EKSTRA
MENÜ

Maden Ocağı

Maden Ocağı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Maden Ocağı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.487 Maden Ocağı haberi bulunmuştur.

Maden Ocağı Haberleri

Son dakika... Enerji alanındaki düzenlemeleri içeren kanun teklifi kabul edildi

Son dakika... Enerji alanındaki düzenlemeleri içeren kanun teklifi kabul edildi

Enerji alanında düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu'nda kabul edildi. Maden arama ve işletme, ruhsatlarının verilmesi, birleştirilmesi, sürelerinin uzatılması, devir ve intikalleri ile çevreyle uyum bedeli iadelerine ilişkin müracaatlar dışında, vadesi geçmiş borç durumunu gösterir belge aranılması zorunluluğu kaldırılacak. Doğal Gaz Piyasası Kanunu'na, Organize Toptan Doğal Gaz Satış Piyasası tanımı eklenecek.

21.10.2020Ekonomi
Çorumun İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede Çorumda Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Çorum'un İlçeleri Neler Ve Hangi Bölgede? Çorum'da Gezilecek Ve Tarihi Yerler

Çorum, Anadolu’nun kültürel mozaiği içerisinde önemli bir yere sahiptir. Dünya kültür mirasına ev sahipliği yapıyor. Yedi bin yıl öncesi tarihine ışık tutan Çorum’u her yıl binlerce yerli ve yabancı turist ziyaret ediyor. Çorum’u merak ediyorsanız, tarihi ve kültürel yerlerini öğrenmek istiyorsanız, bütün yönleriyle Çorum ve ilçelerini sizler için derledik.

25.09.2020Seyahat
Mühendis ve 3 işçide koronavirüs çıktı, maden ocağında üretim durdu

Mühendis ve 3 işçide koronavirüs çıktı, maden ocağında üretim durdu

Zonguldak'ta özel firmaya ait maden ocağında çalışan 1 mühendis ve 3 işçide koronavirüs tespit edilmesi üzerine üretim durduruldu. Maden ocağında çalışan 40 işçi evlerinde karantina altına alındı.

15.09.2020Gündem
Danıştay’dan Soma için ıslak imza kararı

Danıştay’dan Soma için ıslak imza kararı

Anayasa Mahkemesi, 301 işçinin öldüğü Soma maden faciasında “denetiminde ihmali olduğu” iddia edilen 12 kamu görevlisi hakkında soruşturma izni verilmemesini yaşam hakkı ihlali saydı ve yeniden yargılama için karar örneğini Danıştay’a gönderdi.

4.08.2020Ekonomi
Dijital Mecralar Komisyonu için düğmeye basıldı

Dijital Mecralar Komisyonu için düğmeye basıldı

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) bünyesinde kurulacak, 17 üyeli "Dijital Mecralar Komisyonu", bireylerin kişilik haklarına, özel hayatın gizliliğine ve diğer temel hak ve özgürlüklere aykırı ya da çocukların fiziksel ve psikolojik gelişimlerine zarar verici şekilde internet kullanımının önlenmesine ilişkin çalışmalar yürütecek.

28.07.2020Teknoloji
Son dakika... İstihdam paketi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi

Son dakika... İstihdam paketi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi

Son dakika haberine göre; İstihdam paketi TBMM’de kabul edildi. İstihdama ilişkin düzenlemeleri içeren İşsizlik Sigortası Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi, TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Kısa çalışma ödeneğinin süresi uzatılıyor. Uzatmada yetkili Cumhurbaşkanı olacak. Cumhurbaşkanı, 3 aylık süreyi sektörel olarak ayrı ayrı veya bir bütün olarak 6 aya kadar uzatmaya yetkili olacak. İşten çıkarılma tarihi, 30 Haziran 2021 tarihine kadar uzatılabilecek. Soma işçilerinin kıdem tazminatları ödenecek. Kanunla; TBMM’de yeni bir komisyon kuruluyor.

23.07.2020Ekonomi
Madende iş kazası: 1 ölü

Madende iş kazası: 1 ölü

ZONGULDAK'ta, Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait maden ocağında meydana gelen iş kazasında Fatih Kafkas (29), tavandan başına taş düşmesi sonucu yaşamını yitirdi.

23.07.2020Gündem
Bursada 1,5 milyon liralık iş makinesi, alev alev yandı

Bursa'da 1,5 milyon liralık iş makinesi, alev alev yandı

BURSA’nın Orhangazi ilçesindeki maden ocağında, alevlerin sardığı 1,5 milyon liralık iş makinesi, kullanılamaz hale geldi.

15.06.2020Gündem
Soma’da maden ocağında göçük: 1 ölü

Soma’da maden ocağında göçük: 1 ölü

Manisa’nın Soma ilçesinde özel bir maden ocağında göçük meydana geldi. Göçük altında kalan 4 işçiden 1'i yaşamını yitirirken 1'i de yaralı olarak kurtarıldı. 2 işçi için ise kurtarma çalışmaları sürüyor.

10.04.2020Gündem
Sulu Mağara’nın barındırdığı hava, ’ağrı kesici’ etkisi taşıyor

Sulu Mağara’nın barındırdığı hava, ’ağrı kesici’ etkisi taşıyor

Kırıkkale’de 285 metre uzunluğa sahip, birbirine bağlı 3 kattan ve 2 galeriden oluşan Sulu Mağara’nın içinde barındırdığı hava insan üzerinde ’ağrı kesici’ etkisi taşıyor

17.02.2020Seyahat
Çığda ölen madenci toprağa verildi

Çığda ölen madenci toprağa verildi

Adana'da çığın altında kalarak hayatını kaybeden Yasin Kılıç’ın cenazesi son yolculuğuna uğurlandı

9.01.2020Gündem
Şırnakta göçük altındaki madencinin 34 saat sonra cansız bedenine ulaşıldı

Şırnak'ta göçük altındaki madencinin 34 saat sonra cansız bedenine ulaşıldı

Şırnak'ta Cudi Dağı eteklerinde özel bir şirkete ait kömür ocağında önceki akşam meydana gelen göçükte mahsur kalan işçi Hasan İnal'ın (30), 34 saat sonra ölü olarak bulundu.

26.12.2019Gündem
2 işçinin can verdiği kaçak maden ocağı mühürlendi

2 işçinin can verdiği kaçak maden ocağı mühürlendi

Zonguldak’ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde 2 işçinin hayatını kaybettiği, 1 işçinin de yaralandığı kaçak maden ocağı, jandarma ekiplerinin incelemesinin ardından mühürlendi.

25.12.2019Gündem
Zonguldakta bir maden ocağında patlama

Zonguldak'ta bir maden ocağında patlama

Zonguldak'ta bir maden ocağında patlama meydana geldi. Patlamada bir işçi ağır yaralandı.

25.12.2019Haber
Son dakika: Zonguldakta feci olay Bir acı haber daha geldi

Son dakika: Zonguldak'ta feci olay! Bir acı haber daha geldi

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde ruhsatsız işletilen maden ocağında meydana gelen patlamada ocakta mahsur kalan 2 kişi öldü, bir kişi yaralandı.

25.12.2019Gündem
Nijeryada maden ocağında göçük: 6 ölü

Nijerya'da maden ocağında göçük: 6 ölü

Nijerya'da altın madeninde meydana gelen göçükte ilk belirlemelere göre 6 kişi hayatını kaybetti, enkaz altında 50'ye yakın işçinin bulunduğu tahmin ediliyor.

19.12.2019Dünya
Son dakika haberi: Çevre ve Şehircilik Bakanlığından yeni karar Çakılamayan çiviye izin çıktı

Son dakika haberi: Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yeni karar! Çakılamayan çiviye izin çıktı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, doğal sit alanlarını koruma ve kullanma koşullarını yeniden belirledi. Bir çivi çakmanın bile yasak olduğu doğa harikası Kelebekler Vadisi, Akdamar Adası, Erzurum Narman Peribacaları gibi sit alanlarında artık bungalovlar ve çadır kampları yapılabilecek.

