EKSTRA
MENÜ

Elmalı Davası

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 66 haberi bulunmuştur.

Elmalı Davası Haberleri

Elmalı’da 6. duruşma

Elmalı’da 6. duruşma

Balıkesir’de geçen yıl haziran ayında savcılığa giden babaanne G.S., o dönem 6 ve 9 yaşında olan 2 torununun cinsel istismara uğradığı iddiasıyla eski gelini Merve A., onun eşi Rahmi A. ve kadının erkek arkadaşlarından şikâyetçi olmuştu. İfadesine başvurulan G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G. (10) yaşadıklarını, deftere yaptıkları çizimlerle anlatmaya çalışmıştı.

18.09.2021Gündem
Son dakika... Türkiyenin gözü Elmalı Davasında... Torunlarım ağır travma altında

Son dakika... Türkiye'nin gözü Elmalı Davası'nda... 'Torunlarım ağır travma altında'

Antalya'nın Finike ilçesinde kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.'nin (10) istismara uğradığı iddiasıyla çocukların annesi ile üvey babasının yargılandığı dava devam ediyor. Bugünkü duruşmada sanıklardan şikayetçi olduğunu söyleyen babaanne G.S., ''Torunlarım ağır travma altındalar. Yaşlarının üzerinde ağır ilaçlar kullanıyorlar'' dedi. Mağdur çocukların öz babası Gürhan G. ise ''Çocuklarıma bunları yaşatanlar şu an serbest. Çocuklarım da yaklaşık 80 gündür benden ayrı. Sanıkların en ağır cezaya çarptırılmasını istiyorum'' diye konuştu. Duruşmada yargılanan 3 sanığın adli kontrol şartıyla tutuksuz yargılanmalarının devam edilmesine karar verildi.

17.09.2021Gündem
UCİM Başkanı Saadet öğretmenden yolsuzluk iddialarına yanıt

UCİM Başkanı Saadet öğretmenden 'yolsuzluk' iddialarına yanıt

UCİM Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği Kurucusu ve Başkanı Saadet Özkan, haklarında çıkan yolsuzluk iddialarına İzmir'de yanıt verdi. 4 yıl önce kurulan derneğin gelir gider hesaplarını basın mensuplarıyla paylaşan Özkan, "Kaybetmekten korkanlar değil, mücadele edenler kazanırlar. Kapımız sizlere sonuna kadar açık. Bizi sorgulayan, soru soran, ne yapıyorsunuz diyen herkese her şeyi en ayrıntısıyla açıklayabiliriz" dedi.

17.08.2021Gündem
Saadet Öğretmen kimdir Elmalı Davası ile gündeme geldi

Saadet Öğretmen kimdir? Elmalı Davası ile gündeme geldi

İzmir'in Menderes İlçesi'nde, yaşları 6 ile 11 arasında değişen 6 öğrencisine cinsel içerikli film izlettiren ve istismarda bulunan okul müdürünün tutuklanmasını sağlayan öğretmen Saadet Özkan, Elmalı davasının bir televizyona programına taşınmasıyla gündeme geldi. Peki, Saadet Öğretmen kimdir?

12.08.2021Gündem
Elmalı Davası nedir

Elmalı Davası nedir?

Antalya'nın Elmalı ilçesinde 2019'da iki çocuğun cinsel istismara maruz kalmasına ilişkin davanın yankıları sürüyor. Görülen davada sanıkların tutuksuz yargılanıyor olmaları sosyal medyada tepki çekmişti. Elmalı Davası olarak bilinen olay bir televizyon kanalında olayda adı geçen kişilerin canlı yayına çıkması ile tekrar gündeme geldi.

