MENÜ

Penelope Fillon

Penelope Fillon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Penelope Fillon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 21 Penelope Fillon haberi bulunmuştur.

Penelope Fillon Haberleri

François Fillon eşine ayrıcalık mı sağladı

François Fillon eşine ayrıcalık mı sağladı

Fransa’da, cumhurbaşkanı seçimlerinin güçlü adayı François Fillon’un eşi Penelope Fillon’un ‘parlamenter danışmanı’ sıfatıyla 1998’den itibaren çalışmadan sekiz yılda 500 bin euroya yakın maaş aldığı iddia edildi.

25.01.2017Dünya
Cumhurbaşkanı adayı Fillona büyük şok

Cumhurbaşkanı adayı Fillon'a büyük şok!

Fransa'da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin güçlü adayı ve merkez sağın lideri François Fillon'un eşinin hiç çalışmamasına rağmen 8 yıl boyunca milletvekili danışmanı maaşı aldığı iddia edildi.

25.01.2017Dünya
Yakın akrabadan danışman olur mu

Yakın akrabadan danışman olur mu

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçiminde merkez sağ Cumhuriyetçi Partinin adayı François Fillon’un eşi Penelope Fillon’un ‘milletvekili danışmanı sıfatıyla maaş alması’ konusunda başlayan tartışma sürüyor.

26.01.2017Dünya
Fransada 3 bakana daha yolsuzluk suçlaması

Fransa'da 3 bakana daha yolsuzluk suçlaması

Fransa'da Canard Enchaine gazetesi, 3 bakanın devlet bütçesini denetim dışı kullandığını iddia etti. Sayıştay, söz konusu iddialar üzerine 20 Şubat'ta konuyu görüşecek. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin güçlü adayı François Fillon'un eşi hakkındaki iddialar tartışılmaya devam ederken Fillon, adli takibata uğrarsa seçimlerden çekileceğini açıkladı.

27.01.2017Dünya
Beni seçim yarışından tek bir şey alıkoyabilir...

Beni seçim yarışından tek bir şey alıkoyabilir...

Fransa’da sağcı cumhurbaşkanı adayı François Fillon, eşi hakkındaki iddialar nedeniyle seçimlerden çekilebileceğini söyledi.

28.01.2017Dünya
Bana saldıracaksanız eşimi rahat bırakın

Bana saldıracaksanız eşimi rahat bırakın

Fransa’da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon, eşi Penelope Fillon’un, milletvekili olduğu dönemde kendisine danışmanlık yaparak ‘hiç çalışmadan’ sekiz yılda yaklaşık 500 bin euro aldığı yönündeki iddiaların ardından sıkıntılı günler yaşıyor. Fillon, iddialar karşısında, “Penelope üzerinden bana vurmaya çalışıyorlar. Bana saldıracaksanız eşimi rahat bırakın” tepkisini gösterdi.

30.01.2017Dünya
François Fillon ile eşine 500 bin euro sorgusu

François Fillon ile eşine 500 bin euro sorgusu

Fransa’da cumhurbaşkanlığı seçimlerinin en güçlü adayı François Fillon ile eşi Penelope Fillon’un ‘milletvekili danışmanı sıfatıyla maaş alması’ konusunda başlatılan ön soruşturma çerçevesinde sorgulandı.

31.01.2017Dünya
Fransız parlamentosunda polis araması

Fransız parlamentosunda polis araması!

Cumhurbaşkanı adayı François Fillon'un eşi hakkındaki iddialar üzerine Fransız polisi parlamentoda arama yaptı.

31.01.2017Dünya
Fillon ve ailesiyle ilgili iddialar büyüyor

Fillon ve ailesiyle ilgili iddialar büyüyor

Fransa’da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon’un eşi ve iki çocuğu hakkındaki iddialara bir yenisi daha eklendi. Fransız Le Canard Enchaine dergisi, Penelope Fillon’un ‘milletvekili danışmanı sıfatıyla’ sekiz yıl boyunca aldığı maaş ve yine bir dergide kendisine haksız yere ödenen paranın toplam miktarının 900 bin euroya ulaştığını yazdı. Dergi, François Fillon’un iki oğluna ise yine parlamenter danışmanı sıfatıyla toplam 84 bin euro ödendiğini iddia etti.

1.02.2017Dünya
Mediapart: Fillon, Ricol Lasteyrie’nin danışmanı

Mediapart: Fillon, Ricol Lasteyrie’nin danışmanı

Fransa’da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon’un eşi ve iki çocuğu hakkındaki ‘haksız yere maaş’ ödendiği suçlamalarının ardından kendisinin de bir finans şirketinden danışmanlık ücreti aldığı iddia edildi.

2.02.2017Dünya
Fransa seçimlerine yolsuzluk iddiaları damga vuruyor

Fransa seçimlerine yolsuzluk iddiaları damga vuruyor

Fransa'da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon’un eşinin Meclisten 45 bin avro işsizlik tazminatı aldığı iddia edildi. Fillon'un eşinin hiç çalışmadan 'danışman' sıfatıyla 900 bin avro maaş aldığı iddiaları üzerine de geçtiğimiz günlerde savcılık ön soruşturma başlatmıştı.

7.02.2017Dünya
Fillon’a her gün yeni bir suçlama

Fillon’a her gün yeni bir suçlama

Fransa’da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon’un eşinin Meclisten 45 bin euro işsizlik tazminatı aldığı iddia edildi. Bu iddiayı da Le Canard Enchaine gazetesi ortaya attı.

8.02.2017Dünya
Skandallar, Le Pen ile Macron’a yaradı

Skandallar, Le Pen ile Macron’a yaradı

Fransa’da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi kampanyasında, adayların ortaya çıkan finans skandalları rekabeti kızıştırdı. Skandallar, diğer adaylar Marine Le Pen ve Emanuel Macron’un oylarını yükseltti.

9.02.2017Dünya
François Fillon’un eşi de sorgulanacak mı

François Fillon’un eşi de sorgulanacak mı?

Fransa’da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon’un eşi ve çocuklarının haksız yere Meclis ve Senatodan maaş aldıklarıyla iddialarıyla ilgili tartışma sürüyor.

10.02.2017Dünya
Fransa bu kez ırkçı bir cumhurbaşkanına evet diyecek mi

Fransa bu kez ırkçı bir cumhurbaşkanına 'evet' diyecek mi?

Fransa nefesini tutmuş Nisan'da gerçekleşecek cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ilk turunu bekliyor. Peki seçimlere katılan beş cumhurbaşkanı adayı halka ne vadediyor? Anketler kimi işaret ediyor?

21.02.2017Dünya
Polis Fillon çiftinin evinde arama yaptı

Polis Fillon çiftinin evinde arama yaptı

Fransız polisi, Ulusal Mali Suçlar Savcılığı tarafından hakkında adli soruşturma açılan merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon ve Penelope Fillon Paris’teki evlerinde arama yaptı.

3.03.2017Dünya
Fillon: Gemiyi terk edenleri sorgulamalıyım

Fillon: Gemiyi terk edenleri sorgulamalıyım

Fransa’da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon, kendisine yönelik desteği çeken bazı milletvekilleri için, “Şüphe edenler ve gemiyi terk edenleri de sorgulamalıyım. Onların sorumluluğu büyük benimki de” dedi.

6.03.2017Dünya
Fillon ve eşi belgelerin üzerinde oynadı mı

Fillon ve eşi belgelerin üzerinde oynadı mı?

Fransa’da yolsuzluk suçlamasıyla hakkında dava açılan merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon’a yönelik suç dosyası giderek büyüyor. Le Monde gazetesi, Fillon’un yargıya şüpheli belgeler tedarik etmekle de suçlandığını iddia etti.

22.03.2017Dünya
Türkiyenin AB üyeliğine karşı

Türkiye'nin AB üyeliğine karşı

Fransa’da ilkbaharda yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimlerinde merkez sağı temsil etmesi kesinleşen François Fillon, eski İngiltere Başbakanı Thatcher hayranı. Fillon, radikal İslam ve göç karşıtı fikirleriyle biliniyor, ayrıca Türkiye’nin AB üyeliğine de şiddetle karşı.

28.11.2016Dünya
Fillon, adaylıktan çekilmeyeceğini açıkladı

Fillon, adaylıktan çekilmeyeceğini açıkladı

Fransa'da, ailesi hakkındaki yolsuzluk iddialarıyla gündeme gelen merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon adaylıktan çekilmeyeceğini açıkladı.

6.02.2017Dünya
Anladım ki kamuoyu artık iyi karşılamıyor

Anladım ki kamuoyu artık iyi karşılamıyor

Fransa’da, ailesi hakkındaki suiistimal iddialarıyla gündeme gelen merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon adaylıktan çekilmeyeceğini açıkladı. Eşi ve iki oğluna kendisine danışmanlık yaptırdığı için özür dileyen Fillon, sadece bir şartla adaylıktan çekilebileceğini söyledi.

7.02.2017Dünya