EKSTRA
MENÜ

Kpss Puan Hesaplama

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 24 haberi bulunmuştur.

Kpss Puan Hesaplama Haberleri

KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak KPSS tercihleri ne zaman başlayacak

KPSS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS tercihleri ne zaman başlayacak?

2016 KPSS sınav sonucu ne zaman açıklanacak? 20 Kasım'dan beri gündemde olan bu sorunun yanıtı belirsizliğini korusa da memur adayları, sorgulamalarına devam ediyor. Cevaplarını tahmin eden adaylar, KPSS ortaöğretim sınavı hesaplamaya çalışıyor. Peki, ÖSYM tarafından düzenlenen bu yıl neredeyse rekor seviyede adayın girdiği KPSS ortaöğretim sınav sonucuyla ilgili yeni bir gelişme oldu mu? İşte Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınav sonucu ile ilgili tüm merak edilenler!

30.11.2016Gündem
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak KPSS 2020 lisans puan hesaplama ile ilgili bilgiler

KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS 2020 lisans puan hesaplama ile ilgili bilgiler

KPSS sonuçları için heyecanlı bekleyiş başladı. Kamu Personel Seçme Sınavı maratonu başladı. Adaylar 6 Eylül’de genel yetenek-genel kültür ve eğitim bilimleri oturumlarına girdiler. Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirilecektir. Her testte, örneğin Genel Yetenekte, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak. Peki KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM takvimine göre 2020 KPSS sonuç tarihi

8.09.2020Gündem
KPSS 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak KPSSde puan hesaplama nasıl olur İşte ÖSYMnin verdiği bilgiler

KPSS 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS'de puan hesaplama nasıl olur? İşte ÖSYM'nin verdiği bilgiler

KPSS 2020 lisans oturumlarının tamamlanmasıyla birlikte gözler sonuç tarihine çevrildi. ÖSYM'nin bu yıl için belirlediği takvime göre, KPSS sonuçları ekim ayı içerisinde erişime açılacak. Sonuç tarihine uzun bir süre olması nedeniyle adaylar bir yandan da KPSS puan hesaplama yöntemini araştırıyor. Peki, KPSS 2020 sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS'de puan hesaplama nasıl olur? İşte ÖSYM'nin verdiği bilgiler

14.09.2020Gündem
KPSS lisans değerlendirme tablosu: KPSS puan hesaplama nasıl yapılır

KPSS lisans değerlendirme tablosu: KPSS puan hesaplama nasıl yapılır?

KPSS lisans oturumları 2020 yılında 6 Eylül’de başladı. Memur olmak isteyen adaylar 6 Eylül’de genel yetenek-genel kültür ve eğitim bilimleri, 12-13 Eylül’de ise alan bilgisi oturumlarına girdiler. Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirilecektir. Her testte, örneğin Genel Yetenekte, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır. İşte ÖSYM tarafından yayımlanan puan tabloları

16.09.2020Gündem

KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? İşte KPSS değerlendirme tablosu

KPSS puan hesaplama ile ilgili bilgiler yoğun ilgi görüyor. Eylül ayında uygulanan KPSS lisans oturumlarının sonuçları 22 Ekim’de erişime açıldı. Her testte, örneğin Genel Yetenekte, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunuyor, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanıyor. İşte KPSS değerlendirme tablosu

22.10.2020Gündem
KPSS 2020 puan hesaplama değerlendirme tablosu: KPSS ön lisans puan hesaplama nasıl yapılır

KPSS 2020 puan hesaplama değerlendirme tablosu: KPSS ön lisans puan hesaplama nasıl yapılır?

KPSS puan hesaplama ile ilgili bilgililer araştırılıyor. 25 Ekim’de düzenlenen KPSS ön lisans oturumuna giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. ÖSYM her merkezi sınav sonrası soruları ve cevapları yayımlıyor. Adaylar sorulara ve cevaplara bakarak puanlarını hesaplıyorlar. Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacak.