10.08.2021Gündem
Babasının cinsel istismarına uğrayan Melisa Döngel: Annem bana inanmadı

Babasının cinsel istismarına uğrayan Melisa Döngel: Annem bana inanmadı

Elmalı davası Türkiye'yi ayağa kaldırdı, olayın ardından ünlü isimler istismara uğradığını itiraf edip sessiz kalınmaması gerektiğini söyledi. Oyuncu Melisa Döngel'in babası tarafından cinsel istismara uğradığının ortaya çıkmasının ardından Döngel'e sosyal medyada destek mesajları yağdı. O dönemde yaşadıklarına sessiz kalmayan Döngel, babasından şikayetçi oldu. İstanbul'da bir ağır ceza mahkemesinde baba A.D. yargılandı. Dava 2017 yılında karara bağlandı. İstinaf mahkemesi cezayı onarken dosya şu an Yargıtay'da bulunuyor.

6.07.2021Magazin
Son dakika haberleri: Elmalı davasında flaş gelişme İstismar mağduru kardeşler yüzme ve badmintona başladı

Son dakika haberleri: Elmalı davasında flaş gelişme! İstismar mağduru kardeşler yüzme ve badmintona başladı

Antalya'nın Finike ilçesinde istismara uğradıkları gerekçesiyle açılan davanın ardından korumaya alınan G.E.G (7) ve İ.E.G.(10) adlı kardeşler, sporla rehabilite ediliyor. DHA’nın edindiği bilgiye göre, iki kardeş yaz döneminde açılan yüzme ve badminton kursuna başladı.

6.07.2021Gündem
Bakan Yanıktan çok önemli Elmalı davası açıklaması Çizimler bu dosyaya ait değil

Bakan Yanık'tan çok önemli 'Elmalı davası' açıklaması! 'Çizimler bu dosyaya ait değil'

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, TRT Haber'de soruları yanıtladı. Bakan Yanık, Türkiye'nin gündemine oturan 'Elmalı davası'ndaki sosyal medyada paylaşılan çizimlerle ilgili olarak, "Davayla ilgili olduğu söylenen bir takım ses kayıtları, resimler ve çizimler bu dosyaya ait değil. Dezenformasyonlara dikkat etmek lazım" ifadelerini kullandı

5.07.2021Gündem
Öz babasının istismarına uğrayan Melisa Döngele ünlü isimlerden destek

Öz babasının istismarına uğrayan Melisa Döngel'e ünlü isimlerden destek

‘Bizim Hikâye’, ‘Sen Çal Kapımı’, ‘Elif’ gibi popüler dizilerde rol alan Melisa Döngel’in babası tarafından istismar edildiği ortaya çıktı. Ünlü oyuncuya, Twitter'da #YalnızDeğilsinMelisaDöngel etiketi altında binlerce destek mesajı atıldı.

5.07.2021Magazin
GÖZDEN KAÇMASIN | Karpuzun içindeki çatlaklar... 28 yaşında gelen otizm teşhisi... Denize de girilen piknik alanları... (27 Haziran-3 Temmuz 2021)

GÖZDEN KAÇMASIN | Karpuzun içindeki çatlaklar... 28 yaşında gelen otizm teşhisi... Denize de girilen piknik alanları... (27 Haziran-3 Temmuz 2021)

Hurriyet.com.tr'de sıcak gündemi size ulaştırdığımız gibi 'son dakika' telaşından uzak; dosya ve analizler içeren, ne olduğu kadar neden olduğunu da irdeleyen haberler üretiyoruz. İşte hafta sonu boyunca 'gözden kaçmış' olabilecek haberlerden bazıları...

4.07.2021Gündem
Babası tarafından istismar edildi Oyuncu Melisa Döngelin müthiş mücadelesi...

Babası tarafından istismar edildi! Oyuncu Melisa Döngel'in müthiş mücadelesi...

‘Bizim Hikâye’, ‘Sen Çal Kapımı’, ‘Elif’ gibi popüler dizilerde rol alan Melisa Döngel’in babası tarafından istismar edildiği ortaya çıktı. Yaşanan bu olayı atlatabilmek için birkaç yıl önce psikolojik tedavi gören oyuncu, şimdi de kardeşinin velayeti için cezaevindeki babasıyla mahkemelik oldu.

