EKSTRA
MENÜ

Güneşin Zararları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 158 haberi bulunmuştur.

Güneşin Zararları Haberleri

Ürünler Olmadan Cildinize Bakmanın 10 Yolu

Ürünler Olmadan Cildinize Bakmanın 10 Yolu

Güzellik ürünleri olmadan da cildinizin iyi görünebileceğini biliyor musunuz? Ürünleri kullanmayı tamamen bırakın demiyoruz, sadece cildiniz için güzellik ürünleri kullanmak dışında yapabileceğiniz çok daha etkili adımlar var diyoruz. Üstelik çok daha az maliyetli!

Güneşin Sadece Işınları Değil Sıcağı da Tehlikeli

Güneşin Sadece Işınları Değil Sıcağı da Tehlikeli!

Aşırı sıcak olmayan bir günde bile güneş altında olup ışınlarına maruz kalmak tehlikeli. Ultraviyole ışınlarının beyne zararı var! İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Necdet Yetim, güneşin hem sıcağıyla hem de ışınlarıyla rahatsızlıklara yol açabileceğini, ölüme varan ciddi sağlık sorunlarına sebebiyet verebileceğini belirtip, uyardı.

13.08.2020İyi Yaşam
Güneşin Zararlı Işınlarından Nasıl Korunmalıyız

Güneşin Zararlı Işınlarından Nasıl Korunmalıyız?

Çocukluk ve gençlik döneminde yoğun ve bilinçsizce güneş ışınlarına ve özellikle yanıklara maruz kalmanın ilerleyen yaşlarda kanser dahil olmak üzere pek çok sağlık problemine yol açabileceğini belirten Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Oya Yeşim Hacımustafaoğlu Utkan, güneş ışınlarından nasıl korunmak gerektiği hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

20.07.2020Kişisel Bakım
Uzun Süre Güneşlenmenin Zararları

Uzun Süre Güneşlenmenin Zararları

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Opr. Dr. Mehmet Severcan, yaz aylarında bronz bir cilde sahip olmak için uzun süre güneşlenmenin, kısa dönemde cilt yanıklarına, uzun dönemde ise deri kanserine ve yaşlanmaya neden olduğunu söyledi.

Güneşten Korunmak İçin Neler Yapmalı

Güneşten Korunmak İçin Neler Yapmalı?

Tabiatın yaşam kaynağı güneş, insanoğlunun sağlığı için hem çok gerekli bir mucize hem de zararlarından korunması gereken bir tehlike… Özellikle de belli saat aralığında güneşten yayılan zararlı UV ışınları, cilt lekelerinden çok daha fazlasına sebep oluyor. Güneşin kendini hissettirmeye başladığı bugünlerde Cildiye (Dermatoloji) Uzmanı Uzm. Dr. Deniz Yardımcı, güneşin zararlı ışınlarından korunmanın yollarını anlattı.

27.05.2019Kişisel Bakım
Güneşin Zararlı Işınlarına Karşı 10 Önemli Kural

Güneşin Zararlı Işınlarına Karşı 10 Önemli Kural!

Güneş hem fiziksel hem ruhsal sağlığımıza pek çok fayda sağlasa da, yaz aylarında uzun süre, özellikle de öğle saatlerinde güneş ışınlarına maruz kalmak çok riskli. Dermatoloji Uzmanı Dr. Burçak Bozdemir Aral güneşin zararlı ışınlarından korunmak için almanız gereken 10 önlemi anlattı, önemli uyarılarda bulundu.

5.07.2018İyi Yaşam
Güneşin Zararlı Işınlarına Karşı 10 Önemli Kural

Güneşin Zararlı Işınlarına Karşı 10 Önemli Kural!

Güneş hem fiziksel hem ruhsal sağlığımıza pek çok fayda sağlasa da, yaz aylarında uzun süre, özellikle de öğle saatlerinde güneş ışınlarına maruz kalmak çok riskli. Dermatoloji Uzmanı Dr. Burçak Bozdemir Aral güneşin zararlı ışınlarından korunmak için almanız gereken 10 önlemi anlattı, önemli uyarılarda bulundu.

Kışın da güneş koruyucu kullanın!

Güneş cildinize sandığınızdan çok daha fazla zarar veriyor. Bu konuda ne kadar çabuk önlem alırsanız o kadar sağlıklı ve genç bir cilde sahip olursunuz ve güzel yaşlanmayı becerebilirsiniz. Üstelik güneşin zararları sadece yaz mevsimiyle de sınırlı değil. Kışın o karlı günlerinde de birbirinize kartopu fırlattıktan sonra eve döner dönmez nemlendirici sürmeniz gerekiyor. Çıkmadan önce de güneşten koruyan bir güneş kremini ihmal etmemeniz gerekli.

