MENÜ

İl İçi Yer Değiştirme

İl İçi Yer Değiştirme ile ilgili tüm haberleri, son dakika İl İçi Yer Değiştirme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün İl İçi Yer Değiştirme haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 201 İl İçi Yer Değiştirme haberi bulunmuştur.

İl İçi Yer Değiştirme Haberleri

4+4+4 bir başarı hikayesidir

4+4+4 bir başarı hikayesidir

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, SBS ve lise dönüşümleri ile ilgili olarak “Düzeni değiştirme imkanımız var. Yeni sınavlar icat etmiyoruz. Çocuğun kendi okulunda, farklı öğretmenlerle merkezden bir sınav yapacağız. Cumhuriyet tarihinde ilk defa bütçeden en büyük büyük payı bakanlığımız aldı. Düz liselerin anadolu lisesine dönüştürme çalışması 3 yıllık bir projedir. İmam hatiple ilgili anlamlı bir şekilde köpürtülen bir dezenformasyon var. Açık liseye talep bazı bölgelerde artıyor” değerlendirmesinde bulundu.

24.08.2013Eğitim
Özür grubunda öğretmenlerin görüşü alınıyor

Özür grubunda öğretmenlerin görüşü alınıyor

Milli Eğitim Bakanlığı ağustos ayında yapacağı özür durumundan il içi ve iller arası yer değiştirme duyuru taslağını öğretmenlerin görüşüne sundu.

31.07.2013Eğitim
Öğretmenlerin zorunlu yer değiştirmesinde yıl sonu esas alınacak

Öğretmenlerin zorunlu yer değiştirmesinde yıl sonu esas alınacak

MEB, öğretmenlerin zorunlu yer değiştirme süresinde 31 Aralık 2013 tarihinin esas alınmasını ve başvuruların 24 Temmuz’a kadar yapılabileceğini duyurdu.

19.07.2013Eğitim
Öğretmenlerin zorunlu yer değiştirmesinde “yıl sonu” esas alınacak

Öğretmenlerin zorunlu yer değiştirmesinde “yıl sonu” esas alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğretmenlerin zorunlu yer değiştirme süresinde 31 Aralık 2013'ün esas alınacağını kararlaştırdı. Bu tarih itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıl çalışma süresini tamamlayanlar iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecek.

19.07.2013Gündem
Öğretmenlerin il içi tayin başvuruları sonuçları açıklandı

Öğretmenlerin il içi tayin başvuruları sonuçları açıklandı

MEB öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme atama sonuçlarının açıklandığı duyurdu.

17.07.2013Eğitim
Öğretmenlerin il içi tayin başvuruları başladı

Öğretmenlerin il içi tayin başvuruları başladı

MEB öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme başvurularının başladığını açıkladı.

9.07.2013Eğitim
Öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme taslağı görüşlere açılacak

Öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme taslağı görüşlere açılacak

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, 2013 yılı öğretmenlerin il içi isteğe bağlı yer değiştirme taslağının görüşe açılacağını söyledi.

28.06.2013Eğitim
Öğretmen atamaları 16-29 Ağustos’ta

Öğretmen atamaları 16-29 Ağustos’ta

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin atama ve yer değiştirme tarihlerini belirledi. Buna göre, öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değişiklikleri haziran ve temmuzda yapılacak. Alan değişikliği işlemleri temmuz, özür durumundan yer değiştirmeler 15 Temmuz-5 Ağustos'ta, ilk atamalar ise 16-29 Ağustos'ta olacak.

17.05.2013Eğitim
MEB atama tarihlerini belirledi

MEB atama tarihlerini belirledi

Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin atama ve yer değiştirme tarihlerini belirledi. Buna göre, öğretmenlerin il içi ve iller arası isteğe bağlı ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değişiklikleri haziran ve temmuzda yapılacak. Alan değişikliği işlemleri temmuz, özür durumundan yer değiştirmeler 15 Temmuz-5 Ağustos'ta, ilk atamalar ise 16-29 Ağustos'ta gerçekleştirilecek.

17.05.2013Gündem
İl içi özür durumuna bağlı yer değişiklikleri başladı

İl içi özür durumuna bağlı yer değişiklikleri başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’ndan öğretmenlerin il içi özür durumuna bağlı yer değişikliklerinin 11-28 Şubat tarihleri arasında, valiliklerce bilgisayar ortamında gerçekleştirileceği bildirildi.

13.02.2013Eğitim
Okul müdürü atamasında yeni dönem

Okul müdürü atamasında yeni dönem

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, okul müdürlerinin atanması konusunda yeni bir uygulama üzerinde çalıştıklarını belirterek, “Okul müdürü atamasında yine hizmet puanını esas alacağız. Daha sonraki yıllarda bu durum kariyer basamaklarıyla da ilişkilendirilecek. Ayrıca yazılı imtihan yapacağız ve bir mülakata tabi tutacağız. Sonra da başarılı olan üç kişi arasından il milli eğitim müdürü veya valinin seçeceği bir atama gerçekleştireceğiz” dedi.

