EKSTRA
MENÜ

Cso

Cso ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Cso haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 323 Cso haberi bulunmuştur.

Cso Haberleri

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy:  İnşa edilmiş en büyük yapı

Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy: İnşa edilmiş en büyük yapı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, "(CSO'nun yeni binası) Gururla ifade etmek isterim ki bu eser, ülkemizde şu ana kadar konser salonu fonksiyonu için inşa edilmiş en büyük yapıdır." ifadesini kullandı.

3.12.2020Gündem
Son dakika haberi: Yeni CSO binası açıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan: Jakoben zihniyetten Türk müziği de payını aldı

Son dakika haberi: Yeni CSO binası açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan: Jakoben zihniyetten Türk müziği de payını aldı

Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara’da Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Konser Salonu Açılış Töreni’ne katıldı. Önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin üzerine karabasan gibi çöken Jakoben zihniyetten maalesef Türk müziği de payını almıştır, sanat hayatımızın çölleşmesine neden olmuştur. Müzik inkılabı adı altında Türk halk ve sanat müziğinin yasaklandığı dönemler yaşanmıştır." ifadelerini kullandı. Öte yandan yeni CSO binasında ilk konser gerçekleşti.

3.12.2020Gündem
194 yıllık CSO’ya yeni bina

194 yıllık CSO’ya yeni bina

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın 62 bin 500 metrekarelik yeni yerleşkesi bu akşam açılıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu merkezle birlikte Ankara’da bir kültür vadisi oluşturulacağını söyledi.

3.12.2020Gündem
Devlet Çoksesli Korosu sezonun ilk konserini Tarihi CSO Salonunda gerçekleştirecek

Devlet Çoksesli Korosu sezonun ilk konserini Tarihi CSO Salonu'nda gerçekleştirecek

Devlet Çoksesli Korosu, yeni evi olan Tarihi CSO Salonu'nda düzenleyeceği sezonun ilk konserini izleyicisiz olarak yapacak ve koronun sosyal medya hesaplarından yayınlayacak.

2.12.2020Keyif
CSO’ya 300 kişilik tedbirli açılış

CSO’ya 300 kişilik tedbirli açılış

Dünyanın sayılı müzik merkezlerinden birisi olacak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) yerleşkesi kapılarını yarın açıyor.

2.12.2020Kitap Sanat
Temeli 23 yıl önce atılmıştı... Perşembe günü açılıyor

Temeli 23 yıl önce atılmıştı... Perşembe günü açılıyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 3 Aralık’ta açılacak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın (CSO) yeni binasında son hazırlıklar yapılıyor. CSO Şefi Cemi'i Can Deliorman, "Bu konser salonu Ankara ile bütünleşecek bir ikonik yapı" derken, açılış konseri için Türkiye’ye gelen dünyaca ünlü soprano Angela Gheorghiu da orkestra ile ilk provasını yaptı.

1.12.2020Gündem
194 senelik Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasının yeni binasına tarihi açılış

194 senelik Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın yeni binasına tarihi açılış

Temeli 23 yıl önce atılan ve senelerdir inşaatı tamamlanamayan CSO'nun yeni binası, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatları, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy'un yoğun çalışmalarıyla bitirilerek, 3-4 Aralık'taki konserlerle sanatseverlere kapılarını açacak.

1.12.2020Keyif
Eser iadesinde Sherlock Holmes gibi çalışmak gerekiyor

Eser iadesinde Sherlock Holmes gibi çalışmak gerekiyor

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda yaptığı 2021 yılı bütçe sunumunda Türkiye kökenli eserlerin iadesi için Sherlock Holmesvari yöntemlerle çalışmak gerektiğini söyledi.

3.11.2020Kitap Sanat
CSOdan Patara Antik Tiyatrosunda Cumhuriyet Bayramı Konseri

CSO'dan Patara Antik Tiyatrosu'nda Cumhuriyet Bayramı Konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), Patara Antik Tiyatrosunda Cumhuriyet Bayramı Konseri verecek.

28.10.2020Keyif
Müziğin başkentine yakıştı

Müziğin başkentine yakıştı

Dünya metropollerinin sayılı müzik merkezlerinden biri olacak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) Yerleşkesi 3 Aralık’ta özel bir törenle açılacak.

27.10.2020Kitap Sanat
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Yerleşkesi açılıyor

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Yerleşkesi açılıyor

Başkentteki CSO kültür ve sanat adası, yıl boyunca klasik müzikten geleneksel müziğe, dünya müziğinden popüler müziğe çok zengin bir içerikle sanatseverlere kapılarını açacak

26.10.2020Keyif
Yeni bina, yeni logo

Yeni bina, yeni logo

Uzun süredir inşaat çalışmaları süren yeni binasına 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda kavuşacak olan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) logosunu da yeniledi.

13.10.2020Kitap Sanat
CSOnun yeni salondaki ilk konseri 29 Ekimde

CSO'nun yeni salondaki ilk konseri 29 Ekim'de

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), dünya standartlarındaki yeni senfoni binasında müzikseverleri ağırlamaya hazırlanıyor.

12.10.2020Keyif
CSOnun yeni binasının yapımında çalışan işçilere teşekkür konseri

CSO'nun yeni binasının yapımında çalışan işçilere teşekkür konseri

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın yapımı süren yeni salonundaki ilk konser, inşaatta ter döken işçiler için verildi.

30.09.2020Keyif
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Ankara’daki yeni CSO Binası’nın kapılarını ilk kez Hürriyet’e açtı... Bitmeyen senfonide mutlu son

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy Ankara’daki yeni CSO Binası’nın kapılarını ilk kez Hürriyet’e açtı... Bitmeyen senfonide mutlu son

Hemen her yıl, bir sonraki sene tamamlanacağı ilan edildi ama Bolu Tüneli’nden bile uzun sürdü. Fikri, Turgut Özal zamanında ortaya çıkan; temeliyse 1997’de Süleyman Demirel tarafından atılan Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası binası 23 yılın ardından 29 Ekim’deki açılış için gün sayıyor.

Yıldızların altında konser

Yıldızların altında konser

Türkiye'nin en köklü korolarından Devlet Çoksesli Korosu, CerModern Açıkhava Sahnesi'ndeki yeni sezonun ilk konserinde, Latin ezgilerini sanatseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

3.09.2020Keyif
Bitcoin yeniden 11 bin doların üzerinde

Bitcoin yeniden 11 bin doların üzerinde

Kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi Bitcoin, bu yıl dördüncü kez aştığı 10 bin dolarlık psikolojik direnç düzeyinin üzerinde hareketlerini sürdürüyor. Bitcoin, Salı günü 11,280 dolara kadar yükseldikten sonra çekildiği 10,950 dolardan toparlanarak 11,027 dolar ile yeniden 11,000 dolar sınırını aştı.

30.07.2020Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasına 31 stajyer sanatçı alınacak

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'na 31 stajyer sanatçı alınacak

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'na sınavla 11 ayrı branşta 31 stajyer sanatçı alımı gerçekleştirilecek.

26.06.2020Keyif
CSOnun yeni kaptanı

CSO'nun yeni kaptanı

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası tarihinin en genç şefine emanet. Eskişehir’de başladığı müzik eğitimini Viyana’da sürdüren, Avusturya’da ve ABD’de önde gelen şef ve topluluklarla çalışan Deliorman, Kültür Bakanlığı Devlet Çoksesli Korosu’nda da yedi yıl şeflik yapmıştı. Üç senedir yardımcı şef olarak görev aldığı CSO’yu ‘evim’ diye tanımlayan Deliorman, başarılarla dolu müzik kariyerinin dönüm noktalarını ve CSO’ya dair projelerini anlattı...

25.06.2020Kitap Sanat
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, tarihinin en genç şefine emanet

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, tarihinin en genç şefine emanet

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) şefliğine, orkestranın yardımcı şefliğini yürüten Cemi'i Can Deliorman getirildi. Deliorman, CSO'nun tarihindeki en genç şef oldu.

17.06.2020Kitap Sanat
CSO Şefliğine Cemii Can Deliorman getirildi

CSO Şefliğine Cemi'i Can Deliorman getirildi

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Şefliğine, orkestranın Yardımcı Şefliğini yürüten Cemi'i Can Deliorman getirildi.

17.06.2020Keyif
Ruşen Güneş kimdir Duayen viyola sanatçısı Ruşen Güneşin hayatı

Ruşen Güneş kimdir? Duayen viyola sanatçısı Ruşen Güneş'in hayatı

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ve Londra Filarmoni Orkestrasında görev yapan, devlet sanatçısı, viyola virtüözü Ruşen Güneş, hayatını kaybetti. 80 yaşında vefat eden Güneş'in acı haberinin ardından hayatına ilişkin bilgiler gündeme geldi. Ruşen Güneş, Türk bestecilerin dünyaya tanıtılmasına öncülük eden sanatçıların başında geliyordu. İşte, 'Ruşen Güneş kimdir?' sorusunun yanıtını merak edenler için Ruşen Güneş'in hayatı.

30.05.2020Gündem
Duayen viyola sanatçısı Ruşen Güneş hayatını kaybetti

Duayen viyola sanatçısı Ruşen Güneş hayatını kaybetti

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO) ve Londra Filarmoni Orkestrasında görev yapan, devlet sanatçısı, viyola virtüözü Ruşen Güneş, Londra'da 80 yaşında vefat etti. Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say Instagram hesabından "Sevgili dostum Ruşen Güneş vefat etti. Çok ama çok üzgünüm. Daha iki gün önce konuşmuştuk. Tüm sanat camiasının başı sağ olsun. Büyük bir değerdi, uzun yıllar Londra'da sanatını yapan büyük bir viyola üstadıydı. Onun için bir viyola eseri yazma sözüm vardı, yetişemedim. Nurlar içinde yatsın." paylaşımında bulundu.

30.05.2020Gündem
e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde kritik altyapılar konuşulacak

e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde kritik altyapılar konuşulacak

Kritik alt yapılarda siber güvenlik konusu, 4’üncü e-Safe Siber Güvenlik Zirvesi’nde masaya yatırılacak. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) binasında, 19 Mart’ta gerçekleştirilecek etkinlikte, siber güvenlik ekosistemini oluşturan beş ana paydaş olan; üreticiler, kullanıcılar, sivil toplum kuruluşları (STK), üniversiteler ve kamu kurumlarını temsil eden 20 konuşmacı yer alacak.

21.02.2020Teknoloji
Yemeksepeti’nin yeni CSO’su Sertaç Şener oldu

Yemeksepeti’nin yeni CSO’su Sertaç Şener oldu

Yemeksepeti’nin satış departmanının başına geçen Sertaç Şener ocak ayı itibarıyla görevine başladı.

31.01.2020Teknoloji
Siyaset için Ankara’dan tersine göç

Siyaset için Ankara’dan tersine göç

Kahramanmaraş’ta ilk kez bir kadın, parti ilçe başkanı oldu. Fidan Akkaya Coşgan, Ankara’da mimar olarak çalışırken baba ocağı Türkoğlu ilçesine dönüp siyasete girdi. Hedefi ilçede partili kadın sayısını arttırmak.

11.01.2020Gündem
CSOda yeni yıl coşkusu

CSO'da yeni yıl coşkusu

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), Yeni Yıl Konseri'nde dünyaca ünlü İtalyan tenor grubu ve başarılı balet Tan Sağtürk'ü izleyici ile buluşturacağı görkemli bir konsere ev sahipliği yapacak.

20.12.2019Keyif
CSOdan İsmet İnönü anısına özel konser

CSO'dan İsmet İnönü anısına özel konser

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nın, İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü anısına 19 ve 20 Aralık'ta düzenleyeceği konserleri şef Rengim Gökmen yönetecek.

17.12.2019Keyif
Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrasında Dinçer Özer ile ritim festivali

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası'nda Dinçer Özer ile "ritim festivali"

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Vurmalı Çalgılar Şefi Dinçer Özer, çocukları ve gençleri müzikle buluşturmak, onlara sahne deneyimi yaşatmak amacıyla 14 yıldır düzenlediği "Dinçer Özer ile Uluslararası Vurmalı Çalgılar Festivali" için hazırlıklara başlandı.

30.11.2019Keyif
LGnin yeni CEOsu Brian Kwon oldu

LG'nin yeni CEO'su Brian Kwon oldu

LG Electronics, yeni CEO, CFO, CSO, Ev Eğlence Sistemleri Başkanı ve Mobil İletişim Başkanı’nı açıkladı. Yeni CEO ataması 1 Aralık 2019, diğer üst düzey atamalar ise, 1 Ocak 2020 itibariyle geçerli olacak.

30.11.2019Teknoloji
CSO dünya yıldızlarını ağırlıyor

CSO dünya yıldızlarını ağırlıyor

Dünyaca ünlü keman sanatçısı Soyoung Yoon, 28-29 Kasım'da konser verecek.

22.11.2019Keyif
CSO Cumhuriyet Bayramı konseri canlı yayında

CSO "Cumhuriyet Bayramı" konseri canlı yayında

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), Cumhuriyet'in 96'ncı yılına özel vereceği konserle tüm ülkeye Cumhuriyet coşkusunu yaşatacak.

24.10.2019Keyif
CSO sezonu Beştepe’de açıyor

CSO sezonu Beştepe’de açıyor

CUMHURBAŞKANLIĞI Senfoni Orkestrası (CSO), 2019-2020 sezonunu yarın Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde vereceği özel bir konserle açıyor. CSO birinci şefi Rengim Gökmen yönetimindeki konserin solistleri, dünyaca ünlü sanatçılar Güher ve Süher Pekinel piyano ikizleri olacak.

29.09.2019Gündem
Müzikseverler el ele verdi, Tanç’ın eserleri CD oldu

Müzikseverler el ele verdi, Tanç’ın eserleri CD oldu

Yenilikçi müziğin önde gelen bestecilerinden Cengiz Tanç’ın orkestra eserleri ölümünden 22 yıl sonra bir albümde toplandı. CD, ÇAĞSAV’ın kampanyası ve müzikseverlerin bağışları sayesinde yayımlandı.

1.08.2019Kitap Sanat

Yazar Sonuçları

194 yıllık CSO’ya yeni bina

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın 62 bin 500 metrekarelik yeni yerleşkesi bu akşam açılıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bu merkezle birlikte Ankara’da bir kültür vadisi oluşturulacağını söyledi.

3.12.2020

İlk konser işçilere

Baret takmış, yelek giymiş orkestra üyeleri, bir inşaat sahasında enstrümanlarının akortlarını yapıyor.

30.09.2020

Ruşen Güneş’in ardından

Değerli sanatçı Ruşen Güneş de aramızdan ayrıldı.

2.06.2020