MENÜ

Eğitim-Sen

Eğitim-Sen ile ilgili tüm haberleri, son dakika Eğitim-Sen haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Eğitim-Sen haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 19.077 Eğitim-Sen haberi bulunmuştur.

Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (ya da kısaca EĞİTİM SEN), 23 Ocak 1995'te kurulmuş, şu anda Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'na bağlı olarak eğitim,öğretim ve bilim hizmetleri iş kolunda örgütlenen sendikadır. Bilim ve eğitim görevlilerini bünyesinde toplayan sendikanın kısa adı EĞİTİM SEN'dir. Merkezi Ankara'dadır.

Devamı..

Eğitim-Sen Haberleri

Yüzüne kezzap atılan Berfin 17 Haziranda ameliyat olacak

Yüzüne kezzap atılan Berfin 17 Haziran'da ameliyat olacak

Hatay'ın İskenderun ilçesinde yüzüne kezzap atılarak ağır yaralanan ve yüzünde kalıcı iz kalan Berfin Özek'in (19) tedavi sürecinde kendisine destek verenlere teşekkür ederek 17 Haziran'da ameliyat olacağını söyledi.

11.06.2019Gündem
Ameliyat tarihi belli oldu

Ameliyat tarihi belli oldu

Hatay'ın İskenderun ilçesinde eski erkek arkadaşı tarafından yüzüne asit atılan ve uğradığı saldırı nedeniyle tanınmaz hale gelen Berfin Özek (17), 17 Haziran’da ameliyat olacağını belirtti. Yüzünde ciddi bir doku kaybı bulunan ve ağır yara izi kalan Özek, kendisine bu süreçte destek verenlere teşekkür etti.

11.06.2019Gündem
AYMden ‘İzinsiz yer’de açıklama hakkı

AYM'den ‘İzinsiz yer’de açıklama hakkı

Anayasa Mahkemesi valilik önü, çevresi, adliye içi gibi ‘basın açıklaması yapılmayacak bölge’ olarak belirlenen bir yerde açıklama yapan sendikacıya verilen para cezasının, ‘toplantı ve gösteri yürüyüşü düzenleme hakkının ihlali’ olduğuna hükmetti.

8.05.2019Gündem
Okul öncesi öğretmenleri için ‘dinlenme’ tavsiyesi

Okul öncesi öğretmenleri için ‘dinlenme’ tavsiyesi

KDK, Türk Eğitim Sen’in, teneffüslerde dinlenme haklarını kullanamayarak, çocuklara gözetmenlik görevlerini sürdüren okul öncesi öğretmenler ile ilgili şikayetini haklı bularak, MEB’e koşulların iyileştirilmesini tavsiye etti.

3.04.2019Eğitim
İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok kimdir

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok kimdir?

İYİ Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı İsmail Ok, bölgede oy kullanacak olan seçmenlerin araştırdığı isim olmaya devam ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 26. dönem milletvekilliği görevinde bulunan İsmail Ok, 31 Mart belediye seçimlerinde Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak yer alacak. İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

29.03.2019Gündem
Mesleki ve teknik eğitim çalıştayı yapıldı

Mesleki ve teknik eğitim çalıştayı yapıldı

Türk Eğitim-Sen tarafından ‘Türkiye'de Mesleki ve Teknik Eğitim Çalıştayı’ Ankara'da yapıldı.

16.03.2019Eğitim
Dershanecilik tarihe karışıyor

Dershanecilik tarihe karışıyor

MEB’in girişimiyle, özel öğretim kurslarının bu eğitim yılının sonunda kapatılmasıyla birlikte ‘dershanecilik’ tarihe karışacak. Kurslar yalnızca devlet eliyle yürütülecek, özel sektör kurs veremeyecek.

30.01.2019Eğitim
AYM’den sendikal özgürlük tazminatı

AYM’den sendikal özgürlük tazminatı

Anayasa Mahkemesi (AYM) 2. Bölümü, Eğitim ve Bilim Emekçileri Sendikası (Eğitim Sen) üyesi iki öğretmene, Diyarbakır’da sekiz yıl önce düzenlenen ‘anadilinde eğitime destek’ etkinliğine katıldıkları gerekçesiyle kınama cezası verilmesini hak ihlali olarak değerlendirdi.

