EKSTRA
MENÜ

Tmsf

Tmsf ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Tmsf haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.023 Tmsf haberi bulunmuştur.

Tmsf Haberleri

Pazara dört yeni banka mı geliyor Aralarında...

Pazara dört yeni banka mı geliyor? Aralarında...

Bir süredir ekonomi yönetimi, sürekli olarak faizsiz finans sisteminin gelişmesi ve katılım bankalarının farkını ortaya koyması gerektiği üzerinde duruyor.

20.12.2017Ekonomi
Finansal piyasalarda 2017 böyle geçti

Finansal piyasalarda 2017 böyle geçti

Yurt dışında, ABD başkanlık koltuğuna oturan Donald Trump'ın kararları, ABD ve Kuzey Kore arasındaki siyasi gerginlikler, Birleşik Krallık'ın AB'den ayrılma sürecini (Brexit) resmen başlatması, birçok Avrupa ülkesinin AB'den ayrılacağı iddiaları ve jeopolitik riskler, yurt içinde ise siyasi ve ekonomik gelişmeler, bu yıl finansal piyasalara yön veren gelişmeler arasında yer aldı.

19.12.2017Ekonomi
Ekonomide 2017 böyle geçti

Ekonomide 2017 böyle geçti

Türkiye'nin otomobili için yola çıkıldı, projeyi yürütecek 5 şirket Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Mega projelere hız kesmeden devam edildi, dünyanın en uzun aralıklı köprüsü unvanına sahip olacak "1915 Çanakkale Köprüsü"nün temeli atıldı. Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı başlatıldı, ilk talep toplama döneminde yastık altındaki yaklaşık 2,5 ton altın ekonomiye kazandırıldı.

19.12.2017Ekonomi
Kayyum atanan holdingin çalınan 1 milyon lirası bulundu

Kayyum atanan holdingin çalınan 1 milyon lirası bulundu

Gaziantep’teki FETÖ soruşturması kapsamında kayyum atandıktan sonra Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’na (TMSF) devredilen Naksan Holding’in tahsilat kurye aracından çalınan 130 bin lira ve 230 bin dolar (toplamda yaklaşık 1 milyon TL) bulundu.

15.12.2017Ekonomi
Dumankaya mağdurları TMSF önünde

Dumankaya mağdurları TMSF önünde

FETÖ soruşturması kapsamında TMSF'ye devredilen Dumankaya Grubu'ndan ev alan tüketiciler inşaatların yeniden başlamasını istedi.

11.12.2017Ekonomi
İmar planı iptal edildi... 19 yıldır çözülemiyor

İmar planı iptal edildi... 19 yıldır çözülemiyor

İZMİR’de 19 yıldır çözülemeyen 'Basmane Çukuru' adıyla bilinen 20 bin 855 metrekarelik alanın 2013 yılında onaylanan imar planı 4 yıl sonra İzmir 5. İdare Mahkemesi tarafından iptal edildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi eski başkanlarından Yüksel Çakmur ve arkadaşlarının açtığı dava sonucundan çıkan karar Folkart Yapı’nın ruhsat aşamasına gelen projesini durdurdu.

1.12.2017Gündem
TMSFden Bank Asya açıklaması: İşlemler başladı...

TMSF'den Bank Asya açıklaması: İşlemler başladı...

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Asya Katılım Bankası AŞ'nin (Bank Asya) iflas tasfiye işlemlerine başlandığını bildirdi.

30.11.2017Ekonomi
Kayyum atanan firmalarda bu ilk kez oldu

Kayyum atanan firmalarda bu ilk kez oldu!

DENİZLİ’nin Acıpayam ilçesindeki Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında, sahipleri tutuklanan ve mahkeme kararıyla Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından kayyum atanan Aynes Süt Fabrikası’ndaki 105 çalışan için Hak-İş Konfederasyonu’na bağlı Özgıda-İş Sendikası öncülüğünde toplu sözleşme imzalandı. Türkiye’de ilk kez, FETÖ nedeniyle kayyum atanan bin 19 şirketten birinde toplu sözleşme imzalanmış oldu.

