MENÜ

Işe Alım

Işe Alım ile ilgili tüm haberleri, son dakika Işe Alım haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Işe Alım haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 19.396 Işe Alım haberi bulunmuştur.

Işe Alım Haberleri

Hepsi bunun için yarıştı

Hepsi bunun için yarıştı

Cammu Keşmir'de polislik için yapılan işe alım sürecinde ortaya çok renkli görüntüler çıktı.

6.12.2019Dünya
Son dakika... Merkez Bankasından önemli açıklama

Son dakika... Merkez Bankası'ndan önemli açıklama

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası 2020 yılında 12 kere Para Politikası Kurulu toplantısı yapacağını duyurdu.

5.12.2019Ekonomi
Veliye güven veren okulların işi kolaylaşır

Veliye güven veren okulların işi kolaylaşır

Nevzat Kulaberoğlu, Rize’de ilk ve ortaöğrenimini tamamladıktan sonra Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesi fizik öğretmenliğini tamamladı. Öğretmenlikten yöneticiliğe kadar eğitimin hemen hemen her kademesinde görev yapan Kulaberoğlu, yaklaşık 3 yıldır da Uğur Okulları Genel Müdürlüğü yapıyor.

2.12.2019Eğitim

2 bin 660 dolar maaşla personel alacak! İşe alım etkinliği 27 Aralık'ta

Dubai merkezli Emirates Havayolları, İstanbul'dan sonra şimdi de Ankara'da kabin görevlisi alım etkinliği düzenleyecek. Ortalama maaşları 2 bin 660 dolardan başlayacak olan işe kabul edilenlere, Dubai'de su, elektrik hizmetleri de dahil mobilyalı ücretsiz konaklama imkanı da sağlanacak.

2.11.2019Ekonomi
Dijitalde İnsan Kaynağı Raporu 2019 yayınlandı

Dijital'de İnsan Kaynağı Raporu 2019 yayınlandı

IAB Avrupa Eğitim Yürütme Komitesi tarafından bu yıl ikincisi hazırlanan “Dijital’de İnsan Kaynağı Raporu” geçtiğimiz hafta yayınlandı. Yayınlanan rapora göre en önemli sorun sektördeki yetenek açığı ve kalifiye eleman eksikliği.

14.10.2019Teknoloji
KızCode Platformu İle Hedef Cinsiyetçi Kalıpları Kırmak

KızCode Platformu İle Hedef Cinsiyetçi Kalıpları Kırmak

Kız çocuklarını dijitalleşen dünyaya hazırlamayı ve meslek seçiminde cinsiyetçi ön yargıları kırmayı hedefleyen Arçelik, bu kapsamda geçen yıl KızCode Platformu ile başlattığı kız çocuklarına kodlama eğitimi programının ikinci yılında 94 kız çocuğuna kodlama eğitimi verildi.

İŞKUR TYP sonuçları ne zaman açıklanacak İŞKUR TYP sonuçları nasıl öğrenilir

İŞKUR TYP sonuçları ne zaman açıklanacak? İŞKUR TYP sonuçları nasıl öğrenilir?

İş arayan vatandaşların başvuru da bulunduğu TYP İŞKUR başvurularında sonuçların ne zaman açıklanacağını merak konusu olmaya devam ediyor. Bir çok ilde başvuruların sonuçlanmasının ardından vatandaşlar yaşadıkları illerdeki sonuçların ne zaman açıklanacağını internetten araştırıyorlar. Peki TYP sonuçları nasıl öğrenilir? İşte TYP işe alım süreci hakkında son durum..

9.10.2019Ekonomi
OGM işe alım sonuçları açıklandı - OGM sözleşmeli personel başvuru sonuç sorgulama

OGM işe alım sonuçları açıklandı - OGM sözleşmeli personel başvuru sonuç sorgulama

OGM sözleşmeli personel başvuru sonuçları için resmi açıklama Orman Genel Müdürlüğünün resmi sayfası üzerinden geldi. '2019 Yılı Sözleşmeli Personel Alımı Sonuçlarına İlişkin İlan' başlıklı duyuruyla bilgilendirme yapıldı. İşte, OGM sözleşmeli personel başvuru sonuç sorgulama sayfası...

