MENÜ

Pastane

Pastane ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Pastane haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.327 Pastane haberi bulunmuştur.

Pastane Haberleri

Ankarada acemi erlerin sevkinde üst düzey koronavirüs önlemi

Ankara'da acemi erlerin sevkinde üst düzey koronavirüs önlemi

ANKARA'da, Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'na acemi eğitimlerini yapmak üzere gelen askerler, koronavirüs önlemleri kapsamında otogar ve havalimanından nizamiyeye kadar iki kez ateşleri ölçülüp, sağlık bilgileri kontrol edilerek kayıt altına alındı. Kayıt ve diğer işlemler sırasında sosyal mesafeyi koruyan acemi erlere, koronavirüs eğitim de verildi.

25.03.2020Gündem
Corona Virüs korkusuyla hayvanları sokaklara terk ediyorlar

Corona Virüs korkusuyla hayvanları sokaklara terk ediyorlar

Corona Virüsün hayvanlardan insanlara bulaştığı şeklindeki kulaktan dolma bilgiler nedeniyle evcil hayvanlar, sokaklara terk edilmeye başlandı. Eskişehir Hayvanları Koruma Yaşam Haklarını Savunma Derneği Başkanı Nesrin Çiçek, Corona Virüsün hayvanlardan insanlara bulaşmadığını belirterek, "Özellikle aşıları düzenli yapılan hayvanların Corona Virüse neden olmadığını biliyoruz. Şu ana kadar evcil hayvanlardan virüs bulaşan da olmadı" dedi.

25.03.2020Gündem
1.9 milyon kişiyi rahatlatacak erteleme

1.9 milyon kişiyi rahatlatacak erteleme

Vergi ertelemesinden yararlanacak 16 sektör belirlendi. Ayrıca çiftçi, terzi, manav, avukat gibi 1.9 milyon gelir vergisi mükellefi de ertelemeden yararlanacak. Beyannameler 27 Temmuz’da verilecek, vergi ödemeleri ise ekim, kasım ve aralık aylarının son haftası yapılabilecek.

25.03.2020Ekonomi
Restoranlar paket servise hazır

Restoranlar paket servise hazır

Koronavirüs nedeniyle oturarak yemek yenilmesi yasaklanan restoranlar paket servis için uygulamaya hazırlık yaptı.

24.03.2020Ekonomi
Şile Sahili ve sokakları boş kaldı

Şile Sahili ve sokakları boş kaldı

 İstanbul'un tatil merkezlerinden Şile'de cadde ve sokaklar, Şile sahili koronavirüs önlemleri nedeniyle insan yoğunluğu azaldı. Hafta sonları tıklım tıklım dolu olan sahilde az sayıda kişi güneşlenirken, Şile Limanı'nda da bazı kişiler "Evde kal" çağrılarına uymayanlar yürüyüş yaptı.

23.03.2020Seyahat
Antalyada karada ve denizde tüm turistik turlar durduruldu

Antalya'da karada ve denizde tüm turistik turlar durduruldu

Antalya’da yerli ve yabancılara yönelik turistik amaçlı gezi, dalış, alışveriş ve kültür turları, İl Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile durduruldu.

23.03.2020Seyahat
Son dakika haberler: Sağlık Bakanı adına onlarca sahte hesap Corona virüsünde vaka sayılarında son durum...

Son dakika haberler: Sağlık Bakanı adına onlarca sahte hesap! Corona virüsünde vaka sayılarında son durum...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, corona virüsü ile ilgili son dakika gelişmelerini Twitter'dan paylaştı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, "Hasta sayımız 947’ye ulaştı. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var" dedi. Öte yandan Sağlık Bakanlığı, Türkiye’de koronavirüslü vaka sayısının artmaması için çaba gösterirken, bir yandan da bilgi kirliliği ile uğraşıyor. Sağlık Bakanı Koca hakkında onlarca sahte sosyal medya hesabı açıldı.

