MENÜ

Doğu Ekspresi

Doğu Ekspresi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Doğu Ekspresi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 642 Doğu Ekspresi haberi bulunmuştur.

Doğu Ekspresi Haberleri

O ölümler böyle geliyor

O ölümler böyle geliyor

Her gün gündeme gelen ölüm haberlerinin çoğu dikkatsizlik, umursamazlık ve ciddiyetsizlikten kaynaklanıyor. Kazalar tüm uyarılara rağmen yaşanmaya devam ediyor.

16.03.2020Gündem
Doğu Ekspresi treni raylarında tehlikeli oyun

Doğu Ekspresi treni raylarında tehlikeli oyun

Kırıkkale’de, tüm uyarılara ve güvenlik tedbirlerine rağmen raylar üzerinde çocukların yaptığı tehlikeli yürüyüş objektiflere yansıdı.

15.03.2020Gündem
Çıldır Gölü turistlerin vazgeçilmez adresi oldu

Çıldır Gölü turistlerin vazgeçilmez adresi oldu

Güzel havayı fırsat bilerek bölgede yoğunluk oluşturan misafirler, atlı kızakla gezintinin yanı sıra zaman zaman kar topu oynayıp halay çekerek keyifli zaman geçiriyor.

13.03.2020Seyahat
Her durağında farklı kültürü tanıtan Doğu Ekspresine ilgi artıyor

Her durağında farklı kültürü tanıtan Doğu Ekspresi'ne ilgi artıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, yerli ve yabancı turistlerce büyük ilgi gören Doğu Ekspresi'ne ilişkin, "Doğu Ekspresi'nin yazı, kışı ayrı güzel. Doğasıyla çiçeğiyle bitkileriyle özellikle içinden geçtiği kanyonlarıyla çok keyifli bir yolculuk." dedi.

25.02.2020Keyif
Her durağında farklı kültürü tanıtan Doğu Ekspresine ilgi artıyor

Her durağında farklı kültürü tanıtan Doğu Ekspresi'ne ilgi artıyor

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy, yerli ve yabancı turistlerce büyük ilgi gören Doğu Ekspresi'ne ilişkin, "Doğu Ekspresi'nin yazı, kışı ayrı güzel. Doğasıyla çiçeğiyle bitkileriyle özellikle içinden geçtiği kanyonlarıyla çok keyifli bir yolculuk." dedi.

25.02.2020Seyahat
2019da demiryolu taşımacılığı rekor kırdı

2019'da demiryolu taşımacılığı rekor kırdı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, demiryollarında yük ve yolcu taşımacılığında Cumhuriyet tarihinin rekorunun kırıldığını söyledi.

25.02.2020Ekonomi
Çıldırda buz üstünde heyecanlı drift

Çıldır'da buz üstünde heyecanlı drift

Karın, buzun ve beyazın güneşle kucaklaştığı Çıldır Gölü, yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı. Dondurucu soğukların etkisiyle tamamen donan Çıldır Gölü üzerinde aracıyla drift yapan sürücü görenleri şaşırttı.

19.02.2020Seyahat
Instagramın popüler iki rotasına yeni rakip Bilet fiyatları şaşırttı...

Instagram'ın popüler iki rotasına yeni rakip! Bilet fiyatları şaşırttı...

Şu sıralar Instagram sayesinde çok popüler olan iki rota var. Biri Doğu Ekspresi ile Kars diğeri ise Van Gölü Ekspresi ile Van yolculuğu... Yalnız bu iki rotaya alternatif bir macera daha var, Kurtalan Ekspresi... 74 yıldır da aralıksız olarak seferlere devam ediyor. Hatta bu macera Barış Manço'ya da ilham vermiş… Peki Kurtalan Ekspresi hangi illerden geçiyor ve nerede son buluyor. İşte Instagram’ın yeni gözdesi olmaya aday olan Kurtalan Ekspresi ile ilgili detaylar…

18.02.2020Seyahat
Turistik Doğu Ekspresi ile Anadolunun duraklarında yolculuk

Turistik Doğu Ekspresi ile Anadolu'nun duraklarında yolculuk

Ankara-Kars hattında hizmete sunulan Turistik Doğu Ekspresi, yolcularına farklı lezzetleri tatma ve kültürel değerleri görme imkanı sağlıyor.

18.02.2020Seyahat
Doğu Ekspresinin kardan heykelini yapıp, Ardahana getirilmesini istediler

Doğu Ekspresi'nin kardan heykelini yapıp, Ardahan'a getirilmesini istediler

Doğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan ve yüzeyi kışın tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü'nün kenarına, kardan Doğu Ekspresi yapıldı. Çıldır Belediye Başkanı Yakup Azizoğlu yaptırdıkları kardan heykelle, Doğu Ekspres trenin Ardahan'a getirilmesi için mesaj verdiklerini belirterek, "O tren buraya gelecek" dedi.

17.02.2020Seyahat
Doğu Ekspresinin kardan heykelini yapıp, Ardahana getirilmesini istediler

Doğu Ekspresi'nin kardan heykelini yapıp, Ardahan'a getirilmesini istediler

DOĞU Anadolu Bölgesi'nin en büyük ikinci gölü olan ve yüzeyi kışın tamamen buzla kaplanan Çıldır Gölü'nün kenarına, kardan Doğu Ekspresi yapıldı. Çıldır Gölü, yaptırdıkları kardan heykelle, Doğu Ekspres trenin Ardahan'a getirilmesi için mesaj verdiklerini belirterek, "O tren buraya gelecek" dedi.

17.02.2020Gündem
Kars mutfağının yıldızları

Kars mutfağının yıldızları

“Son dönemde Türkiye’de en popüler yolculuk hangisi?” sorusunun tek bir yanıtı var: Doğu Ekspresi ile Kars’a gitmek. Doğal olarak Kars lezzetleri de çok konuşulanlar arasında. Karslılar, seyahat ve yemek yazarları ile gazetecilerden oluşan jürimiz, şehrin öne çıkan 10 yemeğini sıraladı.

16.02.2020Seyahat
48 saatte Kars keşif rehberi

48 saatte Kars keşif rehberi

Donmuş Çıldır Gölü’nde balık tutmak, Doğu Ekspresi ile heyecan dolu bir seyahat deneyimi yaşamak, Kars Harp Tarihi Müzesi Kanlı Tabya Kafkas Cephesi ve Ani Harabeleri ile tarihe tanıklık etmek için 48 saat yeter. İşte size 48 saatte Kars keşif rehberi…

14.02.2020Seyahat
Turistik Doğu Ekspresi ile Anadolunun hazinelerine yolculuk

Turistik Doğu Ekspresi ile Anadolu'nun hazinelerine yolculuk

TCDD Taşımacılık AŞ tarafından Ankara-Kars hattında hizmete sunulan Turistik Doğu Ekspresi, güzergahındaki 29 durak noktasıyla yolcularına farklı lezzetleri tatma ve kültürel değerleri görme imkanı sağlıyor.

12.02.2020Keyif
Büyükelçiler Doğu Ekspresine hayran kaldılar

Büyükelçiler Doğu Ekspresi'ne hayran kaldılar

Avrupa Birliği (AB) Türkiye Delegasyon Başkanı Christian Berger, İHA muhabirine açıklamalarda bulundu. Berger, Doğu Ekspresi`nin turistik sembol hale gelmesinin ve insanların yoğun ilgi göstermesinin şaşırtıcı olmadığını, yol boyunca gördüğü manzara, kar ve nehirlerin çok güzel olduğunu ifade etti.

10.02.2020Seyahat
Yunan vekilin davranışı kabul edilebilir değil

Yunan vekilin davranışı kabul edilebilir değil

AB-Türkiye ulaştırma sektörü işbirliği kapsamında AB üyesi ülkelerin büyükelçileriyle turistik Doğu Ekspresi’nde yolculuğa çıkan AB-Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger, Avrupa Parlamentosu’nda Yunan milletvekili Ioannis Lagos’un Türk bayrağını yırtmasının “Kabul edilebilir olmadığını” söyledi.

10.02.2020Dünya
AB büyükelçilerinin Doğu Ekspresiyle masalsı yolculuğu

AB büyükelçilerinin Doğu Ekspresi'yle masalsı yolculuğu

AB-Türkiye ulaştırma sektörü iş birliği kapsamında düzenlenen organizasyonla AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger, AB ülkelerinin Ankara büyükelçileri ve eşleri, Turistik Doğu Ekspresi'yle yaptıkları yolculukta beyaza bürünen şehirlere hayran kaldı.

9.02.2020Ekonomi
Christian Bergerden ırkçı Yunan vekile tepki

Christian Berger'den ırkçı Yunan vekile tepki

AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Christian Berger, ırkçı Yunan milletvekilinin Türk bayrağını yırtmasıyla ilgili konuştu.

9.02.2020Gündem
Ah o trende ben de olsaydım

Ah o trende ben de olsaydım

AB ülkelerinin büyükelçileri eşleriyle birlikte Doğu Ekspresi’ne bindi, Türkiye’nin doğusunu gezdi. Geziye hayran kalan AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Berger, “Bir meslektaşım haftalardır trene rezervasyon yapmaya çalışıyormuş ama hep doluymuş. O yüzden beni çok kıskandı” dedi.

9.02.2020Gündem
Bakan Yardımcısı Sayan, Doğu Ekspresindeki AB-Türkiye İşbirliği toplantısında konuştu

Bakan Yardımcısı Sayan, Doğu Ekspresi'ndeki "AB-Türkiye İşbirliği" toplantısında konuştu

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, ulaşım koridorlarının gelecekteki ticaretin insanları nasıl etkileyeceğini gösterdiğini belirterek, "Kesintisiz ulaşım ve iletişim halkları birbirine bağlayacak. Böylece hem ticareti hem insanları birbirine yaklaştıracak." dedi.

8.02.2020Ekonomi
AB elçileri Doğu Ekspresi’nde

AB elçileri Doğu Ekspresi’nde

Son yıllarda büyük ilgi gören Doğu Ekspresi, AB büyükelçilerinin de dikkatini çekti. Büyükelçiler, bugün eşleriyle birlikte 32 saatlik Doğu Ekspresi turuna çıkacak.

7.02.2020Gündem
Yarıyıl tatilinde turizmcilerin yüzü güldü

Yarıyıl tatilinde turizmcilerin yüzü güldü

Yarıyıl tatilinde kayak ve termal tesislerinin yüzde 100 doluluklara ulaşması turizm sektörünü mutlu etti.

3.02.2020Ekonomi
İşte Doğu Ekspresi ile iki günde Karsta gezilecek yerler rehberi 58 TLye masalsı yolcuk...

İşte Doğu Ekspresi ile iki günde Kars'ta gezilecek yerler rehberi! 58 TL'ye masalsı yolcuk...

Türkiye’nin gezilecek yerleri arasında ilk sıralarda yer alan büyülü bir yolculuk Doğu Ekspresi ile Kars turu... Özellikle şu sıralar doğa sonbahardan kışa geçiş yaparken yol boyunca harika görüntüler sunuyor. Yolculuk için iki tren var. Biri Turistik Doğu Ekspresi diğeri de normal Doğu Ekspresi… Turistlik Doğu Ekspresi bir gün sekiz saat sürüyor çünkü farklı mola yerlerinde uzun süreli duruyor. Doğu Ekspresi ise turistik kadar durmadan bir gün bir saatte yolculuğunu tamamlıyor. Peki Doğu Ekspresi yolculuğu boyunca yol üstünde nereler görülüyor ve bilet fiyatları ne kadar? İşte size tüm detaylarıyla Doğu Ekspresi ile Kars gezilecek yerler rehberi...

28.01.2020Seyahat
Şimdi tatil zamanı

Şimdi tatil zamanı

Sömestr döneminin başlamasıyla birlikte milyonlarca öğrenci tatil sezonunu açtı. Sömestr döneminde, kayak merkezleri yüzde 100 dolulukla öne çıkarken, Turistik Doğu Ekspresi ve termal oteller de yoğun ilgi görüyor.

19.01.2020Ekonomi
Kayak için tam 45 yıl bekledi

Kayak için tam 45 yıl bekledi

AK Parti milletvekili Ahmet Arslan, Kars Kağızmanlı. Yani Türkiye’nin kar cennetinde dünyaya gelmiş. Her Kağızmanlı gibi o da daha küçük bir çocukken kendi imalatı kayakla tanışmış. Ancak uzunca bir mola vermiş. Arslan’ın yeniden kayağa dönmesi 45 yılını almış.

19.01.2020Gündem
Sömestr tatili turizmcinin yüzünü güldürecek

Sömestr tatili turizmcinin yüzünü güldürecek

TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya "Uludağ’da son günlerde artan kar yağışı ile birlikte doluluklar olumlu etkilendi. Sömestir dönemi doluluk oranları yüzde 100’e ulaşacak. Erciyes’te dağ otellerinin tamamı dolmuş durumda. Şehir merkezinde konaklayarak kayak tatili planlayanlar için hala fırsat var" dedi.

18.01.2020Ekonomi
Turizmde sömestr heyecanı Yüzde 100 doluluğa ulaşıldı

Turizmde sömestr heyecanı! Yüzde 100 doluluğa ulaşıldı

Okulların bugün ara tatile girecek olması nedeniyle kış turizmi lokasyonlarında doluluk yüzde 100'e ulaştı.

17.01.2020Ekonomi
Çıldır Gölünde Eskimo usulü balık avlıyorlar

Çıldır Gölü'nde Eskimo usulü balık avlıyorlar

Dondurucu soğuklar nedeniyle yüzeyi buzla kaplanan Çıldır Gölü'nde balıkçılar, Eskimo usulü balık avlıyor.

10.01.2020Seyahat
Türkiyenin o şehrinde Sibirya soğukları... Sıcaklık eksi 11e düştü, her yer buz tuttu

Türkiye'nin o şehrinde Sibirya soğukları... Sıcaklık eksi 11'e düştü, her yer buz tuttu

Sibirya soğuklarının etkili olduğu Kars'ta, hava sıcaklığı geceleri eksi 11'e düştü, kentte adeta her yer buz tuttu. Aşırı soğuklardan ağaçlar da buz tutarken, Kars Çayı donmaya başladı.

7.01.2020Seyahat
Doğu Ekspresi raydan çıktı

Doğu Ekspresi raydan çıktı

Ankara Garı’ndan bakım için Marşandiz İstasyonu’na giden Doğu Ekspresi treni, istasyon girişinde devrildi. Kazanın sinyalizasyon arızası nedeniyle meydana geldiği iddia edildi.

4.01.2020Gündem
Ankarada Doğu Ekspresinin bir vagonu devrildi

Ankara'da Doğu Ekspresi'nin bir vagonu devrildi

Ankara Garı'ndan temizlik ve bakım için atölyeye giden boş tren raydan çıktı.

3.01.2020Haber
Ankarada boş tren raydan çıktı

Ankara'da boş tren raydan çıktı

Ankara Garı'ndan temizlik ve bakım için atölyeye giden boş tren raydan çıktı.

3.01.2020Gündem
YHTlerde günlük taşınan yolcu sayısında hedef 30 bin

YHT'lerde günlük taşınan yolcu sayısında hedef 30 bin

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan "Artan yolcu talebini karşılamak üzere Almanya'dan temin edilecek 12 yeni YHT setinin ikisi aralık ayında teslim alındı" dedi.

1.01.2020Ekonomi
Son dakika... 81 il valiliğine yılbaşı genelgesi Binlerce polis ve jandarma görev yapacak

Son dakika... 81 il valiliğine yılbaşı genelgesi! Binlerce polis ve jandarma görev yapacak

Yılbaşı tedbirleri kapsamında, ülke genelinde İçişleri Bakanlığı'na bağlı 233 bin 723 emniyet, 83 bin 398 jandarma personeli güvenlik için sahada olacak. Görevli personelin yaklaşık beşte birine denk gelen 60 bin 716 polis ve jandarma İstanbul'da en üst seviyede uygulanacak güvenlik tedbirlerinde yer alacak. Ülke genelinde 716 hava ve deniz aracıyla denetimler yürütülecek. Denetimlerde 650 dedektör köpek de görev alacak.

29.12.2019Gündem
Trenin geçişini beklememek için bariyerleri kıran sürücü tutuklandı

Trenin geçişini beklememek için bariyerleri kıran sürücü tutuklandı

ERZURUM'da trenin geçişini beklememek için koruma bariyerleri kıran otomobil sürücüsü E.K. (34) tutuklanarak cezaevine gönderildi. E.K. ifadesinde, "Oğlumun yüzü yanmıştı eve yetişmeye çalışıyordum. Çok pişmanım" dedi.

27.12.2019Gündem
Kameradan izleyince şaşkına döndüler 1 dakika kala...

Kameradan izleyince şaşkına döndüler! 1 dakika kala...

Erzurum'da otomobil sürücüsü, trenin geçişi öncesi araç ve yaya trafiğine kapatılan hemzemin geçitteki güvenlik bariyerlerini kırdı. Trenin geçişine 1 dakika kala hemzemin geçitten aracıyla geçen sürücünün hem kendisinin, hem de başkalarının canını tehlikeye attığı anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

26.12.2019Gündem
Bakan Turhan, özel gereksinimli bireyleri YHT ile Konyaya uğurladı

Bakan Turhan, özel gereksinimli bireyleri YHT ile Konya'ya uğurladı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, "Bakanlık olarak, engelli vatandaşların hayatın içinde yer alması, ulaşım hizmetlerinden en iyi şekilde yararlanmaları için gerekli düzenlemeleri yapıyoruz" ifadesini kullandı.

24.12.2019Ekonomi
Yeni yıla şehir dışında girmek isteyenlere birbirinden cazip 8 seçenek

Yeni yıla şehir dışında girmek isteyenlere birbirinden cazip 8 seçenek

Stresiyle, eğlencesiyle, yorgunluğuyla başarılarıyla, iyi ve kötü anlarıyla bir yıl daha geride kalıyor. Yeni yılı evinin, yaşadığı şehrin dışında, farklı şekilde karşılamak isteyenleri bol etkinlikli, bol eğlenceli pek çok tur fırsatı bekliyor.

22.12.2019Seyahat
Kış mevsiminde yolculuğa binlerce bilet talebi

Kış mevsiminde yolculuğa binlerce bilet talebi

Ankara'dan başlayıp Kars’ta biten masalsı yolculuk, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte yoğun ilgi görüyor. Doğu Ekspresi ve Turizm Ekspresi'nde Şubat ayına kadar yer bulunamıyor. Özellikle yılbaşını trende geçirmek isteyen turistler biletleri şimdiden tüketirken, Turizm Ekspresi'nde tek kişilik biletler 480 liraya kadar çıktı.

20.12.2019Seyahat
Talep yağdı Bilet fiyatları arttı

Talep yağdı! Bilet fiyatları arttı

Ankara’dan başlayıp Kars’ta biten masalsı yolculuk, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte yoğun ilgi görüyor.

19.12.2019Ekonomi
Terör bitti, turistler akın etti Gelen kişi sayısı yüzde 244 oranında arttı...

Terör bitti, turistler akın etti! Gelen kişi sayısı yüzde 244 oranında arttı...

Terörün bitmesinin ardından Diyarbakır’a gelen turist sayısı yüzde 244, Tunceli’de yüzde 365, Mardin’de de yüzde 315 oranında arttı.

11.12.2019Seyahat

Yazar Sonuçları

“Sıcak Kafa” dizi oluyor!

Afşin Kum’un yeni romanı “Kübra”nın yayımlanma haberini geçtiğimiz günlerde vermiştim. Bu kez yine güzel bir haber aldım; Kum’un ilk romanı “Sıcak Kafa”, dizi oluyor.

18.03.2020

Kars’a yolculuk

Geçen hafta sonu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile beraber kısa bir Doğu Ekspresi yolculuğu yapmak üzere Erzurum’a uçtuk. Trenin rötarını fırsata çevirerek cağ kebap yedik. Ardından da Erzurum’dan Kars’a 4 saate yakın süren keyifli bir yolculuk yaptık.

29.02.2020

Kars’tan yükselen kış yıldızı: Doğu Ekspresi

Son üç-dört yılın tartışmasız en popüler rotası Doğu Ekspresi ile Kars turu oldu. Şu sıralar gezginlerin Instagram’ında gördüğünüz kış fotoğrafları ya Kars’a giden trenin içinde ya da donmuş Çıldır Gölü’nde… Ben de bu kış masalı için yola düştüm.

29.02.2020

Bakan’la Doğu Ekspresi’nde

Hafta sonu Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la Erzurum’dan Kars’a 3.5 saatlik bir tren yolculuğu yaptık, cumartesi gecesi Sarıkamış’ta konakladık, daha sonra Kars’tan İstanbul’a döndük.

25.02.2020

Bir kış masalına yolculuk: Doğu Ekspresi

Nefesler tutuldu ve nihayet son zamanların en gözde seyahati için beklenen gün geldi çattı… İlk defa bir tatilimiz tren hareket eder etmez başlayacaktı ve biz altı çocuk, 10 yetişkinden oluşan 16 kişilik grubumuzla her anın tadını çıkarmaya kesinlikle hazırdık. Ankara’dan Kars’a çift yönlü olarak yapılan seferler tamı tamına 24 saat sürüyor. Özellikle bu seyahat şu sıralar karlar altında yapıldığından, aynı zamanda insanın içine huzur doldurup kendi içinde de bir seyahate çıkmaya olanak sağlıyor. İşte size tüm detaylarıyla Doğu Ekspresi ve Kars için hazırladığım gezilecek yerler rehberi...

20.02.2020