EKSTRA
MENÜ

Tmsf

Tmsf ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tmsf haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.030 Tmsf haberi bulunmuştur.

Tmsf Haberleri

Kayyum ataması yapılan 4 şirketten biri İstanbulda

Kayyum ataması yapılan 4 şirketten biri İstanbul'da

15 Temmuz sonrası kayyum ataması yapılan şirket sayısı 936 oldu. Listenin ilk sırasında İstanbul yer aldı. İstanbul merkezli 256 şirket için kayyum ataması yapılırken, ilçe bazında dikkat çeken yer ise Manisa Turgutlu oldu.

4.09.2017Ekonomi
Kuruyemiş kralına kayyum atandı

Kuruyemiş kralına kayyum atandı

İZMİR merkezli Recep Can Kuruyemiş’e kayyum ataması yapıldı. Sulh Ceza Hakimliği kararı sonrası yapılan atama sonrası şirketin denetimi TMSF’ye geçti. Yarım asra yakın geçmişi olan şirket, Türkiye kuruyemiş sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alıyor.

1.09.2017Ekonomi
Yeni OHAL tedbirleri

Yeni OHAL tedbirleri

Resmi Gazete’de dün yayımlanan KHK ile ekonomi dünyasını da yakından ilgilendiren birçok karar alındı. Kararnameyle OHAL döneminde memurların istifasıyla ilgili sıkıntılar giderilirken, milli savunma ve güvenlik ihtiyaçları için yapılan silah alımları da vergiden muaf tutuldu. Ayrıca, TMSF’nin kontrolündeki şirketlerin yeni şirket kurabilmesinin yolu açıldı.

25.08.2017Ekonomi
Son dakika: 104 yıllık Türk bankasına talip çıktı

Son dakika: 104 yıllık Türk bankasına talip çıktı!

Marka Yatırım Holding, Türk Ticaret Bankası hisselerini devralmak üzere TMSF'ye niyet mektubu sunacak.

25.08.2017Ekonomi
TMSFye devredilen şirketlere ilişkin yeni düzenleme

TMSF'ye devredilen şirketlere ilişkin yeni düzenleme

Yeni KYK ile TMSF'ye devredilen şirketlerle ilişkin düzenleme geldi. OHAL kapsamında çıkartılan yeni KHK ile TMSF devredilen veya Fonun kayyum olarak atandığı şirketlerde ilişkili bakanın onayı ile yeni şirket kurulmasına karar verilebilecek.

25.08.2017Ekonomi
MİT Müsteşarının tanıklığı Cumhurbaşkanı’nın iznine bağlandı

MİT Müsteşarı'nın tanıklığı Cumhurbaşkanı’nın iznine bağlandı

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında 693 ve 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararnamelere göre; 928 kişi kamudaki görevinden ihraç edilirken 60 kişinin göreve dönüşünün yolu açıldı. 10 emekli TSK personelinin rütbeleri alındı ve 6 kurum kapatıldı. 694 sayılı KHK ile de MİT Müsteşarı'nın tanıklığı Cumhurbaşkanı’nın iznine bağlandı. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde Milli İstihbarat Koordinasyon Kurulu (MİKK) kuruldu. Ayrıca milletvekillerine seçimler öncesinde ya da sonrasında işlediği suçlardan soruşturma açılabileceği, Albay ve generallerin rütbe süresi dolmadan terfi alabileceği de KHK'da yer aldı. Yeni KHK ile Aksaray'ın Sultanhanı ile Artvin'in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldeleri ilçe yapıldı.

25.08.2017Gündem
Son dakika... Bankalarda unutulan 83 milyon TL TMSFye devredildi

Son dakika... Bankalarda unutulan 83 milyon TL TMSF'ye devredildi

Bankalarda 10 yıldır işlem yapılmayan 498 bin 341 hesapta unutulan 83 milyon lira TMSF'ye devredildi.