28.11.2017Ekonomi
Baklavacının son şirketine de kayyum atandı

Baklavacının son şirketine de kayyum atandı

15 Temmuz darbe girişiminden birkaç gün önce Faruk Güllüoğlu’nun 8 mağazasını devralan Hasan Gültekin’in son şirketine da kayyum ataması yapıldı. HG Mağazacılık şirketinin denetimi de TMSF’ye geçti.

27.11.2017Ekonomi
‘Mazeret yok’ büyüyeceğiz

‘Mazeret yok’ büyüyeceğiz

15 Temmuz darbe girişimi sonrası kayyum atanan ve ardından yönetimi TMSF’ye geçen Aydınlı Grubu, tüm tedarikçileri, müşterileri ve çözüm ortakları ile 3’üncüsü düzenlenen ‘Tedarik Zinciri Buluşmaları’nda bir araya geldi.

22.11.2017Ekonomi
Halis Toprak’ın fabrikası satışa çıkarıldı

Halis Toprak’ın fabrikası satışa çıkarıldı

SAKARYA’nın Arifiye ilçesinde, 2009 yılında TMSF’nin el koyduğu 2012’de ise merhum işadamı Halis Toprak tarafından geri alınan 3 fabrika ve 7 sanayi imarlı arazi, Vakıfbank tarafından satışa çıkarıldı.

17.11.2017Ekonomi
4 bin kişilik kasaba kuruyor

4 bin kişilik kasaba kuruyor

TMSF’den satın aldığı ‘Eston Şehir’ projesine 1 milyar liralık yatırımla devam eden Polatyol, yeni projesiyle 4 bin kişinin yaşayacağı bir kasaba kuruyor.

14.11.2017Ekonomi
Turkcell hisseleri ile ilgili çok önemli haber

Turkcell hisseleri ile ilgili çok önemli haber

Turkcell'in hissedarlarından Alfa, Çukurova'nın 2014 yılında aldığı kredi karşılığı Ziraat Bankası'na rehinli hisselerini almakla ilgilenirken; üç yıl ödemesiz süresi biten kredinin ilk taksidini tamamlayamayan Çukurova ise bankaya borcunu kapatmak için söz konusu hisselerin satışı da dahil çeşitli seçenekleri değerlendiriyor.

10.11.2017Ekonomi
TMSF satışa çıkarttı...

TMSF satışa çıkarttı...

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), 12 medya kuruluşunun varlıklarını 1 milyon 146 bin 417 lira toplam muhammen bedelle satışa çıkardı. Satışa çıkarılanlar arasında Taraf gazetesi ve bir dönem FETÖ lideri Gülen'in vaazlarını yayınlayan Herkül FM de var.

27.10.2017Ekonomi
TMSFden Hazineye 36 milyon dolar ödeme

TMSF'den Hazine'ye 36 milyon dolar ödeme

TMSF tarafından Hazine'ye 36 milyon dolar ödeme yapıldı. Söz konusu ödeme ile TMSF'nin Hazine’ye bugüne kadar yaptığı toplam ödeme tutarı 12 milyar 352 milyon dolara ulaştı.

13.10.2017Ekonomi
Sektör devi Tuğba Kuruyemişe kayyum atandı

Sektör devi Tuğba Kuruyemiş'e kayyum atandı

Türkiye genelinde 63 mağazası bulunan Tuğba Kuruyemiş’e kayyum atandı. Sulh Ceza Hâkimliği kararı ile yapılan kayyum ataması ile birlikte şirketin yönetimi TMSF’ye geçti. Konu ile ilgili Tuğba Kuruyemiş adına yapılan açıklamada ise TMSF yetkililerinin kendilerine tedbiren denetim altında olacakları bilgisini verdikleri belirtildi.