25.12.2017Stil
Güneşin zararlı ışınlarına karşı 8 önemli kural

Güneşin zararlı ışınlarına karşı 8 önemli kural

Güneş ışınlarının yeryüzüne en dik geldiği 10.00-16.00 saatleri arasında şezlongda güneşlenmeleri ve en riskli saatlerde kumsalda spor yapmaları nedeniyle cilt kanseri artık gençleri de tehdit ediyor...

10.07.2017Saglik
A’dan Z’ye güneşten korunma rehberi

A’dan Z’ye güneşten korunma rehberi

Güneşe çıkmadan önce yapılması gerekenler ve dahası...

8.07.2015Sağlık
Kış Güneşine Dikkat

Kış Güneşine Dikkat!

Yaz aylarında güneşli ve açık havalarda gözümüzü korumak güneş gözlüğümüzü bir an olsun yanımızdan ayırmayız ancak kış gelince güneş gözlüklerimiz de kışlık giysilerimiz gibi rafa kalkar. Oysa yazın olduğu kadar kışın da güneşin ultraviole ışınlarının gözü tehdit ettiğini biliyor muydunuz?

Güneşlenirken kanser olmayın

'Güneşlenirken kanser olmayın'

Güneşlenme için sabah 11.00'e kadar, öğleden sonra ise 16.00'dan sonraki saatlerin tercih edilmesi gerektiği, güneşin zararları etkilerine karşın bronzlaşmanın korunarak ve zamana yayılarak yapılması gerektiği bildirildi.

31.07.2014Sağlık
Tehlikeli benler nasıl anlaşılır

Tehlikeli benler nasıl anlaşılır?

Aniden büyüyen ve şekli bozulan benlere dikkat!

20.07.2014Sağlık
Vücudunuzdaki benler tehlikeli mi

Vücudunuzdaki benler tehlikeli mi

Yazın belki de en sıcak günlerini yaşıyoruz. Peki güneş herkes için yararlı mı? Özellikle de vücudunda pek çok sayıda beni olanlar güneşe karşı çok dikkatli olmalılar. Liv Hospital Dermatoloji Uzmanı Dr. Ahmet Günay “Hemen herkesin vücudunda ben vardır. Özellikle yaz aylarında güneş nedeniyle bedenimizdeki benlerin sayısı artıyor. Aslında sağlık için zararları olmayan benler renk ve şekil değiştiriyorsa tehlike sinyalleri çalıyor demektir. Bazı ben tipleri zamanla deri kanserine dönüşebiliyor. Bu yüzden benleri düzenli olarak takip etmek çok önemlidir” diyor…

19.07.2014Sağlık
%100 mineralli Avene 50 faktörlü krem

%100 mineralli Avene 50 faktörlü krem!

Hassas ciltler için uygun güneş koruyucu krem...

6.08.2012Alışveriş
Her iki saatte bir güneş koruyucu sürün

Her iki saatte bir güneş koruyucu sürün

Güneşe bu saatler arasında dikkat!

6.06.2012Sağlık
Dermatologlardan kadınlara uyarı

Dermatologlardan kadınlara uyarı

İzmir'deki Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi dermatoloji uzmanı Dr. Cengiz Bıçakçı, kadınları, güzellik uğruna, her duyduklarına itibar edip, paralarını sokağa, sağlıklarını tehlikeye atmamaları konusunda uyardı.

22.02.2011Kelebek
TATİLCİLER DİKKAT

TATİLCİLER DİKKAT

Kölnlü doktor Fikret Mani, güneş yanıklarının kanser riski taşıdığına dikkat çekerek, özellikle kalp ve tansiyon hastalarına güneşin zararları konusunda uyarılarda bulundu.Yaz aylarının gelmesiyle oluşabilecek güneş yanıklarına dikkat çeken Kölnlü doktor Fikret Mani, güneş yanıklarının kanser riski taşıdığını belirtti. Ozon tabakasının delinmesiyle artan Ultraviyole ışınlarına maruz kalmanın sakıncalarını anlatan doktor Mani tatilcileri dikkatli olmaları konusunda uyardı.(Haber-Kamera: Mesut ZEYREK / KÖLN - DHA)

11.07.2010Haber
Güneş herkesin canını yakıyor

Güneş herkesin canını yakıyor

Yaz mevsimi için ikiyüzlü diyebiliriz: Bir yüzü güneş, kum ve deniz; diğer yüzü güneşin zararlı ışınları ve yanıklar... Yaz aylarında kumsalda çekilmiş fotoğraflarıyla ve yanık tenleriyle dikkat çeken ünlüler de zaman zaman güneşin bu ikiyüzlülüğünden nasiplerini alıyorlar. Formsante dergisi, o güzellerden birkaçına güneşten nasıl korunduklarını sordu.

