EKSTRA
MENÜ

Karne Tatili

Karne Tatili haberleri sayfasında güncel ve son dakika Karne Tatili hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 865 Karne Tatili haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Karne Tatili Haberleri

Yarı yıl tatili ne zaman İşte 15 tatil tarihi

Yarı yıl tatili ne zaman? İşte 15 tatil tarihi

2020-2021 eğitim öğretim döneminin ilk ara tatilinin ardından şimdi de karne tatili olarak da bilinen yarı yıl tatili gündeme geldi. Öğrenciler bir yandan derslerine ve sınav temposuna devam ederken Öte yandan yarı yıl tatili de merak konusu oldu. Ocak ayında yapılan yarı yıl tatilinin 2021'de tam olarak hangi tarihte başlayacağı merak ediliyor. Peki, yarı yıl tatili ne zaman?

11.12.2020Gündem
Almanya’da 55 bin öğretmen açığı var’

Almanya’da 55 bin öğretmen açığı var’

Almanya’nın Berlin, Brandenburg, Bremen ve Aşağı Saksonya Eyaleti’nde ilk ve orta dereceli okullarda yarıyıl tatili başladı. Öğrenciler karne sevinci yaşarken Federal Öğretmeler Birliği, ülkede 55 bin öğretmen açığı olduğunu duyurdu.

31.01.2020Avrupa
2020 karneler ne zaman alınacak Yarıyıl tatili ocak ayının kaçında ve kaç gün

2020 karneler ne zaman alınacak? Yarıyıl tatili ocak ayının kaçında ve kaç gün?

Eylül ayında başlayan 2019 2020 eğitim öğretim dönemi ilk yarısı ocak ayında milyonlarca öğrencinin karnelerini almasıyla tamamlanacak. Türkiye'nin dört bir yanında ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri karne tatilinin başlayacağı günü sabırsızlıkla bekliyor. Öğrencilerin yanı sıra veliler de 15 tatil tarihlerine yönelik detayları merak ediyor. Peki, 2020 karneler ne zaman alınacak? Yarıyıl tatili ocak ayının kaçında ve kaç gün?

14.01.2020Gündem
Okullar ne zaman kapanacak 2020 Karne tatili ne zaman

Okullar ne zaman kapanacak? 2020 Karne tatili ne zaman?

2019 2020 eğitim öğretim döneminde 18-22 Kasım tarihlerinde ilk ara tatilini gerçekleştiren öğrenciler yarıyıl tatili için geri sayıma başladı. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) takvimine göre sömestr tatilinin ne zaman başlayacağını araştıran öğrenci ve veliler karne tatili programlarını bu bilgilere göre şekillendirecek. Peki, okullar ne zaman kapanacak? 2020 karne tatili ne zaman? İşte, karne tatili ile okulların kapanacağı tarihle ilgili ayrıntılar.

13.01.2020Gündem
15 tatil ne zaman başlıyor Karne günü ne zaman

15 tatil ne zaman başlıyor? Karne günü ne zaman?

Ocak ayının ilerlemesiyle beraber karnelerin alınacağı 15 tatil dönemi için geri sayım başladı. Okulların kapanmasına kısa süre kala tatil takvimi de öğrencilerin gündemine geldi. Şimdiden tatil planlarına başlayan veliler de yarıyıl tatili ocak ayının kaçında sorusuna yanıt aramaya başladı. Peki, 15 tatil ne zaman başlıyor? Karne günü ne zaman? İşte, karne tatili ile okulların kapanacağı tarihle ilgili ayrıntılı bilgiler.

7.01.2020Gündem
Karneler ne zaman alınacak MEB takvimine göre sömestr tatili ne zaman

Karneler ne zaman alınacak? MEB takvimine göre sömestr tatili ne zaman?

Ocak ayının ilerlemesiyle beraber öğrenciler karnelerin ne zaman alınacağını merak etmeye başladı. 15 tatil yani sömestr tatilinin hangi tarihte başlayıp hangi tarihte biteceğini öğrenmek isteyenler, okullar ne zaman kapanacak? sorusunun yanıtını araştırıyor. MEB 2019 2020 eğitim öğretim takvimi bilgilerine göre öğrenci ve veliler yarıyıl tatili planlarını şekillendirecek. Peki, karneler ne zaman alınacak? İşte, o konu ile ilgili ayrıntılar.

6.01.2020Gündem
Karne tatili ne zaman başlıyor Okullar ne zaman kapanacak

Karne tatili ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman kapanacak?

Ocak ayının gelmesiyle beraber milyonlarca öğrencinin gözü yarıyıl tatili dönemine çevrildi. 2019 2020 eğitim öğretim döneminin birinci yarısının tamamlanmasına günler kala, karne tatilinin başlayacağı tarihle ilgili araştırmalar hem veliler hem de öğrenciler tarafından merak konusu oldu. Vatandaşlar MEB'in takvimine göre 15 tatilin hangi tarihe denk geldiğini sorguluyor. Peki, Karne tatili ne zaman başlıyor? Okullar ne zaman kapanacak?

1.01.2020Gündem
Karneler ne zaman alınacak Sömestr ve 15 tatil ne zaman başlıyor

Karneler ne zaman alınacak? Sömestr ve 15 tatil ne zaman başlıyor?

2019 2020 eğitim öğretim döneminin ilk yarısının tamamlanmasına kısa süre kala milyonlarca öğrencinin karne heyecanı başladı. Aralık ayının son günlerinde son sınavlarına giren öğrenciler, bir yandan da karne tatili ne zaman başlayacak sorusunun yanıtını araştırıyor. Peki, karneler ne zaman alınacak? Sömestr ve 15 tatil ne zaman başlıyor? İşte, karne tatili ile okulların kapanacağı tarihle ilgili ayrıntılar.

28.12.2019Gündem
Aileler karne yol haritanızı belirleyebilir

Aileler karne yol haritanızı belirleyebilir

Yaz tatilinin başlamasına az kaldı. 18 milyon öğrenci, 14 Haziran’da karnelerini alarak üç aylık tatile çıkacak. Karnenin anne-babayı da değerlendirdiğini vurgulayan uzmanlar, notları iyi olan çocuklar kadar ‘zayıfı’ bulunanların da teşvik edilmesi gerektiğini söylüyor ve uyarıyor: “Ancak bu pahalı bir ödül olmamalı.” Ayrıca yazı verimli geçirmek için önerilerde bulunmayı da ihmal etmiyorlar.

11.06.2019Eğitim
Okullar ne zaman kapanacak İşte yaz tatili başlangıç tarihi

Okullar ne zaman kapanacak? İşte yaz tatili başlangıç tarihi

Haziran ayının yaklaşmasıyla birlikte okulların ne zaman kapanacağını merak eden öğrenciler araştırmalarına hız verdi. Yorucu geçen bir eğitim ve öğretim sezonunun ardından tatil yapmak isteyen öğrenciler, 2019'da okulların ne zaman kapanacağını sorguluyor. Peki, okullar ne zaman kapanacak? İşte, okulların kapanacağı tarih ve yaz tatili başlangıç tarihi ile ilgili bilgiler.

24.05.2019Gündem
Karne tatili ne zaman Okullar ne zaman tatil olacak

Karne tatili ne zaman? Okullar ne zaman tatil olacak?

Okullar ne zaman tatil olacak sorusu, karne alarak yaz tatiline giriş yapacak olan birçok öğrenci ve velisinin gündeminde yer almaya devam ediyor. Üç aylık yaz tatiline karnelerini alarak başlayacak olan öğrenciler, okulların ne zaman tatil olacağı hakkında bilgilere Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı takvim üzerinden erişmek istiyor. Peki, okullar ne zaman tatil olacak? Karne tatili ne zaman olacak? İşte, o konu hakkında merak edilen bazı detaylar

7.05.2019Gündem
Okullar ne zaman kapanacak 2019 karne tatili ne zaman

Okullar ne zaman kapanacak? 2019 karne tatili ne zaman?