12.10.2017Ekonomi
Adanalı tekstil devine bir kez daha kayyum atandı

Adanalı tekstil devine bir kez daha kayyum atandı

Adana'da ‘FETÖ/PDY’ye finans sağlamaya devam ettiği kanıtlanan ünlü tekstil ve enerji şirketine yeniden kayyum atandı.

12.10.2017Ekonomi
Müzikten bu kadar uzak kaldıktan sonra beni kimse tutamaz geçmiş olsun

Müzikten bu kadar uzak kaldıktan sonra beni kimse tutamaz geçmiş olsun!

Şarkıcı Nez, 2002’de hayatımıza ‘Sakın Ha’ şarkısıyla girdi. Kostümleri ve danslarıyla olduğu kadar, klibiyle de alışılmışın dışında bir profil sergiledi. Arada dizilerde de oynadı ama onun için müziğin yeri başkaydı. Nez, yedi yıl sonra yeni teklisi ‘Senin Annen Olamam Ben’le karşımızda.

Hazineden kritik açıklama

Hazine'den kritik açıklama

Hazine, Ekim-Aralık 2017 döneminde 29,4 milyar liralık iç borçlanmaya gidecek. Bu dönemde dış borçlanma yapılmayacak.

30.09.2017Ekonomi
DenizBank, 20nci yılını kutladı

DenizBank, 20'nci yılını kutladı

DenizBank, 20'nci kuruluş yıl dönümünü İstanbul'da özel bir davetle kutladı. Törende konuşan DenizBank Genel Müdürü Ateş: "(Sberbank-DenizBank) Biz bu birleşmeyi aynı zamanda bir milli vazife olarak da görüyoruz" dedi. Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zorlu ise "DenizBank benim için gururdur. Gerçekten böyle bir kurumun temellerini o kadar sağlam attığımız için çok mutluyum, bunu tarif edemem" şeklinde konuştu.

22.09.2017Ekonomi
Bankadaki mahrem kasalar

Bankadaki mahrem kasalar

Operasyonda gözaltına alınan şüphelilerin kapatılan Bank Asya’da gizli kasası olduğu öğrenildi. Bank Asya’nın TMSF’ye devri sonrası şubeler kapanınca bu kasalar Ümraniye’deki banka merkezine toplanmıştı.

16.09.2017Gündem
Mahrem FETÖ kasalarına baskın

Mahrem FETÖ kasalarına baskın

İSTANBUL Mali Şube Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY’ye yönelik soruşturmada, Bank Asya’daki gizli kiralık kasalarında 1 dolar saklayan 50 kişiye yönelik 19 ilde operasyon düzenledi.

15.09.2017Gündem
TMSF iki kanalı satışa çıkardı

TMSF iki kanalı satışa çıkardı

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Kanaltürk TV ve Bugün TV'nin lisansları ile makine/teçhizatlarını satışa çıkardı.

14.09.2017Ekonomi
Kayyum ataması yapılan 4 şirketten biri İstanbulda

Kayyum ataması yapılan 4 şirketten biri İstanbul'da

15 Temmuz sonrası kayyum ataması yapılan şirket sayısı 936 oldu. Listenin ilk sırasında İstanbul yer aldı. İstanbul merkezli 256 şirket için kayyum ataması yapılırken, ilçe bazında dikkat çeken yer ise Manisa Turgutlu oldu.

4.09.2017Ekonomi
Kuruyemiş kralına kayyum atandı

Kuruyemiş kralına kayyum atandı

İZMİR merkezli Recep Can Kuruyemiş’e kayyum ataması yapıldı. Sulh Ceza Hakimliği kararı sonrası yapılan atama sonrası şirketin denetimi TMSF’ye geçti. Yarım asra yakın geçmişi olan şirket, Türkiye kuruyemiş sektörünün önemli oyuncuları arasında yer alıyor.

