EKSTRA
MENÜ

Tatil Planı

Tatil Planı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Tatil Planı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.602 Tatil Planı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Tatil Planı Haberleri

Yüzde 650 artış var... Planlarınızı buna göre yapın En ucuz tarihler açıklandı

Yüzde 650 artış var... Planlarınızı buna göre yapın! En ucuz tarihler açıklandı

Küresel anlamda aşılamayla birlikte koronavirüs pandemisinin etkisi azaldı. Yazın gelmesiyle turizm sezonun açılmasının da normalleşme sürecine denk gelmesi sektörü daha da hareketlendirdi. Tatil anlayışları Covid etkileriyle değişti. Talep normalleşmeyle artarken, sonbaharda tatil yapmak isteyenler için en ucuz ve en tercih edilen yerleri araştırdık.

31.08.2021Ekonomi
Otobüsler, minibüsler karavana dönüşüyor... Peki nasıl | 7 SORU 7 YANIT

Otobüsler, minibüsler karavana dönüşüyor... Peki nasıl? | 7 SORU 7 YANIT

Geçtiğimiz yıl karavan piyasasında müthiş bir patlama yaşandı, bu yıl da aynen devam ediyor. Sıfır karavan fiyatları evlerle, kiralık karavan fiyatları ise lüks otellerle yarışıyor. Son dönemde özellikle öne çıkan trend ise 'kendi karavanını kendin yap'...

17.07.2021Gündem
Günlük Burç Yorumları: 15 Temmuz Perşembe Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Günlük Burç Yorumları: 15 Temmuz Perşembe Yengeç, Aslan, Başak ve Diğer Burç Yorumları

Günlük burç yorumlarınızı okudunuz mu? 15 Temmuz'da aşk, aile, sağlık, kariyer ve para konularında burcunuzu neler bekliyor? Uzman Astrolog Aygül Aydın, 15 Temmuz'da günlük burç yorumlarını açıkladı! Aygül Aydın, 15 Temmuz Perşembe günü Koç, Boğa, İkizler, Yengeç, Aslan, Başak, Terazi, Akrep, Yay, Oğlak, Kova ve Balık burçlarını neler bekliyor detaylı olarak anlattı. 15 Temmuz Perşembe günü burç yorumlarınız...

15.07.2021Astro Gündem
Sokak oyunu candır

Sokak oyunu candır!

Pandemide uzun süre evde hareketsiz kalan çocuklarımızda kilo sorunlarının yanı sıra fiziksel, bilişsel ve karakter gelişimlerinde de problemler ortaya çıktı. Fizyoterapist Ammar Mustafa Canpolat “Çocuklarınıza mutlaka sokak oyunları oynayabilecekleri ortam yaratın” diyor.

SMS ve mail gelmezse hemen bankanızı arayın

SMS ve mail gelmezse hemen bankanızı arayın!

Dünyayı etkisi altına alan koronavirüste vaka ve vefat sayılarının azalması, aşılamanın artması normalleşme kararlarını da beraberinde getirdi. Bu kapsamda alınan normalleşme kararlarına göre 1 Temmuz’dan itibaren sokağa çıkma yasağının ve şehirlerarası seyahat kısıtlamalarının kaldırılması gibi birçok adım atıldı. Atılan adımlarla bilet satışlarında talep patlaması yaşandı. Ancak bilet satın alırken dolandırıcıların hedefi olmamak için dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor.

24.06.2021Ekonomi
2 farklı talep geldi... Karar bekleniyor Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı

2 farklı talep geldi... Karar bekleniyor! Kurban Bayramı tatili uzatılacak mı?

Kurban Bayramı tatilinin uzatılmasına yönelik turizmcilerden talep var. Ancak Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Gürsel Baran tatilin uzatılmasının ekonomiye uzun tatil durgunluğu yaşatacağını söyleyerek karşı talepte bulundu.