22.03.2020Gündem
Lokanta ve restoranlarda yasak başladı

Lokanta ve restoranlarda yasak başladı

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs ile etkin mücadele etmek amacıyla aldığı, 'Lokanta, restoran, pastane' gibi yemek yenilen yerleri kapsayan iş yerlerinde sadece paket servis yapılabileceğine yönelik kararı gece 24:00 itibariyle yürürlüğe girdi. Karar sonrasında Beşiktaş, Şişli, Fatih ve Üsküdar'da çok sayıda lokanta, restoran ve pastane karara uyarak iş yerindeki sandalyeleri kaldırdı. Müşterilerine paket servise başlayan lokanta, restoran sahipleri biran önce koronavirüsün sona ererek hayatın normale dönmesini istedi.

22.03.2020Haber
Son dakika haberleri: Lokanta ve restoranlarda yasak başladı

Son dakika haberleri: Lokanta ve restoranlarda yasak başladı

İçişleri Bakanlığı'nın koronavirüs ile etkin mücadele etmek amacıyla aldığı, 'Lokanta, restoran, pastane' gibi   yemek yenilen yerleri kapsayan iş yerlerinde  sadece paket servis yapılabileceğine yönelik kararı gece 24:00 itibariyle yürürlüğe girdi.  Karar sonrasında Beşiktaş, Şişli, Fatih ve Üsküdar'da çok sayıda lokanta, restoran ve pastane karara uyarak iş yerindeki sandalyeleri kaldırdı. Müşterilerine paket servise başlayan lokanta, restoran sahipleri biran önce koronavirüsün sona ererek hayatın normale dönmesini istedi.

22.03.2020Gündem
Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı duyurdu Restoranlarda masalar kalkacak

Son dakika haberi... İçişleri Bakanlığı duyurdu! Restoranlarda masalar kalkacak

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Koronavirüs (Kovid- 19) salgını ile mücadele kapsamında ek bir genelge daha gönderdi Genelge ile içkili ve/veya içkisiz tüm lokanta ve restoranlar ile pastane ve benzeri işyerleri,bugün saat 24:00 itibariyle sadece paket servis, gel-al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet verecek

21.03.2020Gündem
Vergi ertelemesinden yararlanacak sektörler

Vergi ertelemesinden yararlanacak sektörler

Kovid-19 salgını nedeniyle gelir vergisi, stopaj ve KDV ödemelerinin 6 ay erteleneceği sektörler belirlendi.

20.03.2020Ekonomi
Son dakika... GİBden vergi ödemelerine erteleme açıklaması

Son dakika... GİB'den vergi ödemelerine erteleme açıklaması

Gelir İdaresi Başkanlığı, koronavirüs nedeniyle doğrudan etkilenen mükelleflerin Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında ödemeleri gereken muhtasar ve KDV ödemelerine ilişkin 6 ay erteleme çalışmalarına başlandığını duyurdu.

19.03.2020Ekonomi
Girdiği pastanede önce baklava yedi, sonra sadaka kutusunu çaldı

Girdiği pastanede önce baklava yedi, sonra sadaka kutusunu çaldı

BURSA'da pastaneye giren hırsız, önce baklava yedi sonra sadaka kutusunu çaldı. Hırsızlık anı, pastanedeki güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.

12.03.2020Gündem
Topik bezlerinden rakı zarflarına İstanbul’un mutfak geçmişi...

Topik bezlerinden rakı zarflarına İstanbul’un mutfak geçmişi...

Yıldız Cıbıroğlu’nun yeme-içmeye dair söyleşilerinden oluşan ’İstanbul’da Mutfaklar’da, kadim kentin yemeklerinin, mutfaklarının tarihi yatıyor. Telefonumuzdan birkaç dakikada yemek siparişi verdiğimiz zamanlarda, kabartma tozunun pastane mutfağında yapıldığı zamanlara bakmak, enteresan bir deneyim...

6.03.2020Kitap Sanat
Dünyanın en yalnız adası Tristan-Cunha

Dünyanın en yalnız adası Tristan-Cunha

Güney Afrika ve Güney Amerika’nın tam ortasında yer alan Tristan-Cunha Adası, "Dünyanın en yalnız adası" olarak da biliniyor. Dünyanın, üzerinde yerleşim olan karaya en uzak adası olan Tristan-Cunha, bin 506 yılında Portekizli Amiral Tristao da Cunha tarafından keşfedilmiş.

4.03.2020Seyahat
Bağımlısı oldu 15 yıldır günde 5 litre kola içiyor

Bağımlısı oldu! 15 yıldır günde 5 litre kola içiyor

Osmaniye’de, 35 yaşındaki İsmail Otlu, 10 yaşından bu yana günlük 5 litre kola içerek yemek yemeden su içmeden yaşamını sürdürüyor.

25.02.2020Gündem
Feci ölüm Takla attı, raylara düştü, tren çarptı

Feci ölüm! Takla attı, raylara düştü, tren çarptı

Aydın'ın Germencik ilçesinde Cemal Bunar'ın (36) kullandığı otomobil takla atıp, yol kenarındaki tren yoluna düştü. Aynı anda gelen yolcu treninin çarpıp, sürüklediği otomobilin sürücüsü Bunar, yaşamını yitirdi.

20.02.2020Gündem
Konut ve işyeri kira sözleşmeleri hazırlanırken nelere dikkat edilmeli

Konut ve işyeri kira sözleşmeleri hazırlanırken nelere dikkat edilmeli?

Kira sözleşmesi nasıl hazırlanır? Kira kontratı yaparken dikkat edilecek hususlar nelerdir? Avukat Elif Asena Kavak, konut ve işyeri kira sözleşmeleri hazırlanırken atlanmaması gereken detayları paylaştı.

Abisinin iş yerine molotofkokteyli attı

Abisinin iş yerine molotofkokteyli attı

Uşak'ta bir iş yerine molotofkokteyliyle düzenlenen saldırıya ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan iş yeri sahibinin kardeşi ile Azerbaycan uyruklu bir kişi tutuklandı.

18.02.2020Gündem
İzmir’de iğrenç olay Pastane çalışanı tutuklandı

İzmir’de iğrenç olay! Pastane çalışanı tutuklandı

İZMİR'in Ödemiş ilçesinde, pastaneye ekmek almaya giden 10 yaşındaki kız çocuğu S.A.'ya bir süredir cinsel istismarda bulunduğu belirlenen iş yeri çalışanı Mehmet Genç (50), tutuklandı. Genç'in S.A.ya cinsel istismarı, iş yerinin güvenlik kamerasına yansıdı.

16.02.2020Gündem
10 yaşındaki kız çocuğunu taciz eden kişi tutuklandı

10 yaşındaki kız çocuğunu taciz eden kişi tutuklandı

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, bir süredir pastaneye ekmek almaya giden 10 yaşındaki kız çocuğu S.A.'ya tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan iş yeri çalışanı Mehmet Genç (50), tutuklandı.

14.02.2020Gündem
Yer İstanbul... İğrenç iddia ortalığı karıştırdı

Yer İstanbul... İğrenç iddia ortalığı karıştırdı

İstanbul Kağıthane'de 9 yaşındaki kız çocuğunu taciz ettiği iddia edilen bir kişi vatandaşlar tarafından linç edilmek istendi. Polis ekiplerinin araya girmesiyle vatandaşlar çevredekiler sakinleştirilirken şüpheli ise gözaltına alındı.

14.02.2020Gündem
Türkiye’nin 82’nci ili gibi hizmet veriyor

Türkiye’nin 82’nci ili gibi hizmet veriyor

İstanbul Havalimanı ağırladığı yolcu sayısı, tüketim rakamları, mağazaları ve bir şehirde olması gereken tüm kurumların bulunmasıyla Türkiye'nin adeta 82.ili gibi hizmet veriyor. Günlük ortalama 200 bin yolcu ve 1200 uçak ağırlayan İstanbul Havalimanı otel, sağlık merkezleri, eczaneler de dahil birçok kuruluşun yer almasıyla orta büyüklükteki bir kentten farksız olmasıyla da dikkat çekiyor.

12.02.2020Seyahat
İstanbul Havalimanı, Türkiyenin 82nci ili gibi hizmet veriyor

İstanbul Havalimanı, Türkiye'nin 82'nci ili gibi hizmet veriyor

İSTANBUL Havalimanı ağırladığı yolcu sayısı, tüketim rakamları, mağazaları ve bir şehirde olması gereken tüm kurumların bulunmasıyla Türkiye’nin adeta 82.ili gibi hizmet veriyor. Günlük ortalama 200 bin yolcu ve 1200 uçak ağırlayan İstanbul Havalimanı otel, sağlık merkezleri, eczaneler de dahil birçok kuruluşun yer almasıyla orta büyüklükteki bir kentten farksız olmasıyla da dikkat çekiyor.

