LYS tercih sonuçları bugün açıklanacak mı? ÖSYM takviminde heyecanlandıran detay

Güncelleme Tarihi:

LYS tercih sonuçları bugün açıklanacak mı ÖSYM takviminde heyecanlandıran detay
Oluşturulma Tarihi: Ağustos 04, 2017 09:46

LYS tercih sonuçları için meraklı bekleyiş sürerken, ÖSYM takviminde dikkat çeken bir detay yer aldı. ÖSYM'nin resmi sitesinde merakla beklenen başka bir sınav sonucu olan ÖABT sonuçlarının bugün açıklanacağı duyuruldu. Bu duyurunun ardından öğrencilerde LYS tercih sonuçlarının da bu takvim de yer alıp yer almayacağı merak konusu oldu. Peki LYS tercih sonuçları bugünün takviminde yer almamasına rağmen açıklanacak mı? İşte detaylar

ÖSYM sonuç ekranı ne zaman aktif olacak? 2017 LYS sonuçları için heyecan dorukta! ÖSYM'nin üniversite tercih sonuç ekranını açmasını merakla bekleyen öğrenciler için geri sayım başladı. 

Haberin Devamı

LYS tercih sonuçlarını bekleyen binlerce öğrencinin gözü ÖSYM sonuç ekranında. Öğretmen olmak için bekleyen adayların merakla beklediği ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi) sonuçlarının bugün ÖSYM'nin resmi sitesinde açıklanacak olarak duyruda geçmesi, LYS tercih sonuçlarını bekleyen öğrencileri heyecanlandırırken, sosyal medyada öne çıkan yorumlar arasında tercih sonuçlarının bugün açıklanmayacağı konusunda fikir birliği oldu. 

Öğrenciler buna sebep olarak LYS tercih sonuçlarının bugün açıklanacak olsa ÖSYM'nin takviminde yer alması gerektiği yönünde.

Yüzbinlerce öğrencinin merakla beklediği LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında bilgi henüz ÖSYM tarafından paylaşılmadı. Peki üniversite tercih sonuçları bugün açıklanacak mı? İşte nefesleri tutan o sorunun cevabı...

Haberin Devamı

LYS ne zaman açıklanacak sorusu hayatlarının dönüm noktasında olan birçok öğrenci tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Üniversite tercihlerini ÖSYM üzerinden gerçekleştiren ve LYS tercih sonuçları için bekleyişe birçok aday, konuyla ilgili detayları araştırmaya devam ediyor. Peki, LYS tercih sonuçları ÖSYM tarafından ne zaman açıklanacak? İşte, açıklanan tarih hakkında detaylı bilgiler

LYS TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Geçtiğimiz yıl 10 Ağustos Çarşamba günü öğrencilerin erişimine açılan LYS yerleştirme sonuçları, 29 Temmuz ve 03 Ağustos tarihleri arasında alınan tercihlerin ardından açıklanmıştı. Bu yıl 18-26 Temmuz tarihlerinde alınan tercihlerin ardından yerleştirme sonuçlarının 3 Ağustos tarihinde öğrencilerin erişimine açılması beklenmektedir.

ÖSYM tarafından sonuçların ne zaman açıklanacağı henüz belirtilmedi. Fakat tercih sonuçlarına göre üniversiteye kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak. Buna göre tercih sonuçlarının bir hafta öncesinden açıklanması bekleniyor.

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

ÖSYS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır. Elektronik kayıtlar ise 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Haberin Devamı

ÜNİVERSİTE KAYITLARI NASIL YAPILACAK?

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için aşağıda belirtilen belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunludur. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedeceklerdir. Elektronik kayıt yapan adaylar, üniversiteleri tarafından duyurulan belgelere ve tarihe göre işlem yapacaklardır.

BAKMADAN GEÇME!