Havaların ısınmaya başlaması ve yaz mevsimine iyice yaklaşılmasıyla birlikte en çok araştırılan konulardan biri de okulların ne zaman kapanacağı oldu. Milyonlarca öğrenci ve aileleri, Milli Eğitim Bakanlığı'na (MEB) bağlı okulların ne zaman yaz tatiline gireceğini merak ediyor ve detayları araştırıyor. Peki, 2019 yaz tatili ne zaman? Okullar ne zaman kapanacak?

18.03.2019Gündem
15 tatil (sömestr tatili) uzatıldı mı Okullar ne zaman açılacak İşte o tarih

15 tatil (sömestr tatili) uzatıldı mı? Okullar ne zaman açılacak? İşte o tarih

2018-2019 eğitim öğretim yılının birinci dönemi sona erdi. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci, karne heyecanı yaşıyor. Karnelerini alacak öğrenciler, yoğun geçen dönemin ardından iki hafta dinlenme fırsatı bulacak. Tatil henüz yeni başladı ancak, son bulacağı tarih merak ediliyor. Peki, 15 tatil ne zaman bitecek? Okullar ne zaman başlayacak?

18.01.2019Gündem
İstanbulda karne yoğunluğu Trafik durma noktasında

İstanbul'da 'karne' yoğunluğu! Trafik durma noktasında

Karnelerin dağıtılmasının ardından İstanbul'da yarıyıl tatili yoğun bir trafikle başladı. Kentte yüzde 56'yı bulan trafik yoğunluğu havadan görüntülendi.

18.01.2019Gündem
Karne tatili için anne babalara özel 9 tavsiye

Karne tatili için anne babalara özel 9 tavsiye

Yoğun geçen eğitim öğretim dönemine yarıyıl tatiliyle ara verilirken, ailelere bu süreçte önemli görevler düşüyor. Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Doç. Dr. A. Evren Tufan, tatilin ilk birkaç günü çocukların mutlaka dinlenmesine izin verilmesi gerektiğini belirtirken, sonrasında onların gelişimlerini ve aile içi iletişimi destekleyecek şekilde vakit geçirilmesini vurguluyor. Doç. Dr. A. Evren Tufan, ebeveynlere; çocuklarının hem eğlenecekleri hem de öğrenecekleri bir sömestir tatili için 9 önerisini sıraladı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu.

Okullar ne zaman kapanacak 15 tatil ne zaman başlayacak İşte sömestr tatili tarihi

Okullar ne zaman kapanacak? 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte sömestr tatili tarihi

Yeni yılın gelmesiyle birlikte milyonlarca öğrenci, okulların 15 tatil olarak adlandırılan yarıyıl tatiline gireceği tarihi beklemeye başladı. Konuya dair bilgi almak üzere internet üzerinden yaptıkları araştırmalara hız veren öğrenciler, bu hususta Milli Eğitim Bakanlığı'nın açıkladığı bilgileri öğrenmek istiyor. Peki, okullar 15 tatile ne zaman girecek? 15 tatil ne zaman başlayacak?

6.01.2019Gündem
15 tatil ne zaman hangi gün başlayacak İşte 2018-2019 sömestr tatili tarihi

15 tatil ne zaman hangi gün başlayacak? İşte 2018-2019 sömestr tatili tarihi

Okullar ne zaman kapanacak sorusu, hafta sonu birçok kişinin gündemindeki konu olmaya devam ediyor. 16 gün tatil yapma imkanını elde edecek olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı'nın bu yılki sömestr tatili tarihini araştırıyor. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak? İşte, okullar ne zaman kapanacak sorusunun cevabı ve konuyla ilgili bazı bilgiler

23.12.2018Gündem
Yarıyıl tatili ne zaman başlayacak Karneler ne zaman alınacak İşte 2018-2019 sömestr tatili tarihi

Yarıyıl tatili ne zaman başlayacak? Karneler ne zaman alınacak? İşte 2018-2019 sömestr tatili tarihi

Yoğun ders ve sınav temposu ile eğitim dönemine devam eden yüz binlerce öğrenci ve öğretmen, ara dönem tatilinin tarihi hakkında bilgi almak adına araştırmalarına hız verdi. Aralık ayı ile birlikte beklentileri artan kişiler, internet üzerinden yaptıkları araştırmalarla MEB'in açıkladığı 15 tatil tarihini sorguluyor. Peki, 15 tatil ne zaman?

12.12.2018Gündem
15 tatil ne zaman hangi gün başlayacak İşte 2018-2019 sömestr tatili tarihi

15 tatil ne zaman hangi gün başlayacak? İşte 2018-2019 sömestr tatili tarihi

Milyonlarca öğrenci karnelerini alarak tatile başlayacakları tarihi sabırsızlıkla bekliyor. Eylül ayında yeni eğitim sezonuna başlayan öğrenciler, karne tatili ya da şubat tatili olarak da bilinen 15 tatilin ne zaman başlayacağını öğrenmek istiyor. Peki, Karne tatili ne zaman? 15 tatil ne zaman başlayacak?

6.12.2018Gündem
Ara dönem karne tatili tarihi | 15 tatil ne zaman başlayacak

Ara dönem karne tatili tarihi | 15 tatil ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görev yapan milyonlarca öğretmen ve öğrenci, yoğun geçen dönemin ardından iki hafta dinlenme fırsatı bulacakları 15 tatilin ne zaman başlayacağını merakla araştırıyor. Peki, 15 tatil ne zaman başlayacak? Karne tatili ne zaman?

17.11.2018Gündem
15 tatil ne zaman başlayacak Sömestr tatili hangi güne denk geliyor İşte o tarih

15 tatil ne zaman başlayacak? Sömestr tatili hangi güne denk geliyor? İşte o tarih

Eylül ayında başlayan 2018-2019 eğitim öğretim dönemi tüm hızıyla devam ederken, ara dönem tatilinin başlayacağı tarih, öğrencilerin yanı sıra ailelerinin de bir numaralı gündem maddesi oldu. Sömestir tatilinin başlayacağı tarihi merak eden vatandaşlar, her yıl ocak ayında başlayan karne tatilinin kesin tarihini araştırıyor. Peki, karne tatili ne zaman? 15 Tatil ne zaman başlayacak?

14.11.2018Gündem
Karne günü geldi Notlarına göre yargılamayın

Karne günü geldi! Notlarına göre yargılamayın

2017-2018 öğretim yılı bugün yaz tatiline girdi. Milyonlarca öğrencinin karne heyecanı ile tatil heyecanını birlikte yaşayacağı bugün, karnesi iyi veya kötü gelen öğrenciye nasıl davranmak gerekiyor? Velilerin karne tatili ile birlikte merak ettiği bu sorunun da cevabını Psikaytrist Uzm. Dr. Orhan Karaca verdi.

En iyi 10 karne tatili hediyesi

En iyi 10 karne tatili hediyesi

Çocuğunuzla birlikte bir eğitim ve öğretim yılını daha acısı-tatlısı, sevinci-üzüntüsü ile geride bırakıyoruz. Şunun şurasında okulların kapanmasına beş gün kaldı. Hem çocuğunuz hem de sizin için artık bu yılı unutma, geride bırakma zamanı. Bunun en güzel yolu ise hem çocukların hem de büyüklerin birlikte yapabileceği ve keyif alacağı bir tatil… Jürimiz bu hafta karne tatili için henüz bir hediye düşünmemiş olanlar için en iyi alternatifleri belirledi. Dilerseniz çocuğunuzla birlikte doğada kamp yapın, tema parklarda eğlenin dilerseniz de onu yeni arkadaşlar edineceği ve tecrübe kazanacağı kamplara gönderini ya da hem eğlenip hem de birlikte öğreneceğiniz aktivitelere katılın.

5.06.2018Seyahat
Toroslar’da bir taş ev

Toroslar’da bir taş ev

Her baba, karne tatili başlamadan önce oğlu için plan yapar mı bilmem ama ben yapanlardanım. Sömestr tatili için de “Farklı rota neresi olur?” sorusuna haftalar önce karar verdim: Toroslar... Peki ama yüzlerce kilometrelik bu uzantının neresi olmalıydı? 14 yaşında bir çocukla hem rahat etmeli, hem dağ tepe tırmanmalı ama bir o kadar keyfimizi nasıl yaşardık? İşte cevabı...

26.02.2018Seyahat
Karne hediyeleri ‘beş yıldızlı’ tatil

Karne hediyeleri ‘beş yıldızlı’ tatil

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü proje kapsamında okullarında birinci olan 768 öğrenci, 1.536 yakınıyla beş yıldızlı otellerde tatil yaptı.

24.01.2018Eğitim
Öğrenciler sömestrde kayak öğreniyor

Öğrenciler sömestrde kayak öğreniyor

Kayseri’de, 2017-2018 eğitim-öğretim yılının ilk döneminin sona ermesinin ardından öğrenciler Erciyes’te kayak öğreniyor.

23.01.2018Eğitim
“Çocuğunuza verdiğiniz sözü tutup onlarla aktivite yapın”

“Çocuğunuza verdiğiniz sözü tutup onlarla aktivite yapın”

Uzmanlar, sömestr döneminde, çocuklarla geçirilen zamanı kaliteli hale getirmek için onların istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmanın önemli olduğunu söyledi.

22.01.2018Eğitim
10 maddede sömestr planları

10 maddede sömestr planları

Her birey başkalarına benzeyen birtakım özelliklere sahip olduğu gibi, benzemeyen özelliklere de sahiptir. Farklılıkların kökeninde, tüm gelişimsel özellikler gibi hem kalıtım hem de çevrenin etkilerini görmek mümkün. Bu faktörler karşılıklı olarak birbirini etkiliyor ve bizler olduğumuz gibi oluyoruz.

22.01.2018Eğitim
İşte tatilde okuyabileceğiniz 15 kitap

İşte tatilde okuyabileceğiniz 15 kitap

Yarıyıl tatilinde zaman ayrılması gereken bir etkinlik de kitap okumak. Hem keyifle okuyacağınız hem de boş zamanınızı değerlendireceğiniz, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ‘100 Temel Eser’ listesinde bulunan kitaplardan en bilinenlerini derledik.

21.01.2018Eğitim
Takdirlik kardeşler

Takdirlik kardeşler

Aleyna Tilki, önceki akşam kız kardeşiyle Bebek sahilinde yürüyüş yaparken görüntülendi.

16.06.2017Magazin
Karne tepkinizde 5 doğru yaklaşım

Karne tepkinizde 5 doğru yaklaşım

Ebeveynlerin, çocuklarının karnesine yaklaşımı nasıl olmalı, nelere dikkat edilmeli? Dr. Betül Mazlum, karneye 5 doğru yaklaşımı anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu...

8.06.2017Egitim
Zayıf karnenin 3 nedeni

Zayıf karnenin 3 nedeni!

Çocukların zayıf karneleri sonucu anne babaların öz eleştiri yapmaları gerektiğini söyleyen Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Uzmanı Yrd. Doç.Dr. Başak Ayık, zayıf karnenin nedenlerini anlattı.

