EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Saat Kaçta

Saat Kaçta haberleri sayfasında güncel ve son dakika Saat Kaçta hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 6.440 Saat Kaçta haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Saat Kaçta Haberleri

Amerikada üç gün

Amerika'da üç gün

Bu bir küçük 'Amerika' izlenimi yazısı... Hiçbir ülkeyi üç günlük ziyaretle anlayamazsınız. Ama üç gün içinde karşılaştıklarınız, size gittiğiniz ülke hakkında bilgi verebilir. Buyurun... İşte size bugünün Amerika Birleşik Devletleri...

27.12.2003Gündem
Amerikada üç gün

Amerika'da üç gün

Bu bir küçük 'Amerika' izlenimi yazısı... Hiçbir ülkeyi üç günlük ziyaretle anlayamazsınız. Ama üç gün içinde karşılaştıklarınız, size gittiğiniz ülke hakkında bilgi verebilir.

27.12.2003Gündem
Kitap Ödüllü Bilmece

Kitap Ödüllü Bilmece

Ocak ayının ödüllü bilmecesi aşağıda. Bu ay kazanan okuruma Burhan ARPAD’ın hikaye-romanını, ALNIMDAKİ BIÇAK YARASI’nı hediye edeceğim. Kitabı bilirsiniz muhakkak, yahut da en azından, Türkan Şoray’ı Türkan Şoray yapan, Ö.Lütfü Akad’ın efsanevî filmini bilirsiniz: “VESİKALI YARİM.”

5.01.2004Kelebek
Bu otopark arabanızı sizin yerinize park ediyor

Bu otopark arabanızı sizin yerinize park ediyor

Levent’teki Miltaş Otomatik Otoparkı, arabanızı sizin yerinize park ediyor. 612 araç alabilen otoparkı en çok kadın sürücüler tercih ediyor. Miltaş Otopark’ın içine giriyorsunuz, park edecek yer arıyorsunuz. Dönüyorsunuz dönüyorsunuz, hep aynı kat, üstelik park edecek bir yer yok, U şeklinde bir koridordan ibaret.

6.05.2004Kelebek
Bu otopark arabanızı sizin yerinize park ediyor

Bu otopark arabanızı sizin yerinize park ediyor

Levent’teki Miltaş Otomatik Otoparkı, arabanızı sizin yerinize park ediyor. İçine giriyorsunuz, park edecek yer arıyorsunuz. Hep aynı kat, üstelik park edecek bir yer yok, U şeklinde bir koridordan ibaret.

7.05.2004Kelebek
Uykusuz gecelerin formülü

Uykusuz gecelerin formülü

Uykusuz bir gecenin sabahında işe geç kaldıysanız, patronunuza formül şeklinde bir mazeret sunabilirsiniz. Britanyalı uzmanlar, uykusuzluğun formülünü çıkardı

Benim de kuralım var Pink mink tanımam

Benim de kuralım var Pink mink tanımam

Geçtiğimiz cumartesi Solar Beach’te gerçekleşen rock festivalinde Pink’in alt grubu olarak sahneye çıkan Teoman, yaşanan tartışmalara son noktayı koydu: ‘Tamam gecenin assolisti Pink’ti. Benim onun altında çıkmam normal. Ama altında çıkıyorum diye yerlerde sürünemem. Pink mink tanımam ben. Onlar işlerine ne kadar özen gösteriyorsa biz de o kadar gösteriyoruz...’

27.07.2004Kelebek
Uzun yol kaptanlarının sırrı sabır

Uzun yol kaptanlarının sırrı 'sabır'

Hayatlarının neredeyse tamamı yollarda geçen otobüs şoförleri, nam-ı diğer kaptanlar, direksiyon başında neler yaşar, yolcularla nasıl bir diyalog içindeler hiç düşündünüz mü? Varan Turizm'e bağlı olarak çalışan iki kaptan Mehmet Çetin ve Mehmet Atalar yol hikayelerini anlattılar ve uzun yol sürücülüğünün zorluklarını paylaştılar.

24.08.2004Gündem
Patronunuz görmeden bir masal okuyun

Patronunuz görmeden bir masal okuyun

Bu haftaki masalımızın adı: Her sabah sen vardın

4.10.2004Seyahat
Yıldızların jesti

Yıldızların jesti

Tsunami faciasına yardım için sahaya koşan futbolcularımız bununla yetinmemişlerdi. Takım arkadaşlarından topladıkları yaklaşık 100 milyar lirayı (100 bin Yeni Türk Lirası) makbuz karşılığında federasyona teslim ettiler.

3.02.2005Spor
Daha önce hiçbir Türk iş başvurusu yapmadığı için beni işe aldılar

Daha önce hiçbir Türk iş başvurusu yapmadığı için beni işe aldılar

Donna Karan New York’un (DKNY) tasarım ekibindeki tek Türk o. Bir yıldır Donna Karan erkek koleksiyonunu tasarlıyor. ‘Umut vaat eden genç tasarımcı’ deyince herkesin aklına o geliyor. Tasarım piyasasındakiler onun bir dünya markası olacağını düşünüyor. Bu yüzden ‘Hayattan Coca-Cola Şişeleri’ projesinde Atıl Kutoğlu, Rıfat Özbek, Hakan Yıldırım, Yaz Bükey, Dice Kayek gibi modacıların içindeki tek genç oydu. Biz de bunu fırsat bilerek Elif Cığızoğlu ile (27) röportaj yaptık.

