EKSTRA
MENÜ

Lys Tercih Sonuclari

Lys Tercih Sonuclari haberleri sayfasında güncel ve son dakika Lys Tercih Sonuclari hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 163 Lys Tercih Sonuclari haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Lys Tercih Sonuclari Haberleri

Boş kontenjan ek kontenjan avantajını artırdı

Boş kontenjan ek kontenjan avantajını artırdı

2017 LYS sonuçları açıklandı. Uzmanlar boş kontenjan sayısının 300 bini bulacağını öngörüyor. Boş kontenjan sayısının artması herhangi bir bölüme yerleşemeyen adaylar için ek yerleştirmede yeni bir fırsatı getirdi. Uzmanlar bu dönemin iyi değerlendirilmesi gerektiğini hatırlatıyor.

10.08.2017Kampüs
ÖSYM, LYS tercih sonuçları açıklandı... İşte LYS tercih sonuçları sorgulama sayfası

ÖSYM, LYS tercih sonuçları açıklandı... İşte LYS tercih sonuçları sorgulama sayfası

LYS tercih sonuçları milyonlarca adayın erişimine ÖSYM tarafından biraz önce açıldı. Günlerdir adaylar tarafından beklenen LYS tercih sonuçları için müjdeli haber biraz önce geldi. LYS tercih sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından adaylar ÖSYM'nin sonuç sorgulama adresine akın ettiler. ÖSYM'nin sonuç sorgulama adresi kısa süreliğine yoğunluktan erişime kapalı hale geldi. Şimdi üniversite kayıtlarının ne zaman yapılacağı merak ediliyor. İşte, LYS tercih sonuçları sorgulama sayfası ve detaylar.

8.08.2017Gündem
LYS tercih sonuçları açıklandı... ÖSYM sonuç sorgulama sayfası

LYS tercih sonuçları açıklandı... ÖSYM sonuç sorgulama sayfası

LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) tercih sonuçları için bekleyiş son buldu. LYS 2017 tercih sonuçları ÖSYM'nin internet adresinden açıklandı. Adaylar T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle nereye yerleştiğini öğrenebilir. İşte LYS tercih sonuç sorgulama sayfası ve üniversite kayıt dönemine ilişkin detaylar!

8.08.2017Eğitim
LYS tercih sonuçları için geri sayım sürüyor... ÖSYM sonuç sayfası

LYS tercih sonuçları için geri sayım sürüyor... ÖSYM sonuç sayfası

ÖSYM yetkilileri LYS tercih sonuçlarının 17.00'den sonra açıklanacağını duyurdu, artan heyecan dozu sosyal medyaya da yansıdı. 2017 LYS tercih sonuçlarına hızlıca ulaşmak isteyen öğrenciler sık sık https:/sonuc.osym.gov.tr adresini ziyaret ediyor. Tercihler neticesinde adaylar her hangi bir programa yerleşip yerleşemediklerini öğrenecek. İşte son durum ve LYS sosyal medya yorumları!

8.08.2017Gündem
LYSde son durum... 2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

LYS'de son durum... 2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

LYS tercih yerleştirme sonuçları 8 Ağustos tarihinin en çok konuşulan konusu oldu. 2017-ÖSYS Merkezî Genel Yerleştirme Sonuçları İnternet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacak. Peki LYS tercih sonuçları saat kaçta açıklanacak? Net saat belli mi? İşte LYS tercih sonucuyla ilgili son durum!

8.08.2017Gündem
Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM LYS tercih sonuç tarihini açıkladı

Tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM' LYS tercih sonuç tarihini açıkladı

ÖSYM, LYS tercih sonuçları sessizliğini 4 Ağustos Cuma günü bozdu. Pek çok sınavın sonuç tarihini 2017 sınav takvimiyle duyuran ÖSYM, LYS tercih sonucunda net tarih beklentilerine sosyal medya hesabı üzerinden yanıt verdi. Yapılan duyuruya göre sonuçlar bu hafta erişime açılacak. Peki 2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

6.08.2017Gündem
ÖSYM LYS tercihleri sonuç sorgulama LYS tercih sonuçları bugün açıklanacak mı ÖSYM tarih verdi mi

ÖSYM LYS tercihleri sonuç sorgulama! LYS tercih sonuçları bugün açıklanacak mı? ÖSYM tarih verdi mi?