4.07.2021Magazin
“Bazen kelimeleri, resimleri, bazen beden dillerini kullanarak bize mesaj veriyorlar”

“Bazen kelimeleri, resimleri, bazen beden dillerini kullanarak bize mesaj veriyorlar”

Geçtiğimiz hafta, 2019’da cinsel istismara uğrayan iki kardeşe ilişkin Elmalı davasının tekrar sosyal medyada gündem olmasıyla sarsıldık. Sadece biz değil, çocuklarımız da doğrusuyla yanlışıyla bu olayla alakalı pek çok içeriğe maruz kaldı. Bu ve benzeri olayları gören, duyan çocuklar bundan nasıl etkileniyor, bu etkilerle ilgili ne yapabiliriz, merak ettik. Psikolojik danışman Filiz Budak’la bu konuyu konuştuk. Aynı zamanda olayların yaşandığı Finike’ye gittik, oradaki tepkileri gözlemledik ve davanın takipçisi UCİM derneğinin istismar dosyalarıyla ilgili tavsiyelerini dinledik.

Elmalı davasında son dakika gelişmeler... Elmalı davası nasıl ortaya çıktı... İstismar mağduru çocukların öz babası konuştu

Elmalı davasında son dakika gelişmeler... Elmalı davası nasıl ortaya çıktı?... İstismar mağduru çocukların öz babası konuştu

Tüm Türkiye'nin konuştuğu 'Elmalı davası'nda son dakika gelişmeler gelmeye devam ediyor. Antalya Finike’de yaşanan 7 ve 10 yaşlarındaki kardeşlerin istismara uğraması iddiasıyla ilgili çocukların çizdiği resimler tüm Türkiye'yi sarsarken, çocukların öz babası konuştu. Gürhan G., "Şu anda beklentim bir an önce bu pedofil, sapkın insanların tutuklanması, çocuklarımızın da bize geri verilmesi" dedi. Kamuoyunda "Elmalı davası" olarak bilinen olayda anne Merve Akman ile üvey baba Rahmi Akman’ın 6 ay önce tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılması, Türkiye'de infiale yol açmıştı. İşte, Elmalı davasında son durum bilgileri...

3.07.2021Gündem
İstismar mağduru çocukların öz babası ve babaannesi konuştu: Çocukların gözlerinde korku var

İstismar mağduru çocukların öz babası ve babaannesi konuştu: Çocukların gözlerinde korku var

Antalya’da iddianameye göre 7 yaşındaki kız çocuğuyla 10 yaşındaki ağabeyi, öz anneleri Merve A., üvey babaları Rahmi A. ve annenin erkek arkadaşları tarafından istismara uğradı.

3.07.2021Gündem
Çocuk mutlaka anlatır; ya resimleri ya asabiyetiyle

Çocuk mutlaka anlatır; ya resimleri ya asabiyetiyle

'Elmalı davası' hepimizi derinden sarstı. Olayın detaylarını hâlâ tam olarak bilemesek de çocuklarımızı her an korumamız gerektiğini bir kez daha gördük. Ama nasıl?

Son dakika haberleri... Elmalı davasında önemli gelişme Annenin bütün iddialarını yalanladı

Son dakika haberleri... Elmalı davasında önemli gelişme! Annenin bütün iddialarını yalanladı

Türkiye'nin gündemine ’Elmalı davası’ olarak gelen, Antalya Finike’de yaşanan 7 ve 10 yaşlarındaki kardeşlerin istismara uğraması iddiasıyla ilgili olarak babaları Gürhan G., Demirören Haber Ajansı’na (DHA) telefon ile açıklamalarda bulundu. Merve A.’nın iddialarını yalanlayan baba Gürhan G., "Şu anda beklentim bir an önce bu pedofil, sapkın insanların tutuklanması, çocuklarımızın da bize geri verilmesi" dedi. Gürhan G.’nin avukatı Yusuf Önder ise davanın bir an önce karara bağlanmasını ve gündemden düşmesi gerektiğini belirtti.