12.02.2020Ekonomi
Şirket, arazi satıyorum borçlarımızı ödüyorum

Şirket, arazi satıyorum borçlarımızı ödüyorum

2018 yılında yaklaşık 6.5 milyar dolarlık borcunu yapılandıran Yıldız Holding’de kaptanlığı yeğeni Ali Ülker’e devreden Murat Ülker, sendikasyon işini kendisinin bitireceğini söyledi. Murat Ülker, “Ali Bey ile konuştuk. O bankalarla ben muhatap olacağım. Borçlarımızı ödüyorum. Şirket satıyorum. Yabancılar da gelip benim istediğim fiyatlara alıyor. Türkiye’de de gayrimenkul satıyorum, çalışan şirketleri de satıyorum. Gayrimenkullerimiz güzel yerlerde, değerinde gidiyor. Arazilerimiz İstanbul’un değerli yerlerinde” dedi.

10.02.2020Ekonomi
Yediği pastadaki iğne boğazına saplandı

Yediği pastadaki iğne boğazına saplandı

Kahramanmaraş'ta yaşayan Ramazan Orçan, arkadaşının doğum günü için gittiği pastanede yediği pastadaki iğnenin boğazına saplanması sonucu hastanelik olduğunu öne sürdü. Orçan, iğnenin ameliyatla çıkarıldığını ve taburcu olduktan sonra pastane yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

9.02.2020Haber
Pasta yerken ölüyordu Çikolata zannedip yuttum

Pasta yerken ölüyordu! 'Çikolata zannedip yuttum'

Kahramanmaraş’ta yaşayan Ramazan Orçan, arkadaşının doğum günü için gittiği pastanede yediği pastadaki iğnenin boğazına saplanması sonucu hastanelik olduğunu öne sürdü. Orçan, iğnenin ameliyatla çıkarıldığını ve taburcu olduktan sonra pastane yetkilileri hakkında suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

9.02.2020Gündem
Brexit, Türkexit’e mi dönüşüyor İngiltereye yerleşen 30 bin Türk endişeli

Brexit, Türkexit’e mi dönüşüyor? İngiltere'ye yerleşen 30 bin Türk endişeli

Birleşik Krallık, 31 Ocak 2020’de Avrupa Birliği’ne 47 yıllık üyeliğini resmen sona erdirdi ve 11 aylık bir geçiş sürecinin ardından yoluna artık tek başına devam edecek. Bu durum Ankara Anlaşması’ndan yararlanarak İngiltere’ye giden ya da gitmeyi düşünen Türkleri nasıl etkiliyor ve etkileyecek?

Rulo pasta nasıl yapılır Muzlu rulo pasta tarifi

Rulo pasta nasıl yapılır? Muzlu rulo pasta tarifi

Rulo pasta yaş pasta tariflerinin en pratik olanlarından ve en sevilenlerinden biri. Büyük küçük herkesin severek tükettiği muz ve pastane usulü pandispanyayı bir araya getiren rulo pastayı dilerseniz beş çaylarında ve davet sofralarında dilerseniz de süsleyerek doğum gününde misafirlerine gururla sunabilirsiniz. Peki, rulo pasta nasıl yapılır? İşte adım adım rulo pasta tarifi…

Aşırı hız kazası: 2 ölü

Aşırı hız kazası: 2 ölü

İzmir'in Tire ilçesinde aşırı hız nedeniyle sürücüsünün kontrolünden çıkıp karşı şeride geçerek yol kenarındaki tümseğe çarpan otomobildeki 2 kişi yaşamını yitirdi.

2.02.2020Gündem
Ünlü Türk iş insanı Yaşar Halim Londra’yı yasa boğdu

Ünlü Türk iş insanı Yaşar Halim Londra’yı yasa boğdu

Londra’daki ilk Türk pastane ve süpermarketlerinden olan ve kendi adını taşıyan işletmeleriyle tanınan 77 yaşındaki Yaşar Halim bu sabah kaldırıldığı Whittington Hastanesi’nde yaşamını yitirdi.

28.01.2020Avrupa
Son dakika haberler: Tarkanın kuzeninin firari olduğu davada annenin feryadı

Son dakika haberler: Tarkan'ın kuzeninin firari olduğu davada annenin feryadı!

