EKSTRA
MENÜ

Güneşten Korunma Yolları

Güneşten Korunma Yolları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Güneşten Korunma Yolları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25 Güneşten Korunma Yolları haberi bulunmuştur.

Güneşten Korunma Yolları Haberleri

Güneşten Doğru Faydalanmak İçin İpuçları

Güneşten Doğru Faydalanmak İçin İpuçları

Güneşin kendisini iyice hissettirdiği yaz günlerinde güneşten doğru faydalanmak önemli konuların başında geliyor. D vitamini için en önemli kaynak olan güneşin altında uzun saatler kalmak hem cilt yaşlanmasını hem de cilt kanserini tetikleyebiliyor. Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Işıl Bulur, yaz aylarında güneşten doğru faydalanmak için yapılması gerekenler hakkında bilgi verdi.

8.08.2019İyi Yaşam
Güneşten Korunmak İçin Önemli Öneriler

Güneşten Korunmak İçin Önemli Öneriler

Ozon tabakasının her geçen yıl biraz daha incelmesiyle güneş ışınları yeryüzüne daha az filtre edilerek, daha yoğun ulaşıyor. Bu da güneş ışınlarının zararlı etkilerini çoğaltarak cilt lekelerine, foto yaşlanmaya ve kansere neden olabiliyor. Güneşin bu zararlı etkileri, son yıllarda çok daha fazla görülüyor. Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Eneida Kote, güneşin cilde etkileri ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi.

26.06.2019Kişisel Bakım
Güneşe alerjisi olan ciltlerin vazgeçilmez ürünü

Güneşe alerjisi olan ciltlerin vazgeçilmez ürünü

Güneş alerjisi sorunu yaşayan hassas ciltler için özel olarak geliştirdiği Photoderm Leb SPF 30, içerdiği Hücresel BioprotectionTM patenti ile cildin güneşe alışmasına yardımcı oluyor ve cildi güneşin zararlı ışınlarına karşı cildi yüksek oranda koruyor.

18.07.2018Alışveriş
Güneş ışınları hayatınızı yakmasın

Güneş ışınları hayatınızı yakmasın!

Okulların kapanmasının ardından yazı iyice hissettiğimiz şu günlerde herkesi tatil heyecanı sardı. Hava sıcaklığının artması ve güneşin etkisini çok daha fazla göstermesi nedeniyle Aile Hekimliği Uzmanı Dr. İbrahim Tokalak; deniz tatili yapacakları uyardı.

25.06.2018Sağlık
Çocukları güneşten korumak için 17 öneri

Çocukları güneşten korumak için 17 öneri

Yaz aylarında çocuklarda güneş çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı...

Güneşten Korunurken Yaptığımız 10  Hata

Güneşten Korunurken Yaptığımız 10 Hata!

Acıbadem Fulya Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Özlem Karabudak Abuaf, güneşten korunurken sıkça yaptığımız hataları ve doğrularını şöyle sıraladı.

A’dan Z’ye güneşten korunma rehberi

A’dan Z’ye güneşten korunma rehberi

Güneşe çıkmadan önce yapılması gerekenler ve dahası...

8.07.2015Sağlık
Cildin en büyük düşmanı: UV IŞINLARI

Cildin en büyük düşmanı: UV IŞINLARI

İnsanoğlu yanık tenin güzelliğine inanıldığından beri güneşleniyor. Pek çok hastalığa iyi gelen güneş, korunmasız bir cilde temas ettiğinde ciddi rahatsızlıklara neden olabiliyor.

Sağlıklı Cildin Altın Kuralları

Sağlıklı Cildin Altın Kuralları

Herkes güzel bir cilde sahip olmak ister. Peki yaz aylarında yüze doğrudan vuran güneşe rağmen lekelenmemiş, kurumamış, kırışmamış bir cilt mümkün mü?İyi bir cilde sahip olmanın ancak güneşe karşı önlem almakla mümkün olabileceğini söyleyen Dermatolog Dr. Hüsna Güder, sağlıklı bir cildin altın kuralları açıkladı.

En sık görülen kanser türü

En sık görülen kanser türü!