3.10.2019Ekonomi
ASELSAN, 9 ayda 1134 kişiyi işe aldı

ASELSAN, 9 ayda 1134 kişiyi işe aldı

Askeri Elektronik Sanayii(ASELSAN), mühendis ve teknisyen kadrosunu genişleterek, yılın ilk 9 ayında 1134 yeni işe alım gerçekleştirdiklerini açıkladı.

1.10.2019Ekonomi
Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 sözleşmeli personel alacak.. İşte başvuru şartları ve detaylar

Kültür ve Turizm Bakanlığı 785 sözleşmeli personel alacak.. İşte başvuru şartları ve detaylar

Kültür ve Turizm Bakanlığı yayınladığı resmi işe alım ilanı ile birlikte 785 sürekli personel alacağını duyurdu. Devlet Personel Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden de yapılan duyuru ile hangi ilde toplan kaç personel alınacağı il il açıklandı. İşte başvuru şartları ve detaylar

23.09.2019Gündem
Sıfır hatayla üretim yapay zeka ile mümkün

Sıfır hatayla üretim yapay zeka ile mümkün

Yapay zeka teknolojilerinin üretim teknolojilerini derinden etkilediği ve dönüştürdüğü gerçeğiyle karşı karşıyayız. Bu nedenle, önümüzdeki on yılda varlığını sürdürmek isteyen firmalar şimdiden üretim araçları, Ar-Ge süreçleri, Müşteri ilişkileri Yönetimi, çalışan eğitimi ve hatta işe alım süreçlerinde yapay zekayı kullanmaya başladılar.

23.09.2019Teknoloji
Sıfır hatayla üretim yapayzeka ile mümkün

Sıfır hatayla üretim yapayzeka ile mümkün

Yapay zeka teknolojilerinin üretim teknolojilerini derinden etkilediği ve dönüştürdüğü gerçeğiyle karşı karşıyayız. Bu nedenle, önümüzdeki on yılda varlığını sürdürmek isteyen firmalar şimdiden üretim araçları, Ar-Ge süreçleri, Müşteri ilişkileri Yönetimi, çalışan eğitimi ve hatta işe alım süreçlerinde yapay zekayı kullanmaya başladılar. Bunun temel nedenleri arasında; üretim süreçlerinde hataları önceden tespit ederek olası problemleri minimize etmek ve hatta ortadan kaldırmak, verimliliği artırmak, daha inovatif ürün ve hizmetler sunabilmek ve elbette maliyet avantajı elde etmek yer alıyor.

23.09.2019Teknoloji
İBB Başkanı İmamoğlundan torpil açıklaması

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan torpil açıklaması

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, işe alımda torpil iddialarına ilişkin, "Partimizin içinde içinde bir yazışmayı gördüm. Açıkçası, ilk bir cümlesi doğru, ondan sonrası yanlış. Böyle bir metodun benim nazarımda bir itibarı yok, doğru da değil." dedi.

22.09.2019Gündem
FETÖnün mülkiye yapılanmasına yönelik sınav operasyonu

FETÖ'nün mülkiye yapılanmasına yönelik sınav operasyonu

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, 2012 kaymakamlık yazılı sınav sorularının FETÖ/PDY mensuplarınca sızdırılması ve usulsüzlük iddiasıyla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheli sayısı 107'ye yükseldi.

16.09.2019Gündem
Belçika ordusu kriz yöneticisi arıyor

Belçika ordusu kriz yöneticisi arıyor

Belçika ordusu kriz yöneticisi aradığına ilişkin bir duyuru yayınladı. Sivil de olabileceği duyurulan yöneticinin orduda görev yapan personelin yüzde 40’ının emekli olacağı ve bütçe yetersizliği altında orduyu savaş düzeninde tutacak profilde olmasının beklendiği kaydedildi.

