MENÜ

Ali Tufan Koç

Ali Tufan Koç ile ilgili tüm haberleri, son dakika Ali Tufan Koç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Ali Tufan Koç haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 327 Ali Tufan Koç haberi bulunmuştur.

Ali Tufan Koç Haberleri

Butik çikolatanın en iyi 10 adresi

Butik çikolatanın en iyi 10 adresi

Çikolata pek çoğumuz için bir ‘olmazsa olmaz’. Kimimiz doktorların sözünden çıkmıyor, her gün az miktarda bitter tercih ediyor, kimimiz lezzete sınır koymuyor, en kalorilisini en büyük porsiyonda tercih ediyor. Her an, her yerde kolayca bulunanların yanında butik olarak üretilen çeşitleri de mevcut. Jürimizle birlikte işte onların peşine düştük.

Ortada tadılacak bir yemek, etrafında toplanılacak bir  sofra olduğunda, diyalog biraz daha kolay kurulabiliyor

Ortada tadılacak bir yemek, etrafında toplanılacak bir sofra olduğunda, diyalog biraz daha kolay kurulabiliyor

Çalışma arkadaşımız, gazeteci Ali Tufan Koç dört yıl önce ABD’ye yerleşti, bir içerik ajansı kurdu. Bir yandan New York-İstanbul arasında mekik dokuyarak modern hayat üzerine atölyeler düzenliyor, bir yandan da uluslararası bir gastronomi dergisi üzerinde çalışıyordu. Derginin hazırlıkları tamamlandı, İngilizce yayın yapacak olan SUMAC geçen hafta okurla buluştu. “Yemeğe, muhabbete ve yazıya duyduğum açgözlülüğü hayırlı bir iş için kullanmanın yollarını arayıp duruyordum” diyen Koç’la ‘büyük dertlerden küçük birer ısırık alma’ amacı güden yeni yayını konuştuk.

İnsan arada yolundan ve sözünden sapmalı, saçmalamalı ve bunları kendinde hak görmeli

İnsan arada yolundan ve sözünden sapmalı, saçmalamalı ve bunları kendinde hak görmeli

Çalışma arkadaşımız, gazeteci Ali Tufan Koç dört yıl önce kendine yeni bir yol çizmeye karar verdi ve ABD’ye yerleşti. Bir süre New York Üniversitesi’nde dersler aldıktan sonra bir içerik ajansı kurdu. Metropolde yaşamak ve modern hayat üzerine atölyeler düzenledi. Sumac isminde uluslararası bir gastronomi dergisini yayına hazırladı. Bu çalışmalarına bir de kitap ekledi. Metroda geçen bir 24 saati konu alan ‘Kimse Ölmez Bu Şehirde’ raflarda...

2018’in en iyileri! Onlarla zenginleştik, güzelleştik, eğlendik

Koskoca bir yılı daha geride bırakıyoruz. Yaşam koşturmacası içinde bazen zor ve yorucu zamanların üstesinden dizilerle, filmlerle, kitaplarla, sergilerle, şarkılarla ve yeni açılan mekânlarla geldik. Yıl boyu, bu alanlardaki yenilikleri sizlerle paylaşmıştık. 2018’i uğurlamaya hazırlanırken sıra geldi, en iyileri seçmeye...

23.12.2018Hürriyet Pazar
Edis Görgülü kimdir Altın Kelebek En İyi Pop Müzik Erkek Sanatçısı

Edis Görgülü kimdir? Altın Kelebek En İyi Pop Müzik Erkek Sanatçısı

Edis Görgülü kimdir sorusunun yanıtı birçok müziksever tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Çıkarttığı şarkılarla Türk pop müziğinde birçok kitleyi kendisine bağlayan Edis Görgülü'nün özel hayatı hakkında bilgiler merak ediliyor. Peki, Altın Kelebek En İyi Pop Müzik Erkek Sanatçısı ödülünü kazanan Edis Görgülü kimdir?