ÖSYM LYS tercih sonuçları sorgulama sayfası yüz binlerce öğrencinin akınına uğramaya devam ediyor. Milyonlarca öğrenci 26 Temmuz tarihinde LYS tercih işlemlerini tamamlamış ve ardından LYS tercih sonuçlarını beklemeye başlamıştı. LYS tercih sonuçlarının hala açıklanmamasının ardından öğrencilerin büyük isyanı sosyal medyada çığ gibi büyüdü. Geçtiğimiz yıl bu tarihlerde açıklanan LYS tercih sonuçlarının, bu yıl da bu tarihlere yakın açıklanabileceği düşünülmeye başlandı. Peki, LYS tercih sonuçları bugün açıklanacak mı? ÖSYM tarih verdi mi?

4.08.2017Eğitim
Son Durum: 2017 LYS tercih sonuçları neden hala belli olmadı Geçtiğimiz sene ne zaman açıklanmıştı

Son Durum: 2017 LYS tercih sonuçları neden hala belli olmadı? Geçtiğimiz sene ne zaman açıklanmıştı?

2017 LYS tercih sonuçları günün en çok merak edilen soruları arasına girdi. Geçtiğimiz ay öğrenciler LYS tercihlerini gerçekleştirmişti. Bu süreçte ÖSYM tarafından tercih sonuçlarının açıklanacağı zaman ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmazken, 2017 LYS tercih sonuçlarını merak eden öğrenciler sık sık sonuc.osym.gov.tr adresini ziyaret ediyor. Bu süreçte bizde ÖSYM tarafından LYS tercih sonuçları ile ilgili açıklamaları sizlere aktarmaya çalışacağız.

4.08.2017Eğitim
LYS tercih sonuçları bugün açıklanacak mı ÖSYM takviminde heyecanlandıran detay

LYS tercih sonuçları bugün açıklanacak mı? ÖSYM takviminde heyecanlandıran detay

LYS tercih sonuçları için meraklı bekleyiş sürerken, ÖSYM takviminde dikkat çeken bir detay yer aldı. ÖSYM'nin resmi sitesinde merakla beklenen başka bir sınav sonucu olan ÖABT sonuçlarının bugün açıklanacağı duyuruldu. Bu duyurunun ardından öğrencilerde LYS tercih sonuçlarının da bu takvim de yer alıp yer almayacağı merak konusu oldu. Peki LYS tercih sonuçları bugünün takviminde yer almamasına rağmen açıklanacak mı? İşte detaylar

4.08.2017Eğitim
Günün sorusu: LYS (üniversite) tercih sonuçları bugün açıklanacak mı

Günün sorusu: LYS (üniversite) tercih sonuçları bugün açıklanacak mı?

LYS (Lisans Yerleştirme Sınavı) son günlerin en çok araştırılan konularından biri olmaya devam ediyor. Hem daha önce bir kaç kez üniversite sınavına giren hem de yeni mezunlar LYS tercih sonuçlarını sosyal medyada da gündeme getirerek ÖSYM'den yanıt almaya çalışıyor. Peki tercih sonuçları bugün açıklanacak mı?

3.08.2017Gündem
LYS tercih sonuçları için geri sayım başladı... 2017 ÖSYM LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

LYS tercih sonuçları için geri sayım başladı... 2017 ÖSYM LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 LYS tercih sonuçları için binlerce adayın bekleyişi sürmeye devam ediyor. ÖSTM tarafından gerçekleştirilmeye başlayan LYS tercih işlemleri 18 Temmuz tarihinde binlerce adayın erişimine açılmıştı. LYS tercih işlemlerini tamamlayan adaylar artık beklemeye başladı. ÖSYM tarafından LYS tercih sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili henüz bir açıklama gelmese de, adaylar geçmiş yılların tercih sonucu açıklamalarına göz gezdiriyorlar. Peki, 2017 LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

31.07.2017Eğitim
LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM LYS takvimi

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM LYS takvimi

LYS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? Sınav ve tercih telaşını geride bırakan üniversite adaylarının yeni gündemi bu soru oldu. 2017 LYS tercihleri 18-26 Temmuz tarih aralığında alındı. Tercih hakkını elde etmiş olan binlerce aday, ÖSYM'nin resmi sayfası üzerinden işlemlerini gerçekleştirdi. Şimdi ise tüm adayların gözü kulağı LYS tercih sonuçlarında!

