MENÜ

Sendika

Sendika ile ilgili tüm haberleri, son dakika Sendika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Sendika haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12.378 Sendika haberi bulunmuştur.

Sendika Haberleri

Toplu sözleşmede süreç hızlandı

Toplu sözleşmede süreç hızlandı

Metalde, 130 bin işçiyi ilgilendiren toplu sözleşme pazarlıklarında süreç hızlandı. İşçilerin 110 bininin örgütlü olduğu Türk Metal Sendikası, hafta içi grev kararını açıklarken, bugün de Bursa’da geniş katılımla miting yapacak.

19.01.2020Ekonomi
Bir arayış insanı: Afet Ilgaz

Bir arayış insanı: Afet Ilgaz

Yazar Afet Ilgaz, vefatının 5'inci yılında anılıyor.

16.01.2020Keyif
Tarsusta sendika binasına kumar baskını

Tarsus'ta sendika binasına kumar baskını

Mersin'in Tarsus ilçesinde bir sendika binasına yapılan baskında kumar oynadığı tespit edilen 199 kişiye toplam 243 bin 775 TL idari para cezası kesildi.

14.01.2020Gündem
Kanal İstanbul buluşması

Kanal İstanbul buluşması

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Kanal İstanbul Çalıştayı, CHP Lideri Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Lideri Akşener ve İBB Başkanı İmamoğlu’nu bir araya getirdi. Kılıçdaroğlu projeyle ilgili “Yaptırmayacağız, iktidarımızda bir kuruş vermeyeceğiz” sözlerini tekrarladı.

11.01.2020Gündem
Geçim sıkıntısı ek iş yaptırıyor

Geçim sıkıntısı ek iş yaptırıyor

Almanya’da polis sendikasından yapılan açıklamada, aldıkları maaş yetmeyen bazı polislerin ek gelir için başka işlerde de çalıştığı belirtildi. Sendikanın açıklamasında sayının giderek arttığı ve neredeyse her on polisten birinin ek iş yaptığı ifade edildi.

10.01.2020Avrupa
Fransada grev rekoru

Fransa'da grev rekoru!

Fransa’da emeklilik reformuna karşı yapılan grevlerin 29. gününü doldurmasıyla ülkede grev rekorunun kırıldığı ifade edildi.

2.01.2020Avrupa
Eurowings’te grev başladı: 180 uçuş iptal

Eurowings’te grev başladı: 180 uçuş iptal!

UFO sendikası çağrısıyla kabin çalışanlarının üç günlük grevi başladı. Eurowings yönetimi, sendikayı uzlaşmaya yanaşmamakla suçlarken, sendika yönetimi çalışanların talepleri yerine getirilmezse grevi genişleteceklerini duyurdu. Uyarı grevi yeni yılın ilk gününde de devam edecek.

30.12.2019Avrupa
Çarşamba günü saat 00.00a kadar devam edecek 180 uçuş iptal edildi

Çarşamba günü saat 00.00'a kadar devam edecek! 180 uçuş iptal edildi

Alman Havayolları Eurowings ve Germanwings personellerinin 3 günlük grev kararı almasının ardından 180 uçuşun iptal edildiği bildirildi.

30.12.2019Ekonomi
Üç günlük grev bugün başladı

Üç günlük grev bugün başladı

Almanya’da Kabin Çalışanları Sendikası (UFO) toplu sözleşme görüşmelerinde beklediği sonucu alamayınca, çalışanlarını üç günlük uyarı grevine çağırmıştı. Bugün başlayan grev çarşamba gününe kadar sürecek. Kabin çalışanlarının üç günlük uyarı grevi nedeniyle Eurowings yönetimi büyük çoğunluğu Almanya içinde planlanan 54 uçuşu iptal ettiğini duyurdu.

29.12.2019Avrupa
‘İşçi ve işveren anlaşıp gelecek’

‘İşçi ve işveren anlaşıp gelecek’

Asgari ücretin devletin anlaştığı bir rakam olmadığını, işveren ve işçinin anlaştığı rakam olduğunu belirten Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, “Biz de kolaylaştırıcı olarak masada bulunuyoruz” dedi. Selçuk, ancak işçi ve işverenin söz verdiğini, gelecek yıl iki tarafın anlaşarak geleceğini ve anlaşılan rakam üzerinden konuşulacağını dile getirdi.

29.12.2019Ekonomi
Karısını dövene ikramiye yok

Karısını dövene ikramiye yok

Sendika ile toplusözleşme imzalayan Tunceli Belediyesi, çalışanlara yılbaşında 1.250 lira, 1 Mayıs İşçi Bayramı’nda ise 2 bin lira ikramiye verecek. Alkol ve kumar bağımlısı, eşini döven, çokeşli çalışanlar bu haklardan yararlanamayacak.

28.12.2019Gündem
OHAL komisyonu: 126 bin başvuru, 9600 kabul

OHAL komisyonu: 126 bin başvuru, 9600 kabul

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu’nun görev süresi Cumhurbaşkanlığı kararıyla bir yıl uzatılırken, yıl sonu raporu açıklandı. Komisyona iki yıllık görev süresi içinde 126 bin 300 başvuru yapılırken, 98 bin 300’ü karara bağlandı. 88 bin 700 ret, 9 bin 600 kabul kararı verildi.

27.12.2019Gündem
Son dakika haberi: OHAL Komisyonu Başkanı konuştu Bank Asyaya yatırılan para miktarını açıkladı

Son dakika haberi: OHAL Komisyonu Başkanı konuştu! Bank Asya'ya yatırılan para miktarını açıkladı

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu Başkanı Salih Tanrıkulu, komisyona yapılan 126 bin 300 başvurudan 98 bin 300'ünün 9 bin 600 kabul, 88 bin 700 ret olarak karara bağlandığını, 28 bininin ise incelemesinin devam ettiğini söyledi. OHAL Komisyonu Başkanı Tanrıkulu ayrıca, "Örgüte destek için Bank Asya'ya yatırılan para tutarının 2 milyar 369 milyon lira olduğu tespit edildi." ifadelerinde bulundu.

26.12.2019Gündem
Fransada grevler günlük hayatı zorlaştırıyor

Fransa'da grevler günlük hayatı zorlaştırıyor

Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un emeklilik reformuna karşı başlatılan grevler nedeniyle ülke genelinde günlük hayat giderek zorlaşıyor.

23.12.2019Dünya
Başkan Böcekin oğlu ve yeğenine 5 yıl hapis istemi

Başkan Böcek'in oğlu ve yeğenine 5 yıl hapis istemi

Antalya'da, yerel seçimden 2 gün önce ortaya çıkan, Büyükşehir Belediyesi eski Başkanı AK Parti'li Menderes Türel'in eşi Ebru Türel'e ait ses kaydını hazırlayanlarla ilgili iddianamede, Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek'in oğlu Mustafa Gökhan Böcek ve yeğeni Cemil Böcek'in de aralarında bulunduğu 6 şüpheli hakkında, 5 yıla kadar hapis cezası istendi. Türel'in şikayeti üzerine açılan davanın ilk duruşması, 26 Aralık'ta, Antalya 10. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülecek.

23.12.2019Gündem
Gerginlik devam ediyor Ülke ikiye bölündü

Gerginlik devam ediyor! Ülke ikiye bölündü

Fransa'da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yönetiminin emeklilik reformuna karşı başlatılan grevler sürerken, halk ikiye bölünmüş durumda. Paris’te sağlık, kamu, ulaşım ve eğitim sektörü ciddi anlamda durmuş vaziyette. Greve destek verenler ‘seneye iki Noel birden yaşarız, devam edeceğiz’ derken, diğer bir grup ise artık zorlandıklarını ifade ediyor.

20.12.2019Dünya
Son dakika... Sendikaların asgari ücret talebi belli oldu

Son dakika... Sendikaların asgari ücret talebi belli oldu

TÜRK-İŞ, HAK-İŞ ve DİSK'in asgari ücret talebi 2578 lira oldu.