9.12.2018Televizyon
Ekranın en derin mevzuu: ‘İstanbullu Gelin’

Ekranın en derin mevzuu: ‘İstanbullu Gelin’

Üçüncü sezonla beraber yeniden psikanaliz kanepesine uzandık. ‘İstanbullu Gelin’, ekranda görmeye hiç alışkın olmadığımız şeyler yapmaya devam ediyor. Tüm karakterlerin bilinçaltıyla, çetrefilli ruh dünyaları ve tarihçeleriyle bizi derinlere çekiyor.

Mert Alaş kimdir kaç yaşında

Mert Alaş kimdir kaç yaşında?

Mert Alaş, son zamanlarda adının magazin camiasında konuşmasıyla birlikte araştırılan isimler arasında yer aldı. Ünlülerin fotoğrafçısı olarak bilinen Mert Alaş, özellikle Kate Moss, Irina Shayk ve Miley Cyrus gibi ünlü modellerle birlikte çektiği fotoğraflarla adından söz ettiriyor. Peki, Mert Alaş kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, merak edilemn isimle ilgili detaylı bilgiler

21.02.2018Magazin
Edis kimdir Kaç yaşındadır

Edis kimdir? Kaç yaşındadır?

Edis kimdir, kaç yaşındadır sorusu binlerce müziksever tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Çıkardığı albümlerle dinleyicilerin kalbini kazanmayı başaran Edis Görgülü kimdir? Kaç yaşındadır?

12.01.2018Gündem
Dersimiz mutluluk

Dersimiz mutluluk

“Ali Tufan Koç ile Her Şeye Rağmen Hayatımızı Nasıl Keyifli Kılarız” bildiğiniz derslerden değil: Etkinlik, sizi her şeye rağmen yaşamın hakkını vermeye davet ediyor; sanattan seyahate, hayatın büyüsünü yeniden hatırlatan ve onu zenginleştiren rotalarda dolaştırıyor. Koç’tan mutlu hayata dair tüyolar aldık.

Hürriyet Pazar farkıyla 52 hafta

Hürriyet Pazar farkıyla 52 hafta

Hem Türkiye hem de dünya zorlu bir yılı geride bıraktı. Gazeteciliğin de zorlandığı bir dönemdi yaşadığımız. Ama Hürriyet Pazar olarak her şeye rağmen çağının, yaşadıklarının tanığı olmaya, üzerimize düşeni yerine getirmeye çalıştık… En zor zamanda Kuzey Kore’ye de girdik, taciz karşıtı kampanya da başlattık. Kırkpınar Meydanı’nda da güreştik; engelli, hatta evsiz vatandaşlarımız arasında yaşayarak katılımcı gazetecilik örnekleri de verdik. Çok iddialı bir projemiz de alanının önde gelen 100 uzmanına danışarak belirlediğimiz dev seçkilerdi. Sinemamızın, müziğimizin, mimarimizin, edebiyatımızın ‘En İyi 100’lerini belirledik. Geleneğimizi sürdürdük; söyleşiler ilk önce hep bizdeydi. Bu ülkenin efsaneleri sadece Hürriyet Pazar okurlarına konuşmayı seçti. Basının zor günlerinde ‘Cumhuriyet Davası’nı günbegün mahkemede izledik; özgürlüğüne kavuşanları, mağdurları sayfalarımızda konuk ettik. Yeni yılın ilk sayısında da, 2017’de yaptığımız öne çıkan işleri sizlerle paylaşalım istedik. 2018’de de aynı çizgimizi sürdüreceğiz. Bize olan güveninize sadık kalarak…

Antalya’nın en iyi 10 resort oteli

Antalya’nın en iyi 10 resort oteli

Türkiye ‘resort’ oteller konusunda dünyanın en şanslı ülkelerinden. Özellikle Antalya’da yoğunlaşan bu otellerin en iyilerini büyük jürimiz sizin için seçti. İşte her şey dâhil konseptle çalışan, eğlence aktiviteleri, dünyaca ünlü mutfaklara ait lezzetleri tadabileceğiniz restoranları, plaj ve lüksü bir arada sunan o oteller...