27.07.2017Eğitim
LYS tercih sonuçları açıklandı (ÖSYS 2016 yerleştirme sonuçları)

LYS tercih sonuçları açıklandı (ÖSYS 2016 yerleştirme sonuçları)

Heyecanla beklenen LYS tercih sonuçları dün açıklandı. 2016 ÖSYM sonuç sayfası üzerinden sorgulanan LYS tercih sonuçlarının ardından öğrenciler üniversite kayıtlarının ne zaman yapılacağını merak ediyor. Üniversite kayıtları 15-19 Ağustos tarihleri arasında yapılırken elektronik kayıtlar ise 12-16 Ağustos arasında olacak. İşte LYS sonuçları ve dahası..

11.08.2016Eğitim
LYS tercih yerleştirme 2016 sonuçları ne zaman açıklanacak

LYS tercih yerleştirme 2016 sonuçları ne zaman açıklanacak?

LYS tercih sonuçları için artık nefesler tutuldu. 4 Ağustos'ta sona eren tercihlerin açıklanmasına artık sadece günler kaldı.LYS tercih Yerleştirme Sonuçları İnternet (https://sonuc.osym.gov.tr) aracılığıyla adaylara duyurulacak. Tercih sonuçlarının açıklanmasının ardından bir yüksek öğretim programına yerleşen adaylar için üniversite kayıtları başlayacak.Üniversite kayıtları 12-16 Ağustos 2016 tarihleri arasında yapılacaktır.

9.08.2016Gündem
LYS tercih yerleştirme sonuçları 2016 bu hafta açıklanır mı

LYS tercih yerleştirme sonuçları 2016 bu hafta açıklanır mı?

LYS tercih sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. LYS tercih sonuçlarının açıklanmasına artık az bir süre kaldı. 4 Ağustos'ta biten tercihlerin sonuçlarının kısa bir süre içerisinde açıklanması bekleniyor. Üniversite kayıtları 15-19 Ağustos 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

8.08.2016Gündem
LYS tercih sonuçları sosyal medyada tiye alındı

LYS tercih sonuçları sosyal medyada ti'ye alındı

LYS tercih sonuçları açıklandı. Öğrenciler yaptıkları tercihlere göre yerleştirildi. Sosyal medyada ise LYS tercih sonuçları ti'ye alındı.

24.07.2015Kelebek
LYS yerleştirme sonuçları 2015 açıklandı (ÖSYM Sonuçları)

LYS yerleştirme sonuçları 2015 açıklandı (ÖSYM Sonuçları)

Merakla beklenen 2015 ÖSYM LYS yerleştirme üniversite tercih sonuçları açıklandı. Adaylar 2015 LYS yerleştirme sonuçlarını ÖSYM'nin internet sitesinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle öğrenebilecek. Üniversite kayıtları ise 3-7 Ağustos arasında yapılacak.

24.07.2015Eğitim
YKS tercih kılavuzu yayımlandı... ÖSYM sonuçları ne zaman açıklayacak

YKS tercih kılavuzu yayımlandı... ÖSYM sonuçları ne zaman açıklayacak?

Oturumları 30 Haziran- 1 Temmuz tarihinde tamamlanan YKS'nin 2018 tercih kılavuzu ÖSYM tarafından yayımlandı. Ön bilgilendirme amaçlı yayımlanan YKS tercih kılavuzu, sonuçların açıklanmasının ardından milyonlarca öğrenci tarafından tercihlerde kullanılacak. Peki, YKS 2018 sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte sonuç tarihi ve tercih süreciyle ilgili bilgiler!

3.07.2018Eğitim
Üniversiteye yerleşmede TYT’nin katkısı ne kadar

Üniversiteye yerleşmede TYT’nin katkısı ne kadar?

2018 yılında ilk kez uygulanacak YKS, birçok yeniliği de beraberinde getirdi. Soru sayısı, puan hesaplama yöntemi, sınav tarihleri de bu değişimden payını aldı. En çok merak edilen konu ise, ilk oturum TYT’den elde edilecek puanların, üniversiteye yerleşmede etkisinin ne olacağı. Yapılan açıklamalara göre TYT’nin katkısı eski sistemdeki YGS ile aynı, yani yüzde 40 oranında etki edecek. İşte her yönüyle YKS.