25.10.2020Gündem
KPSS ön lisans puan hesaplama nasıl yapılır KPSS 2020 değerlendirme tablosu

KPSS ön lisans puan hesaplama nasıl yapılır? KPSS 2020 değerlendirme tablosu

KPSS ön lisans oturumuna giren adaylar puan hesaplama ile ilgili işlemleri araştırıyorlar. KPSS ön lisans oturumu 25 Ekim’de yapıldı. ÖSYM tarafından sınav soruları ve cevapları https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yayımlandı. Adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. Peki KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? İşte detaylar

27.10.2020Gündem
KPSS ortaöğretim puan hesaplama nasıl yapılır KPSS değerlendirme tablosu

KPSS ortaöğretim puan hesaplama nasıl yapılır? KPSS değerlendirme tablosu

KPSS ortaöğretim oturumuna giren adaylar heyecanla kaç puan alacaklarını öğrenmek istiyorlar. KPSS ortaöğretim oturumu 2020 yılında 22 Kasım’da yapıldı. Sınava giren adaylar soruların ve cevapların açıklanmasının ardından tahmini puanlarını hesaplamaya başladılar. Peki, KPSS puan hesaplama nasıl yapılır? İşte ÖSYM kılavuzu içerisinde yer alan bilgilere göre değerlendirme hakkında bilgiler…

23.11.2020Gündem
Alan Seçme Sınavı durduruldu

"Alan Seçme Sınavı" durduruldu

Danıştay 12. Dairesi, öğretmen adaylarına Alan Seçme Sınavı getiren yönetmeliğin yürütmesini durdurdu.

21.05.2007Eğitim
OKS ve SBSde en son yenilikler

OKS ve SBS'de en son yenilikler

Milli eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ortaöğretim Kurumları Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sınavı (OKS) ve Seviye Belirleme Sınavı'ndaki (SBS) yenilikleri Bakanlık Başöğretmen Salonu'nda basın toplantısıyla açıkladı.

26.10.2007Eğitim
Fatma Hanım ses getirdi

Fatma Hanım ses getirdi

Fatma Hanım'dan bir mail geldi... Bir isyandı, çaresizce yardım isteniyordu... Yazdık... Hurriyet.com.tr günlerdir konunun üzerinde... Fatma Hanım gibi aynı sorunları yaşayan binlerce insandan, binlerce mail aldık... İşte o Fatma Hanım'ın isyanı simge oldu... Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı harekete geçti...

2.04.2009Gündem
İlginiz mesleğiniz olsun

İlginiz mesleğiniz olsun

İlgimizi belirlemek kendimizi tanımanın bir parçasıdır. Kişiliğimizle ilgili ipuçları verir, kariyer planlamanın ilk adımı da kendini tanımadır.

20.07.2011Gündem
Baraj 165’e iniyor

Baraj 165’e iniyor

YÖK, Lisans Yerleştirme Sınavı’nda (LYS) barajı geçen öğrenci sayısındaki düşüş nedeniyle üniversite kontenjanlarının boş kalacağı endişesi üzerine harekete geçti.

23.07.2012Gündem
ÖSYM Başkanından flaş KPSS açıklamaları

ÖSYM Başkanı'ndan flaş KPSS açıklamaları

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir, 7-8 Temmuz 2012 tarihlerinde yapılan KPSS lisans sınavının tüm merkezlerde adil ve eşit yapıldığından hiçbir kuşku bulunmadığını belirterek, sınav iptalinin söz konusu olmadığını bildirdi.

7.09.2012Gündem
Yeniçağa genetik ve dijital alan damgasını vuracak

Yeniçağa genetik ve dijital alan damgasını vuracak

Gelecekte hangi meslekler ön plana çıkacak, hangi mesleklerin önemi azalacak? Üniversite öğrencileri tercihlerini yaparken neleri gözönünde bulundursunlar?

18.02.2013Eğitim
Alan Seçme Sınavı durduruldu

"Alan Seçme Sınavı" durduruldu

Danıştay 12. Dairesi, öğretmen adaylarına Alan Seçme Sınavı getiren yönetmeliğin yürütmesini durdurdu.