2.07.2021Gündem
Numan Kurtulmuş: Anketlerde AK Parti açık ara birinci partidir

Numan Kurtulmuş: Anketlerde AK Parti açık ara birinci partidir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Hangi kamuoyu anketini getirirseniz getirin, bütün kamuoyu anketlerinde AK Parti açık ara birinci partidir. Bu anlamda da kendisini iktidara namzet görenlerin bu anketlerin geride nal topladıkları, çok daha geriden geldikleri açıktır, ortadadır" dedi.

2.07.2021Haber
Numan Kurtulmuş: Anketlerde AK Parti açık ara birinci partidir

Numan Kurtulmuş: Anketlerde AK Parti açık ara birinci partidir

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, "Hangi kamuoyu anketini getirirseniz getirin, bütün kamuoyu anketlerinde AK Parti açık ara birinci partidir. Bu anlamda da kendisini iktidara namzet görenlerin bu anketlerin geride nal topladıkları, çok daha geriden geldikleri açıktır, ortadadır" dedi.

2.07.2021Gündem
Son dakika: Elmalı davasında flaş gelişme Rapora DHA ulaştı... İstismar mağduru çocukları babaanneden ayıran bilgiler..

Son dakika: Elmalı davasında flaş gelişme! Rapora DHA ulaştı... İstismar mağduru çocukları babaanneden ayıran bilgiler..

Tüm Türkiye'nin konuştuğu Elmalı davasında flaş bir gelişme yaşandı. Son dakika gelişmesine göre kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.'nin (10), cinsel istismara uğradığı iddiasına ilişkin Ayvalık Sosyal Hizmet Merkezi'nde görevli Uzman psikolog Deniz Karasapan'ın mahkemenin talebi üzerine çocuklarla görüşerek hazırladığı rapor, davanın görüldüğü Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı'na gönderildi. DHA’nın ulaştığı 12 Şubat 2021 tarihli raporda, "Babaannenin çocuklarda gözlemlediğini öne sürdüğü fiziksel ve psikolojik problemlerin olmadığı tespit edilmiş, çocuklar sorulduğunda da bu fiziksel sıkıntıları yaşamadıklarını beyan etmektedir" denildi.

2.07.2021Gündem
‘Elmalı davası’ndaki çocukların öz babası ilk kez canlı yayında konuştu

‘Elmalı davası’ndaki çocukların öz babası ilk kez canlı yayında konuştu!

‘Elmalı davası’ Türkiye’yi ayağa kaldırmış, korkunç olay infial uyandırmıştı. Yaşananların ardından istismar maruzu çocukların öz babası ilk kez konuştu. Babanın çarpıcı açıklamalarının ardından babaanne bağlandı. İddiaları tüyler ürpertti.

2.07.2021Magazin
Son dakika... ‘Elmalı davası’ndaki çocukların öz babası ilk kez canlı yayında konuştu

Son dakika... ‘Elmalı davası’ndaki çocukların öz babası ilk kez canlı yayında konuştu!

‘Elmalı davası’ Türkiye’yi ayağa kaldırmış, korkunç olay infial uyandırmıştı. Yaşananların ardından istismar maruzu çocukların öz babası ilk kez konuştu. Babanın çarpıcı açıklamalarının ardından babaanne bağlandı. İddiaları tüyler ürpertti.

2.07.2021Televizyon
Elmalı davasında flaş gelişme... Elmalı davası nedir

Elmalı davasında flaş gelişme... Elmalı davası nedir?

Elmalı davası için soruşturma sürerken yeni detaylar da gündemde yer alıyor. Tüm Türkiye'nin konuştuğu 'Elmalı davası'nda flaş bir gelişme yaşandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Antalya'nın Elmalı ilçesinde iki kardeşin istismarına ilişkin davada mağdur iki çocuğun devlet korumasını alındığını duyurdu. Kamuoyunda 'Elmalı davası' olarak bilinen olay önceki gün tekrar gündeme gelmiş ve toplumun tüm katmanları yüksek sesle bu karar itiraz etmişti. İşte Elmalı davasında son gelişmeler...