19.08.2017Ekonomi
Ünlü iş adamı Ayaslı hakkında yakalama kararı

Ünlü iş adamı Ayaslı hakkında yakalama kararı

GEÇEN yılın sonunda el değiştiren Borajet’in satışı ile ilgili taraflar arasında kriz yaşandığı anlaşıldı. Şirketi alan taraf, bilançoda oynama yapıldığı gerekçesi ile dolandırıldıkları iddiasında. Şirketin mali işler başkanı da savcılık ifadesinde "Yönetim kararı ile bilançoda makyaj yaptık" dedi. Şirketin eski sahibi Yalçın Ayaslı ve yöneticileri hakkında savcılığa başvuruldu. Sulh Ceza hakimliği Ayaslı hakkında, yakalama kararı çıkardı. Savcılık başvurusunda, Ayaslı’nın mal varlığı için de tedbir istendi. Ayaslı ise hakkındaki suçlamaları kabul etmedi. Ayaslı "43 yıldır ABD'deyim ifademin nasıl alınacağı belli" dedi.

15.08.2017Ekonomi
TMSF o televizyon kanallarını satışa çıkardı

TMSF o televizyon kanallarını satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) kuruma devredilen bazı radyo ve televizyon varlıklarını satışa çıkardı.

14.08.2017Ekonomi
TMSF, o kanalların teçhizatlarını satışa çıkardı

TMSF, o kanalların teçhizatlarını satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Yaşam Televizyon Hizmetleri AŞ (Kanaltürk TV), Bugün TV ve Radyo Prodüksiyon AŞ (Bugün TV), Koza İpek Basın ve Basım Sanayi Ticaret AŞ'den (Bugün Gazetesi-Millet Gazetesi) satış ve tasfiyesi için Fon'a devredilen aktüel kameralar, makine ve teçhizatlar ile demirbaşları satışa çıkardı.

8.08.2017Ekonomi
TMSFden işçilerin maaş almadığı iddialarına açıklama

TMSF'den işçilerin maaş almadığı iddialarına açıklama

TMSF kayyum heyetindeki bir yetkili, TMSF'ye devredilen Adularya Madencilik bünyesinde çalışan işçilerin maaşlarını almadığı yönündeki iddiaları değerlendirdi.

4.08.2017Ekonomi
Anayasa Mahkemesi’nden Balkaner’e soğuk duş

Anayasa Mahkemesi’nden Balkaner’e soğuk duş

ANAYASA Mahkemesi (AYM), batık Yurtbank ile ilgili görülen bir dosyada kritik bir karar verdi. Yurtbank’ın eski sahiplerinden Ahmet Uğur Balkaner (61), TMSF’nin 37,2 milyon liralık icra takibinin iptali için yargı yoluna gitti. Ancak hem idare mahkemesi hem Danıştay, Balkaner’in talebini geri çevirdi. Balkaner son olarak AYM’ye gitti. Yüksek mahkeme, Balkaner’in mülkiyet hakkının ihlal edilmediğine karar vererek yapılan icra takibinin yerinde olduğuna işaret etti.

2.08.2017Ekonomi
Kavukların gayrimenkulleri satışta

Kavuklar'ın gayrimenkulleri satışta

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında sahipleri tutuklanan Kavuklar Grubu’na ait çok sayıda gayrimenkul satışa çıkarıldı. Gruba ait Bayraklı Tower’de bulunan lüks ofis katlarının da bulunduğu satış listesindeki gayrimenkullerin toplam değeri 29 milyon TL seviyesinde.

30.07.2017Ekonomi
Bakan açıkladı... FETÖye ait 734 marka, 72 tasarım ve 15 patent TMSFye devredildi

Bakan açıkladı... FETÖ'ye ait 734 marka, 72 tasarım ve 15 patent TMSF'ye devredildi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, FETÖ ile mücadele kapsamında yaptığı açıklamada, "Türk Patent ve Marka Kurumumuz, FETÖ'ye ait 734 marka, 72 tasarım ve 15 patentin ticari ve iktisadi bütünlük oluşturarak TMSF'ye devrini gerçekleştirmiştir. Ayrıca FETÖ ile bağlantılı işletmelerin bin 687 marka ve 29 tasarımı Hazine'ye devredilmiştir." dedi.

21.07.2017Ekonomi
48.5 milyar dolarlık serveti devlete geçti

48.5 milyar dolarlık serveti devlete geçti!

MGK’ya sunulan FETÖ’yle Mücadele Raporu’na göre örgütün, finansal ayağı kırıldı. 7.5 milyarı gayrimenkul, 41 milyar lirası şirket varlığı olmak üzere hainlerin toplam 48.5 milyarı devlete geçti.

19.07.2017Ekonomi
Tek tip kıyafette iki seçenek

Tek tip kıyafette iki seçenek

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında, tek tip elbise konusu da ele alındı.

18.07.2017Gündem
29 şirkete kayyum atandı

29 şirkete kayyum atandı

UŞAK Valisi Salim Demir, ilgili Başbakan Yardımcılığı tarafından, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından el konulan 29 şirkete kayyum olarak atandı

18.07.2017Ekonomi
Kayyum atanan AVMnin FETÖ sanığı eski CEOsu ifade verdi

Kayyum atanan AVM'nin FETÖ sanığı eski CEO'su ifade verdi

BOLU’da, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kayyum atanan TEM yolu üzerindeki dev alışveriş merkezinin eski CEO’su Raşit Doğan E., tutuksuz yargılandığı FETÖ/PDY davasında ifade verdi. Raşit Doğan E., 2014 yılına kadar alışveriş merkezindeki bir restoranın üst katında cemaat toplantıları yapıldığını, kendisinin ise bu toplantıları katılmadığını ileri sürdü.

18.07.2017Ekonomi
Hükümetten ilk açıklama: Kaç milyon kişi katıldı

Hükümet'ten ilk açıklama: Kaç milyon kişi katıldı?

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası yaptığı açıklamada 15 Temmuz etkinlileriyle ilgili "birinci yıl dönümünde yapılan bu etkinliklere, yaklaşık 6 milyonu aşkın vatandaşımız katılmıştır" ifadelerini kullandı.

17.07.2017Gündem
TMSFden o demirbaşlar için satış kararı

TMSF'den o demirbaşlar için satış kararı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Hira TV, Radyo Mehtap, Radyo Küre, Mc TV, Samanyolu Haber, Samanyolu Haber Radyosu, Samanyolu TV, Burç FM, Mehtap TV, Sem Haber Ajansı, Haber Radyo Ege, Tuna Shopping TV, Yumurcak TV ve Dünya Radyo'nun demirbaşları, makine ve teçhizatlarını satışa çıkardı.

14.07.2017Ekonomi
Ülke genelinde on binlerce konutzede çözüm bekliyor

Ülke genelinde on binlerce konutzede çözüm bekliyor

 Türkiye’de son dönemde on binlerce konutzede evlerine kavuşmanın hayalini kuruyor. Fethullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmasının inşaat şirketlerine kadar uzanması, iflas edenler, dolandırıcılıkla suçlananlar olmak üzere farklı sebepler büyük mağduriyetler yarattı. Fi Yapı, Dumankaya, Kavuklar İnşaat, Uğur İnşaat, Ukra İnşaat, Bulut İnşaat, Makrom İnşaat, Osmanlı İnşaat ve Uluhan Grup gibi çok sayıda şirket projelerini tamamlayamadı. Tüm birikimlerini bu şirketlere yatıran vatandaşların hayalleri yarım kalırken, başlattıkları hukuku mücadelesinden çözüm bekliyorlar. Biz de uzun süredir gündemden düşen konutzedelerle görüşüp sorunlarını dinledik...

13.07.2017Ekonomi
TMSF’de Gülal dönemi başladı

TMSF’de Gülal dönemi başladı

TASARRUF Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) yeni başkanı Muhiddin Gülal oldu. TMSF Kurul üyeliğine Muhiddin Gülal'ın atanması ve başkan olarak görevlendirilmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

7.07.2017Ekonomi
TMSFnin yeni başkanı Muhiddin Gülal oldu

TMSF'nin yeni başkanı Muhiddin Gülal oldu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'nun (TMSF) boş bulunan üyeliğe Muhiddin Gülal Atandı ve Başkan olarak görevlendirildi. TMSF'nin hali hazırdaki başkanı Şakir Ercan Gül ise, Şubat 2010'da bu göreve getirilmişti. TMSF bünyesindeki şirket sayısı ise 965 olarak açıklandı. Bu şirketlerin toplam aktif varlığı 41 milyar lira.

7.07.2017Ekonomi
İşte TMSFnin yeni başkanı

İşte TMSF'nin yeni başkanı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Kurulu üyeliğine Muhiddin Gülal'ın atanması ve başkan olarak görevlendirilmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.

7.07.2017Ekonomi
Memduh Boydak ByLock kullanıcısı çıktı

Memduh Boydak ByLock kullanıcısı çıktı

Kayseri'deki Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, yargılaması süren eski Boydak Holding yöneticisi Memduh Boydak'ın ByLock kullanıcısı olduğu belirlendi.

4.07.2017Ekonomi
Batık bankada ihale muhasebeciye kaldı

Batık bankada ihale muhasebeciye kaldı!

BATIK Egebank’a bağlı şirketlerin birinde muhasebeci olarak çalışan Sezai Paslı’ya Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) 173 milyon 759 bin 619 liralık fatura çıkardı. Halen bir denizcilik şirketinde muhasebeci olarak çalışan Paslı’ya ardı ardına icra takipleri gitti. Paslı, gelen ödeme emirlerine karşı dava açtı; 118 milyon liralık ödeme emrini iptal ettirdi. Ancak geçen haziran ayı ortasında Paslı’ya 55 milyon liralık yeni bir ödeme emri ulaştı. Son ödeme emri için de yeni bir dava açıldı.

2.07.2017Ekonomi
Saffet Sancaklı kimdir

Saffet Sancaklı kimdir?

Galatasaray'ın bir dönemine damga vuran Saffet Sancaklı, kariyerine siyasetle devam ediyor. MHP Kocaeli milletvekili olan Saffet Sancaklı’nın özel hayatı merak ediliyor. Peki, Saffet Sancaklı kimdir? İşte hakkında bilinmeyenler!

2.07.2017Spor Arena
Son dakika... TMSF 8 basın kuruluşuna ait varlıkları satışa çıkardı

Son dakika... TMSF 8 basın kuruluşuna ait varlıkları satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) aralarında Taraf gazetesinin de bulunduğu 8 adet basın yayın kuruluşuna ait varlıkları satışa çıkardı.

23.06.2017Ekonomi
Bank Asya üst düzey yöneticilerine baskın

Bank Asya üst düzey yöneticilerine baskın

Bank Asya'da 2014 yılı ve sonrasında görev alan üst düzey yöneticiler hakkında 'FETÖ üyeliği' ve 'Örgüte finansman sağlama' suçları kapsamında yürütülen soruşturma çerçevesinde operasyon başlatıldı. İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'nca Banka'nın 78 üst düzey yönetici hakkında gözaltı kararı verildi.

16.06.2017Gündem
654 bin unutkan için son tarih 15 Haziran

654 bin unutkan için son tarih 15 Haziran

Bankadaki parasını çekmeyi unutan ya da alacağını sigorta şirketlerinde bırakan vatandaşlar için sona gelindi. Banka ve sigorta şirketlerinden 15 Haziran 2017'ye kadar unuttuğu meblağı tahsil edemeyen vatandaşların parası ya Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonuna (TMSF) ya da Güvence Hesabı'na devredilecek.

11.06.2017Ekonomi
Bankalarda ve sigorta şirketlerinde parası olanlar dikkat Son tarih 15 Haziran

Bankalarda ve sigorta şirketlerinde parası olanlar dikkat! Son tarih 15 Haziran

Bankadaki parasını çekmeyi unutan ya da alacağını sigorta şirketlerinde bırakan vatandaşlar için son tarih 15 Haziran. Banka ve sigorta şirketlerinden 15 Haziran 2017'ye kadar unuttuğu meblağı tahsil edemeyen vatandaşların parası ya TMSF'ye ya da Güvence Hesabı'na devredilecek.