Esenyurt'ta Ercan Gönülkırmaz'ı öldürdüğü iddiasıyla yargılanan aralarında Tarkan'ın kuzeni firari Servet Tevetoğlu'nun da bulunduğu 6 sanığın yargılanması devam edildi. Gelen son dakika bilgilerine göre, duruşmanın ardından konuşan  anne Hava Gönülkırmaz,  "Katillerin yakalanmasını istiyorum. Ellerini kollarını sallayarak geziyorlar" dedi.

20.01.2020Gündem
12 metrekarelik dükkanı vardı Şimdi 500 kişi çalıştırıyor

12 metrekarelik dükkanı vardı! Şimdi 500 kişi çalıştırıyor

DİYARBAKIR’da, 12 metrekarelik dükkanda tatlı imalatı yaparak işe başlayan Yılmaz Elaldı, devletin verdiği teşviklerle kurduğu 3 fabrika ve 18 şubesinde 500 kişiye istihdam sağlıyor. Hedefinin bu yıl sonuna kadar bin kişi istihdam etmek olduğunu anlatan Elaldı, "Diyarbakır’da hendek olaylarında herkes yatırımlarını durdururken ve burayı terk etmeyi düşünürken, biz yatırımlarımıza hız verdik. Amacımız istihdam sağlamak" dedi.

19.01.2020Ekonomi
Ankara fısıltıları... Vekile yemek şakası muhasebeden döndü

Ankara fısıltıları... Vekile yemek şakası muhasebeden döndü

Siyaset kulislerinde, sürekli ciddi, can sıkıcı konuların konuşulduğunu sananlar yanılır. Hatta, Genel Kurul salonunda birbirini kıyasıya eleştiren milletvekillerinin, aynı masa etrafında oturup, renkli sohbetler yaptıklarını da görürsünüz.

28.12.2019Gündem
Yeni düşman: Gluten

Yeni düşman: Gluten!

Glutensiz diyetler popüler beslenme modellerinden biri olarak benimseniyor. Çölyak hastası olsun olmasın çoğu insan ya glutensiz besleniyor ya da gluteni sınırlı şeyler yiyip içmeye çalışıyor.

Pazarcıların tartışması kanlı bitti

Pazarcıların tartışması kanlı bitti

Manisa'nın Yunusemre ilçesinde Erhan Kaya (43), aralarında husumet bulunan kendisi gibi pazarcı F.S. (21) tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Olaydan sonra kaçan F.S. polis tarafından yakalanıp gözaltına alındı.

2.12.2019Gündem
‘Öz’üne döndü

‘Öz’üne döndü!

1938’de İzmir’de Sefer Usta (Sefer Urlulu) tarafından kurulan Özsüt markası 2014 yılında Infinity Invest tarafından satın alınmıştı. Sefer Usta’nın oğlu İbrahim Urlulu markayı 5 yıl sonra geri aldı. Ünlü pasta şefi Karim Bourgi’yi de Özsüt’e transfer etti. Özsüt hem şubeleşmeye devam edecek hem de yeni lezzetler çıkaracak. Yakında Özsüt’e bir kardeş marka da geliyor.

2.12.2019Ekonomi
Pastanede iğrenç olay... Olay rüyalarıma giriyor dedi

Pastanede iğrenç olay... 'Olay rüyalarıma giriyor' dedi

ŞİŞLİ'de 15 Temmuz 2019'da bir pastane zincirinin şubesinde tezgahtar olarak çalışan Y.S.'yı (19) taciz ettiği iddiasıyla yargılanan pastanelerin sahibi Ş.Y.'ye (50), ''Sarkıntılık yapmak suretiyle cinsel saldırı'' suçundan 2 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

25.11.2019Gündem
10 bin yıllık buğdaydan yapılıyor Büyük ilgi görüyor...

10 bin yıllık buğdaydan yapılıyor! Büyük ilgi görüyor...

Kastamonu'nun İhsangazi ilçesinde bir pastaneci, geçmişi 10 bin yıl öncesine dayanan ve "Hitit buğdayı" olarak da bilinen siyez buğdayından şekerpare üretti.

27.10.2019Ekonomi

Yazar Sonuçları

Atlas Okyanusu kıyısında Akdeniz ruhu taşıyan şehir: Lizbon

Avrupa'nın en batısında yer alan, İstanbul'a benzeyen renkli sokaklarıyla ünlü bir şehir Lizbon. Akdeniz'e kıyısı olmadığı halde Akdeniz ülkesi esintileri taşıyan bu şehirde kendinizi yabancı hissetmeyeceksiniz. Şehrin merkezinde yer alan Tejo Nehri'nin hediyesi haliç oluşumu, sarı tramvayları, enfes güzellikteki sokakları ve meşhur pastaneleriyle Lizbon, Cebelitarık Boğazı'nın öbür yakasından güzelliklerini keşfe davet ediyor. O halde şimdi koltuklarınıza kurulun Lizbon'a gidiyoruz. İşte size Lizbon gezi rehberi…

30.01.2020

Tatlı dünyamızda neler oluyor?

Geleneksel Türk tatlıları deyince, benim ilk aklıma gelen helvalarımız. Ya sizin? Kaç kişinin aklına önce helva gelir ki? Şekerin olmadığı yıllarda bal ve sütle ya da pekmezle şerbetlenen un helvaları… Türk tatlılarında süt çok önemli, çünkü sütlü tatlılarımız ve akabinde meyve tatlılarımız gerçekten bize özgü. Şerbetli hamur tatlılarında ise Arap kültüründen gelenlerle bizim damak tadımıza, malzeme ve tatlı tekniklerimize göre geliştirilmiş zengin çeşitler mevcut.

15.01.2020

Noel ışıklarıyla süslü Colmar gezi rehberi

Fotoğraflarına bakıldığında ilk anda küçük bir köy sanılan, esasen kocaman bir şehrin içinde iyi korunmuş bir masal diyarı Colmar… Pasta ve şekerlemelerden yapıldığını düşüneceğiniz harika evleri, ışıl ışıl görüntüsüyle yılın bu zamanında Noel’in tüm ihtişamını barındıran bir şehirle senenin son tatil rotası için hazır mısınız? İşte size Fransa’nın güzel şehri Colmar gezi rehberi…

25.12.2019

Hatay’ın en lezzetli 5 künefecisi

İki sıra kadayıf arasına yerleştirilmiş özel cins peyniri ve üzerine eklenen şerbetiyle künefe, hemen her restoranın menüsünde karşımıza çıksa da her yerde yenmez. Kadayıfın yapılmasının, peynir seçiminin, pişirilmesinin ve şerbetinin kıvamının ayrı ayrı özelliği var. En belirleyici tat olan peynir bazı yerlerde dil peyniri, bazı yerlerde lor peyniri bazı yerlerde ise Urfa peyniri olarak karşımıza çıkabiliyor. Ama en hakiki tadı Hatay peyniri veriyor ve künefe denilince akla hemen Hatay geliyor. İşte size Hatay’ın en lezzetli beş künefecisi…

18.12.2019

Bir kış masalı: Viyana Noel Pazarları

‘Viyana kapılarına dayanmak’ ifadesiyle tarihten çok iyi bildiğimiz bu şehir, kışın en ışıltılı etkinliği olan Noel pazarlarıyla tüm dünyaya kapılarını açıyor. Her yıl kasım ayının ortalarından aralık ayının sonuna kadar, Noel pazarlarının en ihtişamlı haliyle Viyana sokakları içimizi ısıtıyor. Yılın son seyahatini planlamak istiyorsanız, işte en lezzetli Viyana rehberi sizlerle… 

14.12.2019

Apartmanda internet kafe nasıl açılır?

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmeliğe göre tapuda işyeri olarak görünen yerlerde, yönetim planında aksine bir hüküm yoksa kat maliklerinin oyçokluğu ile aldığı kararla internet kafe açmak mümkün. ‘Ortak yer’ olan apartman girişine bankamatik konulması için ise tüm kat maliklerinin izni ve kat malikleri kurulunda oybirliğiyle karar alınması gerekiyor.

25.11.2019

Şehirde neler oluyor?

Bir otel, bir pastane, bir geçici restoran ve bir dernek... Ortak yanları, kendilerine odak noktası olarak lezzet, sağlık ve hazzı almaları.

26.10.2019