22.06.2021Ekonomi
Tatil planı yapanlar dikkat Haklarınızı biliyor musunuz

Tatil planı yapanlar dikkat! Haklarınızı biliyor musunuz?

Tatil paketinde satın alınanlar ile gidilen yerdeki şartlar bazı durumlarda aynı olmuyor. Bu gibi durumlarda vatandaşlar ödedikleri tatil parasından ulaşım ücreti hariç yüzde 25 oranına varan indirim alabiliyorlar. Tüketici Başvuru Merkezi Onursal Başkanı Aydın Ağaoğlu bu gibi durumlarda birçok kullanıcı tarafından bilinmeyen Kütahya Çizelgesi'nin öneminden bahsederken, Avukat Cenk Söbe, internet üzerinden sahte ilanlarla yapılan satışların nitelikli dolandırıcılık olduğunu söyledi.

21.06.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Tatil planı yapanlar dikkat Ticaret Bakanlığından sahte otel uyarısı

Son dakika haberler: Tatil planı yapanlar dikkat! Ticaret Bakanlığından sahte otel uyarısı

Ticaret Bakanlığı, tatil planlarında görülen artışla birlikte tüketicileri, sahte otel tanıtımlarına karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı. Özellikle, sosyal medya veya e-posta benzeri mecralardan ulaşan konaklama tekliflerinin doğruluğunun kontrol edilmesi, mağduriyet yaşanmaması açısından önem taşıyor.

20.06.2021Ekonomi
Kurban Bayramı ne zaman İşte 2021 Kurban Bayramının başlayacağı 1. gün tarihi

Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2021 Kurban Bayramı'nın başlayacağı 1. gün tarihi

Dini vazifelerini yerine getirmek için bekleyen vatandaşlar 2021 yılında Kurban Bayramı'nın ne zaman idrak edileceğini araştırıyor. Hem tatil planı yapmak hem de ibadetlerini uygulamak isteyen vatandaşlar, 2021 Kurban Bayramı tarihini sorguluyor. Peki, Kurban Bayramı ne zaman?

3.06.2021Gündem
Melisa Şenolsun ile Umut Evirgenin tatil planı

Melisa Şenolsun ile Umut Evirgen'in tatil planı

Melisa Şenolsun ve Umut Evirgen, önceki gün Bebek Koru Kahve’de görüntülendi.

3.06.2021Magazin
Pandemi tatil alışkanlıklarımızı değiştirdi

Pandemi tatil alışkanlıklarımızı değiştirdi

Pandemiden sonra tatil alışkanlıkları ve tercihlerinin büyük oranda değiştiği gözlendi. Kocaeli Üniversitesi İktisat Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Özgür Bayram Soylu koordinatörlüğünde araştırma şirketi Areda Survey tarafından mayıs ayında gerçekleştirilen Tatil Alışkanlıkları adlı araştırmaya göre bu yıl tatil yapmak istemeyenlerin oranı yüzde 53,2 iken, tatil planı yapanların oranı yüzde 25,2, pandeminin gidişatına göre karar vereceklerin oranı 21,6 olarak kaydedildi.

30.05.2021Ekonomi
E-ticarette 1 Haziran hareketi

E-ticarette 1 Haziran hareketi

Yaz aylarının gelmesi ile birlikte vatandaşlar da pandemi koşullarında bir tatil planı için harekete geçmeye başladı.

28.05.2021Ekonomi
Sahte villa kiralama siteleriyle milyonluk vurgun yapıyorlar

Sahte villa kiralama siteleriyle milyonluk vurgun yapıyorlar

Vatandaşlar, Covid-19 kısıtlamalarının esnetildiği bir yaz tatiline hazırlanırken siber dolandırıcılar da pandemiyi fırsat bilerek tatil için villa kiralamak isteyenleri hedeflemeye başladı. Bilinen online rezervasyon sitelerini birebir kopyalayarak indirimli ve ucuz ilanlarla tatil planı yapmak isteyenleri dolandırmaya çalışan siber suçlulara karşı uyarıda bulunan siber güvenlik uzmanı Alev Akkoyunlu, dolandırıcı e-postalara, telefon görüşmelerine, sahte web sitelerine ve sosyal medyadaki paylaşımlara karşı temkinli olunması gerektiğini söylüyor.

27.05.2021Teknoloji
Nebahat Çehre: Klasik anne rolünden bıktım

Nebahat Çehre: Klasik anne rolünden bıktım

Uzun süredir ekrandan uzak olan Nebahat Çehre, anne rollerinden bıktığı için gelen teklifleri reddettiğini söyledi.

15.05.2021Magazin
Güneşe selam

Güneşe selam

NetWork örme hasır el çantası ve iki farklı Lancaster güneş bakım ürünüyle hazırlanan setler NetWork.com.tr’den satılıyor.

9.05.2021Seyahat
Tam kapanma akını sürüyor Ek seferler konuldu... Trafik durma noktasına geldi

Tam kapanma akını sürüyor! Ek seferler konuldu... Trafik durma noktasına geldi

Tam kapanma kararının uygulanmasına bir gün kala birçok noktada yoğunluk sürüyor. Otobüs seferlerine ek seferler konulurken, Bodrum'da da trafik durma noktasına geldi.

28.04.2021Ekonomi
Pazar günü markete girdim, insanlar içeride kum gibi diyen Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın tarih verdi

'Pazar günü markete girdim, insanlar içeride kum gibi' diyen Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın tarih verdi

Son dönemde marketlerin sosyal amaçlı kullanılmaya başlandığını söyleyen Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Levent Akın, "Pazar günü Ankara'da süpermarkete girdim. Baktım, insanlar içeride kum gibi. Diğer zamanlarda pazar günü o kadar kalabalık olmaz. Belli ki sosyal amaçla dolaşıyorlar" dedi. 'Ne zaman rahatlama yaşanır?' sorusuna da yanıt veren Akın, ''Mayıs ayının ortalarına doğru daha rahat döneme doğru geçeceğimizi tahmin ediyorum'' diye konuştu.

28.04.2021Gündem
2 bakanlık üzerinde çalışıyor... Tam kapanmada yeni düzenleme

2 bakanlık üzerinde çalışıyor... Tam kapanmada yeni düzenleme

Tam kapanma yarın akşam başlıyor. Süreçle ilgili kamu personeli tarafından soru işaretleri var. Evden çalışan personele belge zorunluluğu getirilirken, evde çocuğu olan ve kapanmadan dolayı okula gönderemeyen çalışanlarla ilgili 2 bakanlık kısa süre içinde yeni kararı açıklayacak.

28.04.2021Ekonomi
Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhandan tatil planı yapanlara çok önemli uyarı

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. İlhan'dan tatil planı yapanlara çok önemli uyarı!

Toplum Bilimleri Kurulu Üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, tam kapanma dönemini değerlendirdi. Prof. Dr. İlhan vaka sayılarını azaltmanın kalabalıklarla bir araya gelmemekten geçtiğini ifade etti ve "Tam kapanmayı tatil ve aile ziyareti gibi risk oluşturacak toplanmalar olarak değerlendirmemek lazım" dedi.

28.04.2021Gündem
Ebeveynler aşılı, çocuklar aşısız | Güvenli bir yaz tatili nasıl yapılacak

Ebeveynler aşılı, çocuklar aşısız | Güvenli bir yaz tatili nasıl yapılacak?

Riskli grupta bulunan ve aşı için öncelikli sırada yer alan bazı meslek grupları aşılandı. Aşı oldular olmasına da ebeveynlerden sadece birinin ya da her ikisinin aşılandığı ama çocukların aşılanmadığı bu durumda aileler bu yazı nasıl geçirecekler

20.04.2021Gündem
Hadise annesine özel villa kiraladı

Hadise annesine özel villa kiraladı

Hadise, pandemi sebebiyle Belçika’dan Türkiye’ye gelemeyen annesiyle birlikte tatil planı yaptı. Yazın annesi Gülnihal Açıkgöz ile hasret gidermek isteyen şarkıcı Bodrum’dan lüks bir villa kiraladı.

11.04.2021Magazin
Otele gidince şoke olmayın Tatil planı yapanlara kritik uyarılar

Otele gidince şoke olmayın! Tatil planı yapanlara kritik uyarılar

Hürriyet Bizimle’de Fulya Soybaş’ın bugünkü konuğu Hürriyet Akdeniz Bölge Temsilcisi Salim Uzun oldu.

6.04.2021Gündem
Türkiye’ye rezervasyonlar patladı

Türkiye’ye rezervasyonlar patladı

İngiliz Daily Mail gazetesi, Başbakan Boris Johnson’ın 17 Mayıs’ta uluslararası seyahat kısıtlamalarının kaldırılmasının planlandığını açıklamasının ardından İngilizlerin gelecek yaz için Türkiye, Yunanistan ve İspanya’ya tatil rezervasyonlarında patlama yaşandığını yazdı.

24.02.2021Dünya
Limni Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Limni Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Limni Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Limni Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Demircilik tanrısı Hephaistos'un adası olduğuna inanılan Limni Adası, sükunet ve aşk adası olarak bilinmektedir. Benzersiz doğası, serin ve berrak suları olmasına rağmen çok fazla kişi tarafından bilinmemektedir. Bu yüzden adaya tatile gidenlerin sayısı oldukça azdır. Merak edenler için ada hakkında bilgileri derledik.

22.02.2021Seyahat
Kiş Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Kiş Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Kiş Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Kiş Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Basra Körfezi'nde yer alan adalardan biri de turizm cenneti Kiş Adası. İdari olarak Hürmüzgan Eyaleti'ne bağlı Kiş Adası, her yıl bir milyonun üstünde turisti topraklarında ağırlamaktadır. Ada, Orta Doğu'da Şarm El-Şeyh ve Dubai gibi ünlü turizm merkezlerinden sonra en çok turist çeken 3. merkez konumundadır. Ada turkuaz renkli suları ve hareketli sosyal yaşamı ile gezi rotalarında göze çarpan yerler arasında. Merak edenlere özel Kiş adası nerede ve nasıl gidilir? Kiş adası gezilecek yerler, konaklama, tarihi ve özellikleri hakkında bilgi konuları detaylarıyla derledik.

22.02.2021Seyahat
Dominik Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Dominik Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Dominik Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Dominik Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Dominik Cumhuriyeti, tarihi değerleri, doğal güzellikleri ve tropik iklimi ile çok dikkat çeken harika bir ada ülkesidir. Karayiplerin Hispanyola adasında yer alan Dominik Cumhuriyeti, eşsiz güzellikleri ile ölmeden önce gidilmesi gerekenler listesinde olmayı hak ediyor. Dominik adası nerede ve nasıl gidilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.02.2021Seyahat
İngiltere’de 2 mutasyon daha Yunanistanda sert kapanma

İngiltere’de 2 mutasyon daha! Yunanistan'da sert kapanma

Koronavirüsün üç varyantının yol açtığı endişe sürerken, İngiltere’de biri ‘tehlikeli’, diğeri inceleme safhasında iki yeni mutasyon daha saptandı. Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, başkent Atina ve Pire’nin dahil olduğu Attiki bölgesinde hızlı vaka artışı ve varyant sayılarında tespit edilen yoğunluk üzerine 11-28 Şubat’ta “sert kapanma” önlemleri alınacağını bildirdi. Miçotakis, vaka sayılarındaki artışın “ciddi endişeye yol açtığı” değerlendirmesinde bulundu.

11.02.2021Dünya
Çocuklu aileler için en uygun 10 rota Şimdiden planınızı yapın...

Çocuklu aileler için en uygun 10 rota! Şimdiden planınızı yapın...