23.01.2019Gündem
Türk Eğitim-Sen: 2019’da 100 bin öğretmen ataması talep ediyoruz

Türk Eğitim-Sen: 2019’da 100 bin öğretmen ataması talep ediyoruz

Türk Eğitim-Sen Genel Başkan Talip Geylan, "Şubat ayında 40 bin ilave atama ve ağustos ayında 60 bin olmak üzere 2019 yılı için 100 bin öğretmen ataması talep ediyoruz" dedi.

17.01.2019Eğitim
‘Öğretmenlerin yüzde 29.3’ü şiddet görüyor’

‘Öğretmenlerin yüzde 29.3’ü şiddet görüyor’

CHP Genel Başkan Yardımcısı Yıldırım Kaya, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi araştırma görevlisi Ceren Damar Şenel’in öğrencisi tarafından öldürülmesinin ardından eğitimcilere yönelik şiddet ile ilgili çarpıcı veriler paylaştı.

5.01.2019Gündem
Eğitimde acı tablo: Öğretmen olmayan öğretmenler

Eğitimde acı tablo: Öğretmen olmayan öğretmenler

TÜRK Eğitim-Sen’in 2018 yılı Ücretli Öğretmenlik Araştırması’na göre Türkiye’de ücretli öğretmenlerin sayısı bir yılda yaklaşık 13 bin artarak 64 ilde 76 bin 605’e yükseldi. Araştırmadaki en çarpıcı sonuç ise ücretli öğretmenlerin 9 bin 653’ünün ön lisans mezunu olması. Bu kişiler, pedagojik formasyonu olmadan öğretmen olarak derslere giriyor.

29.12.2018Eğitim
Ücretli öğretmenlerin 9 bini lisans mezunu bile değil

Ücretli öğretmenlerin 9 bini lisans mezunu bile değil

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, "Ülkedeki ücretli öğretmen sayısı 64 ilden gelen verilere göre, 76 bin 605. Ücretli öğretmen sayısında bir yılda 13 bin civarında artış tespit edildi. 55 il valiliğinden gelen verilere göre ise norm kadro açığı 101 bin 339. MEB'in ilk yapması gereken öncelikle ücretli öğretmen sayısı kadar kadrolu atama yapmak" dedi.

28.12.2018Eğitim
Bakan Selçuk, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan ile görüştü

Bakan Selçuk, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Geylan ile görüştü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan’ı ziyaret etti. Bakan Yardımcısı Mustafa Safran ve Bakan Danışmanı Okan Çoban’ın da yer aldığı görüşmede; sözleşmeli öğretmenlerin problemleri, il içi özür grubu mağdurlarının talepleri, Şubat’ta 40 bin ek öğretmen ataması, mülakatın her düzeyde kaldırılması, mesleki eğitimin sorunları, zorunlu hizmet bölgesinde çalışanlara teşvik verilmesi gibi eğitim çalışanlarının muhatap olduğu birçok konu konuşuldu.

27.12.2018Eğitim
CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan kimdir

CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan kimdir?

CHP'nin 2019 yerel seçimlerinde belediye başkan adayı olarak gösterilen Recep Gürkan, seçimleri yakından takip eden birçok vatandaşın araştırdığı isim oldu. Peki, CHP Edirne Belediye Başkan Adayı Recep Gürkan kimdir? İşte, birçok kişinin araştırdığı o isim hakkında bazı bilgiler

6.12.2018Gündem
% 72’si borçlu % 26’sı ek iş yapıyor

% 72’si borçlu % 26’sı ek iş yapıyor

Türk Eğitim-Sen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla hazırladığı anket çalışmasının sonuçlarını açıkladı.

23.11.2018Eğitim
‘Öğretmenlerin alım gücü zayıfladı’

‘Öğretmenlerin alım gücü zayıfladı’

Türk Eğitim-Sen tarafından 5-15 Kasım'da öğretmenler ve okul idarecilerinin katılımıyla yapılan 24 Kasım Öğretmenler Günü anketinin sonuçları açıklandı. Anketin en önemli sonuçlarından biri, öğretmenlerin alım gücünün azalması.