20.12.2019Ekonomi
Asgari ücrette kritik tarih belli oldu: 3 konfederasyon rakamı açıklayacak

Asgari ücrette kritik tarih belli oldu: 3 konfederasyon rakamı açıklayacak

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, asgari ücretle ilgili 3 konfederasyonun belirlediği rakamı yarın kamuoyuyla paylaşmayı planladıklarını söyledi.

19.12.2019Ekonomi
Milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar Tazminatta buna dikkat...

Milyonlarca çalışanı ilgilendiren karar! Tazminatta buna dikkat...

Yargıtay 21. Hukuk Dâiresi, işçi ile işveren arasındaki alacak ve tazminat davalarında işçinin Sosyal Güvenlik Kurumu'na (SGK) gösterilen değil gerçekte ödenen ücretinin hükümde dikkate alınacağına karar verdi.

15.12.2019Ekonomi
Sadece sessiz olmalarını istedi... Doktorun bileğini ve parmaklarını kırdılar

Sadece sessiz olmalarını istedi... Doktorun bileğini ve parmaklarını kırdılar

TRABZON'da, aldıkları alkolün etkisiyle yol kenarında sızmış olarak bulunan C.P. ve B.K. ambulansla getirildikleri Fatih Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde, sessiz olmalarını isteyen Doktor Tacettin Karaman'a (30) saldırdı. Sağ el bileği ile parmaklarında kırıklar, yüzü ile vücudunda morluklar oluşan doktor, tedaviye alınırken, saldırganlar tutuklandı.

14.12.2019Gündem
MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete oldu

MEB Ortaöğretim Genel Müdürü Cengiz Mete oldu

MEB Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne Gaziantep İl Milli Eğitim müdürü Cengiz Mete atandı. Genel müdürlük görevini eski müsteşar yardımcısı Yusuf Büyük yürütüyordu.

12.12.2019Eğitim
Ergün Atalay yeniden Türk-İş Genel Başkanı

Ergün Atalay yeniden Türk-İş Genel Başkanı

Türk-İş Konfederasyonunun 23. Olağan Genel Kurulu'nda Ergün Atalay yeniden genel başkanlığa seçildi.

7.12.2019Ekonomi
Vetodan memnunuz ama vekiller birden ‘hayır’cı oldu

"Vetodan memnunuz ama vekiller birden ‘hayır’cı oldu"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın termik santral düzenlemesini veto etmesine “İyi polis-kötü polis” benzetmesi yaptı. Kılıçdaroğlu, “Vetodan memnunuz. Merak ettiğim, burada el kaldırıp illa geçsin diyenler birdenbire döndüler. ‘Yaşasın reis, bravo reis’ demeye başladılar” dedi. Kılıçdaroğlu, dün partisinin TBMM grup toplantısında özetle şunları söyledi:

4.12.2019Gündem
Eğitim-İş sendikasına kayyum atandı

Eğitim-İş sendikasına kayyum atandı

Aralarında ünlü okullarda görev yapan öğretmen ve akademisyenlerin de üyesi olduğu Eğitim-İş Sendikası İstanbul 4 Nolu Şube’ye kayyum atandı. Kayyum atanmasının gerekçesini, seçimli genel kurulda yapılan usulsüzlük oluşturdu. Mahkemenin atadığı üç kişilik kayyum heyeti, yeni yönetimin belirlenmesi için sendikayı seçime götürecek.

3.12.2019Gündem
Bağlıkaya: Turizm sektörü Türkiyenin dış ticaret açığını kapatır hale geldi

Bağlıkaya: Turizm sektörü Türkiye'nin dış ticaret açığını kapatır hale geldi

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya "Yılın ilk 10 aylık döneminde turizm sektörü Türkiye'nin dış ticaret açığını tek başına kapatır hale geldi. 54 sektörü besleyen, 1 milyon 200 binden fazla insana istihdam sağlayan turizm sektörü, Türkiye'nin bir numaralı stratejik sektörü konumuna yükseldi" dedi.

1.12.2019Ekonomi
The Irishman filmindeki Jimmy Hoffa kimdir İşte Jimmy Hoffa nerede, ne zaman kayboldu

The Irishman filmindeki Jimmy Hoffa kimdir? İşte Jimmy Hoffa nerede, ne zaman kayboldu?

Jimmy Hoffa’nın esrarengiz hayatı The Irishman filmiyle yeniden gündeme geldi. Amerikan tarihinin en gizemli suç olaylarından bir tanesi olan Jimmy Hoffa’nın ortadan kayboluşunu da içerisinde barındıran film ardından ‘Jimmy Hoffa kimdir? İşte Jimmy Hoffa nerede, ne zaman kayboldu?’ soruları gündeme geldi. İşte, The Irishman filminde gündeme gelen Jimmy Hoffa’nın hayatı…

28.11.2019Televizyon
Kolombiyada hükümet karşıtı protestolar 7. gününü doldurdu

Kolombiya'da hükümet karşıtı protestolar 7. gününü doldurdu

Kolombiya'da 21 Kasım'da ilan edilen grevle başlayan gösterilerin ardından hükümet ve tarafların anlaşamaması nedeniyle ilan edilen ikinci genel grev çerçevesinde ülkenin birçok bölgesinde protestolar düzenlendi.

28.11.2019Dünya
Audi 9500 kişiyi işten çıkaracak

Audi 9500 kişiyi işten çıkaracak

Volkswagen'in lüks otomobil birimi Audi 2025'e kadar 9,500 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor.

26.11.2019Ekonomi
Senaryosunu Bakan Selçukun yazdığı kamu spotunda ünlü isimler kadına şiddete dur  dedi

Senaryosunu Bakan Selçuk'un yazdığı kamu spotunda ünlü isimler kadına şiddete 'dur ' dedi

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolayısıyla kamu spotu senaryosu yazdı. Kamu spotunda sanat, spor, sendika ve iş dünyasının önemli isimleri kadına yönelik şiddete tepki göstererek çeşitli mesajlar verdi.

25.11.2019Gündem
Finlandiyada yayılan grev dalgası günlük hayatı etkiliyor

Finlandiya'da yayılan grev dalgası günlük hayatı etkiliyor

Finlandiya'da iki haftadır devam eden posta hizmetleri grevine bugün toplu ulaşım ve hava yolları lojistik hizmetlerinin de destek vermesiyle kara, deniz ve hava yolu trafiği kesintiye uğradı.

25.11.2019Dünya

Paris’te ‘Kadınlar için adalet’

Paris’te binlerce kişi ‘Kadına yönelik şiddete karşı her zaman her yerde’ sloganıyla yürüyüş yaptı.

24.11.2019Avrupa
Fiat ile Peugeot arasında görüşmeler devam ediyor

Fiat ile Peugeot arasında görüşmeler devam ediyor

Peugeot ile olan görüşmeler General Motors'un açtığı davaya rağmen sürüyor.

21.11.2019Ekonomi
Salome’yi Kapadokya’da oynamayı çok isterim

Salome’yi Kapadokya’da oynamayı çok isterim

Sinema dünyasının ikonik figürlerinden Al Pacino’nun son sinema filmi “The Irishman”, 27 Kasım’da Netflix’te yayınlanacak. Barbaros Tapan dünyaca ünlü yıldızla Los Angeles’ta buluştu, “The Irishman”i ve tiyatro sevdasını konuştu. Oscar Wilde’ın “Salome” oyununu uzun yıllardır sahneleyen usta aktör, “Sizi oyundaki hikayenin doğduğu yere; Kapadokya’ya davet etsek, gelir misiniz?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Aman Allah’ım! Müthiş bir davet. Gerçekten mi! Çok isterim günün birinde Kapadokya’da oynamayı.”

10.11.2019Magazin
Berlin Duvarının yıkılışının 30. yılı dönümü etkinlikleri başladı

Berlin Duvarı'nın yıkılışının 30. yılı dönümü etkinlikleri başladı

Almanya'da Berlin Duvarı'nın yıkılışının 30. yıl dönümü için düzenlenen etkinlikler başladı.