Cilt kanseri en sık karşılaşılan ama en az tehlikeli olan deri kanseri çeşitidir. Sıklıkla güneş ışınları veya solaryumdaki UV dalgalar nedeniyle oluşur. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Senem Özge Turaçlı cilt kanserleri hakkında merak edilenleri cevapladı.

9.05.2017Sağlık
Aşırı sıcakta 2.5 litre su şart

Aşırı sıcakta 2.5 litre su şart

OSMANİYE Halk Sağlığı Müdürü Dr. Alper Latif Boz, aşırı sıcaklarda susuzluk hissedilmese bile her gün en az 2 - 2.5 litre (12-14 su bardağı) sıvı tüketilmesi gerektiğini söyledi.

30.07.2015Sağlık
Cilt kanserine karşı bilinçlendirme kampanyası başlatıldı

Cilt kanserine karşı bilinçlendirme kampanyası başlatıldı

T.C. Sağlık Bakanlığı Kanser Savaş Daire Başkanlığı; Türk Onkoloji Vakfı; Türk Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Derneği; Türk Onkoloji Grubu Derneği; Kanserle Dans Derneği işbirliği ve Bristol-Myers Squibb ilaç firmasının koşulsuz desteği ile bir deri kanseri türü olan “Melanom” konusunda bir Sosyal Sorumluluk Projesi başlatıldı. Prof. Dr. Sıdıka Kurul: "Özellikle 0-6 ay arası bebekler güneşten uzak tutulmalıdır, bebeklikte güneşe maruz kalma cilt kanseri riskini 2 kat artırmaktadır" dedi. Uzmanlar ayrıca 'benlere bıçak değerse kötü olur' inancını da yorumladı.

18.08.2014Sağlık
Yaz aylarındaki gizli tehlikeler

Yaz aylarındaki gizli tehlikeler

Alerjisi olanlar dikkat!

2.06.2014Sağlık
Çocuğunuz aniden halsizleşirse

Çocuğunuz aniden halsizleşirse

Hava sıcaklıkları günden güne artıyor. Yaz mevsimi çocuklar için tatil ve eğlence anlamına gelse de, yaz hastalıkları bu dönemi sıkıntılı hale getirebiliyor.

27.05.2013Sağlık
Şemsiye güneşten korumuyor

Şemsiye güneşten korumuyor

Yaz aylarında cilt sağlığınız için dikkat etmeniz gereken en önemli nokta, güneş ışınlarının gölgede bile aynı etkiyi göstererek cilt sağlığınız için zararlı hale gelebileceğidir.

Güzelleşmek uğruna kanser olmayın

Güzelleşmek uğruna kanser olmayın

Kadınların bronzlaşmak için kullandığı solaryum cihazları cilt kanserinin oluşmasında etkili rol oynuyor.

24.09.2008Kelebek

Yazar Sonuçları

Sıcaklıklar Cildi Yakmasın

Bu yazı sahilin serin esintileri yerine İstanbul’da geçirecekler kendilerini ve ciltlerini güneşin zararlı ışınlarından nasıl koruyacak?

5.04.2016

Yaz aylarında güneşten korunma yolları

Hem kendinizi hem de çocuklarınızı güneşin zararlı etkilerinden koruyun!

15.07.2015

Güneştan kaç benine bak

Hemen herkesin vücudunda görülebilen bazı benler, erken müdahale edilmediğinde cilt kanserine yol açabiliyor.

16.07.2016

Bronzluğun bedeli ağır

Bronz ten çoğumuzun hoşuna gitse de, bu renk değişikliği güneşin deride oluşturduğu hasardan ibaret. Başka bir deyişle cildiniz ne kadar bronzsa, o kadar hasarlı. Ancak ışınların sonucu her zaman bronzluktan ibaret değil. Silinmesi zor lekeler, cilt yaşlanması, damar genişlemesi, en fenası da cilt kanserleri güneşin zararlı etkilerinin önemli sonuçlarından bazıları

20.05.2011

Yılın annesini nasıl seçtik

Geçen haftamı jüri üyesi olarak iki konuda yoğunlaşarak geçirdim. Bir tanesi Alo’nun, ilkini 2006 yılında düzenlediği "Alo Yılın Süper Annesi" yarışması idi. Bunun için bana gelen mektupları didik didik ettim.

20.06.2008