2.08.2017Seyahat
Yaz bi kenara...

Yaz bi kenara...

Artık resmi olarak yaz mevsimindeyiz. Hem de en 2017’sinden... Peki sıcaklarda nasıl ‘cool’ olup serin kalacağız? Nerede güneşlenmeli, kimi dinlemeli, nasıl partilemeli? Hangi kitap, nasıl dekorasyon, nereye seyahat? Nereler popüler olacak, neleri konuşacağız, kimler kazanacak? İşin uzmanlarına sordum, cevaplardan çoktan seçmeli test yaptım. Sonra kendi hazırladığım testi oturdum kendim çözdüm. Siz de çözün bakalım kim bilecek, kim yaya kalacak...

3.06.2017Hayat
İstanbul’un hakkını ver

İstanbul’un hakkını ver

Konu bazen psikiyatri, bazen şehirde yaşam, bazen edebiyat oluyor. Bu konularda söyleyecek anlamlı sözleri olanlar, izlemek isteyenlerin karşısına çıkıyor. Bu ‘şehir konuşmaları’ndan biri de salı günü yapılacak. Ali Tufan Koç, metropolde nasıl yaşamak gerektiğini anlatacak.

21.04.2017Hayat
Dergiciliğin değişen Temposu

Dergiciliğin değişen Tempo'su

Yayın hayatına 28 yıl önce başlayan Tempo bu ay yenilenen yüzüyle raflardaydı. Hem içeriği hem de tasarımı değişen yayın, bundan sonra hayatına ‘üst düzey bir yaşam tarzı ve yüksek kültür dergisi’ olarak devam edecek. Yayın Yönetmeni Ayşegül Savur Özgen’le hem Tempo’nun değişimini hem de yeni nesil dergiciliği konuştuk.

16.10.2015Hayat
Philippe Petit: Hayat çok kısa tek çare heyecan

Philippe Petit: Hayat çok kısa tek çare heyecan

Tam 411 metre yükseklikte ipin üzerinde yürüdüğünüzü hayal edin. Ufacık bir titreme bile hayatına mal olacak. Ne düşünürdünüz? Ne yapardınız? Nasıl hazırlanırdınız? 1974’te New York’ta yükselmeye başlayan Dünya Ticaret Merkezi’nin İkiz Kuleleri arasına çelik bir ip çekip yürüyen Fransız ip cambazı Philippe Petit, tarihe yüzyılın en artistik suçunu işleyen adam olarak geçti. Hayatı film oldu, ‘The Walk’ bu hafta gösterime girdi. Petit’le New York’ta konuştuk.

11.10.2015Keyif
Oğuldan babaya geçen bir gelenek

Oğuldan babaya geçen bir gelenek

“Batı’nın ahlakını değil ama dizisini alalım” desek o da bizi aşıyor. Türkiye’de de yayınlanan ABD dizileri cinsel yönelimlere yaklaşım konusunda ülkemizin fersah fersah ilerisinde. Örneğin artık televizyonda ‘cinsiyet değiştiren baba’ modası var.

20.05.2015Keyif
Öyküsünü anlatamayan haber

Öyküsünü anlatamayan haber

HABERLERİN de öyküleri vardır. Kimi haber kendi anlatır öyküsünü, kimileri de okurun bilgisine, anlayışına bırakır geçmişinden getirdiği yükü.

25.01.2015Okur Temsilcisi
10 maddede bu hafta...

10 maddede bu hafta...

Hürriyet editörlerinin ajandasından 'haftanın notları'... Bu hafta ne dinlesek, ne izlesek, nereye gitsek diyenlere... Yalnızlıktan bunalanlara, şifa niyetine!

4.12.2014Hayat
Bir çevre aktivistinin medyadaki çileli yaşamı: Kurdun kuşun hakkını ‘kurtlar sofrası’nda  nasıl aradım

Bir çevre aktivistinin medyadaki çileli yaşamı: Kurdun kuşun hakkını ‘kurtlar sofrası’nda nasıl aradım?

