyor. Prömiyeri 7 Şubat’ta gerçekleşecek. Serenay Sarıkaya da ‘Alice’ olarak karşımıza çıkacak.Kadro da renkli. Kimler yok ki! Ezgi Mola kraliçeyi, Enis Arıkan tavşanı, Şükrü Özyıldız şapkacıyı, İbrahim Selim kralı, Merve Dizdar ise kediyi canlandıracak.Görkemli sahne tasarımı, 23 kişilik dans kumpanyası, canlı orkestrası, kostümleri ve heyecan dolu hikâyesiyle Alice bir ilke imza atıyor. Belki de bu tür büyük müzikal prodüksiyonların kapısını aralıyor. Bakalım nasıl tepkiler alacak? Serenay Sarıkaya’ya sordum...

3.02.2019

Hem sigaraya zam yok hem de tedavi bedava

HÜKÜMET, sigara enflasyonu arttırıyor diye firmalara zam yaptırmıyor. Bir yandan da sigaranın bırakılması için ücretsiz sağlık hizmeti kampanyası başlatıyor.

16.01.2019

Tren kazaları ve gazetecilik açığı

Hürriyet, Ankara’da dokuz kişinin yaşamını yitirdiği tren kazasının meydana geldiği günden bu yana hem kazanın meydana geliş biçimiyle ilgili bilgileri yayımladı, hem de kazanın nedenlerini irdeledi.

14.01.2019

Gözler İzmir’de

CHP, İstanbul ve Ankara’dan sonra 4 büyükşehir ve 2 il için belediye başkan adaylarını da cuma günü açıkladı.

8.01.2019

İzmir İstanbul’u nasıl geçti

GEÇEN yıl Hürriyet Yan Yayınlar Yönetmeni Çınar Oskay beni aradı.

2.01.2019

Türkiye gerçek gündemine dönmeli

31 Mart’tan sonra uzunca bir süre gündemimizde seçim olmayacak.

28.12.2018