23.01.2013Gündem
Başbakandan öğretmenlere müjde

Başbakan'dan öğretmenlere müjde

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'dan öğretmenlere lojman müjdesi. Erdoğan, Güneydoğu ve Doğu illerinde lojman sorunun süratle telafi etmeye başladıklarını belirterek, "Oradaki öğretmen kardeşlerimize lojman temin edeceğiz. TOKİ ile yaptığımız anlaşma çerçevesinde bu lojmanlar yapılıyor, yapılmaya devam edecek. Bunların güvenlikli olması noktasında adımları atıyoruz. Bütün güvenlik tedbirlerini almak kaydıyla" dedi.

25.11.2012Gündem
Seçmeyenleri itham ettirmeyiz

Seçmeyenleri itham ettirmeyiz

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, Kuran-ı Kerim dersinin çocukların anlayabilmesi için İngilizce gibi sekiz basamaklı olacağını, bu dersi seçmeyenlerin itham edilecek bir ortam yaratılmasına izin vermeyeceklerini bildirdi.

3.09.2012Gündem
TOKİ de bunu yaparsa

TOKİ de bunu yaparsa

Yalova'da tartışmalı olarak imara açılan ve depremde binlerce can alan bataklık ovaya önce TOKİ girdi ardından yüzlerce yeni bina yapıldı.

20.07.2012Gündem
17 bin öğretmenin cuma günü atanacak

17 bin öğretmenin cuma günü atanacak

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 17 bin kadrolu öğretmen atamasını 3 Şubat Cuma günü yapacak. Atama için başvurular ise 2 Şubat Perşembe günü sona erecek.

31.01.2012Gündem
Öğretmenlik başvuruları yarın sona eriyor

Öğretmenlik başvuruları yarın sona eriyor

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) 1 Haziran'da yapacağı 30 bin öğretmen ataması için başvurular, yarın sona erecek.

25.05.2011Gündem
Öğretmenlik başvuruları başladı

Öğretmenlik başvuruları başladı

Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) 1 Haziran'da yapacağı 30 bin öğretmen ataması için başvurular, bugün başladı.

12.05.2011Gündem
Öğretmenlik başvuruları perşembe başlayacak

Öğretmenlik başvuruları perşembe başlayacak

Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) 1 Haziran'da yapacağı 30 bin öğretmen ataması için başvurular, 12 Mayıs Perşembe günü başlayacak.

10.05.2011Gündem
Atamalar bitti tepkiler başladı

Atamalar bitti tepkiler başladı

İzmir’de, 49 okul müdürünün tercih ettikleri 10 okuldan birine atanamayıp bilgisayar kurasına tabi tutulması sendikacı tepkisine yol açtı.

19.08.2010Ege
Öğretmenlere yer değiştirme hakkı

Öğretmenlere yer değiştirme hakkı

Öğretmenlerinin Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği'nde yapılan değişiklikle bu yıla mahsus olmak üzere il içinde sıra oluşturmak suretiyle ikinci kez yer değiştirme işlemi yapılacak.

30.07.2010Gündem
Öğretmenlere kötü haber

Öğretmenlere kötü haber

Milli Eğitim, "Haksızlığa uğradık, yeniden tayin istiyoruz" diyen öğretmeni duymadı! İl içi tayin var, il dışına yok.

14.07.2010Gündem
Fatma Hanım ses getirdi

Fatma Hanım ses getirdi

Fatma Hanım'dan bir mail geldi... Bir isyandı, çaresizce yardım isteniyordu... Yazdık... Hurriyet.com.tr günlerdir konunun üzerinde... Fatma Hanım gibi aynı sorunları yaşayan binlerce insandan, binlerce mail aldık... İşte o Fatma Hanım'ın isyanı simge oldu... Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı harekete geçti...

2.04.2009Gündem
Memurlara bir dizi yeni hak veriliyor

Memurlara bir dizi yeni hak veriliyor

Devlet Personel Başkanlığı tarafından hazırlanan genelge taslağında da şu düzenlemeler yer alıyor...

2.12.2008Gündem
İşte hasta hakları

İşte hasta hakları!

Sağlık Bakanlığınca hasta haklarıyla ilgili halkı bilgilendirme çalışmaları devam ederken, vatandaşların bu konuda daha bilinçli hareket ettiği bildirildi.

25.05.2007Sağlık
En iyi 10 yapı market

En iyi 10 yapı market

Evinizi gözden geçirip kışa hazırlayacaksınız, fazla zamanınız da yok. Halıdan hırdavata, lambadan çiçeğe, perdeden duvar kağıdına, otomobil aksesuvarından elektrik tesisatına kadar yüzlerce çeşit ürünü bir arada bulacağınız yapı marketlerin kapısını çalmanız gerekiyor.