12.09.2019Avrupa
Bilkom’un ‘Sanal İşyeri’ projesine ödül verildi

Bilkom’un ‘Sanal İşyeri’ projesine ödül verildi

Bilkom, dünya çapında birçok şirketin katıldığı ve sektörün ileri gelenlerinin değerlendirdiği 2019 Stevie Uluslararası İş Ödülleri’nde ‘Sanal İşyeri’ projesi kapsamında hayata geçirdiği mobil uygulama ile Altın Ödül’e layık görüldü.

11.09.2019Teknoloji
İSO Türkiye İmalat PMI, ağustosta 48e yükseldi

İSO Türkiye İmalat PMI, ağustosta 48'e yükseldi

Geçen ay 48 seviyesine yükselen İSO Türkiye İmalat PMI, Temmuz 2018'den bu yana en yüksek düzeyde gerçekleşti. IHS Markit Direktör Yardımcısı Andrew Harker, "Yeni siparişlerde son 1,5 yılı aşkın dönemde gözlenen en ılımlı yavaşlamanın gerçekleşmesi, Türk firmalarında büyümeye dönüşün yakın olduğu yönünde iyimserliği destekliyor" açıklamasında bulundu.

2.09.2019Ekonomi
Merkez Bankası bilgisayar mühendisi ve araştırmacı alacak Başvuru şartları neler

Merkez Bankası bilgisayar mühendisi ve araştırmacı alacak! Başvuru şartları neler?

Merkez Bankası yayımladığı ilana göre personel alımı yapılacağını duyurdu. Merkez Bankası kapsamında 25'i bilgisayar mühendisi, 15'İ araştırmacı olmak üzere toplam 40 personel istihdam sağlayacak. Peki, Merkez Bankası 40 personel alımı başvuru şartları neler? Başvuru işlemleri nasıl yapılacak? İşte, Merkez Bankası personel alımı başvuru sürecine dair merak edilenler.

27.08.2019Gündem
SAP SE, ikinci çeyrek ve yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı

SAP SE, ikinci çeyrek ve yarıyıl finansal sonuçlarını açıkladı

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında önde gelen isimlerden biri olan SAP SE, 30 Haziran 2019’da sona eren ikinci çeyreğe dair finansal sonuçlarını açıkladı.

6.08.2019Teknoloji
Önceliğimiz ülkemiz

Önceliğimiz ülkemiz

Türk ilaç sektörünün lider şirketlerinden Abdi İbrahim, 1 milyar 275 milyon TL’lik yatırımla inşası devan eden Esenyurt Üretim Kompleksi’nin tamamlanmasıyla kapasitesini 2 katına çıkarmayı planlıyor. Ülke önceliklerini kendi öncelikleri olarak kabul ettiklerini açıklayan Abdi İbrahim Yönetim Kurulu Başkanı Nezih Barut, 2 ay içinde 270 kişilik ek istihdam sağlayacaklarını da söyledi.

30.07.2019Ekonomi
Almanyada bileşik PMI, temmuzda geriledi

Almanya'da bileşik PMI, temmuzda geriledi

Avrupa ekonomisinin lokomotif ülkesi Almanya’da haziran ayında 52,6 olan bileşik PMI, temmuzda 51,4 puana geriledi.

24.07.2019Ekonomi
Yapay zekâya karşı sürekli eğitim şart

Yapay zekâya karşı sürekli eğitim şart

Endüstri 4.0 kapsamında iş yaşamı hızla değişirken henüz tam olarak anlaşılamayan AI (Yapay zekâ) insanların, işleri ile ilgili endişeler yaşamasına sebep oluyor. ABD’de 11 bin iş arayan birey ile yapılan ankete katılanların 5’te 1’i, işlerini gelecekte yapay zekânın alacağından korktuğunu belirtmiş.

22.07.2019Teknoloji
Türkiye Vagon Sanayii A. Ş. Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden 26 sürekli işçi alımı yapacak

Türkiye Vagon Sanayii A. Ş. Genel Müdürlüğü İŞKUR üzerinden 26 sürekli işçi alımı yapacak

Türkiye Vagon Sanayii A. Ş. Genel Müdürlüğü, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi sayfası üzerinden sürekli işçi alımı için ilan yayımladı. Yapılan duyuruya göre, Türkiye Vagon Sanayii A. Ş. Genel Müdürlüğü'ne 26 sürekli işçi alımı yapılacak.

16.07.2019Gündem
2660 dolar maaşla çalışacak personel arıyorlar

2660 dolar maaşla çalışacak personel arıyorlar

Emirates İstanbul ve İzmir’e kabin görevlisi alımına geliyor, kabul edilenlere Dubai’de ücretsiz konaklama hizmet verilecek.

19.06.2019Ekonomi
Katar Havayolları Türkiyede kabin görevlisi alımı yapacak | Başvuru şartları neler

Katar Havayolları Türkiye'de kabin görevlisi alımı yapacak | Başvuru şartları neler?

Dünyaca ünlü havayolu şirketi Katar Havayolları Türkiye'de kabin görevlisi alımı yapacağını açıkladı. Şirket, kabin görevlisi personel başvurularını web sitesi üzerinden adayların erişimine açtı. Katar Havayolları personel alımı başvuruları 7 Temmuz 2019 tarihinde sona erecek. Peki, başvuru şartları neler? Başvurular nasıl yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylar.

12.06.2019Gündem
Dünyaca ünlü şirket Türkiyede kabin görevlisi arıyor... İşte şartları

Dünyaca ünlü şirket Türkiye'de kabin görevlisi arıyor... İşte şartları

Türkiye'ye uçuş sayısını artıran Katar Havayolları'nın, İstanbul'da düzenleyeceği kabin görevlisi alım etkinliği ile ilgili başvurular da başladı. Etkinliğin yeri ve zamanını daha sonra açıklayacak şirket, ilanın son başvuru tarihini 7 Temmuz olduğunu duyurdu. Başvurusu kabul edilenler Doha'da yaşayacak.

12.06.2019Gündem
Hedef 500 bin kadını işe geri döndürmek

Hedef 500 bin kadını işe geri döndürmek

İş hayatına çeşitli sebeplerle ara vermiş kadınları istihdama yeniden kazandırmak için çalışan YenidenBiz Derneği, kadın istihdamını konuşmak ve iş hayatına geri dönen kadınların hikayelerini yaymak için bir zirve düzenledi. Şu ana kadar 4 bin kadına eğitim veren, 200 kadını iş hayatına geri döndüren YenidenBiz Derneği Kurucu Başkanı Ayşe Güçlü Onur, Türkiye’de üniversite mezunu olup, bir süre çalışmış ama şu anda çalışmayan 500 bin kadın olduğunu söylüyor. Zirvede konuşan Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan da pek çok kadının endüstri 4.0 ile işsiz kalacağını, fakat yönetici seviyelerinde ise kadınların sevecen, şefkatli, çok boyutlu, insanı düşünen yapılarıyla öne çıkacaklarını söylüyor. Prof. Dr. Arıboğan “Bugün geldiğimiz noktada en büyük avantajımız kadınsı yeteneklerimiz” diyor.

Pilotaj öğrencilerine iş imkanı

Pilotaj öğrencilerine iş imkanı

Üniversite eğitimini pilotaj bölümünde tamamlayan gençlere ikinci pilot olarak işe başlama fırsatı verilecek. İşe alım ve seçim kriterlerini karşılayanlar ve işe alım süreçlerini başarıyla tamamlayanlar, ikinci pilot adayı olma hakkını kazanacak.

24.05.2019Eğitim
TTK kura çekilişi sona erdi Sonuçlar sonrası kazananlar belli oldu

TTK kura çekilişi sona erdi! Sonuçlar sonrası kazananlar belli oldu!

Karabük ve Bartın'da tamamlanan TTK kura çekilişinin ardından gözler kura sonuçları aşamasına çevrildi. Toplam 350 kişinin işe alım aşaması için süreç başladı. İşte, TTK kura çekilişi hakkında merak edilen bazı detaylar

23.05.2019Gündem
Facebook eleman bulmakta zorlanıyor

Facebook eleman bulmakta zorlanıyor

Sosyal medya devi Facebook yaşadığı güvenlik skandalları sonrasında eleman bulmakta zorlanıyor.