14.12.2017Eğitim
Her yönüyle YKS: Alan testi örnek soruları yayınlanacak mı

Her yönüyle YKS: Alan testi örnek soruları yayınlanacak mı?

2018 yılında uygulanacak YKS’nin ilk oturumu olan TYT için örnek sorular yayınlandı. Adaylar şimdi de sınavın ikinci oturumu olan alan testi için de örnek soru hazırlanıp hazırlanmadığını merak ediyor. Bu soru ile birlikte sınavın tarihi, kaç oturumdan oluştuğu, testlerde yer alacak soru sayısı ve daha birçok bilgiyi, üniversite adayları için derledik. İşte her yönüyle YKS.

11.12.2017Eğitim
Her yönüyle yeni üniversite sınavı: YKS... OBP’nin yerleştirmeye katkısı değişti mi

Her yönüyle yeni üniversite sınavı: YKS... OBP’nin yerleştirmeye katkısı değişti mi?

2018 yılında uygulanacak YKS’nin tarihi, kaç oturumdan oluştuğu, testlerde yer alacak soru sayısı ve daha birçok bilgiyi, üniversite adayları için derledik. En çok merak edilenler arasında yer alan Ortaöğretim Başarı Puanı’nın (OBP) değişen sınav sistemindeki rolü oldu. Cevabı haberimizde. İşte her yönüyle YKS.

8.12.2017Eğitim
LYS 2017 ek tercihleri bugün açıklanır mı ÖSYM tarih verdi mi

LYS 2017 ek tercihleri bugün açıklanır mı? ÖSYM tarih verdi mi?

LYS 2017 tercih sonuçları için heyecan dolu bekleyiş devam ederken ÖSYM'nin geçtiğimiz yılki sınav takvimini inceleyen adaylar büyük heyecan yaşadı. Geçen yılki tarihlere bakıldığında sonuçların bugün açıklanabileceği öngörüsü oluştu. ÖSYM, herhangi bir önlisans, lisans veya açıköğretim bölümüne yerleşememiş olan öğrenciler 29 Ağustos-5 Eylül 2017 tarihleri arasında tercihte bulunmuştu. Pekii LYS 2017 ek tercihleri bugün açıklanır mı? ÖSYM tarih verdi mi?

7.09.2017Eğitim

2017 LYS tercih sonuçları merakla bekleniyor... ÖSYM sonuçları bugün açıklar mı?

LYS tercih sonuçları için öğrencilerin bekleyişi sürüyor. ÖSYM'nin konu hakkında net bir tarih vermemesi ile birlikte öğrenciler sürekli olarak '2017 LYS tercih sonuçları açıklandı mı ve tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorularına cevap arıyor. Bu konuda en güvenilir veri ise geçen yıl hemen hemen aynı tarihlerde yapılan sınavların ve peşinden gelen tercih sürecinin tarihleri.. Peki ÖSYM, LYS tercih sonuçlarını bugün açıklayacak mı?

4.08.2017Gündem
Üniversite taban puanlarına nasıl erişilir 2017 LYS tercihleri ne zaman yapılacak

Üniversite taban puanlarına nasıl erişilir? 2017 LYS tercihleri ne zaman yapılacak?

Üniversite taban puanlarına nasıl bakılacağı yüz binlerce öğrenci tarafından en çok merak edilen detaylar arasında gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. 2017 LYS sınav sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından gözler artık LYS tercihlerinin yapılmaya başlanılacağı zamana çevrildi. LYS tercihleri yapmadan önce Üniversitelerin taban puanlarını görmek isteyen öğrenciler ise konuyu internetten araştırıyorlar. Peki, Üniversite taban puanlarına nasıl erişilir? 2017 LYS tercihleri ne zaman yapılacak?

13.07.2017Gündem
Üniversite taban puanları nasıl öğrenilir LYS tercihleri ne zaman başlıyor

Üniversite taban puanları nasıl öğrenilir? LYS tercihleri ne zaman başlıyor?

Üniversite taban puanları aracılığıyla tercih işlemleri için hazırlıklarını sürdüren adaylar, tercihlerin ne zaman yapılacağını merak etmeye başladı. ÖSYM tarafından 18-26 Temmuz aralıklarında gerçekleştirileceği duyurulan LYS tercihleri, üniversite taban puanları bilgisini öğrenen adaylar tarafından şimdiden hazırlanmaya başlandı. İşte, YGS ve LYS ile alan bölümlerin üniversite taban puanları bilgisi

13.07.2017Eğitim
TS-1 ve TS-2 bölümleri hangileri

TS-1 ve TS-2 bölümleri hangileri?

LYS sonuçları ardından gözler puan türlerine çevrildi. Türkçe-Sosyal (TS) puan türüyle tercih yapacak olan vatandaşlar, TS-1 ve TS-2 bölümlerini incelemeye başladı. LYS’den barajı aşmayı başaran üniversite adayları, TS-1 ve TS-2 puanıyla alan üniversiteleri analiz ederek tercihlerini yapmaya çalışıyor. Adayların 24 tercih hakkı bulunuyor. İşte 24 hakkını Türkçe-sosyal bölümleri arasından seçecek olanlar için TS-1 ve TS-2 bölümleri!

12.07.2017Gündem
2017 LYS sonucu ardından tercih süreci başlıyor... LYS tercihleri ne zaman

2017 LYS sonucu ardından tercih süreci başlıyor... LYS tercihleri ne zaman?

LYS sonuçları ÖSYM'nin günler öncesinden de bildirdiği gibi 11 Haziran Salı günü açıklandı. Zorlu bir hazırlık ve sınav sürecini geride bırakan tüm adaylar şimdi aldıkları puan ve sıralamaları doğrultusunda LYS tercihlerini gerçekleştirecekler. Üniversite adaylarının 24 tercih hakkı bulunacak. İşte LYS sonuç sorgulama sayfası ve LYS tercihleri ne zaman sorusunun yanıtı!

12.07.2017Eğitim
Puana göre tercih yapan kaybediyor

Puana göre tercih yapan kaybediyor!

LYS sonuçlarının açıklanmasıyla beraber tercih maratonu başlayacak. Tercih konusunda dikkat edilmesi gereken pek çok noktaya dikkat çeken uzmanların önerilerine kulak verin: Sonuçları çok iyi okuyun. Ön lisans ve lisansta tercih yaparken puanları değil başarı sıralarını dikkate alın. 2017 ÖSYS Kılavuzunu mutlaka inceleyin.

12.07.2017Kampüs
LYS 2017 hakkında merak edilenleri sorularını uzmana sor

LYS 2017 hakkında merak edilenleri sorularını uzmana sor

LYS sonuçları açıklandı. Haziran'da yapılan LYS-4 (Sosyal Bilimler), LYS-1 (Matematik), LYS-2 (Fen bilimleri) ve LYS-5' (Yabancı Dil) ve LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) ile birlikte sınav temposu geride bırakan adaylar yerleştirme sonuçlarını öğrendi. Şimdi sırada tercihler var. Almış olduğunuz LYS puanınızla hangi üniversitelerin hangi bölümlerine girebileceğinizi ve diğer merak ettiğiniz konuları 'Uzmana Sor'abilirsiniz.

12.07.2017Eğitim
2017 LYS sonuçları neden hala açıklanmadı Sosyal medyada ÖSYMye sonuçları için büyük isyan

2017 LYS sonuçları neden hala açıklanmadı? Sosyal medyada ÖSYM'ye sonuçları için büyük isyan

2017 LYS sonuçlarının açıklanması beklenirken öğrenciler tarafından geri sayım devam ediyor. ÖSYM tarafından yapılan açıklamayla birlikte binlerce öğrenci sabahtan itibaren sınavın açıklanacağı sonuç sorgulama sayfasına kilitlendiler. LYS sınav sonuçlarının hala açıklanmamasıyla birlikte sosyal medyada binlerce öğrenci ÖSYM'yi eleştiri yağmuruna tuttu. Sınavın açıklanmasını büyük bir sabırsızlıkla bekleyen öğrenciler sınavın saat kaçta açıklanacağını da öğrenmek istiyorlar. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, sosyal medyadan gelen tepkiler.