1.09.2017Ekonomi
Yeni OHAL tedbirleri

Yeni OHAL tedbirleri

Resmi Gazete’de dün yayımlanan KHK ile ekonomi dünyasını da yakından ilgilendiren birçok karar alındı. Kararnameyle OHAL döneminde memurların istifasıyla ilgili sıkıntılar giderilirken, milli savunma ve güvenlik ihtiyaçları için yapılan silah alımları da vergiden muaf tutuldu. Ayrıca, TMSF’nin kontrolündeki şirketlerin yeni şirket kurabilmesinin yolu açıldı.

25.08.2017Ekonomi
Son dakika: 104 yıllık Türk bankasına talip çıktı

Son dakika: 104 yıllık Türk bankasına talip çıktı!

Marka Yatırım Holding, Türk Ticaret Bankası hisselerini devralmak üzere TMSF'ye niyet mektubu sunacak.

25.08.2017Ekonomi
TMSFye devredilen şirketlere ilişkin yeni düzenleme

TMSF'ye devredilen şirketlere ilişkin yeni düzenleme

Yeni KYK ile TMSF'ye devredilen şirketlerle ilişkin düzenleme geldi. OHAL kapsamında çıkartılan yeni KHK ile TMSF devredilen veya Fonun kayyum olarak atandığı şirketlerde ilişkili bakanın onayı ile yeni şirket kurulmasına karar verilebilecek.

25.08.2017Ekonomi
MİT Müsteşarının tanıklığı Cumhurbaşkanı’nın iznine bağlandı

MİT Müsteşarı'nın tanıklığı Cumhurbaşkanı’nın iznine bağlandı

Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında 693 ve 694 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameler Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Kararnamelere göre; 928 kişi kamudaki görevinden ihraç edilirken 60 kişinin göreve dönüşünün yolu açıldı. 10 emekli TSK personelinin rütbeleri alındı ve 6 kurum kapatıldı. 694 sayılı KHK ile de MİT Müsteşarı'nın tanıklığı Cumhurbaşkanı’nın iznine bağlandı. Cumhurbaşkanlığı bünyesinde Milli İstihbarat Koordinasyon Kurulu (MİKK) kuruldu. Ayrıca milletvekillerine seçimler öncesinde ya da sonrasında işlediği suçlardan soruşturma açılabileceği, Albay ve generallerin rütbe süresi dolmadan terfi alabileceği de KHK'da yer aldı. Yeni KHK ile Aksaray'ın Sultanhanı ile Artvin'in Hopa ilçesine bağlı Kemalpaşa beldeleri ilçe yapıldı.

25.08.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Pazara dört yeni banka mı geliyor?

Bir süredir ekonomi yönetimi, sürekli olarak faizsiz finans sisteminin gelişmesi ve katılım bankalarının farkını ortaya koyması gerektiği üzerinde duruyor.

20.12.2017

FETÖ’nün savunma sanayisine sızma operasyonu nasıl kilitlendi?

Mahkemelerde FETÖ/PYD iddianamelerinde en çok adı geçen şirketlerden biri savunma sanayiinde uzmanlaşan Milsoft. Bugün hisselerinin yüzde 50 ortağı FETÖ bağlantılı Mehmet Sungur yüzünden TMSF’nin kayyum atadığı şirketin öyküsü aslında cemaatin Bank Asya üzerinden nasıl operasyon yürüttüğüne ciddi bir örnek. Şirketin kurucusu İsmail Başyiğit hakkında cemaatle ilgili olarak hiçbir soruşturma yok. Ama TMSF’nin elinde bulunan yüzde 50 hisse nedeniyle Milsoft’un ile ilgili belirsizlik var.

9.09.2017

Anayasasızlaştırılarak kurulan yeni devlet

AKP’nin “bildiğimiz eski Türkiye Cumhuriyeti” yerine yeni bir devlet kurmakta olduğunu söyleyen eski yöneticisi, herkes tarafından ağzının payı verilerek bir kenara atıldı.

28.08.2017