11.06.2017Ekonomi
Tepe tepe kazandırdı

Tepe tepe kazandırdı

Yaklaşık 10 yıl önce amatör kümeye kadar düşen, bu dönemde boşlar ve hacizlerle uğraşıp TMSF’ye devredilen Göztepe, Süper Lig’e geri döndü. Göztepe bu süreçte ise herkese para kazandırdı. 2007 yılında TMSF’den 1.3 milyon liraya Altınbaş Holding’e, 2014’te ise Altınbaş Holding’ten 9 milyon dolara işadamı Mehmet Sepil’e satılan kulüp gelecek sezon 70 milyon TL kazanacak.

6.06.2017Ekonomi
İSO 500e 69 yeni şirket girdi

İSO 500'e 69 yeni şirket girdi

İstanbul Sanayi Odasının hazırladığı “Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2016 Araştırması”na göre, geçen yıl 69 şirket İSO 500 listesine girdi. Geçen yıl listeye 60. sıradan girerek 440 şirketi geride bırakan Tiryaki Agro Gıda, en fazla sıçrama yapan şirket oldu. Sıralamada en fazla gerileyen şirket 196. sıradan 453. sıraya inen Gemlik Gübre Sanayii AŞ oldu.

5.06.2017Ekonomi
FETÖ’den tutuklu Sami Çoban’ın 2 şirketine kayyum atandı

FETÖ’den tutuklu Sami Çoban’ın 2 şirketine kayyum atandı

MUĞLA Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (MUSİD) eski Başkanı olan, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında tutuklanan Sami Çoban’ın sahibi olduğu 2 şirkete kayyum atandı.

5.06.2017Ekonomi
TMSF, KHK ile kapatılan 9 medya kuruluşunun mallarını satışa çıkardı

TMSF, KHK ile kapatılan 9 medya kuruluşunun mallarını satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen olağanüstü hâl (OHAL) kapsamında çıkarılan kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) kapatılan ve mallarına el konan üç televizyon, üç radyo ve üç gazeteye ait malzemeleri satışa çıkardı.

30.05.2017Gündem
Kayyum o baklavacının tabelasını indirdi

Kayyum o baklavacının tabelasını indirdi

FETÖ soruşturması kapsamında kayyum atanan baklavacı Faruk Güllüoğlu’nun merkez şubesi olan Şirinevler’deki 5 katlı binada yeniden tabela değişikliği yapılıyor. Darbe girişiminden iki hafta önce anılan şubeye “Hasan Gültekin” markası ile yeni bir tabela asıldı. Ancak darbe girişimi sonrası önce Faruk Güllüoğlu’na daha sonra Hasan Gültekin’in şirketlerine kayyum atandı. Kayyum atanması sonrası Hasan Gültekin tabelası yeniden indirilirken, birkaç gün içinde yeniden Faruk Güllüoğlu tabelasının asılacağı öğrenildi.

26.05.2017Ekonomi
TMSFye devredilen şirket sayısı bine dayandı

TMSF'ye devredilen şirket sayısı bine dayandı

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, bugüne kadar aralarında Boydak, Koza İpek, Naksan, Dumankaya ve Akfel Grubu'na bağlı şirketlerin de bulunduğu 922 şirket TMSF'ye devredildi.

26.05.2017Ekonomi
40.3 milyar liralık holding TMSF

40.3 milyar liralık holding TMSF

OLAĞANÜSTÜ Hal (OHAL) uygulaması kapsamında çıkartılan KHK’larla Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen şirketlerin sayısı 879 oldu. Bu şirketlerin aktif büyüklüğü 40.3 milyar lira, özkaynak toplamları da 18.1 milyar lira olarak hesaplandı.

24.05.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Anayasasızlaştırılarak kurulan yeni devlet

AKP’nin “bildiğimiz eski Türkiye Cumhuriyeti” yerine yeni bir devlet kurmakta olduğunu söyleyen eski yöneticisi, herkes tarafından ağzının payı verilerek bir kenara atıldı.

28.08.2017

Seçim kriterleri belirlendi

CUMHURBAŞKANI Erdoğan’ın Anayasa değişikliğinin ardından AK Parti Genel Başkanlığı’na yeniden dönüşü, “efsanenin dönüşü” gibi oldu.

16.08.2017