11.07.2017Eğitim
LYS sonuçları için geri sayım başladı.. 2017 LYS sonuçları ne zaman ve saat kaçta açıklanacak

LYS sonuçları için geri sayım başladı.. 2017 LYS sonuçları ne zaman ve saat kaçta açıklanacak?

2017 LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı yüz binlerce öğrenci tarafından en çok sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer alıyor. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen beş oturumlu LYS sınavlarının tümü 18 Haziran günü yapılan edebiyat-coğrafya sınavıyla tamamlanmıştı. ÖSYM tarafından verilen tarihe göre LYS sonuçları bugün itibariyle yüz binlerce öğrencinin erişimine açılacak. LYS sonuçlarının ne zaman ve saat kaçta açıklanacağını merak eden öğrenciler ise hala araştırmaya devam ediyor. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

11.07.2017Gündem
LYS sonuçlarının açıklanacağı saat belli mi ÖSYM takvimine göre LYS sonucu...

LYS sonuçlarının açıklanacağı saat belli mi? ÖSYM takvimine göre LYS sonucu...

LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı soruları yerini saat araştırmalarına bıraktı. Bu yılın sınav takvimine göre sonuçların 11 Temmuz'da açıklanacağı bilgisini veren ÖSYM, resmi sayfası üzerinden yaptığı duyuruyla LYS sonuçlarının bugün açıklanacağını bir kez daha hatırlattı. Üniversite adayları net saat umuduyla sık sık ÖSYM'nin resmi sayfasını ziyaret ediyor. Peki LYS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

11.07.2017Eğitim
ÖSYM LYS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusuna yanıt verdi

ÖSYM 'LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi

ÖSYM'nin 2017 sınav takvimine göre LYS sonuçları için artık sadece saatler kaldı. Binlerce üniversite adayının büyük umutlarla girdiği LYS'nin son oturumu olan coğrafya- edebiyat sınavı 18 Haziran Pazar günü gerçekleşti. Sınavın sona ermesiyle birlikte soru kitapçığı ve cevap anahtarı osym.gov.tr'de açıklandı. Peki 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

10.07.2017Eğitim
LYS sonuçları için öğrencilerin beklediği tarih yaklaştı LYS sonuçları ne zaman açıklanacak

LYS sonuçları için öğrencilerin beklediği tarih yaklaştı! LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

LYS sonuçları konusunda öğrencilerin ilgiyle beklediği an için geri sayıma geçildi. ÖSYM'nin yurt genelinde yapmış olduğu sınavın ardından LYS sonuçları konusunu sorgulamaya başlayan öğrenci ve veliler bu açıklamanın hangi gün gerçekleşeceğini sorgulamaya devam ediyor. Peki, öğrenci ve velilerin merakla araştırdığı LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, merakla araştırılan konu hakkında en net bilgi

8.07.2017Gündem
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM sınav takviminde sonuç tarihi

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM sınav takviminde sonuç tarihi

LYS 2017 sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili beklenen adım ÖSYM'den geldi. Binlerce üniversite adayının büyük bir merak ve heyecanla beklediği LYS sonuçları için net tarih geldi. ÖSYM'nin bu yılki sınav takvimine göre 4 puan türündeki sonuçlar temmuz ayı içerisinde adayların erişimine açılacak. Adaylar, puan türleri doğrultusunda tercihlerini gerçekleştirebilecek. Peki LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

7.07.2017Gündem
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYMden LYS sonuç tarihi

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM'den LYS sonuç tarihi

LYS sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili beklenen açıklama geldi. Sınav süreci ve öncesinde adayları resmi sayfası üzerinden bilgilendiren ÖSYM, 'LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorusuna yanıt verdi. Bu yılın sınav takvimine göre sonuçlar bu ay içerisinde adayların erişimine açılacak. İşte LYS sonuçlarının açıklanacağı net tarih!

5.07.2017Gündem
LYS ne zaman açıklanacak LYS sonuç tarihi

LYS ne zaman açıklanacak? LYS sonuç tarihi

Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) sonuçları için kısa bir süre kaldı. 10,11, 17 ve 18 Haziran tarihlerinde beş oturumlu olarak gerçekleştirilen LYS'nin üzerinden 1 aya yakın bir süre geçmesi nedeniyle sonuç tarihi araştırmaları yoğunlaştı. Merakları gideren açıklama ise ÖSYM'den geldi. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

30.06.2017Gündem
LYS sonuçları için geri sayım başladı ÖSYM tarih verdi

LYS sonuçları için geri sayım başladı! ÖSYM tarih verdi!