Sevgili kurt, kuş, börtü böcek ve bilumum mahlukat… Sizin için Türkiye medyasının kalbine girdim. Şimdi buradan haberler verip size gidişatı anlatayım. Türkiye’nin en büyük gazetesinde hakkınızı savunmak için nelere katlanıyorum, görün.

9.11.2014Hayat
O söyleşide ne oldu

O söyleşide ne oldu?

ANKARA Sinema Derneği Başkanı Ahmet Boyacıoğlu, Hürriyet Pazar’da, 21 Eylül’de yayımlanan “Anlat, ne oldu sana Mischa?” başlıklı röportajla ilgili bir açıklama gönderdi:

19.10.2014Okur Temsilcisi
Hadise Kim’in poposuna bayılıyorum

Hadise "Kim’in poposuna bayılıyorum"

Hadise, Vogue Türkiye’nin ağustos sayısı için objektif karşısına geçti.

26.07.2014Magazin
Hiçbirisi senin kadar sevilmedi

Hiçbirisi senin kadar sevilmedi

Finali üzerinden tam 10 yıl geçti ama dünyanın Friends aşkı bitmedi, ‘Dönecekler’ dedikodusu dinmedi. Eylülde 20’nci yılını kutlayacak dizinin ekranlara dönme ihtimali her zamankinden çok daha yüksek

12.01.2014Dünya
İstanbul koşuyor

İstanbul koşuyor

İstanbul’da sahilyolları, parklar, caddeler koşu parkuruna dönüştü; kent koşuculardan geçilmez oldu. Yarın 20 bin kişinin katılacağı Run İstanbul’un arifesinde, alternatif parkurlardan uygulama örneklerine maraton kültürüne koşar adım bir bakış

27.09.2013Seyahat
İki ay “Tamam canım” dedim şimdi çatır çatır mini giyiyorum

İki ay “Tamam canım” dedim şimdi çatır çatır mini giyiyorum

Demet Akalın’la yeni albümü ‘Giderli 16’ için buluştuk. Eşi Okan Kurt’u nasıl kandırdığından yeni giderlerine kadar her şeyi konuştuk.

23.11.2012Kelebek
Şu anki ruh halim Birleşmiş Milletler gibi

Şu anki ruh halim Birleşmiş Milletler gibi

Geçen yaz evlendiği Ali Taran’dan tek celsede boşanan Ayşe Özyılmazel, ayrılık sonrası ilk kez GQ Türkiye’ye konuştu.

31.05.2012Kelebek
Başlıyor ömrümüzde yeni bir fasıl

Başlıyor ömrümüzde yeni bir fasıl

Her Sezen Aksu albümü, ömrümüzde yeni bir dönem, yeni bir fasıl demek... En sonuncusu, 'Bakarsın umduğundan iyi geçer yaz... Öptüm Sezen', sımsıcak bir yaz albümü. Radikal' yazarı Ali Tufan Koç'un haberine göre Sezen Aksu kendi ağzından yeni şarkılara dair ilk ipuçlarını anlattı.

16.05.2011Kelebek

Yazar Sonuçları

Karaköy eski ruhuna kavuşuyor

Doğuş Grubu’nun Özelleştirme İdaresi tarafından 16 Mayıs 2013’te gerçekleştirilen Salıpazarı Limanı İhalesi’ni kazanmasının ve 2014 yılında inşaatın başlamasının ardından Galataport İstanbul adıyla hayata geçecek projenin nasıl olacağını 6 yıldır merakla bekliyorduk.

31.08.2019

Mikrofon açık kalınca bütün ülke ne duydu

Netflix, 2009 yapımı “Private Radio” (Korsan Radyo) filmini yayına soktu... Ben de 10 yıl sonra yeniden seyrettim...

2.06.2019

‘Makyajsız Hadise’lere alışma zamanı

Hadise, Ulus’un 25 yıllık ünlü mekanı Sunset’e yemeğe gidiyor.