12.12.2019Gündem
Kaçak maden ocağında iş kazası

Kaçak maden ocağında iş kazası

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde, ruhsatsız işletilen maden ocağında meydana gelen iş kazasında Afganistan vatandaşı yaşamını yitirdi. Kaçak maden ocağı mühürlendi.

9.12.2019Haber
Kaçak maden ocağında facia

Kaçak maden ocağında facia

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde, ruhsatsız işletilen maden ocağında meydana gelen iş kazasında Afganistan vatandaşı yaşamını yitirdi. Kaçak maden ocağı mühürlendi.

9.12.2019Gündem
Bakan Dönmez madencilerle bir araya geldi

Bakan Dönmez madencilerle bir araya geldi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Madencilerimizin güvenliği konusunda özellikle son dönemde aldığımız tedbirlerle maden kazalarında son 2 yılda yüzde 58'lik bir düşüş sağladık" - "Madenlerimizde 2019 yılı içinde toplam 7 bin 960 denetim gerçekleştirdik" dedi.

4.12.2019Ekonomi
Zonguldakta maden ocağında göçük: 1 ölü

Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 1 ölü

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde kömür ocağında meydana gelen göçükte işçi Servet Gökay (40) yaşamını yitirdi.

2.11.2019Gündem
YTB’den yüz binlerce Türk vatandaşına hizmet

YTB’den yüz binlerce Türk vatandaşına hizmet!

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), dünyanın dört bir yanında yaşayan Türk vatandaşlara yönelik programları ile yılın 8 ayında yüz binlerce kişiye ulaştı. Bu yıl ilk kez Sırbistan’ın Hırvatistan, Macaristan ve Bulgaristan sınır kapılarında vatandaşlara Türkçe ve Sırpça çeviri hizmeti verildi.

9.09.2019Avrupa
Kömür çıkarmada hedef 1.4 milyon ton

Kömür çıkarmada hedef 1.4 milyon ton!

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Şeref Kalaycı "Zonguldak'ta 1,5 milyar ton bir kömür rezervi var. Böyle çıkarmaya devam edersek bize bin yıl yetecek kadar rezerv var. TTK çıkardığı kömür miktarını her yıl artırıyor. 2020 yılı için hedef 1 milyon 400 bin ton kömür çıkarmak" dedi.

29.08.2019Ekonomi
Zonguldakta maden ocağında göçük: 1 ölü

Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 1 ölü

Zonguldak’ta özel bir maden ocağında meydana gelen göçükte mahsur kalan ve yaralı olarak kurtarılan 3 işçiden biri hayatını kaybetti.

31.07.2019Gündem
Rüzgârda ağaçlar  hep aynı yöne sallanır

Rüzgârda ağaçlar hep aynı yöne sallanır

Üstün Dökmen yeni romanı ‘Ay Kapanı’nda şiddet mağduru kadınlar ve ağaçlara ağıt yakarken aşk üzerine de bir güzelleme yapıyor. Okuru, sıcak olduğu kadar dengeli bir aşk anlatısı bekliyor...

12.07.2019Kitap Sanat
Zonguldakta maden ocağında göçük: 1 ölü

Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 1 ölü      

Zonguldak'ın Kilimli ilçesindeki özel maden ocağında meydana gelen göçükte bir işçi yaşamını yitirdi.

27.06.2019Gündem
Yüzbinlerce Türk ve Alman ASKFEST’te buluşacak

Yüzbinlerce Türk ve Alman ASKFEST’te buluşacak

Almanya’nın Hamm şehrinde spordan eğlenceye, sanattan gastronomiye, konserlerden zeka oyunlarına birbirinden renkli çok sayıda etkinliğin yer aldığı Avrupa Spor ve Kültür Festivali (ASKFEST) düzenleniyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ve Hamm Belediyesi işbirliği ile düzenlenecek ücretsiz festivale yüzbinlerce Türk ve Alman’ın katılması bekleniyor.