12.06.2010Kelebek
D Vitamini için saatlerce güneşde kalmayın

D Vitamini için saatlerce güneşde kalmayın

Güneşin sıcak yüzünü göstermeye başladığı bu günlerde, tedbirlerimizi de artık yavaş yavaş almamız gerekiyor.

10.07.2009Kelebek
12 büyük yalan

12 büyük yalan!

Gerçeklerle yüzleşmemek için kendi kendinizi kandırıyor olabilir misiniz? İşte 12 büyük yalan….

3.04.2009Seyahat
12 büyük yalan

12 büyük yalan

Gerçekle yüzleşmemek için kendinizi kandırıyor olabilir misiniz? İşte insanın kendine söylediği 12 büyük yalan...

20.01.2009Kelebek
Adan Zye kozmetik sözlüğü

A'dan Z'ye kozmetik sözlüğü!

Kozmetik ürünlerin üzerinde yazan yabancı terimler çoğu zaman aklımızı karıştırmıştır. 'Moisturizer' ya da 'pH' kelimelerinin ne anlama geldiğini hepimiz biliriz; peki ya diğerleri?

4.12.2008Makyaj
20 yıl sonra nasıl görüneceksiniz

20 yıl sonra nasıl görüneceksiniz?

İşte size 20 yıl sonra nasıl görüneceğinize ve nasıl yaşlanacağınıza dair büyük ipuçları verecek olan deneyin sonuçları!

Güneşten korunmanın yolları

Güneşten korunmanın yolları

Yazla birlikte her ne kadar güneşle dost olmaya çalışsak da artık güneş bizim eski tanıdığımız güneş olmadığını gösteriyor ve tüm kızgınlığıyla sağlığımıza zarar veriyor.

27.06.2007Sağlık
Dudaklarınız kurumasın

Dudaklarınız kurumasın!

Küresel ısınmaya karşı herkes kendince önlem almaya çalışıyor. Peki bu tehlikeli gelişimin bedeniniz üzerindeki etkilerini hiç düşündünüz mü?Örneğin, dış katmanı çok ince olan ve güneşin zararlı ışınlarından korunması büyük önem taşıyan dudaklarınız için neler yapmanız gerektiğini biliyor musunuz?

12.04.2007Kişisel Bakım
Düzenli bakım

Düzenli bakım

Bilimadamlarının keşifleri ve yeni teknolojik ürünler sayesinde, cildimiz hakkında bildiklerimize her gün bir yenisi ekleniyor. Ancak onun hakkında tek değişmeyen şey; ister 20, ister 30, 40 ya da 50 yaşında olalım, düzenli bakımla her yaşta sağlıklı ve güzel bir cilde sahip olabileceğimiz...

16.04.2006Kelebek
Dorukkkkk asla

Dorukkkkk asla

Nur Çintay, geçen hafta Radikal Gazetesi’ndeki köşesinde bir doktorun mesajını yayınladı. Doktor, bazı kadınların çocuklarına Ömer, Büşra, Doruk gibi, söylerken dudağı büzen isimler yerine Çisil, Yiğit gibi dudağı kırıştırmayacak isimler koyduklarını anlatıyordu.

7.05.2005Kelebek
Güzelliğin en büyük düşmanı: Bronzlaşma

Güzelliğin en büyük düşmanı: Bronzlaşma

Dr. Yasemin Fatih Amato "Yaşlanmaktan korkuyorsanız güneşten uzak durun" diyor. Amato'nun belirttiğine göre, cildimizdeki olumsuz değişikliklerin yüzde 80'i güneşten kaynaklanıyor.

Bronzlaşma tutkusu güzelliğin düşmanı

Bronzlaşma tutkusu güzelliğin düşmanı

Her şeyi bir yana bırakıp kumsala uzanmak, üstüne üstlük bronz bir tene sahip olmak, hepimizin bir yıl boyunca tatlı tatlı hayalini kurduğu bir keyif. Ancak bu, madalyonun bir yüzü

SAĞLIKLI YAŞAM: Güneş lekeleri ihmale gelmez

SAĞLIKLI YAŞAM: Güneş lekeleri ihmale gelmez

Güneşin fotosentez, D vitamini oluşumunu sağlamak, ısı ve ışık yaymak, mikropları öldürmek ve insanları psikolojik olarak olumlu etkilemek gibi sayısız yararı bulunuyor. Ancak güneşin faydaları olduğu kadar birçok zararı da var.