20.05.2019Teknoloji
Öğretmenlere Medeniyet Bilinci semineri verilecek

Öğretmenlere 'Medeniyet Bilinci' semineri verilecek

MEB himayesinde, öğretmenlere yönelik 'Medeniyet Bilinci' seminerleri düzenlenecek. Toplam 12 okulda gerçekleştirilecek seminerler Medeniyetler İttifakı Türkiye Ulusal Eşgüdüm Kurulu Başkanı Prof. Dr. Bekir Karlığa yönetiminde yapılıyor.

20.05.2019Eğitim
Yapay zeka daha objektif değerlendirecek

Yapay zeka daha objektif değerlendirecek

Günümüzde her alanda adından söz ettiren yapay zeka, başta işe alım ve çalışan bağlılığı yaratma alanlarında olmak üzere insan kaynaklarında da kullanılır oldu. Yapay zeka CV’leri eliyor, mülakatlarda sizin ses tonunuzdan, mimiklerinizden işe uygun olup olmadığınızı söylüyor ve işe alım hızınızı arttırıyor. İşe aldıktan sonra da çalışanların ayrılma olasılıklarını hesaplıyor. İşe alımda yapay zekanın sağlayacağı en büyük fayda ise bizi önyargılarımızdan kurtaracak olması.

Siber saldırganlar şimdi de iş arayanları hedef alıyor

Siber saldırganlar şimdi de iş arayanları hedef alıyor

Kaspersky Lab uzmanları 2019’un ilk çeyreğinde gelişmiş spam e-postalarda bir artış tespit etti. İş arayanlar, insanların çalışmak istediği büyük şirketlerin İK birimlerinden geliyor gibi görünen sahte tekliflerin kurbanı oluyor. Dolandırıcılar gönderdikleri bu sahte e-postalarla kullanıcıların cihazlarına zararlı yazılım yükleyip paralarını çalıyor.

17.05.2019Teknoloji
Üniversiteye ‘Fırsat Eşitliği Sertifikası’ verildi

Üniversiteye ‘Fırsat Eşitliği Sertifikası’ verildi

Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) tarafından, kadın istihdamına teşvik için geliştirilen ‘Fırsat Eşitliği Modeli Sertifikası’nı almaya hak kazanan ilk üniversiteye, belgesi verildi.

9.05.2019Eğitim
İngiltere Merkez Bankasında yeni başkan arayışı

İngiltere Merkez Bankasında yeni başkan arayışı

İngiltere Merkez Bankası’nın mevcut başkanı Mark Carney’in görevinin 31 Ocak 2020'de sona ermesinin ardından göreve gelecek yeni başkan için hazırlıklara başlandığı bildirildi.

24.04.2019Ekonomi
Erciyes Üniversitesi 46 sözleşmeli sağlık personeli alacak Başvuru şartları neler

Erciyes Üniversitesi 46 sözleşmeli sağlık personeli alacak! Başvuru şartları neler?

Kayseri'de faaliyetlerini sürdüren Erciyes Üniversitesi, Devlet Personel Başkanlığı'nın internet sitesinden yayımladığı ilanla 46 sözleşmeli sağlık personeli istihdam edeceğini açıkladı. Söz konusu ilanın ardından, başvuru koşulları ve diğer detaylar merak konusu oldu. İşte, Erciyes Üniversitesi 46 sözleşmeli sağlık personeli alımının detayları...

23.04.2019Gündem
Yenilenebilir enerji desteğinde 10 yıl kriteri

Yenilenebilir enerji desteğinde "10 yıl" kriteri

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üretimindeki desteklerde, maliyetini 10 yıl içinde ödeyerek kazanç sağlamaya başlayacak projeler, piyasa fiyatları üzerinden elektrik satışı yapacak" dedi.

20.04.2019Ekonomi
Emirates 15,4 bin lira maaş vereceği Türkleri bulmak için Antalyaya geliyor

Emirates 15,4 bin lira maaş vereceği Türkleri bulmak için Antalya'ya geliyor

Emirates Havayolları, Türkiye'ye kabin görevlisi alımına geliyor. 19 Nisan tarihinde Antalya'da düzenlenecek işe alım etkinliğinde başvurusu kabul edilenlerin ortalama maaşı 2 bin 660 dolar (15 bin 428 TL) olacak. Çalıştığı uçak tipi büyümesi ve kabin sınıfının değişmesi halinde kabin görevlisinin alacağı maaş da katlanacak. Başvurusu kabul edilenler Dubai'de su, elektrik hizmetleri de dahil mobilyalı ücretsiz konaklama imkanı da sağlanacak.Birleşik Arap Emirlikleri'nin havayolu şirketi olan Dubai merkezli Emirates Havayolları uçuş ekibi ihtiyacını karşılamak adına dünya genelinde işe alım etkinlikleri düzenliyor. O işe alım etkinliklerinden biri de Antalya'da kabin görevlisi alımıyla ilgili olacak.  Emirates, Antalya Lara'da bir otelde 19 Nisan'da işe alım etkinliği düzenleyecek. Başvurusu kabul edilenler 7 aşamalı eğitimden geçtikten sonra Emirates filosunda yerlerini alacak. Emirates, adayların değerlendirme günü giymesi gerektiği kıyafeti de web sitesi aracılığı ile duyurdu.İşe alım süreci de CV inceleme ve değerlendirme, grup değerlendirmesi, erişim değerlendirmesi, online ingilizce değerlendirmesi ve davranış anketi, web tabanlı final görüşmesi olmak üzere 5 aşamalı olacak. Emirates Havayolları başvurusu kabul edilenlere ekonomi 2 sınıfında işe başladıklarında ortalama 2 bin 660 dolar(15 bin 428 TL) maaş verecek. Çalıştığı uçak tipi büyümesi ve kabin sınıfının değişmesi halinde kabin görevlisinin alacağı maaş da katlanacak. Başvurusu kabul edilenlere Dubai de su, elektrik hizmetleri de dahil olmak üzere mobilyalı konaklama ücretsiz sağlanacak. Emirates uçuş ekiplerini, Dubai'nin çeşitli yerlerinde yerleştireceği 50'den fazla bina yer alırken, iki üç meslektaş iki ya da üç yatak odalı bir daireyi paylaşacak. Yılda 30 gün ücretsiz izin hakkı da olacak. Kabin görevlisine bir yıllık ücretsiz yıllık izin bileti de verilecek. Görev uçuşlarında otel konaklama ve havaalanına gidiş ve dönüş şirket tarafından sağlanacak.

16.04.2019Haber
Personel arıyorlar 15 bin lira maaş, elektrik, su bedava

Personel arıyorlar! 15 bin lira maaş, elektrik, su bedava!

Birleşik Arap Emirlikleri'nin havayolu şirketi Emirates 15 bin 400 lira maaş vereceği Türkleri bulmak için Antalya’ya geliyor.

16.04.2019Ekonomi
Siber korsanlar şimdi de LinkedIn kullanıcılarını hedef alıyor

Siber korsanlar şimdi de LinkedIn kullanıcılarını hedef alıyor

İş dünyası ve çalışanlar arasında popüler olan sosyal paylaşım platformu LinkedIn, hackerlerin yeni hedefi haline geldi. Bitdefender Antivirüs, sahte profiller ve iş teklifleriyle LinkedIn kullanıcılarını tuzağa düşüren siber korsanlara karşı dikkat edilmesi gerektiğini belirtiyor.

16.04.2019Teknoloji
FETÖ, PETKİMe kendi mülakatıyla eleman almış

FETÖ, PETKİM'e kendi mülakatıyla eleman almış

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Petkim Petrokimya Holding AŞ (PETKİM) yapılanması davasında verilen cezalara ilişkin hazırlanan gerekçeli kararda, örgütün, asıl mülakat öncesi gayri resmi mülakat yaparak firmada işe alımları gerçekleştirdiği bilgisi paylaşıldı.

9.04.2019Gündem
İstanbul Havalimanı’na tarihi taşınma sonrası iş ilanları da arttı

İstanbul Havalimanı’na tarihi taşınma sonrası iş ilanları da arttı

İstanbul Havalimanı’na tarihi taşınma sonrası birçok iş kolunda faaliyette bulunan büyük ve küçük ölçekli işletmeler de ihtiyaçları olan personel alımlarına hız verince işe alım ilanları arttı.

