EKSTRA
MENÜ

Recep Gökçe

Recep Gökçe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Recep Gökçe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 564 Recep Gökçe haberi bulunmuştur.

Recep Gökçe Haberleri

Maden faciasında ölen işçinin, koronavirüse yenik düşen babası son yolculuğuna uğurlandı

Maden faciasında ölen işçinin, koronavirüse yenik düşen babası son yolculuğuna uğurlandı

KARAMAN’ın Ermenek ilçesinde 6 yıl önce meydana gelen maden faciasında ölen oğlu Tezcan Gökçe’nin cenaze törenine yırtık lastik ayakkabısıyla katılmasıyla yürekleri burkan ve dün koronavirüse yenik düşen Recep Gökçe (79) son yolculuğuna uğurlandı. Eşi Ayşe Gökçe (79), ”Oğluma ağlarken o da öldü gitti işte. Kaldım yalnız başıma” dedi.

28.09.2020Gündem
Oğlunun cenazesine yırtık lastik ayakkabılarıyla katılması yürek burkmuştu... Kahreden haber

Oğlunun cenazesine yırtık lastik ayakkabılarıyla katılması yürek burkmuştu... Kahreden haber

Karaman'ın Ermenek ilçesinde, 2014 yılı Ekim ayında 18 işçinin öldüğü maden faciasında oğlu Tezcan Gökçe'yi yitiren ve cenaze törenine yırtık lastik ayakkabılarıyla katılmasıyla yürekleri burkan Recep Gökçe (79), koronavirüsten hayatını kaybetti.

27.09.2020Gündem
O ayakkabılar artık müzelik

O ayakkabılar artık müzelik

Karaman’ın Ermenek ilçesinde, maden ocağını su basması sonucunda yaşamını yitiren 18 maden işçisinden biri olan Tezcan Gökçe’nin babası Recep Gökçe’nin giydiği kara lastik ayakkabılar Ermenek faciasının simgelerinden biri olmuştu. Tüm Türkiye’nin konuştuğu o ayakkabılar, Afyonlu işadamı İbrahim Alimoğlu tarafından Afyon’a getirildi. İşyerini küçük bir müzeye dönüştüren Alimoğlu, Recep Amca ve eşinin fotoğrafı ile birlikte lastik ayakkabıları müzesinde sergilemeye başladı.

3.02.2017Gündem
Ermenek’teki madende facianın izleri ilk günkü gibi

Ermenek’teki madende facianın izleri ilk günkü gibi

KARAMAN’ın Ermenek İlçesi’nde geçen yıl 28 Ekim günü eski ocakta biriken suyun basması sonucu 18 işçinin hayatını kaybettiği Has Şekerler Madenciliğe ait linyit ocağında meydana gelen facianın üzerinden bir yıl geçti, ancak izleri hala ilk günkü gibi tazeliğini koruyor. Madende mahsur kalan oğlu için "Oğlum yüzme bilmezdi" sözüyle yüreklere kazınan Ayşe Gökçe ise facianın üzerinden 1 yıl geçtikten sonra, "Bugüne kadar oğlum hiç rüyama girmedi. Çok ağladığım için rüyama girmediğini söylüyorlar. Ağlaya ağlaya gözlerim görmez oldu" dedi.

28.10.2015Ekonomi
Recep Gökçe: Oğlum rüyama girse göndermeyeceğim

Recep Gökçe: "Oğlum rüyama girse göndermeyeceğim"

Ermenek'teki maden faciasında mahsur kalan işçilere ulaşma çabaları sürerken "Gitti mi benim oğlan şimdi saklamayın" sözleri ve cenaze törenindeki yırtık ayakkabılarıyla hafızalara kazınan Recep Gökçe, kaza sonrası kutlanan ilk Babalar Günü'nde kaybettiği oğlu Tezcan Gökçe'yi yine özlemle andı. "Oğlum bir rüyama girse göndermeyeceğim. Tutarım kolundan 'gitme oğlum' derim. Biliyorum uyanıversek yine bir şey yok ama olsun" diyen Recep Gökçe, "Çok özledim. Bir çıkıp gelse denk getirsem 'bir daha elime geçmez, gider' diye cebime katarım. Gitti, uçtu" ifadelerini kullandı.

20.06.2015Gündem
Madenci eşi Zeynep Tokat: Eşlerimize kömürü ekmeğe dürdürüp te yedirdiler

Madenci eşi Zeynep Tokat: Eşlerimize kömürü ekmeğe dürdürüp te yedirdiler

KARAMAN'ın Ermenek İlçesi'nde geçen 28 Ekim'de 18 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasıyla ilgili Ermenek Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan, 3'ü tutuklu 16 sanıklı davanın üçüncü oturumu bugün yapıldı. Üçüncü gününe giren duruşmada faciada hayatı kaybedenlerin yakınları mağdur olarak ifade verdi.

17.06.2015Ekonomi
Egede CHPnin yeni vitrini

Ege'de CHP'nin yeni vitrini

CHP uzun yıllar sonra 41 il ve 45 seçim bölgesinde önseçim yaptı. Ege’de de İzmir, Aydın, Balıkesir, Çanakkale, Denizli, Manisa ve Uşak’ta üyeler sandığa giderek milletvekili listelerini büyük ölçüde belirleyecek tercihte bulundu. Çıkan sonuçlar geleceğe dair ipuçları verdi.

31.03.2015Ege
Musa Çam; Örgütün vicdanı beni birinci yaptı

Musa Çam; 'Örgütün vicdanı beni birinci yaptı'

İZMİR'de CHP'nin yaptığı ön seçimde 1'inci bölgenin birincisi milletvekili Musa Çam oldu. Limonlu eylemleri, meclis kürsüsünde okuduğu sosyalist marşı ile dikkati çeken Çam, 14 ilçenin 13'ünde açık ara farkla birinci çıktı. İç Güvenik Yasası görüşmelerinde çıkan kavgada kaburgasını kırdığından ön seçim için çok çalışamayan Çam, "Örgütün vicdanı beni birinci yaptı" dedi.

30.03.2015Ege

Yazar Sonuçları