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu üniversite adayları tarafından araştırılmaya devam ediyor. Uzun çalışma temposunun ardından sonuçların açıklanması için meraklı bekleyişini sürdüren vatandaşlar, ÖSYM'nin yapacağı açıklamaya kilitlendi. Peki, LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, tercihler için büyük önem arz eden 2017 LYS sonuçları ve detaylı bilgiler

28.06.2017Eğitim
2017 LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak LYSde kimler tercih yapabilecek

2017 LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS'de kimler tercih yapabilecek?

2017 LYS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce Üniversite hayali kuran öğrenci tarafından merakla beklenen konular arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde LYS tüm sınav oturumlarını gerçekleştirmişti ve öğrenciler sınavlarda oldukça ter döktürmüştü. LYS sınavlarının tamamlanmasının ardından öğrenciler şimdi de ÖSYM'nin sınav sonuçlarını açıklamasını bekliyorlar. Peki, 2017 LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS'de kimler tercih yapabilecek? İşte detaylar.

23.06.2017Eğitim
2017 LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla erişime açıldı LYS tercihlerini kimler yapabilecek

2017 LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla erişime açıldı! LYS tercihlerini kimler yapabilecek?

2017 LYS tercih kılavuzu milyonlarca Üniversite hayali kuran aday tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla adayların erişimine açıldı. ÖSYM, ön bilgi amaçlı 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu internet sitesi üzerinden paylaştı. Buna göre tercihler 18-26 Temmuz arasında yapılacak. Adaylar kılavuzda yer alan Tablo 3’teki önlisans ve Tablo 4’teki lisans programları bilgilerine göre tercih işlemlerini yapacak. Peki, LYS tercihlerini kimler yapabilecek?

22.06.2017Eğitim
ÖSYM LYS sonuçları için tarih verdi

ÖSYM LYS sonuçları için tarih verdi

LYS'nin tüm oturumlarının tamamlanması ardından tüm gözler sonuçlara çevrildi. Toplamda beş oturumdan oluşan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavları bugün edebiyat-coğrafya sınavıyla tamamlandı. Sınav stresini geride bırakan adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi araştırmaya başladı. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

18.06.2017Eğitim
LYS-5 sona erdi - İşte videolarla öğrenci yorumları

LYS-5 sona erdi - İşte videolarla öğrenci yorumları

LYS maratonunda, 101 bin 332 adayın katıldığı LYS-5 (Yabancı Dil) sona erdi.

17.06.2017Eğitim
2017 LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu İşte ÖSYM tarafından belirlenen o tarih

2017 LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu! İşte ÖSYM tarafından belirlenen o tarih

2017 LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı milyonlarca öğrenci tarafından dört gözle beklenen konular arasında yer alıyordu. ÖSYM LYS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını öğrencilere duyurdu. Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen LYS oturumlarının ardından adaylar sınav sonuçlarının açıklanacağı tarihe kilitlenmişlerdi. 1 milyon 72 bin 396 adayın başvurduğu Lisans Yerleştirme Sınavları’nın iki oturumu, LYS-4 (Sosyal Bilimler) ve LYS-1 (Matematik) sona erdi. Peki, 2017 LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı belli oldu! İşte, ÖSYM tarafından belirlenen o tarih.

12.06.2017Eğitim
2017 YGS başarı sıralaması düşer mi YGS baraj puanı kaç

2017 YGS başarı sıralaması düşer mi? YGS baraj puanı kaç?

YGS başarı sıralamasının bu yıl nasıl olacağı merak ediliyor. 12 Mart Yükseköğretime Geçiş Sınavı (2017-YGS) sonuçları dün açıklandı. ÖSYM, sınav sonuçları ile beraber sınavla ilgili sayısal bilgileri de paylaştı. Şimdi öğrencilerin aklında tek bir soru var: 2017 YGS başarı sıralaması düşer mi? Bu konuya yanıt uzmanlardan geldi. İşte, YGS baraj puanı ve başarı sıralamasıyla ilgili öngörüler!

29.03.2017Eğitim