Karnede sizin de payınız var

Karnede sizin de payınız var

Karneleri almak için gün sayan öğrenciler, ailelerini de hediye konusunda sıkıştırmaya başladı. Peki çocuğa karne hediyesi alınmalı mı? Alınacaksa nasıl bir hediye seçilmeli? İyi ve kötü karne değerlendirmesi neye göre, nasıl yapılmalı? Aileler unutmamalı, başarısız olan öğrenciler için son anda verecekleri olumsuz tepkilerin geçerliliği yok. Çünkü bir yıl boyunca çocuğu izlemek ailenin görevi. Aslında karne hem çocuğun hem de ailenin.

5.06.2017Eğitim
En iyi 10 karne tatili hediyesi

En iyi 10 karne tatili hediyesi

İş, okul derken birbirinize fazla vakit ayıramadığınız çocuklarınızla tatile çıkmanın, uzun uzun vakit geçirmenin ve doyasıya eğlenmenin vakti gelmedi mi? Bunun için yaklaşan karne tatili büyük bir fırsat. Listemizden size göre olanı seçip ailecek unutulmaz birkaç gün geçirin veya çocuklarınızı sosyalleşeceği, öz güven kazanacağı kamplara gönderin. İşte karne tatilinde gidilecek en iyi 10 yer...

17.05.2017Seyahat
Yarı yıl tatilinin ilk saatlerinde şaşırtan görüntü

Yarı yıl tatilinin ilk saatlerinde şaşırtan görüntü

Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan yaklaşık 18 milyon öğrenci ve 900 bin öğretmen için yarıyıl tatilinin bugün başlamasıyla birlikte Atatürk Havalimanı’nda hareketli saatler yaşandı.

20.01.2017Gündem
En iyi 10 karne tatili hediyesi

En iyi 10 karne tatili hediyesi

Yoğun dersler ve sınavlarla geçen uzun bir yılın ardından okullar bugün kapanıyor. Peki çocuğunuza karne hediyesi olarak tatil hediye etmeye ne dersiniz? Futbol kampından, doğada yaşama, matematik kursundan uzay kampına kadar listemizde çok farklı alternatifler var.

11.01.2017Seyahat

Yazar Sonuçları

Karne çocuğun başarısını göstermez! Övmeyin de yermeyin de...

Okullar kapandı, şimdi anne-babaların sınav vakti... Eğer karne notu düşük olana kızıp takdir belgesi alanı göklere çıkarıyorlarsa ciddi bir sorun var. Çünkü uzmanlar çocuğun başarısının karneyle ölçülmediği konusunda birleşiyor. Peki bu süreçte onlara nasıl davranılmalı? Çocuk ve ergen psikiyatrı Serdar Alparslan anlattı.

8.06.2018

Karneyi bırakın, tatile bakın

Yarıyıl tatili geldi çattı. Binlerce çocuk karne aldı. Karnesi kötü gelen çocuğa nasıl davranmamız gerektiğini ve yarıyıl tatili önerilerini Prof. Dr. Özgür Öner’e sorduk.

19.01.2018
Yaz tatili başladı

Yaz tatili başladı!

Tatilde daha çocuğunuzun daha verimli vakit geçirmesi için bu 5 şeyi düzenli yapın.

9.06.2017
Karneye vereceğiniz tepkide ölçülü olun

Karneye vereceğiniz tepkide ölçülü olun!

Veli olarak anne-baba da kendini değerlendirmeli?

8.06.2017
Ailelerin karnelere tutumu ne olmalı, yarıyıl tatili nasıl geçirilmelidir

Ailelerin karnelere tutumu ne olmalı, yarıyıl tatili nasıl geçirilmelidir?

Aşırı kutlamalar ve abartılı hediyelerden sakının.

23.01.2017
Ebeveynlere dijital rehber

Ebeveynlere dijital rehber

Öncelikle siz, dijital aletleri doğru kullanan bir anne-baba modeli olun.

13.01.2017