9.04.2019Ekonomi
Yaz stajı bulunmaz bir fırsat

Yaz stajı bulunmaz bir fırsat

Dersler, vizeler derken yoğun ve yorucu seneyi geride bırakmış, ders döneminin yükünü tam üzerinizden atmaya başlamışken bir de sıcak yaz aylarında staj yükümlülüğüyle karşı karşıya kalmak, bir çok öğrenciye zor gelebilir. Tam yorgun argın derslerden çıkmışken, deniz ve kum bizleri beklerken nereden çıktı bu yaz stajı? Ama aslında staj neredeyse örgün öğretim kadar kariyerimizde yer tutuyor. Nasıl mı?

8.04.2019Eğitim
İrlanda polisine başörtüsü izni

İrlanda polisine başörtüsü izni

İrlanda polisi, farklı kökenlerden gelenlerin teşkilata katılmasını sağlamak amacıyla ilk kez başörtüsüne izin verme kararı aldı.

4.04.2019Dünya
Dev banka elemanlarını oyun oynatarak seçecek

Dev banka elemanlarını oyun oynatarak seçecek

Dünyanın en büyük yatırım bankalarından JP Morgan, yeni mezunları işe alımlarda üniversite ziyaretleri yerine adaylara internet üzerinden oyun oynamalarını isteyecek.

22.03.2019Teknoloji

Yazar Sonuçları

Yeni işe başlayan genel müdür dahi olsa, üretimde 3 gün çalışıyor

Bu hafta Türk-İsviçre ortaklı Autoneum Erkurt’taki 'Yeni Nesil İK' uygulamalarını paylaşıyoruz. İlk işe giren genel müdür dahi olsa üretimde minimum 3 gün saha çalışma kuralı, idari kadroya esnek çalışma serbestisi dikkat çeken uygulamalar olarak göze çarpıyor. Ücret konusunda çalışanların kafalarının rahat olmasını önemsediklerini söyleyen İK Takım Lideri Yıldırım Tabakoğlu, hem global, hem lokal uygulamalarla şeffaf bir politika izlediklerini kaydediyor. Sundukları konforlu iş alanının kendilerini diğer şirketlerden ayırdığını dile getiren Tabakoğlu, “Otomotivin stresini çalışanlara çok fazla yansıtmıyoruz” diyor.

1.12.2019

Devir değişti İK da değişti

İş yaşamı ve modellerindeki değişime bağlı olarak, firmaların insan kaynağına yönelik çalışmaları da değişiyor. Hürriyet Bursa olarak bu değişimi yaşayan ve modern şekilde iş yapan kurumsal firmaların insan kaynaklarındaki işleyişleri Yeni Nesil İK yazı dizimizde siz okurlarımıza aktaracağız. İK’daki yeni uygulamalar, işe alım süreçleri, iş yerine uyum, ücret politikaları, kariyer planlamaları, çalışan mutluluğu ve motivasyonu, öne çıkaran özellikler ve sosyal sorumluluk projelerine yer vereceğiz. Aynı zamanda iş arayanlara da ufuk açmak adına firmaların bakış açılarını yansıtacağız.

13.11.2019

Barbie bebek saçı eskide kaldı

Saç ekimi, erkek tipi saç dökülmesi (androgenetik alopesi) olan kişiler için kalıcı bir tedavi yöntemidir.

31.08.2019

Marmara depreminde neyi kaybettik, neyi kazandık?

1999 Marmara depreminin 20. yılı ile ilgili olarak açıklama yapan Anadolu Yakası İnşaat Müteahhitleri Derneği (AYİDER) Başkan Yardımcısı ve AE Mimarlık Yönetim Kurulu Başkanı Mimar Ahmet Erkurtoğlu, “1999 Marmara Depremi’nden sonra binaları güvenli hale getirirken, toplanma alanlarını ve yeşil alanları kaybettik. İstanbul’un günü kurtarmak için geçici planlar yerine master plana ihtiyacı var. Kentsel dönüşümünde ise daha yolun çok başındayız” diyor.

16.08.2019