22.11.2018Eğitim
Öğrencisini uyardı Annesi gelip sınıfta dehşeti yaşattı

Öğrencisini uyardı! Annesi gelip sınıfta dehşeti yaşattı

İZMİR'in Konak ilçesinde bulunan Mimar Sinan İlkokulu'nda A.K. isimli kadın öğretmen, iddiaya göre, kız çocuğunu okula zamanında getirip götürmesi ve onunla ilgilenmesi yönünde uyardığı annenin saldırısına uğradı. Öğrencinin annesi sınıfa girerek öğrencilerinin gözü önünde öğretmeni saçlarından tutarak darbetti. Öğretmen, savcılığa giderek veli hakkında suç duyurusunda bulundu. Eğitim sendikaları saldırıyı kınadı.

12.11.2018Gündem
Öğrenci yakınları, kavgayı ayırmaya çalışan müdür vekilini dövdü

Öğrenci yakınları, kavgayı ayırmaya çalışan müdür vekilini dövdü

Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesindeki Atatürk Ortaokulu Müdür Vekili Yavuz Acar, iki öğrenci arasında çıkan, ailelerin de karıştığı okul bahçesindeki kavgayı ayırmak isterken öğrenci yakınları tarafından dövüldü. Acar'ın burnu kırıldı, sol gözünde morluk ve omurgasında zedelenme oluştu. Olay anı ise saniye saniye cep telefonu kamerasıyla görüntülendi.

10.11.2018Gündem
Danıştay, Türk Eğitim-Sen’den Andımız için savunma istedi

Danıştay, Türk Eğitim-Sen’den Andımız için savunma istedi

DANIŞTAY İdari Dava Daireleri Kurulu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) temyiz ettiği Andımız davasında Türk Eğitim-Sen’den savunma istedi. Kurul, davacı sendikadan savunma yazısı geldikten sonra karar verecek. Bu karar kesin nitelik taşıyacak.

2.11.2018Gündem
Eğitim hedefleri: Vizyon güzel ama altı iyi doldurulmalı

Eğitim hedefleri: Vizyon güzel ama altı iyi doldurulmalı

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) önceki gün açıkladığı ‘2023 Eğitim Vizyonu’ eğitim camiasında heyecanla karşılandı. Sendika ve STK liderleri genel olarak vizyonu olumlu buluyor. Ancak eleştirilere göre kâğıt üzerinde güzel olan düzenlemelerin altının doldurulması gerekiyor.

24.10.2018Eğitim
Milli Eğitim’den andımız temyizi

Milli Eğitim’den andımız temyizi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Danıştay 8. Dairesi’nin okullarda Öğrenci Andı’nın okutulmasına dönük iptal kararını dün temyiz etti ve yürütmeyi durdurma talep etti.

24.10.2018Gündem
Meral Akşener grup toplantısında konuştu

Meral Akşener grup toplantısında konuştu

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Krizin daha derinleşmesini önlemek için atılması gereken adımlar var. Öncelikle Türkiye İstatistik Kurumu'nu rahat bırakın. Ülkenin ve ekonominin durumun net görelim. Buradan uyarıyorum sakın verilerle oynamayın. Bunu yaparsanız bugünleri mumla ararız." dedi.

23.10.2018Gündem
MEB’den ‘Andımız dönmesin’ temyizi

MEB’den ‘Andımız dönmesin’ temyizi

Danıştay 8’inci Dairesi’nin ‘Öğrenci andı okutulsun’ kararı büyük tartışma yarattı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) oyçokluğuyla verilen ve daire başkanının muhalif kaldığı kararı, bir üst kurul olan Danıştay İdari Dava Daireleri Genel Kurulu’nda temyiz edecek. Karara siyasetçilerden farklı tepkiler geldi. MHP, genel merkez binasına Andımız afişi asarken, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, karar için “Danıştay idarenin yerine geçti” eleştirisini yaptı.

19.10.2018Gündem
Danıştaydan Öğrenci Andı kararı

Danıştaydan "Öğrenci Andı" kararı

Danıştay 8. Dairesi, ilköğretim okullarında uygulanan "Öğrenci Andı"nı kaldıran yönetmelik hükmünü iptal etti.

18.10.2018Gündem
Tek hayali doktor olmaktı Üniversiteli Bilgine kahreden veda

Tek hayali doktor olmaktı! Üniversiteli Bilgin'e kahreden veda

Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesi yakınlarında bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Bilgin Demir için Çorum’da tören düzenlendi.

18.10.2018Gündem