31.05.2019

Önce şöhret oluyor, sonra mesleğine karar veriyorsun

Studio 54’ün yaratıcısı Ian Schrager, Hürriyet Cumartesi’de Ali Tufan Koç’a verdiği röportajda şahane bir dönem değerlendirmesi yapmış.

24.06.2018

Bu yazıdan sonra 5 dakika durabilir misiniz?

Hiçbir şey yapmadan öylece durmak, modern insanın en büyük kabusu...

20.05.2018

Çık milletin önüne mertçe özür dile

ADINI vermeyeceğim... Çünkü vermeye değmesi için önce milletin önüne çıkıp özür dilemesi lazım.

17.04.2018

Bir grip, bir kanepe, bir de Teoman

Eğer çok süründürecek kadar dozu yüksek değilse grip olmanın şöyle hoş bir yanı var.

21.01.2018

Nasıl geçti habersiz hafta sonu

Bir yabancı için İstanbul hâlâ endişe verici... Kase No16’nın sihirli kaseleri... Bodrum’a dair sezon kehanetleri... Aman da Bravo’nun yemekleri... Ve lüks marka çantasını gözü gibi koruyan sosyetik kadının tuhaf hikayesi... Hepsi, “Nasıl geçti habersiz hafta sonu” notlarında... 

23.04.2017

Yetişkin görünümlü küçük çocuklar

Alain de Botton, Hürriyet Cumartesi’de Ali Tufan Koç’a hayata, ilişkilere dair önemli anahtar cümleler kurduğu nefis bir mülakat vermiş...Diyor ki, “Önce yalnızlığınızı kabullenin, sonra aşkı yaşamak kolay”...

10.10.2016

Kendimizden vazgeçemiyorsak aşk ölüyor mu

Çok yalnızım, âşık olamıyorum, kimse beni anlamıyor, bir türlü ilişki kuramıyorum, hani ruh eşim nerede, ben hiç mutlu olamayacak mıyım diye çırpınıp duran ey aşktan yana dertli modern insan!

9.10.2016

Gay gece hayatı dijital çağa teslim

Sosyal medya ve akıllı telefonlara indirilen aplikasyonların gün gelip sosyal hayatı da etkileyeceği aklınıza gelir miydi?

8.05.2016

Saray öyle bir altın vuruş yaptı ki

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’la birçok konuda tamamen zıt görüşteyim.

26.01.2015

Beni yargılamayın, hep onurlu olamam

SİZE daha önce söylemiştim değil mi...

9.08.2014

Nerede o temiz eller savcısı

İRAN adaleti, İran-Türkiye-Dubai arasında kaybolan 2 milyar dolara yakın parayı arıyor.

14.04.2014

İstanbul’un en iyi 10 restoranı

Şu anda İstanbul’un en iyi lokantası hangisi? Damaklar farklı, tercihler ayrı, fikirler muhtelif…

21.02.2014

Irkçılık yapıp farkında olmamak

Bizde ırkçılığın en ağırı yapılır ama buna garip şekilde şaka gözüyle bakılır...

6.01.2014

İstanbul'un en 'in'leri

Biri zaten toplam üç masalı. Öbürü hallice: Tıkış tepiş ama iyi-kötü müşteri oturtacak altı masası var. Sonuncusu güya en ferahları ama orası da kentin görme/görülme vitrini oldu çıktı. İstanbul’da popüler mekân, trendy ortam mı kovalıyorsunuz? İşte en tazesinden, en körpesinden cool, salaş ya da hip takılma rehberi...

10.05.2013

O sevişmeyen kadın mı haklı ben mi

BİLİYORUM çoğunuzun kafası hâlâ barış sürecine takılı.

29.04.2013

Bebeğim beni başkasıyla düşün

90’lardaki deli dolu Türkçe pop ortamını hâlâ soluyor olsaydık, başlıktaki bu laf çoktan şarkı olmuş, slogan olarak dillere düşmüştü.

22.02.2013

Mevzular arası trekking

SARIŞIN NEJAT İŞLER... Olmuş. Hem de çok iyi olmuş.

22.05.2011