Çocuklarınız varsa, tatil planı yapmak zorlu bir süreç olabilir. Tatile ayıracağınız süre değerli ama çocukların mutluluğu da önemli… Seyahatlerinizde sloganınız ‘Ailemle seyahat etmek’ ise salgın sonrası bu listedeki yerlerden birinde keşfe çıkmaya ne dersiniz?

25.01.2021Seyahat
Pandemiye rağmen keyifli bir yarıyıl tatili geçirmenin yolları

Pandemiye rağmen keyifli bir yarıyıl tatili geçirmenin yolları

Koronavirüs salgını nedeniyle neredeyse bir yıldır uzaktan eğitim alan öğrenciler şimdilerde heyecanla yarıyıl tatilinin keyfini yaşıyor. Her ne kadar bu tatil, her zamanki tatillerden farklı olarak çoğunlukla “evde” geçecekse de, salgının gölgesinde de olsa güzel bir tatil geçirmenin mümkün olduğunu belirten Uzman Psikolog Ezgi Dokuzlu, “Bu tatilde çocuklar tatilde oldukları süre boyunca dışarıya çıkmak isteyebilir, tablet, telefon ve televizyona yönelebilir, kurallara uyma konusunda aileleri zorlayabilir. Bu nedenle tatil boyunca da evdeki düzeni sürdürmek önemli. Ebeveynlerin çocuklarının yaş ve gelişim düzeyine uygun hem eğlenceli hem katı olmayan kurallar içeren bir tatil planı oluşturması evdeki rutinleri sürdürmek ve verimli vakit geçirmek için faydalı olacaktır” önerisinde bulundu.

Yarıyıl tatilinin gözdesi kayak merkezleri

Yarıyıl tatilinin gözdesi kayak merkezleri

Milli Eğitim Bakanlığı'nın koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitim uyguladığı okullar, bugün yarıyıl tatiline giriyor. 15 Şubat Pazartesi gününe kadar sürecek 23 günlük tatilde, kayak merkezlerine ilginin büyük olduğu açıklandı. Termal oteller ve sakin sahiller de tercih edilen yerler arasında.

22.01.2021Seyahat
Pandemide sömestir için tercih doğa tatili

Pandemide sömestir için tercih doğa tatili

Türkiye’de uzaktan eğitim gören okullarda bugün başlayacak sömestir için tatil planı yapanlar, Karadeniz’de karla kaplı doğayla iç içe bungalov evler ve kaplıca otelleri tercih ediyor. Doğu Karadeniz’de ünlü Ayder Yaylası, Uzungöl Turizm Merkezi ile İkizdere Termal Kaplıcası’nda tatil rezervasyonları yüzde 90’a ulaştı.

22.01.2021Gezi
Yunanistan turizm gelirlerini artırmak için aşı zorunluluğu aramayacak

Yunanistan turizm gelirlerini artırmak için aşı zorunluluğu aramayacak

Yunanistan'da Kiryakos Miçotakis hükümeti ekonomide umutlarını 2021 yaz sezonu turizmine bağladı. Corona virüs (Covid-19) nedeniyle 2020 turizm sezonunda umduğunu bulamayan Atina yönetimi, 2021 yaz turizmi için kolları sıvadı. Atina yönetimi, ülkeye girişler için aşı zorunluluğu aramayacağını açıkladı.

17.01.2021Seyahat
Yunanistandan flaş turist kararı

Yunanistan'dan flaş turist kararı

Yunanistan yeni dönemde turizmle ilgili önemli bir karar aldı. Ekonomik açıdan umudunu turizme bağlayan Yunanistan'da Atina yönetimi ülkeye girişler için turistlerden aşı zorunluluğu aranmayacağını duyurdu.