27.10.2003Kelebek
Oya Tolgadan Makyaj İncelikleri

Oya Tolga'dan Makyaj İncelikleri!!!

Uzmanımız Oya Tolga sizlerden gelen sorular ışığında tüm makyaj inceliklerini anlatmaya devam ediyor. Yapmanız gereken tek şey sorularınızı sitemize göndermek...

2.07.2001Makyaj
Elma Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir Elma Çekirdeği Faydaları

Elma Çekirdeği Nedir Ve Neye İyi Gelir? Elma Çekirdeği Faydaları

Günümüzde sağlıklı beslenmek oldukça önem taşıyor. Özellikle sebze ve meyve de en sağlıklı gıdalar arasında yer alıyor. Ayrıca bu besinlerin etli kısmının yanı sıra çekirdekleri de bazı durumlarda tüketilebilir. Elma çekirdeği nedir ve neye iyi gelir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Yazar Sonuçları

Güneşten korunmanın önemi

Deri kanserlerinin başında güneşe maruz kalmak sıklıkla karşılaşılan bir sorundur. Çocukluk ve ergenlik dönemlerinde yaşanan güneş yanıkları ileride deri kanserine yakalanma olasılığını arttırabilmektedir.

4.02.2021

Cildinize Acı Çektirmeden Güneşli Günlerin Tadını Çıkarın

Güneşli güzel günlerin gelmesi ile birlikte, cildimize daha dikkat etmemiz gereken bir süreç de başlamış oluyor. Güneş ışınları cildimizi nasıl olumsuz etkiler, bu etkilerden kaçınmak için neler yapmalıyız?

6.05.2019

Güneşin fazlası zarar!

Korunmayan cilt, güneşin ultraviyole ışınları ile 15 dakika içinde hasar görür. Asıl hasar 12 saat sonra ortaya çıkar. İlk önce pembeleşen çocuk birkaç saat sonra yanmış görünebilir.

4.07.2016

Yazın cildinizi ateşe atmayın!

Denizde, havuzda güneş ışınlarının şiddeti yansımayla artıyor

5.07.2015

Deri kanserinin tohumları çocuk yaşta ekiliyor

Çocuklarda güneş yanıkları, daha ileri yaşlarda (20-50) başta melanom olmak üzere deri kanserlerine yol açıyor. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dermatoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Aydemir, ömür boyu maruz kalınan ultraviyole(UV) dozunun yüzde 20’sinin ilk 20 yaşta alındığını hatırlatıyor. Özellikle ilk 10 yaşta alınan UV dozu deri kanseri açısından önemli. Bu yaşlarda deri kanserinin tohumları atılıyor.

23.08.2014
Oğlum Kamptan Döndü

Oğlum Kamptan Döndü

Bizim afacan bronz bir tenle ve neşeyle basketbol kampından döndü. Bir haftadır kafamda yazdığım türlü senaryolar nihayet son buldu.

27.06.2011

Güneşten korunmak deri kanserini önlüyor

GÜNEŞTEN korunmanın erken yaşlanma ve deri kanserini önlediğini belirtildi. Yaz mevsimiyle birlikte, kıyafetlerin ve gündelik yaşam tarzının değişmeye başladığını kaydeden uzmanlar, güneş ışınlarının zararları konusunda uyarılarda bulundu.

20.06.2008

Hayat kurtaracak öneriler

Yaz sıcaklığı varlığını hızla gösterdi. Nehir son bir haftadır okul dönüşü 1 saate yakın bisiklete biniyor.

21.05.2008

Küresel ısınmaya karşı DUDAKLARINIZI koruyun

Küresel ısınmaya karşı herkes kendince önlem almaya çalışıyor. Peki bu tehlikeli gelişimin bedeniniz üzerindeki etkilerini hiç düşündünüz mü?

8.04.2007

Olaylı partinin yankısı sürüyor

Esin Maraşlıoğlu’nun pazartesi gecesi Baltalimanı’ndaki evinde verdiği parti, günler öncesinden konuşulmaya başlanmıştı. Sanat ve sosyete dünyasından birçok ünlü isim davetliydi.

22.07.2004