2.07.2021Gündem
Son dakika haberleri: Elmalı davasında flaş gelişme Çocuklar devlet korumasına alındı

Son dakika haberleri: Elmalı davasında flaş gelişme! Çocuklar devlet korumasına alındı

Tüm Türkiye'nin konuştuğu 'Elmalı davası'nda flaş bir gelişme yaşandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Antalya'nın Elmalı ilçesinde iki kardeşin istismarına ilişkin davada mağdur iki çocuğun devlet korumasına alınması talebinin mahkemece kabul edildiğini, çocuklara bakanlığa bağlı bir kuruluşta sağlıklı ve güvenli bir yaşam alanı sağlanacağını bildirdi.

1.07.2021Gündem
Son dakika: Elmalı davasıyla ilgili flaş gelişme: Twitter hesabındaki belgelere erişim engellendi

Son dakika: Elmalı davasıyla ilgili flaş gelişme: Twitter hesabındaki belgelere erişim engellendi

Antalya'nın Elmalı ilçesinde iki kardeşin istismarına ilişkin davanın sanıklarından mağdur çocukların annesi M.A. adına açılan ve sanık avukatlarınca da doğrulanan sosyal medya hesabından yayınlanan belgelere erişim engeli getirildiği bildirildi.

1.07.2021Gündem
Resim çizerken kullandığı renkler çok önemli... İstismara uğrayan çocuklar bize ne söylemeye çalışıyor

'Resim çizerken kullandığı renkler çok önemli...' İstismara uğrayan çocuklar bize ne söylemeye çalışıyor?

Elmalı davası, çocuk istismarı gerçeğini hepimize tekrar hatırlattı. Çocuklarımızı korumakta zorlandığımız, büyük endişeler taşıdığımız günümüzde 'Bir çocuğun istismara uğradığını nasıl anlarız ve onları nasıl koruruz?' sorularının cevabını aradık

1.07.2021Gündem
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik’ten tepki: Yakışıksız ifade, kabul edilemez

Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik’ten tepki: Yakışıksız ifade, kabul edilemez

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik gündeme dair açıklamalarda bulundu. Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı törenlerine katılacağını bildirdi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in sözleri ile ilgili olarak ise Çelik, ‘Türkiye Cumhuriyeti'nin cumhurbaşkanına sömürge valisi diye ifade kullanmak yakışıksızdır, kabul edilemez. Milletin oylarıyla seçilmiştir. Türk ordularının başkomutanıdır.’ dedi.

1.07.2021Gündem
Nur Tuğba Namlı gözyaşlarıyla isyan etti Elmalı Davasının yankıları sürüyor

Nur Tuğba Namlı gözyaşlarıyla isyan etti! 'Elmalı Davası'nın yankıları sürüyor

Kanal D’nin sunuculuğunu Hakan Ural ile Nur Tuğba Namlı’nın yaptığı hafta içi her gün ekrana gelen programı “Neler Oluyor Hayatta”da duygusal anlar yaşandı. Çocukken yaşadığı travmayı hatırlayan Namlı, canlı yayında gözyaşlarıyla isyan etti.

1.07.2021Magazin
Son dakika: AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuştan seçim anketi açıklaması

Son dakika: AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'tan seçim anketi açıklaması!

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, canlı yayında CNN TÜRK Ankara Temsilcisi Dicle Canova'nın sorularını yanıtladı. Numan Kurtulmuş, AK Parti'nin oy oranına ilişkin "AK Parti'nin en yakın siyasi rakibiyle farkı 10-12, 15 puandan daha fazladır ama bu yetmez" dedi.

1.07.2021Gündem
4. Yargı Paketi’ne Elmalı rötuşu

4. Yargı Paketi’ne 'Elmalı' rötuşu

Elmalı davası, Meclis’te yasalaşmayı bekleyen 4. Yargı Paketi’nde revizyonu gündeme getirdi. AK Parti, çocuğa yönelik cinsel istismar ve cinsel saldırı suçlarını, tutuklama için getirilecek ‘somut delil’ şartının dışında bırakmayı planlıyor.

1.07.2021Gündem
Son dakika haberleri: Elmalı davasında dikkat çeken detaylar... Sosyal medyada yayılan mektup... Türkiyenin konuştuğu olayda flaş savunma

Son dakika haberleri: 'Elmalı davası'nda dikkat çeken detaylar... Sosyal medyada yayılan mektup... Türkiye'nin konuştuğu olayda flaş savunma!

Türkiye'yi sarsan "Elmalı davası"na tepkiler devam ediyor. Antalya’nın Finike ilçesinde, kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.'nin (10), cinsel istismara uğramasına ilişkin yürütülen dava kamuoyunda Elmalı davası olarak yer etti. Antalya Barosu Çocuk Hakları Merkezi Başkanı avukat Serap Ertuğrul, sosyal medyada dolaşan mektupla ilgili de açıklamada bulundu. Cinsel istismar suçlamalarının yer aldığı olayda anne Merve Akman ile üvey baba Rahmi Akman, ilk kez konuştu. Peki, Elmalı davası nedir? Sosyal medyada yayılan mektup gerçek mi? İşte Elmalı davasının ayrıntıları...

30.06.2021Gündem
Son dakika haberi: Elmalı davasında flaş gelişme Türkiye’nin nefret duyduğu çift ilk kez konuştu

Son dakika haberi: Elmalı davasında flaş gelişme! Türkiye’nin nefret duyduğu çift ilk kez konuştu

Son dakika... Türkiye'nin gündemine ’Elmalı davası’ olarak giren cinsel istismar suçlamalarının yer aldığı olayda anne Merve Akman ile üvey baba Rahmi Akman, ilk kez konuştu. Özellikle iki gündür yaşananlara isyan ettiğini söyleyen Merve Akman, "Psikolog raporlarında her şey ortada" iddiasında bulunarak, "Çocuklarımı babaanneleri uydurma yalanlarla kandırmaya çalışıyor" ifadelerini kullandı. Rahmi Akman da adli tıp raporlarına karşın çocukları istismar etmediklerini öne sürdü. Bu büyük skandalı ortaya çıkaran babaanne Günay S. ise çocukların büyük bir travma yaşadığını ve psikolog desteği sağlandığını belirterek şunları anlattı: "Bayağı bir yol kat ettik ama hâlâ sayıklamaları mevcut. Korkuları mevcut. Orada gördükleri işkence, tehdit, istismar çocuklarda büyük travma uyandırmış."

30.06.2021Gündem
Seray Kaya kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı Seray Kayanın istismar açıklaması...

Seray Kaya kimdir, kaç yaşında, hangi dizilerde oynadı? Seray Kaya'nın istismar açıklaması...

Türkiye’nin gündemine oturan Antalya Elmalı’da iki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan anne ve üvey babanın adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına ünlülerden tepkiler sürüyor. Bu tepkilerin yanında genç oyuncu Seray Kaya’dan da bir açıklama geldi. “Artık korkmuyorum” diyen Kaya, çocuklara destek verirken, hayatı da sevenleri tarafından merak konusu oldu. Peki, Seray Kaya kimdir, kaç yaşında, nereli? İşte Seray Kaya’nın hayatı ve oynadığı diziler…

30.06.2021Hayat
Tüm Türkiye’nin Elmalı davasına ortak isyanı: Nasıl serbest bırakırsınız

Tüm Türkiye’nin Elmalı davasına ortak isyanı: Nasıl serbest bırakırsınız!

Anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A.’nın kız çocuğu G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.’ye (10) cinsel istismarda bulunmasına ilişkin Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı. Tutuklu sanıklardan anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A., çocuklar lehine verilen tüm raporlara rağmen yaklaşık 6 ay önce görülen duruşmada tahliye edilmişti. Skandal karar dün bir sosyal medya paylaşımıyla tüm Türkiye’nin gündemine oturdu.

30.06.2021Gündem
Son dakika... Elmalı davası: Bu çizimler yardım çığlığı Tahliye olmamalıydı...

Son dakika... Elmalı davası: Bu çizimler yardım çığlığı! Tahliye olmamalıydı...

Elmalı davasında sanıkların tutuksuz yargılanması toplumun vicdanını sızlattı. Avukatlar, çocukların çizimlerinin delil olarak kabul edilmesini ve kanunlara göre tutuklu yargılamanın devam etmesi gerektiğini belirtirken, pedagoglar bu çizimlerin çocukların yardım çığlığı olduğunu söylüyor.

30.06.2021Gündem
İnfial yaratan Elmalı davasında son gelişme: HSK inceleme başlattı

İnfial yaratan Elmalı davasında son gelişme: HSK inceleme başlattı

Son dakika haberi... Türkiye'nin gündemine bomba gibi düşen çocuk istismarı davasına ilişkin açıklamalar gelmeye devam ediyor. Son olarak Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, "Çocuklarımızın cinsel istismarına hiç kimse, hiçbir şekilde müsamaha göstermez; gösteremez. HSK da konu hakkında inceleme başlattı" ifadelerine yer verdi.

29.06.2021Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Elmalı davası açıklaması

AK Parti Sözcüsü Çelik’ten Elmalı davası açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, ‘AK Parti olarak Antalya Elmalı'da iki evladımızın istismar edilmesi davasını yakından takip ediyoruz. Faillerin mümkün olan en ağır cezayı alması en büyük temennimizdir.’ açıklamasında bulundu.

29.06.2021Gündem
Spor camiası Elmalı davasına sessiz kalmadı Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Beşiktaş...

Spor camiası Elmalı davasına sessiz kalmadı! Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Beşiktaş...

Antalya'da iki çocuğa cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan annenin ve çocukların üvey babasının adli kontrolle serbest bırakılması Türkiye'yi ayağa kaldırdı. Spor camiası yaşananlara sessiz kalmadı.

29.06.2021Futbol
Bakanlık Elmalı Davasında devrede

Bakanlık Elmalı Davası'nda devrede

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Antalya'nın Elmalı ilçesinde gerçekleşen iki kardeşin istismar edilmesi olayı ile ilgili açıklamada bulundu. Sosyal medyada gündem olan ve tepki çeken olayla ilgili olarak bakanlıktan yapılan açıklamada, 'İki kardeşin istismara uğradığı şüphesi oluşması üzerine konu kolluk güçlerine intikal ettirilmiştir. İlk görüşmenin Çocuk İzlem Merkezimizde yapılmasının ardından çocuklarımıza psikososyal destek verilmeye başlanmıştır.' ifadeleri kullanıldı.

29.06.2021Haber
İkiz kız çocuğuna cinsel saldırı davasında sanıklar serbest bırakıldı

İkiz kız çocuğuna cinsel saldırı davasında sanıklar serbest bırakıldı

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde 10 yaşındaki ikiz kız kardeşler E.K. ve M.K.'nin cinsel istismara uğradıkları gerekçesiyle açılan davada flaş bir gelişme yaşandı. Davanın 3'üncü duruşmasında, son tutuklu sanık G.A. da tahliye edildi.

2.07.2021Haber
Çanakkalede ikiz çocuklara istismar olayında tepki çeken karar  Serbest bırakıldı

Çanakkale'de ikiz çocuklara istismar olayında tepki çeken karar! Serbest bırakıldı

Çanakkale'nin Bayramiç ilçesinde 10 yaşındaki ikiz kız kardeşler E.K. ve M.K.'nin cinsel istismara uğradıkları gerekçesiyle açılan davada flaş bir gelişme yaşandı. Davanın 3'üncü duruşmasında, son tutuklu sanık G.A. da tahliye edildi.