15.04.2013Ekonomi
19 yılda eğitimde sorunlar azalmadı arttı

19 yılda eğitimde sorunlar azalmadı arttı

19 yılda Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna 11 kişi oturdu. Daha önce sadece 5 yıllık ilkokuldan oluşan zorunlu eğitim önce 8 yıla çıkarıldı. Ardından sistem yeniden değiştirildi ve halk arasında 4+4+4 diye bilinen 12 yıllık kademeli zorunlu eğitim sistemi getirildi. Üniversiteye giriş sistemi üç defa değişti. 1995’ten itibaren YÖK başkanlığı koltuğuna 5 kişi atandı. Bazıları iki dönem başkanlık etti. Bunlardan sadece biri, Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, süresi dolmadan görevden alınarak, Başbakanlık Başmüşaviri oldu. ÖSYM tarafında ise 2010 yılından itibaren yaşanan sınav skandalları tüm ülkenin gündemine oturdu. 2010’da KPSS ile başlayan kopya skandalı, 2011’de YGS’de şifre skandalına dönüştü.

19 yılda eğitimde sorunlar azalmadı arttı

19 yılda eğitimde sorunlar azalmadı arttı

19 yılda Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna 11 kişi oturdu. Daha önce sadece 5 yıllık ilkokuldan oluşan zorunlu eğitim önce 8 yıla çıkarıldı. Ardından sistem yeniden değiştirildi ve halk arasında 4+4+4 diye bilinen 12 yıllık kademeli zorunlu eğitim sistemi getirildi.

8.12.2014Eğitim
ÖSYMden CHPye KPSS yanıtı

ÖSYM'den CHP'ye 'KPSS' yanıtı

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan üstünlüğüne ve mezuniyet alanı uygunluğuna göre yapılan KPSS yerleştirme işlemlerinin, yüzde 100 doğruluk ve şeffaflık prensibi ile gerçekleştirildiğine işaret edilerek, "Hiçbir aday, mezuniyet alanı uyuşmazlığından dolayı atamasının yapılamayacağı bir kadroya yerleştirilmemekte ve hiçbir aday puanı yetmediği bir kadroya asla yerleştirilmemektedir" denildi.

9.12.2014Eğitim
ÖSYMden CHPye KPSS yanıtı

ÖSYM'den CHP'ye 'KPSS' yanıtı

ÖSYM tarafından yapılan açıklamada, Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) puan üstünlüğüne ve mezuniyet alanı uygunluğuna göre yapılan KPSS yerleştirme işlemlerinin, yüzde 100 doğruluk ve şeffaflık prensibi ile gerçekleştirildiğine işaret edilerek, "Hiçbir aday, mezuniyet alanı uyuşmazlığından dolayı atamasının yapılamayacağı bir kadroya yerleştirilmemekte ve hiçbir aday puanı yetmediği bir kadroya asla yerleştirilmemektedir" denildi.

9.12.2014Gündem
DHBT sonuçları açıklandı mı Heyecanlandıran gelişmeler

DHBT sonuçları açıklandı mı? Heyecanlandıran gelişmeler

DHBT sınavının sonuçları için gün sayan adaylar KPSS tercihleriyle ilgili açıklamalar üzerine heyecanlandı. Tüm sınavların bitmesi ve tercih tarihinin netleşmesi ardından sınav sonuç tarihinin yakın olduğunu düşünen memur adayları, 'DHBT sonuçları ne zaman açıklanacak?' sorularını sıklaştırdı. Peki, sonuçlar ile ilgili yeni bir açıklama geldi mi? Son durum ne? İşte, DHBT sınavında son gelişmeler!

20.12.2016Eğitim
Yargıtaya sözleşmeli personel alımı yapılacak Başvuru şartları neler

Yargıtay'a sözleşmeli personel alımı yapılacak! Başvuru şartları neler?

Yargıtay Başkanlığı, farklı öğrenim düzeylerinden mezun, çeşitli branşlarda sözleşmeli personel alımı yapacak. Aralık ayında başlayacak başvuru süreci dört gün sürecek. Söz konusu alımlarda KPSS puanı baz alınacak. Peki, Yargıtay personel alımı başvuru şartları neler?

29.11.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Eğitimde yaz kâbusu

Yaz ayları insanlar genelde rehavet içinde olur. Tatil planları yapar, işleri biraz askıya alır. Bu yaz öyle mi oldu? Yaza sınavlarla girdik. Ardından sonuçlar açıklandı. SBS kaldırıldı.

24.07.2010