9.11.2019Dünya
Ve Lufthansa’dan uzlaşma çağrısı

Ve Lufthansa’dan uzlaşma çağrısı!

Kabin çalışanları sendikası Ufo tarafından bugün başlatılan 2 günlük uyarı grevi nedeniyle bin 300 uçuşun iptal edildiği Lufthansa’dan uzlaşma çağrısı yapıldı.

7.11.2019Avrupa
Lufthansa’da 2 gün grev var: Bin 300 uçuş iptal

Lufthansa’da 2 gün grev var: Bin 300 uçuş iptal

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, Bağımsız Kabin Personeli Organizasyonu (UFO) sendikasının bugün ve yarın iş bırakma çağrısı nedeniyle bin 300 uçuşun iptal edileceğini ve bu uçuşlardan yaklaşık 180 bin yolcunun etkileneceğini açıkladı.

6.11.2019Avrupa
Dev şirketin çalışanlarından flaş karar 2 gün boyunca...

Dev şirketin çalışanlarından flaş karar! 2 gün boyunca...

UFO sendikası, Lufthansa kabin personelinin Almanya'daki havalimanlarında 6 Kasım Çarşamba günü TSİ 02.00'de 48 saatlik greve gideceğini açıkladı.

4.11.2019Ekonomi
Lufthansa’da 7-8 Kasımda grev var

Lufthansa’da 7-8 Kasım'da grev var

Almanya’nın en büyük havayolu şirketi Lufthansa ve ona bağlı şirketlerde kabin çalışanları greve gidiyor. 20 Ekim’de uyarı grevi yapan çalışanlar, bu kez 7-8 Kasım tarihlerinde iki gün uyarı grevi yapacak.

4.11.2019Avrupa
Temel Karamollaoğlu yeniden genel başkan oldu

Temel Karamollaoğlu yeniden genel başkan oldu

Saadet Partisi 7. Olağan Kongresi'nde Temel Karamollaoğlu genel başkanlığa yeniden seçildi. Ankara Spor Salonu'ndaki kongrede, kayıtlı 965 delegenin tamamı oy kullandı. Üç oyun geçersiz sayıldığı seçimde tek aday olan Karamollaoğlu, geçerli 962 oyun tamamını alarak tekrar genel başkan oldu.     

3.11.2019Gündem
Emeklilik planım yok

Emeklilik planım yok

Usta yönetmen Martin Scorsese’nin son filmi “The Irishman”, sinema tarihinin en önemli aktörlerinden Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci ve Harvey Keitel’ı bir araya getirdi. Gizemli şekilde ortadan kaybolan sendika lideri Jimmy Hoffa (Al Pacino) ve mafya tetikçisi Frank Sheeran’ın (Robert De Niro) gerçek öyküsüne odaklanan film, 27 Kasım’da Netflix’te yayına girecek. Barbaros Tapan, Robert De Niro ile Los Angeles’ta buluştu, usta oyuncuyla filmin detaylarını konuştu.

3.11.2019Magazin
Kritik operasyon Çok sayıda iş insanı ve esnaf hakkında gözaltı kararı....

Kritik operasyon! Çok sayıda iş insanı ve esnaf hakkında gözaltı kararı....

İZMİR Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında iş insanlarının da bulunduğu 27 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Şüphelilerin yakalanması İzmir ve Manisa’da operasyon başlatıldı

31.10.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Sendikacılıkta ‘kara leke’

İşçilerin hak ve çıkarlarını korumak için kurulmuş olan işçi sendikaları yöneticileri arasında çürük elmalar mutlaka olmaktadır.

17.01.2020

Dünya ve Türk siyasetinde Beethoven

BEETHOVEN’ın doğumunun 250. yılında, onun bestelerinin dünya ve Türk siyasetindeki yeri belleğimde canlandı.

5.01.2020

‘Kömürden elektrik üretmeye gerek yok’

Arslan Özmen, petrol rafinerisinden termik santrala kadar bütün dallarda çalışmış, Türkiye’nin en uzman mühendislerinden biridir. “Termik santral meselesinde her grup konuyu kendine göre çekiyor” diyor.

