EKSTRA
MENÜ

Hasan Sözbilir

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 129 haberi bulunmuştur.

Hasan Sözbilir Haberleri

Uzmanlar uyardı: Marmarada da tsunami olabilir

Uzmanlar uyardı: Marmara'da da tsunami olabilir

Ege’deki depremin ardından yakın dönemde ilk kez görülen tsunami, beklenen Marmara depremi ve sonrasında tsunami olasılığına ilişkin tartışmaları bir kez daha gündeme getirdi.

22.07.2017Gündem
Deprem sonrası son durum...

Deprem sonrası son durum...

Kandilli Rasathanesi bugün depremin büyüklüğünü 6.6 olarak güncellemişti. Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Muğla Bodrum açıklarında Gökova Körfezi’nde saat 01.31’de meydana gelen depremin büyüklüğünün 6.5 olarak ikinci kez güncellendiğini duyurdu. Öte yandan Gümbet Koyu'nda otel ve restoranların masa, sandalye, şezlonglarının suya sürüklendiği görüldü. Deprem uzmanı Prof. Dr. Zafer Akçığ bu durum için "Çekilmeden ve deniz yüzeyindeki kırılmadan dolayı, faylar düşey hareket ettiği için su ters dönerek güçlü bir şekilde kıyıya vurmuş" diyor.

21.07.2017Gündem
Manisada korkutan deprem

Manisa'da korkutan deprem

Manisa'nın Akhisar İlçesi'nde saat 11.26'da, Kandilli verilerine göre 5, AFAD verilerine göre 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İzmir'in yanı sıra Bursa, Balıkesir, Çanakkale'de de hissedildi. Akhisar saat 12.29'da AFAD verilerine göre 4.5 büyüklüğünde bir depremle ikinci kez sallandı. Bölgede 20'ye yakın artçı meydana geldi. Prof. Hasan Sözbilir, "Depremin yoğunlaştığı yer, Akhisar- Soma ve Sındırgı üçgeni. Bu bölgede yön anlamında hem kuzeydoğu- kuzeybatı, güneydoğu güneybatı sarsıntı oluyor. Bunlar diri faylar. 6- 7 büyüklüğünde deprem de üretebilir. Yaşanan sarsıntılar silsilesi, 5 büyüklüğündeki depremin artçı ve öncüleri. Depremin odak derinliklerine baktığımızda 2- 13 kilometre arasında değişiyor. Yüzeye yakın, sığ deprem olduğu için geniş alanda hissediliyor. Ayrıca Batı Anadolu kırıklı olduğundan enerji iletimi daha kolay oluyor" dedi.

12.09.2016Gündem
Prof. Dr. Hasan Sözbilir: Depremler olağan tedirgin olmayın

Prof. Dr. Hasan Sözbilir: "Depremler olağan tedirgin olmayın"

İZMİR'de saat 04.03'te merkez üssü Urla İlçesi olan Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğünde deprem hakkında konuşan İzmir Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof. Dr. Hasan Sözbilir, bölgede 6 aydır sismik yoğunluğun gözlendiğini, önemli bir bölümü aktif olan fayların bulunduğu bölgede bu tür depremlerin tedirginlik yaratmaması gerektiğini söyledi.

10.07.2015Ege
Bilim kurulu şaşırdı bu işe

Bilim kurulu şaşırdı bu işe

TÜBİTAK’ın çalıştayı çerçevesinde Kuşadası’na gelen bilim adamları, Milli Eğitim Bakanlığı Turizm Otelcilik Meslek Okulu Uygulama Oteli’nde konakladı.

12.11.2007Ege
1071 akademisyenden, Anayasa Mahkemesi kararına karşı ortak bildiri

1071 akademisyenden, Anayasa Mahkemesi kararına karşı ortak bildiri

Anayasa Mahkemesinin (AYM), "Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi" metnine imza atan 10 akademisyenin "terör örgütü propagandası yapmak" suçundan cezalandırıldıkları gerekçesiyle yaptıkları bireysel başvuruda "hak ihlali" kararı vermesine ilişkin 1071 akademisyen karşı bildiri imzaladı.

29.07.2019Gündem
TRT Genel Müdürlüğüne 58 başvuru

TRT Genel Müdürlüğü'ne 58 başvuru

TRT Genel Müdürlüğü için Radyo ve Televizyon Üst Kuruluna (RTÜK) 58 kişi başvurdu. Başvuranların arasında daha önce atanmasına ilişkin iki ayrı kararname 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer tarafından iade edilen Ulaştırma Bakanlığı Müsteşarı İbrahim Şahin de bulunuyor.

9.11.2007Gündem
TRT Genel Müdürlüğü için 98 kişi başvurdu

TRT Genel Müdürlüğü için 98 kişi başvurdu

TRT Genel Müdürlüğü için 98 kişi adaylık başvurusunda bulundu.

8.09.2006Gündem
YÖK 18 fakülteye dekan atadı

YÖK 18 fakülteye dekan atadı

YÖK Genel Kurulu, 18 fakülteye dekan atandı.

21.10.2005Gündem
Bush’tan 3 istek

Bush’tan 3 istek

PKK’yı Irak’ta artık yok edin. ABD uçakları KKTC’ye uçsun. Türkmenlerin hakkını gözetin. Başbakan Tayyip Erdoğan’la ABD Başkanı George Bush’un Oval Ofis dekorasyonunu hatırlatan Başbakanlık Konutu’ndaki görüşmesinde PKK konusu ön plana çıktı.

27.06.2004Gündem
Erdoğanın Bush’tan 3 isteği

Erdoğan'ın Bush’tan 3 isteği

PKK’yı Irak’ta artık yok edin. ABD uçakları KKTC’ye uçsun. Türkmenlerin hakkını gözetin. Başbakan Tayyip Erdoğan’la ABD Başkanı George Bush’un Oval Ofis dekorasyonunu hatırlatan Başbakanlık Konutu’ndaki görüşmesinde PKK konusu ön plana çıktı.

27.06.2004Gündem

Yazar Sonuçları

Aile planlaması değil, doğuma prim

SAĞLIK Bakanı 6. çocuktan sonra eşinin tüplerini bağlattı; hem de gizlice hastane kayıtlarına giriş yapmadan, malzeme teminini kendi sağlayarak.

21.09.2006

Axess reklamı Varan'a çalışıyor

AXESS reklamı adamı izlerken yoruyor. Bu reklamı izlerken kendimi ‘‘Gönderilmemiş Mektuplar’’ filmini ikinci kez izliyormuşum gibi hissediyorum.

19.04.2003

Afyon’da rektörlük seçiminde oyunlar

AFYON'dan, adları bizde mahfuz üç öğretim üyesinden Cumhurbaşkanı Sezer'e hitaben gönderilen faks metnini yorumsuz iletiyoruz:

3.03.2003