25.03.2005Kelebek
Biyolojik saat merkezinize kulak verin

Biyolojik saat merkezinize kulak verin

Beynin hipotalamusunda yer alan bir grup sinir hücresi (biyolojik saat merkezi) bütün yaşam ritmini düzenliyor. Bu ünlü biyolojik saat bölgesi, otomatik olarak uyku, tansiyon, vücut sıcaklığı, uyanma vb. pek çok yaşamsal fonksiyonlarımızı ayarlıyor.

11.06.2005Kelebek
Yine sen-siz muhabbeti

Yine sen-siz muhabbeti

Atatürk Havalimanı’nda bir arkadaşımı bekliyorum. Dış hatlar gelişte. İçeride, yolcuların çıktığı kapının karşısında dikiliyorum. Yolcu karşılamaya gelenler, nedense, beni görevli veya ‘bu işlerden anlar’ bildiler, iki üç kişi danışma olarak kullanıyor.

19.09.2005Kelebek

Yazar Sonuçları

Polypill, kalp için bir umut mu

İngiltere'de Prof. Dr. Nick Wald ve arkadaşılarının kalp ve damar hastalıklarının tek bir hapla çözümü için ortaya attığı ‘‘Polypill’’ düşüncesi, hem kamuoyunda, hem bilim dünyasında verimli bir tartışma başlattı.

16.12.2003

Yazı da gelse fark etmez, tura da

GÖRÜŞMELER tam 18 saat sürüyor, sabah 10’da bitiyor. Ne oluyor, ne yapılıyor? Yangından mal mı kaçırılıyor? Evet! Bu evet’in nedenlerini birazdan anlatacağım.

13.05.2004

Hayvan olmak varmış...

Gezilesi mevsim geldi yine. Fakat bir yandan bağlasalar duramazmışım gibiyken, öte yandan kalkıp gidebilene aşk olsun!

14.05.2004

Vali'nin kulağıma fısıldadığı istihbarat

ÖNCEKİ gün Başkan Bush’un yapacağı konuşmaya girerken üzerimin Amerikalı görevlilerce aranmasından hiç gocunmadım.

Bakın neden gocunmadığımı izah edeyim.

30.06.2004

Pazar Keyfi’ne alternatif: Pazar Yıldızları

Bugüne kadar Pazar Keyfi ve Televole’nin benzeri pek çok program izledik kanallarda.

24.08.2004

Sonny beni karşılıksız sevdi dedikodu yapmadı, nankörlük etmedi

Zeynep Sezer’i geçen çarşamba gazeteye verdiği ölüm ve teşekkür ilanıyla tanıdık: ‘Sevgili köpeğim, gerçek dostum Sonny’yi kaybettim.’

10.09.2004

Yorgun dimağlar için egzersiz

BİLİYORUM, hissediyorum, zina tartışmalarından yoruldunuz. Açıkçası ben de...

Yirmibirinci yüzyılda hálá bu konuları tartışmaktan ve uzlaşamamaktan bitap düştük.

24.09.2004

Dış kapının bilgi mandalı

Telefonlar edip, kısa mesajlar gönderip, e.posta bültenleri dağıtıp haber verdiler; çok büyük bir teknoloji şirketimizin yeni bir ürününün tanıtım toplantısı, sağanak yağış beklendiği için ertelenmiş.

16.10.2004

Astral seyahat

Gelen mektupların arasında ‘Astral seyahat’i merak edenler ve hatta uygulamaya çalışanların sorularını görünce bu konuyu biraz daha ayrıntılı anlatmak gerektiğini düşündüm.

17.10.2004

Y&R’dan Erener’e dava hazırlığı

ANIMSARSANIZ geçen yılın sonunda ünlü reklamcı Serdar Ereneruzun yıllar çalıştığı, ‘ünlü’ sıfatını kazandığı Y&R Reklamevi reklam ajansı ile mali konularda anlaşamamış ve ayrılmıştı.

31.10.2004

Dış ses!

Pazar Keyfi haber sonrası yeni saatinde oturmaya başladı. Pazar geceleri en kötü sonuçları alan Show TV’nin bu değişiklikle prime time izlenme oranları da yükseldi.

26.11.2004

Erkek gibi vuruyor

Diğer kızlara göre daha erkeksi vuruyor. Kız gibi oynamıyor. Topları daha ağır geliyor. Dünyada ilk 200'ün içinde başka kızlarla da oynadım. Erkek tenisi ile eş değerde oynayabiliyor. Vuruşları çok iyi. Organizasyondan çok memnun, ona kraliçe gibi davranılıyor.

18.05.2005

Gül ertelemeyi yerinde bulmuş

BOĞAZİÇİ Üniversitesi’nde yapılacakken son anda iptal edilen ‘İmparatorluğun Çöküş Döneminde Osmanlı Ermenileri: Bilimsel Sorumluluk ve Demokrasi Sorunları’ başlıklı konferans hakkında üniversite yönetimi ne düşünüyor? Çünkü hiçbir açıklama yapmadılar.

27.05.2005

Avrupa çatlıyor mu

TÜRK Araştırmalar Merkezi, Türkiye ile Almanya arasında siyasal ve ekonomik araştırmalarıyla köprü görevini yapan bir sivil toplum örgütü... Avrupa’daki Türklerle ilgili birçok gelişme bu araştırmaların sonuçlarından öğreniliyor.

31.05.2005

Güvenilir kaynak Bülent Hanım..

Bülent Ersoy, ‘Avukatlık ücreti’ olayının üzerinden neredeyse 25 yıl geçmiş olmasına rağmen CHP Başkanı Deniz Baykal’la ilgili yaptığı açıklamalarla gündemin tepesine oturdu.

29.08.2005