15.01.2021Ekonomi
8. Sınıf İngilizce 3. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konu anlatımı

8. Sınıf İngilizce 3. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konu anlatımı

İngilizcede Friend - Arkadaş ve Friendship - Arkadaşlık demektir. Bununla birlikte ''Fellow'' ve ''Intimate'' sözcükleri de arkadaş anlamına gelir. ''En iyi arkadaş'' demek için ''Best Friend'', ''Yakın arkadaş'' demek içinse ''Closer Friend'' kelimelerini kullanabiliriz. 8. sınıflar için 3.Ünite Friendship (Arkadaşlık) konusunu örnek kelimeler ve cümlelerle anlattık.

12.01.20218. SINIF
8. Sınıf İngilizce 8. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konu anlatımı

8. Sınıf İngilizce 8. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konu anlatımı

''Friend'' kelimesi Arkadaş - Ahbap ve Dost anlamına gelir. ''Kız arkadaş'' demek için ''Girl friend'', ''Erkek arkadaş'' demek için ''Boy friend'' kelimelerini kullanabiliriz. ''Class mate'' ise ''Sınıf arkadaşı'' demektir. 8. sınıflar için 8. Ünite Friendship (Arkadaşlık) konusunu örnek cümlelerle anlattık.

12.01.20218. SINIF
Corendon Airlines’la ‘dilediğin gibi uç, istediğin gibi öde’

Corendon Airlines’la ‘dilediğin gibi uç, istediğin gibi öde’

Kovid 19 salgını sebebiyle seyahat planlarında yaşanan zorlukları göz önünde bulundurarak hazırlanan birbirinden esnek kampanyalar, Corendon Airlines yolcularına 2021’de yapacakları seyahatler için diledikleri zaman ödeme yapmayı, uçuştan önce değişiklik yapabilme hakkını ve iptal durumunda 21 gün içerisinde para iade garantisini sunuyor.

7.01.2021Avrupa
6. Sınıf İngilizce 7. Ünite: Holidays (Tatiller) konu anlatımı

6. Sınıf İngilizce 7. Ünite: Holidays (Tatiller) konu anlatımı

İngilizcede Holidays ''tatiller'' demektir. ''Hafta sonu tatili'' demek için ''weekend holiday'' - Resmi tatil demek içinse ''bank holiday'' ya da ''public holiday'' kelimelerini kullanırız. 6. sınıfta okuyan öğrenciler için İngilizce 7.ÜNİTE: Holidays (Tailler) konusunu örnek cümleler ve kelimelerle anlattık.

5.01.20216. SINIF
Yılbaşı tatili için tercih yaylalarda bungolavlar oldu

Yılbaşı tatili için tercih yaylalarda bungolavlar oldu

Karadeniz Bölgesi’nde yeni yılı doğayla baş başa karşılamak isteyenler, yaylalardaki dağ evleri ile bungolavlara akın etti. Rize’nin ünlü Ayder Yaylası’ndaki konaklama tesisleri, yüzdü 100 doldu.

31.12.2020Seyahat
Kiralık villada 2021 erken rezervasyon dönemi başladı

Kiralık villada 2021 erken rezervasyon dönemi başladı

Tüm dünyada alışkanlıkların değişmesine neden olan Covid-19 salgını tatil anlayışını da yeniden tanımladı. Tatilciler, bu süreçte en çok izole ortamları tercih ederek kalabalık tatil alanlarından uzak kalmayı tercih ediyor. Bu durum ise kiralık villa tatilini, yılbaşı tatilinde pandemi şartlarına uygun konaklama tercih eden ve 2021 yılı için tatilini şimdiden planlamak isteyen tatilseverlerin yeni gözdesi yaptı. Hem tedbir amaçlı uygulanan yasaklara ve yeni kurallara uymak hem de bu sürecin psikolojik yorgunluğunu 'sıfır temaslı' konaklamalar yaparak atlatmak mümkün.