6.12.2019

YILIN FİLMİNE YORUMUM... Günaha çok çağrı...

Martin Scorsese, Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci, Harvey Keitel gibi bir ‘Rüya takım’a sahip son filmi ‘The Irishman’de, daha önce ‘GoodFellas’, ‘Casino’ gibi filmleriyle ziyaret ettiği mafya dünyasından ölçülü bir destana imza atıyor. Netflix ekranlarında gösterilen ve 3 saat 29 dakikalık süreye sahip olan yapım açgözlülük, şiddet, hırs, ihanet, siyaset, yolsuzluk ve yaşlılık gibi temalarda dolaşıyor.

30.11.2019

Ordu, Sivas ve Kayseri’den göç alıyor... Çikolatanın adı ‘Kibele’

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Erdoğan’ın önerdiği ‘havza projesi’ne o kadar ‘kafa yormuş’ ki...

28.11.2019

En güçlü yönümüz karma sistemimiz

Körük, endüstriyel hortum ve yapı grubu gibi farklı alanlarda faaliyetlerini sürdüren Aktaş Holding, yurt içinde ve dışında yaklaşık 500 kişiyi istihdam ediyor. Geçtiğimiz yıl 80’inci kuruluş yılını geride bıraktığını hatırlatan Aktaş Holding İnsan Kaynakları ve Kurumsal İletişim Grup Yöneticisi Oylum Öztürk Erdem, en güçlü yönlerini uyguladıkları sistem olduğunu belirterek, “Bir aile şirketi sıcaklığının yanında kurumsal yapının verdiği profesyonel iş yapış şekliyle ilerliyoruz. İkisinin güzel bir karmasını uyguluyoruz” diyor.

17.11.2019

Salome’yi Kapadokya’da oynamayı çok isterim

Sinema dünyasının ikonik figürlerinden Al Pacino’nun son sinema filmi “The Irishman”, 27 Kasım’da Netflix’te yayınlanacak. Barbaros Tapan dünyaca ünlü yıldızla Los Angeles’ta buluştu, “The Irishman”i ve tiyatro sevdasını konuştu. Oscar Wilde’ın “Salome” oyununu uzun yıllardır sahneleyen usta aktör, “Sizi oyundaki hikayenin doğduğu yere; Kapadokya’ya davet etsek, gelir misiniz?” sorusuna şöyle yanıt verdi: “Aman Allah’ım! Müthiş bir davet. Gerçekten mi! Çok isterim günün birinde Kapadokya’da oynamayı.”

10.11.2019

Emeklilik planım yok

Usta yönetmen Martin Scorsese’nin son filmi “The Irishman”, sinema tarihinin en önemli aktörlerinden Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci ve Harvey Keitel’ı bir araya getirdi. Gizemli şekilde ortadan kaybolan sendika lideri Jimmy Hoffa (Al Pacino) ve mafya tetikçisi Frank Sheeran’ın (Robert De Niro) gerçek öyküsüne odaklanan film, 27 Kasım’da Netflix’te yayına girecek. Barbaros Tapan, Robert De Niro ile Los Angeles’ta buluştu, usta oyuncuyla filmin detaylarını konuştu.

3.11.2019

Atamalar CHP’de sıkıntı yaratıyor

CHP PM üyesi, eski Ankara Milletvekili ve eski Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Gökhan Günaydın, Ekrem İmamoğlu tarafından İBB şirketlerinden İstanbul Yönetim Yenileme AŞ’nin (İSYÖN) yönetim kurulu başkanlığına atandı. Bu şirketin yönetim kurulu başkanlığına ilk olarak 27 Ağustos’ta Kültür Varlıkları Başkanı Mahir Polat getirilmişti. Günaydın’ın atandığı şirket; balık hali, cankurtaran hizmetleri, buz satışı, kurban satış yerleri ve yeni süt dağıtım hizmetlerini yürütüyor.

1.11.2019