GeriEğitim Öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvuruları başladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvuruları başladı

Aynı okulda en az üç yıldır çalışan öğretmenler, il içinde yer değiştirebilecek. 21 Mayıs'ta başlayan başvurular, 24 Mayıs’ta bitecek. MEB’e bağlı okullarda kadrolu öğretmenlerin yer değiştirme talepleri, elektronik ortamda alınacak. En çok 40 eğitim kurumu seçilebilecek.

Öğretmenlerin il içi yer değiştirme başvuruları başladı

Milli Eğitim Bakanlığı’na (MEB) bağlı eğitim kurumlarında görevli kadrolu öğretmenlerin 2019 yılı il içi isteğe bağlı yer değiştirme işlemleri, MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği doğrultusunda yapılacak.
40 AYRI TERCİHTE BULUNABİLECEKLER
Buna göre, öğretmenler, il içi yer değişikliği başvurularında en çok 40 eğitim kurumunu tercih edebilecekler. Öğretmenlerin isteğe bağlı yer değiştirme talebinde bulunmaları için 30 Eylül itibarıyla bulundukları eğitim kurumunda en az üç yıllık çalışma süresini tamamlamaları koşulu aranacak. Halen görev yaptıkları eğitim kurumunda ihtiyaç ve norm kadro fazlası olan öğretmenlerle, eğitim kurumlarında ikinci görev kapsamında yönetici olarak görev yapanlardan yöneticiliğe devam etmek istemeyenler ise üç yıllık çalışma süre şartı aranmadan yer değiştirmek isteyebilecekler.
BAŞVURULAR ELEKTRONİK ORTAMDA YAPILACAK
Öğretmenler, başvurularını elektronik ortamda yapacak. Sırasıyla eğitim kurumu müdürlüğü, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerince onaylandıktan sonra geçerlilik kazanacak ve bu birimlerin herhangi biri tarafından onaylanmayan başvurular geçersiz sayılacak. Yer değiştirme iş ve işlemleri ile başvuruların onaylanmasından veya reddedilmesinden sırasıyla eğitim kurumu, ilçe ve il millî eğitim müdürlüklerinin yöneticileri yetkili ve sorumlu olacak. Spor liselerinin beden eğitimi, güzel sanatlar liselerinin görsel sanatlar ve müzik alan öğretmenleri aynı tür eğitim kurumlarını isteyebilecekleri gibi diğer eğitim kurumlarını da tercih edebilecekler.
Atamalar ve kararname işlemleri valiliklerce en geç 29 Mayıs’a kadar sonuçlandırılacak. Ataması yapılanların ilişik kesme işlemleri 14 Haziran’dan itibaren başlatılacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle