EKSTRA
MENÜ

Çocukla Tatil

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 369 haberi bulunmuştur.

Çocukla Tatil Haberleri

Çocukla seyahat zor zanaat

Çocukla seyahat zor zanaat

Uçakta basınçtan kulakları tıkanınca girilen ağlama krizleri, araba tutunca kusmalar... Biz 2 yaşında bir bebe ve 9 yaşında ikizlerle farklı farklı seyahat tecrübeleri yaşadık. Tecrübelerimize istinaden dikkat edebileceğiniz noktaları da sizlerle paylaşalım istedik.

Nazan Şoray Ohio’dan göl evi aldı

Nazan Şoray Ohio’dan göl evi aldı

Gayrimenkule yatırım yapmak isteyen Nazan Şoray, tercihini yurtdışından yana kullandı.

16.05.2021Magazin
Çocuklu ailelere özel tatil önerileri

Çocuklu ailelere özel tatil önerileri

Yaz mevsimi çocuklar için enerjilerini boşaltabilecekleri bambaşka bir heyecan… Ancak bu heyecan kendine has bazı riskleri de beraberinde getirdiğinden çocuğunuzun sağlığını riske atmadan keyifli bir yaz geçirebilmek için dikkat etmeniz gereken bazı çok önemli kriterler var.

Okullar açılmadan çocukla seyahat edilecek yerler Üstelik hepsi Türkiyede...

Okullar açılmadan çocukla seyahat edilecek yerler! Üstelik hepsi Türkiye'de...

Yaz tatili ve bayram tatilleri derken, 17 Eylül’de okullar açılıyor. Çocuklu aileler bundan böyle en yakın Sömestre dönemi için tatil hayalleri kurabilecekler. Henüz tatil yapmamış olan veya okullar açılmadan son bir kez daha bir yerlere kaçsak mı diye düşünenler için güzel bir liste hazırladık. İşte okullar açılmadan önce çocuğunuzla yapabileceğiniz en keyifli seyahat rotaları, üstelik hepsi Türkiye'de...

11.09.2018Seyahat
15 uzmandan 40 altın tavsiye Mükemmel tatilin anayasası

15 uzmandan 40 altın tavsiye! Mükemmel tatilin anayasası

En iyi deniz tatili nasıl yapılır? Otel araştırırken nelere dikkat etmeli? Güzel oda nasıl kapılır? Uçakta koltuk kolu kime aittir? Deniz manzaralı oda nasıl rica edilir? Güzel fotoğraf çekmenin bir sırrı var mı? Ve belki de en önemlisi: Cüzdan dostu bir tatil mümkün mü?

Bebekle/çocukla tatil yapmanın püf noktaları

Bebekle/çocukla tatil yapmanın püf noktaları

Ebeveynler için çocukla ya da bebekle tatil yapmak, gerekli tedbirler alınmadığında zorlu bir süreç haline gelebiliyor. Uzmanlar, özellikle tatilde, bebeğinizin ya da çocuğunuzun belirgin alışkanlıklarını değiştirmemeniz gerektiğini belirtiyor.

8.06.2018Etkinlikler
Bu Yaz Denizleri Çocuklar Fethedecek

Bu Yaz Denizleri Çocuklar Fethedecek

Çocukla tatile çıkmak zor ama imkansız değil! Hatta eğer doğru ekipmanla yola çıkarsanız hayatınızın en güzel tatilini geçirebilirsiniz.

6.08.2017Alışveriş
Türkiyede sömestr tatilinde gideceğiniz en güzel 10 yer

Türkiye'de sömestr tatilinde gideceğiniz en güzel 10 yer

Hem öğrenciler hem de veliler, her yıl olduğu gibi bu sene de yarıyılın yorgunluğunu ve stresini atmak için sömestr tatilini iple çekiyor. Karne heyecanının sürdüğü şu günlerde, yurt içinde nereye gitmeli ve ne yapmalı? İşte size çocuğunuzla kültür ve eğlence dolu sömestr tatili geçireceğiniz 10 öneri...

7.02.2017Seyahat
Çocuklarla gidilebilecek parklar

Çocuklarla gidilebilecek parklar

Okulların açılış tarihi ileri alındı. Peki ele avuca sığmayan, enerjileri tükenmeyen ve sürekli eğlenmek isteyen çocuklarla uzatmalı tatilde ne yapmalı? İşte bir öneri: Tema parkları... Parklarda her yaş çocuğa ve elbette onlara eşlik eden yetişkinlere uygun faaliyetler mevcut. İşte sunduğu imkânlarla Türkiye’deki en eğlenceli parklardan bazıları...

11.01.2017Seyahat
Çocukla tatil yapacaklar için Türkiyedeki 10 şahane yaz kampı

Çocukla tatil yapacaklar için Türkiye'deki 10 şahane yaz kampı

Okullar kapandı, bayram tatili de geldi kapıya dayandı. Ailece tatile çıkmanın tam zamanı. Hem çocuklarınızı hem de sizi mutlu edecek birçok seçenek var. Çocukla tatile çıkacaksanız birbirinden farklı içerikli kamplardan birini seçerek, miniklerin fiziksel ve sosyal gelişimini desteklerken siz de onlarla birlikte eğlenebilirsiniz. İşte Türkiye'daki 10 eğlenceli yaz kampı

6.07.2016Seyahat
Ailelerin tercihi çocuk dostu 10 otel

Ailelerin tercihi çocuk dostu 10 otel

Yaz tatili için henüz plan yapmamış olanlarınızı böyle alalım...

6.06.2016Etkinlikler
Çocukla tatile çıkmadan önce mutlaka bir liste yapın

Çocukla tatile çıkmadan önce mutlaka bir liste yapın!

İşte tatile çıkmadan önce yapılacaklar ve valizinizde olması gerek şeylerin listesi

Çocukla yurt dışı tatili önerileri

Çocukla yurt dışı tatili önerileri

Çocukla tatilin tadı bambaşka...

7.05.2016Etkinlikler
Çocukla araba yolculuğu için tüyolar

Çocukla araba yolculuğu için tüyolar

Yola çıkmadan önce ve yolculuk esnasında bu önerilerimiz hayatınızı kolaylaştıracak

Çocuğunuzla birlikte gidebileceğiniz eğlenceli tatil yerleri

Çocuğunuzla birlikte gidebileceğiniz eğlenceli tatil yerleri

Çocuklar için bol aktivite sunan tatil mekanlarını sizler için derledik.

6.05.2016Etkinlikler
Çocuğunuzla ilk deniz deneyimi için öneriler

Çocuğunuzla ilk deniz deneyimi için öneriler

Onunla birlikte yaşayacağınız ilk deniz deneyimi gözünüzü korkutmasın!

İki tekerli çılgın aile

İki tekerli çılgın aile

BODRUM’a 16 yıl önce yerleşen rehber Deniz Kılıç (42) ile 3 yıl önce hayatını birleştirdiği meslektaşı Elif Kılıç’ın (30) motosiklet tutkuları sınır tanımıyor.

16.11.2013Ege
Çocuklu aileler için tatil mekanları

Çocuklu aileler için tatil mekanları

Çocuklar için bol aktivite sunan tatil mekanları...

3.07.2012Etkinlikler
Yaşasın tatil

Yaşasın tatil

Okullar kapandı. Şimdi herkesin aklı deniz, kum, güneş üçlüsünde. Koskoca bir eğitim yılını geride bırakan çocuklar da haklı olarak eğlenceli bir tatil geçirmek istiyor. Ancak malumunuz, çocukla tatil eğer iyi planlanmazsa kâbusa dönüşme potansiyeline sahip. “Hem çocuğum eğlensin hem ben de içim rahat dinleneyim” diyorsanız işte benden size çocuklarınızla güzel vakit geçireceğiniz birkaç tatil yeri önerisi...

22.06.2012Kelebek
Ailelere özel tatil cenneti: OTIUM ECO Club Side

Ailelere özel tatil cenneti: OTIUM ECO Club Side

Çocukla tatil artık daha zevkli!

1.04.2012Etkinlikler
Küçük çocukla kabusa dönmeyen tatil nasıl yapılır

Küçük çocukla kabusa dönmeyen tatil nasıl yapılır?

Biri 14, diğeri üç yaşında iki oğlumuz var. Küçük çocukla tatil bazen kabusa dönüşebiliyor. Bize özellikle tavsiye edebileceğiniz, iyi bir mini kulübü olup bizim de biraz dinlenme şansı bulabileceğimiz, bir taraftan da büyük oğlumun da zevk alabileceği bir yer var mı? Emin olun, pek çok anne size minettar kalacak!

24.04.2005Kelebek
Karavanda yaşayanlar anlatıyor: İlk başlarda sokakta yatar gibi hissediyordum

Karavanda yaşayanlar anlatıyor: 'İlk başlarda sokakta yatar gibi hissediyordum'

Kimi evine hırsız girince dairesini satıp karavana yerleşti, kimi kiraya zam gelince... Mobil hayatı tercih edip sürekli karavanda yaşayanlarla konuştuk: "Tek ihtiyacımız olan bir öncekinden daha güzel manzara..."

6.06.2021Gündem
Deniz, kum ve güneşi çok özledik

Deniz, kum ve güneşi çok özledik

Kışı geride bıraktık, kapanma günleri de yakında bitecek. Şimdi her zamankinden daha fazla hasretiz ‘deniz, kum, güneş’ üçlüsüne. Kısıtlamaların bitmesiyle planlara başlayacağız. Jürimize güvenli tatil yapabileceğimiz, Türkiye’nin büyük otellerini sorduk. Yılın tüm yorgunluğunu atabileceğiniz 10 tesisi sıraladık.

16.05.2021Seyahat
Yarıyıl tatilinde ailece etkinlikler gerçekleştirilmeli

Yarıyıl tatilinde ailece etkinlikler gerçekleştirilmeli

Bu yıl diğer yıllardan farklı olarak tiyatro, sinema, konser gibi etkinlikler, arkadaş buluşmaları ya da şehir dışı tatil planları yapmadan, evimizde zaman geçirmemizi gerektiren bir yarıyıl tatili dönemine giriyoruz. Bu dönemi çocuklar için daha verimli geçirmekte ebeveynlere önemli görevler düştüğünü belirten Uzman Klinik Psikolog Nermin Erdoğan, ailece yapılacak etkinliklerle hem kaliteli zaman geçirilebileceğini hem de aile içi iletişimin güçlendirilebileceğini hatırlatıyor.

25.01.2021Eğitim
Karne psikolojisinde neye dikkat edilmeli

Karne psikolojisinde neye dikkat edilmeli?

Pandemi koşullarında uzaktan eğitim gören ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören çocuklar, üç haftalık ara tatile başladı. Karne psikolojisinin önemine işaret eden Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, karnede sadece notların değerlendirilmemesi gerektiğine dikkat çekiyor.

25.01.2021Çocuk-Aile
Karne psikolojisinde nelere dikkat edilmeli

Karne psikolojisinde nelere dikkat edilmeli?

Pandemi koşullarında uzaktan eğitim gören ilk ve orta dereceli okullarda eğitim gören çocuklar, üç haftalık ara tatile başladı. Karnede sadece notların değerlendirilmemesi gerektiğine dikkat çeken Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, karne psikolojisi ve üç hafta sürecek ara tatilin nasıl geçirilmesi gerektiğine ilişkin tavsiyelerde bulundu.

24.01.2021Eğitim
Anne babalara üç hafta sürecek tatil için öneriler

Anne babalara üç hafta sürecek tatil için öneriler

Koranavirüs pandemisi boyunca çocuklar, evlerinden dışarı çıkamadan zamanlarının büyük bir bölümünü ekran karşısında oturarak geçirdiler. Prof. Dr. Nilgün Sarp, anne babalara üç hafta sürecek tatil için önerilerde bulundu.

21.01.2021Eğitim
Tatili güzel geçirmek için önerilerden öneri beğenin

Tatili güzel geçirmek için önerilerden öneri beğenin

Yarıyıl tatili bu yıl üç hafta. 2020-2021 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemi tıpkı bir yıl öncenin ikinci döneminde olduğu gibi ağırlıklı olarak uzaktan eğitimle devam etti. Salgının hafiflemesi ve okullarda yüz yüze eğitimin 15 Şubat’tan itibaren başlaması artık herkesin ortak dileği. Ama görülen o ki önümüzdeki haftalarda yani tatil döneminde yine evlerdeyiz. Zaten evlerdeydik ama dersler vardı, şimdi derslere üç haftalığına ara veriyoruz. Peki bu arayı en iyi şekilde değerlendirmek için neler yapabiliriz. Bunun için ebeveynlerin, çocukların ve gençlerin evlerde yapabileceği pek çok etkinlik var. Yani tatil günlerini hem eğlenerek hem de en verimli şekilde geçirmek mümkün. Peki bunun için ebeveynler ve öğrenciler ne yapmalı?  Bugünlerde pek çok eğitim öğretim kurumu bu soruya farklı yanıtlar veriyor. İşte kurumlardan ve uzmanlardan bir birinden değerli ara tatil önerileri:

20.01.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Bu tatil çok farklı olacak

Salgının hızı düşünce çocukların ebeveynleriyle birlikte dışarı çıkmasına izin verildi. Çocukla seyahat ederken nelere dikkat edilmeli? Uzmanlar, “Havuz ve denizde sosyal mesafeye dikkat etmek zor olduğu için bulaşma riski mevcut” diyor.

13.06.2020

RahatAnne

Bir insan hayatına dair nasıl risk alır, nasıl zor süreçlerden geçer bu röportajda başka boyutla öğrendim… Hem de sırf anne olabilmek için…Bir yandan haberlerde doğurduğu bebeğini çöp konteyrına bırakan anneler, bir yandan daha kokusunu içine çekmeden hayatını riske atan anneler… Hayat ne tuhaf diyor insan… Melis Ayan müthiş fedakârlıklar yapmış…

6.08.2018

Bir sen, bir ben, bir de bebek!

Son yılların trendi; ‘tak çocuğu koluna, haydi tatil yoluna’. Yurtiçi olur, yurtdışı olur, butik olur, her şey dahil tam tekmil olur... Kapı eşiğinden çıkmak olsun da ne olursa olsun! Peki, anne-babayla gezmek çocuklara eziyet olur mu? İşin püf noktalarını, çocukla ideal tatili Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Ebru Özbal ile konuştuk.

22.06.2018
Çocuklu tatilden korkmayın

Çocuklu tatilden korkmayın!

3,5 yaşında çocukla baştan başa İtalya!

5.03.2018

2017 lütfen bizi üzme

Çevreme bakıyorum da en çok anne-babalar endişeli gelecekten. Çocuklarımıza nasıl bir dünya bırakıyoruz diye geçiyor içimizden.

23.01.2017

Çocukla Tatil: Paris

Aşkın başkenti Paris'e oğlumla birlikte gitmeye karar verdiğimde her ikimizi de hoşnut edecek bir plan yaptım. 2 gün Paris 2 gün Disneyland!

12.08.2015
Tatil başlıyor, peki ya bebeğimin uykuları ne olacak

Tatil başlıyor, peki ya bebeğimin uykuları ne olacak?

Biz yetişkinler için kulağa son derece çekici gelen tatil koşulları, bebekler için ise hayli zorlayıcı olabilir. Yemek saatleri, uyku saatleri, yaşadığı mekan, çevresindeki insanlar, hava koşulları…

18.06.2015

Çocukla Tatil Seçenekleri

1 yaşını doldurmamış bebekle tatil ek gıda açısından düşünüldüğünde de kafa yorucu olabiliyor. Sebze püresi ve yoğurt hazırlamak, kullandığım kapları yıkamak için sürekli mücadele ettiğimi hatırlıyorum. Alt tarafı bir mikser ve minik bir lavabo gerekliydi.

2.07.2014

Altın çağını yaşayan bir çocukla tatil yapmak

Oğlum 5 yaşını doldurmak üzere… Geriye dönüp baktığımda Ata’ nın geçirdiği değişim ve gelişim hakikaten mutluluk verici. Artık ne istediğini çok net ifade ediyor, duygularını ve düşüncelerini daha kolay ayırt edebiliyor.

18.06.2014
Çoluk çocuk İtalya

Çoluk çocuk İtalya

Çocuk ile çıkılacak yaz tatili rotası çizerken koşarak uzaklaştığım, son derece ticari ve kalabalık bulduğum bir konsepttir tatil köyü anlayışı.

28.07.2013

Engelli çocukla tatil

ÇOCUKLU tatil kolay değildir. Uygun otel bulunacak, çocuk her gördüğünü isteyeceğinden ekstralar ucuz, hatta mümkünse her şey dahil olacak.

17.08.2011

Çocukla tatil

Bizim okulumuz bugün tatile giriyor olmasına rağmen, dayanamadık ve geçen hafta birkaç günlüğüne kendimizi "yaşasın tatil" havasına soktuk. Hem de sanki geri dönmeyecekmişiz gibi gittik.

19.06.2008

Sinan’la hafta sonu kaçamakları

İnsan sevgilisiyle, kocasıyla kaçamak yapar. Biz oğlumuzla yapıyoruz! İki hafta sonumuzu Bodrum’un farklı köşelerine kaçarak yaşadık.

30.06.2006

Arkadaşlarım, çocukları ve ben

Bu hayatta arkadaş konusunda gerçekten şanslı insanlardanım. Gerçekten kötü durumlarımda ve zamanlarımda arayabileceğim ve dostum diyebileceğim insanların sayısı küçümsenemeyecek kadar çoktur.

23.07.2004

Ebeveynler ve çocuklar için okula dönüş rehberi

Tatil sona eriyor ve okula dönüş yaklaşıyor. Hem anne-babalar hem de çocuklar için özellikle bu yıl okula dönüş zamanı kocaman bir duygu okyanusu yaratabilir.

29.08.2021

Hande şov

Bu hafta sosyal medyaya damga vuran isim, pozlarıyla Hande Erçel oldu.

19.08.2021