28.12.2020Sigorta
Yılbaşında yaylada bungolav tatilinin geceliği 2 bin TL

Yılbaşında yaylada bungolav tatilinin geceliği 2 bin TL

Türkiye’de yılbaşında uygulanacak 4 günlük kısıtlamada tatil planı yapanlar, Karadeniz’de doğayla iç içe bungalov evler ve kaplıca otelleri tercih ediyor. Rize’nin ünlü Ayder Yaylası’nda lüks bungolav evlerin geceliği ise çift kişi bin ile 2 bin TL arasında değişiyor.

21.12.2020Seyahat
ABDde uyarılara rağmen Şükran Gününde tatil planlayan en az 2 milyon kişi havalimanlarına akın etti

ABD'de uyarılara rağmen Şükran Günü'nde tatil planlayan en az 2 milyon kişi havalimanlarına akın etti

ABD'de Şükran Günü için tatil planı yapan çok sayıda kişi, son haftalarda artan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle yapılan seyahat uyarılarına rağmen havaalanlarına akın etti.

23.11.2020Dünya
Seyahat acenteleri 2021 yazı için yeni kampanyaları devreye aldı: Tatilde ‘parçalı ödeme’ dönemi - ‘Şimdi al, taksitler 4 ay sonra başlasın’

Seyahat acenteleri 2021 yazı için yeni kampanyaları devreye aldı: Tatilde ‘parçalı ödeme’ dönemi - ‘Şimdi al, taksitler 4 ay sonra başlasın’

Turizmciler pandemi nedeniyle zorlu geçen 2020 tatil döneminin ardından 2021 için kampanyalarını açıklamaya başladı. Erken rezervasyon dönemindeki yüzde 50 indirim ve taksit avantajlarının yanına yenileri de eklendi. ETS, bu yıl erken rezervasyon döneminde tatil satın alanlara ödemelerini 4 ay erteleme imkânı sundu. Jolly de tatil ücretinin dörtte birini şimdi ödeyip, kalanını tatile 3 gün kala tamamlama fırsatı sunacağını açıkladı. Eğer müşteriler 3 gün kalaya kadar tatillerini iptal etmek isterse, ücret iadelerinin yapılacağı bildirildi.

19.11.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bugün ne yapsak?

Değişik tarz bir mekan arayanlar için Nişantaşı’nda ‘barspor’ adında bir yer açıldı. Spor konseptleriyle, eğlence dünyasına yeni bir soluk getiren mekana uğrayın.

25.08.2021

Bugün ne yapsak?

İndirimli tatil zamanı geldi. Çok geçmeden bugün bir tatil planı yapın...

27.07.2021

Katy ve Orlando’nun Bodrum paylaşımı

126 milyon takipçisi olan Katy Perry, Bodrum Kaplankaya’daki Six Senses Oteli’nden Orlando Bloom’la beraber şahane bir havuz fotoğrafı paylaştı.

7.07.2021

Her zevke uygun tatil

Gidenler iyi bilirler, Marmaris’te hizmet veren D Maris her zevke uygun bir tatil anlayışı sunuyor. Sessiz sedasız güneşlenmek ve kafa dinlemek isterseniz otelin Silence Beach’i (Sessiz Beach) tam size göre...

20.05.2021

Bahar yorgunluğuna dikkat! Sıklığı giderek arttı

Bahar yorgunluğu mevsim geçişlerinde havadaki ısı, ışık ve nem değişimleri ile birlikte vücudumuzun bu duruma adapte olması sürecindeki bedensel ve ruhsal sorunlar olarak kabul edilmektedir.

8.04.2021

Tiyatro, insandır

Yarın Dünya Tiyatrolar Günü. Ama dünyanın en güzel tiyatro binaları boş bugün. Çünkü tiyatro, insanla vardır; çünkü tiyatro, insan için vardır.

26.03.2021

Özgürlük haftası başlıyor

Güneş Kova burcunda. Sahne ışıkları Kovaları gösteriyor. İstedikleri her şeyi elde edecekler ancak bu dönemin tek şanslısı onlar değil; Yengeçlere para, Terazilere dolu dolu aşk var.

17.01.2021