GeriDünya Polis Fillon çiftinin evinde arama yaptı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Polis Fillon çiftinin evinde arama yaptı

Polis Fillon çiftinin evinde arama yaptı
Abone Olgoogle-news

Fransız polisi, Ulusal Mali Suçlar Savcılığı tarafından hakkında adli soruşturma açılan merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon ve Penelope Fillon Paris’teki evlerinde arama yaptı.

SAVCILIK, geçen hafta yaptığı yazılı açıklamada, üç sorgu hakiminin denetiminde sürdürülecek adli soruşturmanın, ‘kamu kaynaklarının kötüye kullanılması, kurumsal varlıkların suiistimali, bu suçların gizlenmesi ile nüfuzu kötüye kullanma ve görev ihlali’ suçlamasıyla açıldığını bildirmişti. Sorgu hakimleri, 15 Mart’ta Fillon ve eşinin ifadesini alacak.
Savcılık, Fillon’un eşinin 8 yıl süreyle mecliste hiç çalışmadan ‘danışman’ sıfatıyla 900 bin euro maaş aldığı ve siyasetçinin iki çocuğuna Senatoda iki yıl süreyle hiç çalışmadan yine ‘danışman’ sıfatıyla 84 bin euro maaş ödendiği iddiaları üzerine ön soruşturma başlatmıştı.

Fransa’da son yapılan anketlere göre seçmenlerin yüzde 75’i, hakkında açılan soruşturma yüzünden artık Fillon’ın yarıştan çekilmesini istiyor. Merkez sağ siyasetçiler arasında da Fillon’un adaylıktan çekilmesini isteyenlerin sayısı her geçen gün artıyor.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle