EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Dengir Mir Mehmet Fırat

Dengir Mir Mehmet Fırat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Dengir Mir Mehmet Fırat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.237 Dengir Mir Mehmet Fırat haberi bulunmuştur.

Dengir Mir Mehmet Fırat Haberleri

Kılıçdaroğlu: Yolsuzlukla mücadelede dokunulmazlıklar kaldırımalı

Kılıçdaroğlu: Yolsuzlukla mücadelede dokunulmazlıklar kaldırımalı

CHP İstanbul Milletvekili ve TBMM Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, yolsuzlukla mücadele için dokunulmazlıkların kaldırılması gerektiğini söyledi.

25.10.2008Gündem
AKPli Fırat’dan türban kararına eleştiri

AKP'li Fırat’dan türban kararına eleştiri

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, Anayasa Mahkemesi’nin türbanla ilgili kararını eleştirerek, “Bu gerekçeyi yazmak inan çok zor olmuştur, hukuki bir neden bulmak çok çok zor olmuştur. Anayasa Mahkemesi üyelerinin bu konudaki zorluklarını anlıyorum. Allah yardımcıları olsun. Allah kimseyi böyle bir gerekçe yazdırmak zorunda bırakmasın” dedi.

25.10.2008Gündem
Erdoğan: Mahkeme Anayasa’nın üstünde değildir

Erdoğan: Mahkeme Anayasa’nın üstünde değildir

Anayasa Mahkemesi’nin türbanla ilgili gerekçeli kararı Başbakan Tayyip Erdoğan’ı kızdırdı.

23.10.2008Gündem
DTPli Sakıktan yemek açıklaması

DTP'li Sakık'tan 'yemek' açıklaması

TBMM İdare Amiri, DTP Muş Milletvekili Sırrı Sakık, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile yedikleri yemekle ilgili olarak, “Bu yemeklerin çoğalması gerekirken, medya yoğun ilgi gösterince, yemek yemekten de korkar hale geldiklerini” söyledi.

23.10.2008Gündem
Dingil’den tazminata ret

Dingil’den tazminata ret

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın, "Sayın Dingil" başlıklı köşe yazısında "kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu" iddiasıyla Hürriyet Gazetesi ve yazar Bekir Coşkun aleyhinde açtığı tazminat davası reddedildi.

22.10.2008Gündem
Ahmet’e dedim ki

Ahmet’e dedim ki

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, DTP milletvekilleri Sırrı Sakık ve İbrahim Binici ile görüşen AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, o görüşmeyi ilk kez anlattı; muhataplarına ne dediğini açıkladı.

22.10.2008Gündem
Bakan Çağlayanın babası toprağa verildi

Bakan Çağlayan'ın babası toprağa verildi

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan'ın babası Mehmet Salih Çağlayan (82), Karşıyaka Mezarlığında toprağa verildi.

22.10.2008Gündem
Fıratın Bekir Coşkuna açtığı davaya ret

Fırat'ın Bekir Coşkun'a açtığı davaya ret

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın, bir köşe yazısında, “kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu” iddiasıyla Hürriyet gazetesi ve yazıyı kaleme alan gazeteci Bekir Coşkun aleyhinde açtığı 20 bin YTL'lik manevi tazminat davası reddedildi.

22.10.2008Gündem
Ertugrul Ozkok: Solution for Kurdish issue should be sensitive to Turks and Kurds

Ertugrul Ozkok: Solution for Kurdish issue should be sensitive to Turks and Kurds

We had given great importance to the dinner meeting attended by Dengir Mir Mehmet Firat, the deputy chairman of ruling Justice and Development Party (AKP) and three parliamentarian of the pro-Kurdish Democratic Society Party (DTP) last week

22.10.2008Gündem
Dengir Mir Mehmet Fırat 4 bin YTL tazminat kazandı

Dengir Mir Mehmet Fırat 4 bin YTL tazminat kazandı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, yayımlanan bir haberde “kişilik haklarına saldırıda bulunulduğu” iddiasıyla açtığı davada, Referans gazetesinden 4 bin YTL manevi tazminat kazandı.

21.10.2008Gündem
DTPden şok eden açıklama

DTP'den şok eden açıklama

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, 1980 askeri darbesinin hem Kürt halkı, hem de bir bütün Türkiye için eşi benzeri görülmemiş siyasi, sosyal ve kültürel soykırıma neden olduğunu ileri sürerek, “PKK bu darbeye hazırlık ve soykırım ortamında doğdu, büyüdü.

21.10.2008Gündem
MHPli Vural: AKP, DTP ile ittifak peşinde

MHP'li Vural: AKP, DTP ile ittifak peşinde

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın DTP’lilerle yemekte buluşmasına sert tepki gösterdi.

20.10.2008Gündem
Yazıcıoğlu: Oturuyorlar af konuşuyorlar

Yazıcıoğlu: Oturuyorlar af konuşuyorlar

BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın, DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ve bazı DTP’li milletvekilleriyle buluştuğu yemekte af konuştuklarını öne sürdü.

20.10.2008Gündem
Fatih Cekirge: What did Turkey’s ruling AKP and pro-Kurdish DTP discuss

Fatih Cekirge: What did Turkey’s ruling AKP and pro-Kurdish DTP discuss?

Hurriyet daily’s Ankara bureau reported on an important issue that reminded me of the long-late nights in journalism when the entire front page is rewritten…Firstly, I want to congratulate them.

20.10.2008Gündem
’Tesadüfen karşılaştık’ diyorlar

’Tesadüfen karşılaştık’ diyorlar

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, Muş Milletvekili Sırrı Sakık ve Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Binici’nin katıldığı sürpriz yemeğin üzerinden 24 saat geçmeden taraflar bu buluşmayı, "Tesadüfi bir karşılaşma" olarak izah etmeye çalıştı.

19.10.2008Gündem
PKK yandaşları polisle çatıştı

PKK yandaşları polisle çatıştı

TERÖRİST başı Abdullah Öcalan'a tutulduğu İmralı Cezaevi'nde fiziki saldırıda bulunulduğunu öne sürerek bunu protesto etmek isteyen PKK yandaşları Şanlıurfa'da eylem düzenledi.

19.10.2008Gündem
Tesadüf

Tesadüf

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, önceki gün DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, Muş Milletvekili Sakık ve Şanlıurfa Milletvekili Binici ile yemek yediklerini bu buluşmanın bir tesadüf olduğunu iddia etti.

19.10.2008Gündem
GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON OCT 19

GOOD MORNING--TURKEY PRESS SCAN ON OCT 19

These are some of the major headlines and their summaries in the Turkish press on Oct. 19, 2008. HotNewsTurkey does not verify these stories and does not vouch for their accuracy.

19.10.2008Gündem
Turkish govt says pro-Kurdish DTP-PKK  relations blocks solution

Turkish gov't says pro-Kurdish DTP-PKK relations blocks solution

Deputy Prime Minister Dengir Mir Mehmet Firat, who met with three MP’s of the pro-Kurdish Democratic Society Party (DTP) on late Friday, said the party's relations with the outlawed PKK organization was blocking any solution to the Kurdish issue, Hurriyet daily reported on Sunday. (UPDATED)

19.10.2008Gündem
İmralı’yı konuştular

İmralı’yı konuştular

Başbakan Erdoğan’ın onayıyla DTP’nin ev sahipliğindeki yemeğe katılan AKP Genel Başkan Yardımcısı Fırat, "PKK ile aranızdaki ilişki biçimi, Başbakan’ın çözümle ilgili açılımını engelliyor" dedi.

18.10.2008Gündem
Sürpriz yemek

Sürpriz yemek

DTP Genel Başkanı Ahmet Türk, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile dün Ankara’da sürpriz bir buluşma gerçekleştirdi.

17.10.2008Gündem
Kılıçdaroğlu: İstanbul yolsuzluğun başkenti

Kılıçdaroğlu: "İstanbul yolsuzluğun başkenti"

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın istifa etmesi gerektiğini belirterek, “AKP Şaban Dişli'yi nasıl bir köşeye bıraktıysa, hayali ihracat suçlusunu da bir köşeye bıraksınlar. Arkasında dururlarsa AKP de hayali ihracatçıları destekliyor demektir. Tıpkı Ali Bayramoğlu'na destek verdikleri gibi” dedi. Kılıçdaroğlu, İstanbul adaylığı konusunda ise “Hayır. Öyle birşey söz konusu değil” dedi.

16.10.2008Gündem
MENAS ne kadar KDV aldı

MENAS ne kadar KDV aldı?

TUNCELİ Bağımsız Milletvekili Kamer Genç, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın eski ortağı olduğu MENAS A.Ş’nin ihracat yaptığı yıllarda, KDV ve Destekleme Fiyat İstikrar Fonu (DFİF) iadesini sordu.

13.10.2008Gündem
Kamer Genç, AKPli Fıratı istifaya çağırdı

Kamer Genç, AKP'li Fırat'ı istifaya çağırdı

Bağımsız Tunceli Milletvekili Kamer Genç, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın istifa etmesi gerektiğini savunarak, “Sizde istifa olması için hangi suçun işlenmesi lazım” diye sordu.

13.10.2008Gündem
Turkish PM not to reply opposition leader until election campaign

Turkish PM not to reply opposition leader until election campaign

Turkish Prime Minister Tayyip Erdogan said on Sunday he would not respond to country's main opposition leader until the local election campaign kicks off. (UPDATED)

12.10.2008Gündem
Bugün de AKPli Fırat konuştu

Bugün de AKP'li Fırat konuştu

AKP Genel Başkanı Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, “Bana ve topluma bir şey unutturmak istiyorlar. Sayın Baykal'ın şu avukatlıktan elde ettiği gelirin kaynağı. Bunu halkın ve toplumun gözünden kaçırmaya çalışıyorlar” dedi.

11.10.2008Gündem

Uyuşturucu yakalandığında Fırat, MENAS’ın resmi ortağıydı

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın, aralarında Hayati Yazıcı’nın "MENAS A.Ş. kırmızı hatta değil" ifadesinin bulunduğu yazısının da yer aldığı belgelere "Karşı belge" açıklayarak yanıt verdi.

10.10.2008Gündem
AKPli Fırattan Baykala ‘vergi’ iması

AKP'li Fırat'tan Baykal'a ‘vergi’ iması

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a avukatlık kazancıyla ilgili ‘vergi’ imasında bulundu.

10.10.2008Gündem
Kılıçdaroğlundan yeni belgeler

Kılıçdaroğlu'ndan yeni belgeler

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat'ın eski ortağı olduğu MENAS'ın 2007 yılı Kurumlar Vergisi Beyannamesi'nde şirketin büyük ortağı olarak görüldüğünü ifade ederek, “Sayın Fırat, MENAS'ın yükünün taşındığı tırda uyuşturucunun yakalandığı 27 Şubat 2008'de, tüm resmi kayıtlarda MENAS'ın ortağı gözükmektedir” dedi.

10.10.2008Gündem
Bakanın açıklaması Fıratı açığa düşürdü

Bakanın açıklaması Fırat'ı açığa düşürdü

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun hakkındaki iddialarını, iki gün gecikmeyle dün bakan destekli belgelerle yanıtladı. Açıklama dosyasındaki en önemli belgenin, gümrüklerden sorumlu Başbakan Yardımcısı Hayati Yazıcı’dan alınan yeni tarihli bir yazışma olması dikkati çekti. MENAS A.Ş.'nin kırmızı hatta alınmadığını belirten Yazıcı, şirketle ilgili "idari tedbirlerin" kaldırılması için Fırat'ın adıyla Gümrükler Genel Müdürlüğü'ne yapılan başvuruyu ise doğruladı. Yazıcı, "Eroin operasyonudan önce araç izleniyordu" diyen Fırat’ı da açığa düşürdü.

10.10.2008Gündem
Kılıçdaroğlu yeni belgeler açıklayacak

Kılıçdaroğlu yeni belgeler açıklayacak

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın 6 Ekim’de açıklayacağını duyurduğu belgeleri dün e-postayla köşe yazarlarına göndermesinin ardından, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu da yeniden harekete geçti. Kılıçdaroğlu bugün saat 14.00’de yapacağı basın toplantısıyla yeni belgeler açıklayacak.

10.10.2008Gündem
Bakan’ın yazısı Dengir Fırat’ı açığa düşürdü

Bakan’ın yazısı Dengir Fırat’ı açığa düşürdü

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarını, iki gün gecikmeyle dün Bakan destekli belgelerle yanıtladı.

9.10.2008Gündem
AKPli Fırattan Baykal açıklaması

AKP'li Fırat'tan Baykal açıklaması

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisi hakkında ortaya attığı yolsuzluk iddiaları konusunda, “Bütün mesele Deniz Baykal’ın mal varlığı gizlemek. Ne Baykal’ın ne de eşinin mal varlığı hakkında beyan edilenler doğru değil” değerlendirmesinde bulundu.

7.10.2008Gündem
Baykal: Sadece benim dokonulmazlığımı kaldırın

Baykal: Sadece benim dokonulmazlığımı kaldırın

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, kendisinin ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın dokunulmazlığının kaldırılması talebini yineleyerek, “Siz eğer kendi genel başkanınızın dokunulmazlığını kaldırmaya cesaret edemiyorsanız, sadece benim dokunulmazlığımı kaldırın. Başbakanınki kalsın. Hiçbir şikayet etmeyeceğiz” dedi.

6.10.2008Gündem
Turkey’s PM rejects call for televised corruption debate

Turkey’s PM rejects call for televised corruption debate

Turkish Prime Minister Tayyip Erdogan rejected Wednesday a proposal from the leader of the main opposition party's leader, Deniz Baykal to participate in a televised debate over the recent corruption claims that have surfaced.

2.10.2008Gündem
Meclis açılışına askerler katılmadı

Meclis açılışına askerler katılmadı

TBMM’nin 23. dönem 3. yasama yılı açılışına askeri kanattan katılım olmadı.

1.10.2008Gündem
Söğüt’ten fotoğraf getirdiler

Söğüt’ten fotoğraf getirdiler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün MHP Genel Merkezi’nde partililerle bayramlaştı. Yüzlerce partilinin geldiği bayramlaşma töreninde, iki çocuk Söğüt şenliklerinde çekilen fotoğrafları Bahçeli’ye hediye etti.

30.09.2008Gündem
İnternet sitesi ’Terrorist Crew’ yazısıyla hack’lendi

İnternet sitesi ’Terrorist Crew’ yazısıyla hack’lendi

Rüşvet aldığını iddia ettiği AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli’nin istifa etmesinde büyük rol sahibi olan ve yine AKP’nin önemli isimlerinden Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile 20 televizyon kamerasının önünde canlı yayında tartışan CHP’li Kemal Kılıçdaroğlu’nun internet sitesi saldırıya uğradı.

30.09.2008Gündem
AKPli Fırat: Salı günü bu iş bitecek

AKP'li Fırat: Salı günü bu iş bitecek

AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat, CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddiaları ile ilgili gelecek hafta salı günü (7 Ekim) belgeleri yayınlayacaklarını söyledi.

30.09.2008Gündem
Kılıçdaroğluna sanal saldırı

Kılıçdaroğlu'na sanal saldırı

Rüşvet aldığını iddia ettiği AKP Genel Başkan Yardımcısı Şaban Dişli'nin istifa etmesinde büyük rol sahibi olan ve yine AKP’nin önemli isimlerinden Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile 20 televizyon kamerasının önünde canlı yayında tartışan CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu’nun internet sitesi hacklandi.

30.09.2008Gündem

Yazar Sonuçları

TBMM 23. dönem dokunulmazlık tezkereleri hakkında

18 Ekim Cumartesi günü yayınlanan ve Başbakan Erdoğan’ı konu alan "Dokunulmazlığına Dokundurtmayan" başlıklı yazıyla dokunulmazlıklara biraz dokunmuştum, dokunmuştuk.

23.10.2008

Cüretkâr bir yazı yazacaktım

GEÇEN hafta AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’la üç DTP milletvekilinin yedikleri yemeği çok önemsemiştik.

O nedenle pazar günü bunu manşete çıkarmaya karar verdik.

21.10.2008

Sen hiç provokatör gördün mü

ÖNCE bu fotoğrafa bakalım... Açık açık belli. Milletin içinde kendisini göstermek istemeyenler, kameralardan saklananlar, yüzlerini örtenler, sahte peçeler, açıkça belli... İşte en öndeki siyah peçeli, eşofmanlı erkek ya da kadın... Sonra arkasındakiler.. Yüzleri poşuyla kapatılmış olanlar.

19.10.2008

Sürpriz yemeğin mönüsü Altınova

ANKARA
AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat’ın DTP yöneticileriyle yediği akşam yemeği gündem yarattı.

18.10.2008

Gül’ün AB için MHP planı

ALİ Babacan ara sıra, "Reformlar durmadı, müzakerelere hazırız" demese, bu ülkede bir AB başmüzakerecisi olduğunu anımsayan çıkmaz.

12.10.2008

Türkiye’de bir siyasal toplum var mı?

GEÇEN pazar günü (28 Eylül) yayınlanan yazımda bir "ma" hecesinin eksik yazılması anlamın yarısını tersine çeviriyor. Cümle şöyle yayınlandı: "Bir sol parti halkın siyasallaşmasına, geri kalmasına yol açan değerlere neden saygı göstersin?"

2.10.2008

Baykal’ın karşısına neden çıkamıyor?

ÇIKAMIYOR çünkü...

2002’de "masumiyet çağı"nı yaşıyordu... Önü kesilmişti, haksızlıklara maruz kalmıştı, mağdur edilmişti, mazlum olmuştu... 2008’de ise "masumiyet", müzeye kaldırıldı...

2.10.2008

Kızdıran sorular!

BAŞBAKAN’a bir tavsiye... Hata yapsan da şu üç şeyi uygula:

1.10.2008

Kodu mu oturtur!

Kemal Kılıçdaroğlu...

1.10.2008