25.06.2019Avrupa
Somada Can Gürkan için karar

Soma'da Can Gürkan için karar

Manisa'nın Soma ilçesinde 301 madencinin yaşamını yitirdiği faciayla ilgili davanın temyiz başvurusunu inceleyen mahkemenin kararı onayıp Soma Kömür İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Can Gürkan’ı tahliye etmesi tepkilere neden oldu.

20.04.2019Gündem
Kan donduran olayda yeni gelişme Sahte paraları gerçek sanıp...

Kan donduran olayda yeni gelişme! Sahte paraları gerçek sanıp...

BOLU'da, 2017 yılında Murat Güler'i (41), cebindeki 'geçersizdir' yazılı 2 deste 200 TL'lik sahte paraları gerçek sanıp çalmak için başına taşla vurularak öldüren yaşları 21 ile 24 arasında değişen Volkan Mısırlı, Uğur Özdamar ve Eray Erdi'nin müebbet ve 10’ar yıl hapis cezasına çarptırılmasına karar verildi.

2.04.2019Gündem
Zonguldakta maden ocağında göçük: 4 yaralı

Zonguldak'ta maden ocağında göçük: 4 yaralı

Zonguldak'ta Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Armutçuk Müessese Müdürlüğü'ne ait maden ocağında meydana gelen göçükte 4 işçi yaralandı.

26.03.2019Gündem
Maden ocağında göçük: 1 işçi hayatını kaybetti

Maden ocağında göçük: 1 işçi hayatını kaybetti

Zonguldak'ın Kilimli ilçesine bağlı Gelik beldesinde kaçak maden ocağında göçük meydana geldi. Göçükte mahsur kalan Soner Tarhan'ın (48) cesedi 3 saat sonra çıkarıldı.

21.03.2019Gündem
Mermer madeninde göçük anbean kameralara böyle yansıdı

Mermer madeninde göçük anbean kameralara böyle yansıdı

Bursa'nın Orhaneli ilçesindeki mermer ocağında kimsenin çalışmadığı bir anda göçük meydana geldi. Bir iş makinesi göçük altında kalırken, o anlar kameralar tarafından anbean görüntülendi.

13.03.2019Haber
8 bin 88 maden sahası denetlendi

8 bin 88 maden sahası denetlendi

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı maden gruplarına göre riskli sahaları belirleme çalışması başlattı.

11.03.2019Ekonomi
Kan donduran olayda şaşırtan ifadeler 2 deste sahte para için...

Kan donduran olayda şaşırtan ifadeler! 2 deste sahte para için...

BOLU'da, 2017 yılında Murat Güler’i (41), cebindeki ‘geçersizdir’ yazılı 2 deste 200 TL'lik sahte paraları gerçek sanıp çalmak için başına taşla vurularak öldüren Volkan Mısırlı, Uğur Özdamar ve Eray Erdi'nin yargılanmasına devam edildi. Cumhuriyet Savcısı mütalaasında 3 sanığın da ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

28.02.2019Gündem
Milasta 3 işçinin öldüğü maden faciasında, 3 şüpheli adliyede

Milas'ta 3 işçinin öldüğü maden faciasında, 3 şüpheli adliyede

MUĞLA'nın Milas ilçesinde feldspat madeni çıkarılan sahada, dev kayanın iş makinelerinin üstüne devrilmesi sonucu 3 işçinin öldüğü, 1 işçinin de yaralandığı faciayla ilgili gözaltına alınan işletme sahibi ve 2 şirket yetkilisi, bugün adliyeye sevk edildi.

20.02.2019Gündem
Son dakika: Milastaki maden faciasında 3 gözaltı...

Son dakika: Milas'taki maden faciasında 3 gözaltı...

Milas'taki maden faciasında üç mağdurun da cesedine ulaşıldı. Başsavcılığın başlattığı soruşturma kapsamında maden işletmecileri Mustafa Ali Kömürcüoğlu ile Serkan Anar gözaltına alındı, diğer şüpheli Özkan Kömürcüoğlu’nu yakalama çalışmaları devam ediyor. Öte yandan kaya parçaları altında kalan işçinin cenazesinin çıkarılması için çalışmalar sürerken heyelandan yaralı kurtulan kamyon şoförü Tayfun Akıncı olaydan önce ve sonra yaşadıklarını anlattı. Akıncı, kayalardaki çatladığı maden yetkililerine gösterdiklerini belirtti ve şunları söyledi:  'Burası çatladı, bu taş üzerimize göçecek, altında kalacağız' dedim. Çavuş, 'çalışmaya devam edeceksiniz' dedi. Ondan sonra bir anda kayalar üzerimize geldi ve sonrasını hatırlamıyorum...

19.02.2019Gündem
Milastaki maden ocağında göçük Acı haber geldi...

Milas'taki maden ocağında göçük! Acı haber geldi...

MUĞLA'nın Milas ilçesinde, feldspat madeni çıkarılan ocakta göçük meydana geldi, 4 işçi enkaz altında kaldı. İşçilerden 1'i ağır yaralı olarak kurtarılırken, 2 işçinin de cansız bedenine ulaşıldı. 1 işçi için kurtarma çalışmaları devam ediyor.

18.02.2019Gündem
Zimbabve’de maden ocağında göçük, bilanço korkunç

Zimbabve’de maden ocağında göçük, bilanço korkunç

Zimbabve’de bir altın ocağında meydana gelen göçükte ilk belirlemelere göre 23 işçi hayatını kaybetti.

14.02.2019Dünya
Zonguldakta maden ocağında göçük

Zonguldak'ta maden ocağında göçük

Türkiye Taşkömürü Kurumu'na (TTK) ait maden ocağında kuyu derinleştirme sırasında vücudunun bir kısmı toprak altında kalan işçi kurtarıldı.

10.02.2019Gündem
Son dakika Maden ocağında göçük...

Son dakika! Maden ocağında göçük...

Amasya'da Yeniçeltek Maden Ocağı'nda göçük meydana geldi. Toprak altında kalan 3 maden işçisi sağ olarak kurtarıldı.

27.01.2019Gündem
Türkiyede bir ilk Tarihe ışık tutuyor

Türkiye'de bir ilk! Tarihe ışık tutuyor

Zonguldak'ta, iki yıl önce açılan ve "Yaşayan Müze" olarak adlandırılan Türkiye'nin ilk taş kömürü müzesi, maden tarihine ışık tutma misyonuyla yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.

3.01.2019Gündem
Maden ocağında feci kaza

Maden ocağında feci kaza

Edirne'nin Keşan ilçesinde maden ocağında meydana gelen göçükte, 1 işçi hayatını kaybetti.

28.12.2018Gündem
8 yılda 106 bin madene işletme ruhsatı verildi

8 yılda 106 bin madene işletme ruhsatı verildi

ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, 2010-2018 yılları arasında 8 bin 836 maden işletme ruhsatının iptal edildiğini belirterek, “Anılan dönemde ülkemiz genelinde maden ocağı açılması için verilen işletme ruhsat sayısı 106 bin 465 olup, maden ruhsatlarından elde edilen harç ve ruhsat bedelleri ise 1 milyar 358 milyon 743 bin 857 TL’dir” dedi.

24.12.2018Ekonomi
Maden ocağında tavandaki kaya düştü: 11 işçi yaralandı

Maden ocağında tavandaki kaya düştü: 11 işçi yaralandı

Manisa'nın Soma ilçesindeki bir maden ocağında, tavandaki kayanın düşmesi sonucu 11 işçinin yaralandığı bildirildi.

12.12.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Çekirdek seçmen nereye?

Kamuoyu araştırmaları, çoğunlukla partilerin aldıkları oy oranlarındaki değişiklikler açısından ilgi çeker.

18.10.2020