2.07.2021Gündem
Son dakika: Elmalı davasında başsavcılıktan flaş açıklama İstismarcı anneden çıldırtan savunma

Son dakika: Elmalı davasında başsavcılıktan flaş açıklama! İstismarcı anneden çıldırtan savunma

Antalya'da G.E.G. (7) ile ağabeyi İ.E.G.'nin (10) cinsel istismara uğramasına ilişkin yürütülen soruşturmada tutuklu anne Merve A. ile üvey baba Rahmi A.'nın, yargılandığı Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi'nce ocak ayındaki 3'üncü duruşmada tahliye edilmesi, bugün sosyal medyada gündem oldu. İ.E.G., Rahmi A., M. ve dayısı S.'nin kendisinin özel bölgelerine dokunduğunu söyledi. Yaşananlara göz yuman istismarcı anne Merve A. ifadesinde, "Çocuklarımın dolduruşa gelerek yalan beyanda bulunduklarını düşünüyorum. Suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Tahliyemi ve beraatimi istiyorum" şeklinde konuştu. Elmalı Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan son dakika açıklaması yapıldı...

29.06.2021Gündem
Çevreci Büyüknohutçu çifti cinayetinde yeni iddialar Kızları itiraz etti

Çevreci Büyüknohutçu çifti cinayetinde yeni iddialar! Kızları itiraz etti

Antalya'nın Finike ilçesinde mermer ocaklarına karşı verdikleri mücadeleyle tanınan Ali Ulvi (61) ve Aysin Büyüknohutçu (61) çiftinin 9 Mayıs 2017'de öldürülmesinde 'azmettirici' olduğunu öne süren çiftin kızlarının başvurusuna, takipsizlik kararı verildi. Çiftin 3 kızından Emine Büyüknohutçu, geçen ay itibari ile verilen bu karara itiraz ettiklerini kaydetti. Büyüknohutçu, azmettiricinin ortaya çıkartılması için 'azmettirici nerede' diye bir imza kampanyası başlattıklarını da açıkladı.

11.05.2021Gündem
Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 12. yılında anılıyor

Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 12. yılında anılıyor

Kahramanmaraş'ta 12 yıl önce helikopterin düşmesi sonucu yaşamını yitiren Büyük Birlik Partisinin (BBP) kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile beraberindekiler vefatlarının 12. yılında anılıyor. İşte, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatına dair merak edilen ayrıntılar...

25.03.2021Gündem
Muhsin Yazıcıoğlu ölüm yıl dönümünde anılıyor - Muhsin Yazıcıoğlu kimdir

Muhsin Yazıcıoğlu ölüm yıl dönümünde anılıyor - Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?

Kahramanmaraş'ta helikopterin düşmesi sonucu hayatını kaybeden BBP'nin kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, ölüm yıl dönümünde anılıyor. Muhsin Yazıcıoğlu, siyasetçi kimliğinin yanı sıra hem şair hem de gönül adamıydı. Peki, Muhsin Yazıcıoğlu kimdir? İşte Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatı ve ölümüyle ilgili bilgiler...

24.03.2020Gündem
Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 10. yılında anılıyor - Muhsin Yazıcıoğlu kimdir

Muhsin Yazıcıoğlu vefatının 10. yılında anılıyor - Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?

19, 20, ve 23. dönem TBMM Sivas milletvekili ve Büyük Birlik Partisi'nin kurucusu ve ilk genel başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, vefatının 10. yılında unutulmadı. Muhsin Yazıcıoğlu'nun da içinde bulunduğu helikopter, 25 Mart 2009 tarihinde Çağlayancerit mitinginin ardından Yozgat'ta yapacağı mitinge giderken Keş Dağı'na düşmüştü. Peki, Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?

25.03.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Aşısız pandemiyi bitirmek neredeyse imkansız

Pandemi döneminde öne çıkan, takip ettiğim çok bilim insanı oldu. Onlardan biri de Harvard Üniversitesi James Stevens Simmons Genetik ve Metabolizma Profesörü Dr. Gökhan Hotamışlıgil’di.

30.06.2021

Kılıçdaroğlu Atatürkçü mü, İnönücü mü?

"Senin adın Erdoğan, benim adım Kılıçdaroğlu” dedi CHP lideri. Bunu elbetteki bir tanışma vesilesiyle söylemedi.

30.06.2021