31.08.2006Kelebek
Türkiye ayakta bakan nerede

Türkiye ayakta bakan nerede?

"Çocuk yuvasındaki işkence" görüntüleri Türkiye'de toplumsal infihal yaratırken, Devlet Bakanı Nimet Çubukçu'nun hala yurtdışından dönmemesi büyük tepki topluyor.

27.10.2005Gündem
Trafik hizmetleri belediyeye geçiyor

Trafik hizmetleri belediyeye geçiyor

Türkiye, trafikte Avrupa Birliği standartlarına geçiyor. TBMM İçişleri Komisyonu, Trafik Kanunu'nda “AB” normları çerçevesinde değişiklikler yapılmasını öngören yasa tasarısını, alt komisyon çalışmaları sonucunda yeniden düzenleyerek kabul etti. Trafik denetim araçlarına kamera sistemi-ARŞİV

9.06.2005Gündem
Öğretmenlerin nakil başvuruları başladı

Öğretmenlerin nakil başvuruları başladı

Öğretmenlerin il içi nakil başvuruları bugün başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, öğretmenlerin yer değiştirme kılavuzunu ve başvuru takvimini belirleyerek www.meb.gov.tr internet adresinde yayımladı.

27.04.2005Gündem
Meclis lojmanlarının satışı tekrar Mecliste

Meclis lojmanlarının satışı tekrar Meclis'te

Anayasa Mahkemesi'nin yürütmeyi durdurma kararı verdiği 2003 Mali Yılı Bütçe Kanunu hükümlerini yeniden düzenleyerek ilgili kanunlara ekleyen yasa tasarısı, TBMM'ye sunuldu. Tasarı, milletvekili lojmanlarının satışı konusunda Maliye Bakanı'nı yetkili kılıyor.

25.07.2003Ekonomi

Yazar Sonuçları

Antalya almazken, Ankara neden tahsil ediyor

Ankara’da ve Antalya’da evim var, yazları 1,5-2 ay kadar Ankara’daki evimize geliyoruz.

3.10.2012

Beklenti büyük!..

CHP Kurultayı çok sakindi; güç gösterisine kalkışacak bir muhalefet kadrosu yoktu.

17.07.2012

‘Bahar havası’ mı?

BAŞBAKAN Erdoğan’ın, Kılıçdaroğlu ile randevusundan önce söylediği “Siyasette küslük olmaz, köprüler atılmaz” sözünü önemsemek gerekiyor. Çünkü Erdoğan, bir siyasi rakibine karşı ilk kez dolaylı da olsa böyle bir ‘yumuşak üslup’ kullanıyor.

6.06.2012

13 bin müdürün yeri zorla değiştiriliyor

MİLLİ Eğitim Bakanlığı, ağustos ayı sonuna kadar yurt sathında 13 bin civarında eğitim kurumu müdürünün yerini zorla değiştiriyor. Yer değiştirmek zorunda olan müdür sayısı İstanbul’da 1068, Ankara’da 640, İzmir’de 500’ü buluyor. Bu, Cumhuriyet döneminde eğitim alanında yapılan en büyük atama operasyonu sayılıyor.

9.08.2010

Yer adlarının değiştirilmesiyle Ergenekon’un ne ilgisi var

Kürt Açılımı’nın önemli ayaklarından biri de yerleşim/coğrafi isimlerinin eski adlarına döndürülmesi. Bitlis Güroymak İlçesi’nin eski adı Norşin, Ermenice çıktı. Peki değiştirilmesi istenen diğer yer adları hangi dilden? Yer isimlerinin Kürtçe olduğu için mi değiştirildiği sanılıyor? Diğer yandan yer adlarıyla ilgilenenler Ergenekon Soruşturması kapsamına alınabilir mi? Ne ilgisi mi var? Sanıyorum siz Ergenekon 3’üncü İddianamesi’ni okumadınız? Gelin, bu karışık gibi gözüken olayları bir yazıda toplamaya çalışalım...

12.09.2009

Geçmişte zaman olur ki...

CHP'nin Meclis'e giremediği 1999 sonrası gelişmelerle kaynıyor. Altan Öymen Genel Başkanlığa gelmiş; bir yıl aradan sonra yeniden yapılan seçimli kurultay sonunda Genel Başkanlığa Deniz Baykal yeniden gelmişti.

30.05.2007

EGO’yu değil Gökçek’i özelleştirmek lazım

AKP Hükümeti ülkenin bütün sorunlarına çözüm getirmekle övünüyor. Son olarak Ankara’nın sorunlarına bir çözüm bulmuşlar.

13.05.2007