MENÜ

Meslek

Meslek ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Meslek haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 79.183 Meslek haberi bulunmuştur.

Meslek Haberleri

Meslek lisesi mezunları kısa dönem askerlik mi yapacak Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdededen açıklamalar

Meslek lisesi mezunları kısa dönem askerlik mi yapacak? Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'den açıklamalar

Meslek lisesi mezunları kısa dönem askerlik mi yapacak sorusunun yanıtı, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede'nin açıklamalarının ardından sorgulanmaya başladı. Hasan Büyükdede, meslek lisesi mezunlarının kısa dönem askerlik yapabilmeleri için hazırladıkları düzenlemeyi, Milli Savunma Bakanlığı’na sunduklarını ve teklifin değerlendirildiğini söyledi. İşte detaylar.

12.12.2018Gündem
Tek tip askerlik yasası ne zaman çıkacak Askerlik süresi kısalacak mı İşte gündemden son haberler

Tek tip askerlik yasası ne zaman çıkacak? Askerlik süresi kısalacak mı? İşte gündemden son haberler

Yeni askerlik sistemi adıyla gündeme gelen askerlik süresi, Milli Savunma Bakanlığı'nın gündeminde yer almaya devam ediyor. Halihazırda kısa dönemler için 6 ay, uzun dönemler için 12 ay olarak uygulanan askerlik süresi, birçok vatandaş tarafından yakından takip ediliyor. Peki, askerlik süresi düşecek mi? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

12.12.2018Gündem
Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik açıktan devlet memuru alımı yapacak... Başvuru şartları neler

Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik açıktan devlet memuru alımı yapacak... Başvuru şartları neler?

Jandarma Genel Komutanlığı ile Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı açıktan devlet personeli alımı yapacaklarını duyurdu. Resmi internet sayfasından yayınlanan ilana göre, Jandarma Genel Komutanlığı karargahı ile bağlı birlik ve kurumlarında istihdam edilmek üzere 33, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında istihdam edilmek üzere 4 olmak üzere toplam 37 açıktan devlet memuru alımı yapılacak. Peki, jandarma ve sahil güvenlik açıktan personel alımı için başvuru şartları neler?

12.12.2018Gündem
Meslek liseliye “kısa dönem” hazırlığı

Meslek liseliye “kısa dönem” hazırlığı

SANAYİ ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, meslek lisesi mezunlarının kısa dönem askerlik yapabilmeleri için hazırladıkları düzenlemeyi, Milli Savunma Bakanlığı’na sunduklarını ve teklifin değerlendirildiğini söyledi.

12.12.2018Gündem
Merkel, Almanyada imamlık meslek eğitimine ihtiyacımız var

Merkel, 'Almanya'da imamlık meslek eğitimine ihtiyacımız var'

Almanya Başbakanı Merkel, "Almanya'da imamlık meslek eğitimine ihtiyacımız var. Bu bizi bağımsız kılar ve gelecek için gereklidir." dedi.

12.12.2018Dünya
Yürek yakan anlar Ölüm herkese ama kahpece değil

Yürek yakan anlar! 'Ölüm herkese ama kahpece değil'

Rize’de makamında uğradığı saldırı sonucu şehit olan İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, ailesinin yaşadığı Mersin’de son yolculuğuna uğurlandı. Şehidin babası Ertuğrul Verdi "Biz teşkilata başımızı koyduk ama kahpece değil, ölüm herkese ama kahpece değil" dedi.

12.12.2018Gündem
Mustafa Denizli: Hocanın yerlisi yabancısı olmaz

Mustafa Denizli: 'Hocanın yerlisi yabancısı olmaz'

İstanbul Aydın Üniversitesi’nde (İAÜ) ‘Türk Futbolunun Dünü, Bugünü, Yarını’ paneli düzenlendi. Panele konuşmacı olarak katılan Mustafa Denizli, çarpıcı açıklamalar yaptı.

12.12.2018Futbol
Son dakika... Gaziantep Polis Okulunda çok sayıda öğrenci hastanelik oldu

Son dakika... Gaziantep Polis Okulu'nda çok sayıda öğrenci hastanelik oldu

GAZİANTEP Polis Okulu'nda eğitim gören çok sayıda öğrenci, zehirlenme şikayetiyle hastanelik oldu.

12.12.2018Gündem
Acı veda: Devlet üzülür mü Üzülsün...

Acı veda: Devlet üzülür mü? Üzülsün...

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Müdürlüğündeki silahlı saldırı sebebiyle Rize'ye geldi. Soylu, Rize Emniyet Müdürlüğündeki silahlı saldırıyı gerçekleştiren saldırganın ilk ifadesini verdiğini bildirdi. Öte yandan Bakan Soylu ve İçişleri Bakanlığı Twitter hesaplarından Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi için baş sağlığı mesajları yayınladı.

11.12.2018Gündem
Dövizli askerlik başvurusu nasıl yapılır İşte dövizli askerlik başvuru şartları ve ayrıntılar

Dövizli askerlik başvurusu nasıl yapılır? İşte dövizli askerlik başvuru şartları ve ayrıntılar

Dövizli askerlik şartları, Milli Savunma Bakanlığı tarafından ilgili kişilerin erişimine açıldı. Yurtdışında ikamet eden ve askerlik hizmetini henüz yerine getirmemiş olan vatandaşların merakla beklediği dövizle askerlik için uzaktan eğitim ekranı yayımlandı. İşte, Dövizli askerlik şartları ve merak edilen diğer detaylar hakkında bazı bilgiler

11.12.2018Gündem
Altuğ Verdi kimdir Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdinin hayatı

Altuğ Verdi kimdir? Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin hayatı

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, makamında uğradığı silahlı saldırıda şehit düştü. 1972 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Altuğ Verdi, 19 Ağustos 2017 tarihinden bu yana Rize'de görev yapıyordu. İşte, Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin hayatı...

11.12.2018Gündem
AIM Memuru nedir

AIM Memuru nedir?

Havacılık sektörü içinde yer alan mesleklerden biri de AIM Memurluğu, bu mesleğin adını daha önce duymayan ya da tam olarak görev tanımlarını bilmeyen vatandaşlar, 'AIM Memuru nedir?' sorusuna yanıt arıyor. İşte, AIM Memurluğu hakkında tüm detaylar...

11.12.2018Gündem
SON DAKİKA... 5. Reform Eylem Grubu Toplantısında önemli mesajlar

SON DAKİKA... 5. Reform Eylem Grubu Toplantısı'nda önemli mesajlar

5. Reform Eylem Grubu toplantısı Ankara’da düzenlendi. Reform Eylem Grubu Bildirisi'nde "Gümrük Birliği'nin güncellenmesi müzakerelerinin bir an evvel başlaması hem AB hem de Türkiye'nin yararına olacaktır" denildi.

11.12.2018Gündem
Erhan Nacar kimdir kaç yaşında

Erhan Nacar kimdir kaç yaşında?

Erhan Nacar, gündeme gelen konular dolayısıyla araştırılmaya devam ediliyor. Sosyal güvenlik uzmanı olarak zaman zaman ekranlara çıkan Erhan Nacar, bazı yayın organlarında da yazarlık yapmıştır. Peki, Erhan Nacar kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, merakla araştırılan o isim hakkında bazı bilgiler

11.12.2018Televizyon