GeriDünya Fillon ve ailesiyle ilgili iddialar büyüyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Fillon ve ailesiyle ilgili iddialar büyüyor

Fillon ve ailesiyle ilgili iddialar büyüyor
Abone Olgoogle-news

Fransa’da merkez sağın cumhurbaşkanı adayı François Fillon’un eşi ve iki çocuğu hakkındaki iddialara bir yenisi daha eklendi. Fransız Le Canard Enchaine dergisi, Penelope Fillon’un ‘milletvekili danışmanı sıfatıyla’ sekiz yıl boyunca aldığı maaş ve yine bir dergide kendisine haksız yere ödenen paranın toplam miktarının 900 bin euroya ulaştığını yazdı. Dergi, François Fillon’un iki oğluna ise yine parlamenter danışmanı sıfatıyla toplam 84 bin euro ödendiğini iddia etti.

FRANÇOİS Fillon, geçen hafta bir televizyon kanalında iki oğlunun 2005-2007 yıllarında avukat olarak kendisine senatoda danışmanlık yaptığını söylemişti. Fransız dergisi, iki oğlunun 2005 ve 2007 yılları arasında avukatlık yapma yetkisinde olmadığını ileri sürdü.

Le Canard Enchaine, Fillon’un büyük oğlunun 2007’de biten sözleşmeden beş ay sonra, küçük oğlunun dört yıl sonra resmen avukat olarak görev yapma yetkisine sahip olduğunu belirtti.
Geçen haftaki sayısında, Penelope Fillon’un eşi François Fillon’a ve başka bir milletvekiline kağıt üzerinde ‘danışmanlık’ yaparak sekiz yılda 500 bin euro maaş ve bir dergiden hiç çalışmadan 100 bin euro gelir sağladığını yazan Le Canard Enchaine, son sayısında ise gerçekte haksız yere elde edilen paranın miktarının 900 bin euroyu bulduğunu iddia etti.

‘MECLİSE GİRİŞ KARTI YOKTU’

Bu arada BFM kanalı, parlamenter danışmanı sıfatı ile maaş alan Penelope Fillon’un hiçbir zaman parlamentoya giriş kartı almadığını ve yine parlamentoya ait resmi internet sitesinden elektronik adrese de sahip olmadığını bildirdi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle