GeriDünya François Fillon eşine ayrıcalık mı sağladı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

François Fillon eşine ayrıcalık mı sağladı

François Fillon eşine ayrıcalık mı sağladı
Abone Olgoogle-news

Fransa’da, cumhurbaşkanı seçimlerinin güçlü adayı François Fillon’un eşi Penelope Fillon’un ‘parlamenter danışmanı’ sıfatıyla 1998’den itibaren çalışmadan sekiz yılda 500 bin euroya yakın maaş aldığı iddia edildi.

FRANSIZ Le Canard Enchaine dergisinde, maaş bordrosunun kanıt olarak sunulduğu haberde, Penelope Fillon’un, eşi tarafından işe alındığı öne sürüldü. Dergide, Fillon’un ismi açıklanmayan başka bir danışmanının ise Penelope Fillon’un Fransız siyasetçi için hiçbir zaman çalışmadığı yönünde görüş belirttiği yazıldı.

François Fillon’un 2002 yılında merkez sağ hükümete bakan olarak katıldığı kaydedilen dergide, bu tarihten itibaren siyasetçinin eşinin bu kez Fillon’un yedek milletvekili Marc Joulaud’un kağıt üzerinde danışmanlığı yapmayı sürdürdüğü iddiasında bulunuldu. Dergide, Penelope Fillon’un haksız yere sekiz yılda 500 bin euro gelir sağladığı iddiası da ortaya atıldı.

FRANSIZ YASALARI NE DİYOR?

Fransız yasaları, milletvekilli ve senatörlerin yakınlarını danışman sıfatıyla işe almasına yasak getirmiyor ancak yasalar hiç çalışmadan danışmanlara maaş ödenmesine şiddetle karşı çıkıyor.
Fransa’da son kamuoyu yoklamalarında nisan ve mayıs aylarında yapılacak iki turlu cumhurbaşkanı seçimlerini merkez sağın adayı François Fillon’un kazanması ihtimali yüksek görülüyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle