EKSTRA
MENÜ

Hayvan Sevgisi

Hayvan Sevgisi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Hayvan Sevgisi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.575 Hayvan Sevgisi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Hayvan Sevgisi Haberleri

Dünyayı güzelleştiren Melis Sezen

Dünyayı güzelleştiren Melis Sezen

Melis Sezen, çocuklara hayvan sevgisi aşılamak için Bosch Çevre Çocuk Tiyatrosu tarafından hayata geçirilen “Nesli Tükenen Hayvanlar” oyununa destek oldu. Sezen oyunda ulusal bir park görevlisi olarak çalışan Burcu karakterini seslendirmek için stüdyoya girdi.

29.07.2021Magazin
Engelli hayvanlar için ücretsiz yürüteç yapıyor

Engelli hayvanlar için ücretsiz yürüteç yapıyor

Hatay'da hayvan dostu Eren Çaylaklı, özel ilgi duyduğu engelli hayvanlar için ücretsiz olarak yaptığı yürüteçlerle onlara umut ışığı oluyor.

24.07.2021Haber
Geri dönüşüm kumbarasına atılan ördek yavrusuna esnaf sahip çıktı

Geri dönüşüm kumbarasına atılan ördek yavrusuna esnaf sahip çıktı

İzmir'in Bergama ilçesinde lokanta işleten Tayfun Savaşgan, cam kumbarasına atılan ve yaralı halde kurtarılan ördek yavrusunu sahiplendi.İstiklal Meydanı'na geri dönüşüm amacıyla konulan kumbaradan ses geldiğini duyan vatandaşlar, camların içinde tavuk civcivi ve ördek yavrusu olduğunu fark etti.

9.07.2021Haber
62 yaşında hayatını sokak köpeklerine adadı

62 yaşında hayatını sokak köpeklerine adadı

Zonguldak'ın Kozlu ilçesinde kendisine ait arazide 45 sokak köpeğinin bakımını üstlenen Fatma Atalar, hayvan sevgisiyle çevresindekilerin takdirini kazanıyor.

3.07.2021Haber
Son dakika: AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünaldan Hayvanları Koruma Kanunu açıklaması

Son dakika: AK Parti Grup Başkan Vekili Mahir Ünal'dan Hayvanları Koruma Kanunu açıklaması

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, Hayvan Hakları ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ünal, 'Uzun süredir üzerinde çalıştığımız Hayvanları Koruma Kanun teklifimizi bugün TBMM Başkanlığına sunuyoruz. Hayvanlar mal statüsünden çıkarılarak, canlı statüsüne getiriliyor. Hayvanların refahını sağlamak, hayvanların sahiplerinin borcu yüzünden icralık olması ve mal statüsünde olması çıkarılıyor.' ifadelerini kullandı.

1.07.2021Gündem
Sarıyerde ilginç anlar İzlemek için akın ettiler

Sarıyer'de ilginç anlar! İzlemek için akın ettiler

İstanbul'un Sarıyer ilçesinde mahalle arasına kadar inen domuzları çevredekiler besliyor. Domuzlara ilgi o kadar arttı ki adeta yol kenarında tribün oluştu. Bölge sakinlerinden Önder Akyüz, "Her akşam geliyorum, bu zavallıların yavruları var, bazen 15-20 tane onlara da yiyecek atıyorum. Yardım edenler de çok." ifadelerini kullandı.

28.06.2021Gündem
Et demek artık dert demek

Et demek artık dert demek

Son yıllarda ardı ardına yayımlanan raporlar et ve süt ürünlerinin üretimi için yapılan hayvancılığın, gezegene verdiği zarar nedeniyle sürdürülemez olduğunu ortaya koyuyor. Buna rağmen tüm dünyada et tüketimi artıyor.

13.06.2021Hürriyet Pazar
Sivaslı hayvanseverin Çelik Naz adını verdiği ördek yavrusuyla dostluğu ilgi görüyo

Sivaslı hayvanseverin "Çelik Naz" adını verdiği ördek yavrusuyla dostluğu ilgi görüyo

Sivaslı hayvansever Halil Rıfat, Paşa Mahallesi'nde yaşadığını ve yaklaşık 1 ay önce semt pazarından ördek yavrusu satın aldığını söyledi. Yanından ayırmadığı ördek yavrusuyla dostluğu ilgi çekiyor.

10.06.2021Haber
Edirnede tarihi yapılar leyleklere yuva oldu

Edirne'de tarihi yapılar leyleklere yuva oldu

Edirne'de Osmanlı döneminde yıllardır Asker Hastanesi olarak kullanılan tarihi yapıdan arta kalan sütunlar ile koza fabrikası olan binanın çatısı, leyleklerın yuvası haline geldi.

21.05.2021Haber
Annesinin kabullenmediği kuzuya bebek gibi bakıyorlar

Annesinin kabullenmediği kuzuya "bebek" gibi bakıyorlar

Elazığ'da doğum sonrası annesinin kabullenmemesi nedeniyle bakımsız kalan kuzuyu sahiplenen şehit eşi ve oğlu, "Boncuk" adını verdikleri kuzuya evlerinde bebek gibi bakıyor.

18.05.2021Haber
300 güvercini için arazi satın alıp, 350 bin lira harcadı

300 güvercini için arazi satın alıp, 350 bin lira harcadı

AĞRILI Metin Kaya (36), 300'e yakın güvercinine yuva yapmak için yaklaşık 350 bin lira harcadı. Satın aldığı 2 dönüm arazi ve konteynerden kümes kuran Kaya, gününün büyük bir bölümünü güvercinleri ile geçiriyor.

11.05.2021Haber
13 yaşındaki Rümeysadan kaybolan muhabbet kuşunu bulana ödül

13 yaşındaki Rümeysa'dan kaybolan muhabbet kuşunu bulana ödül

MARDİN'de Rümeysa Feyza Dilekoğlu'nun (13), 3 yıldır evlerinde bulunan muhabbet kuşu, kafesten çıkardıktan sonra uçup gitti. Rümeysa, "Aramızda 3 yıllık bir duygusal bağ var" dediği 'Fındık' isimli kuşunu bulmak için hazırladığı afişi kentin birçok yerine astı. Rümeysa'nın 'Kayıp muhabbet kuşu aranıyor' başlığıyla yazdığı ilanda, kuşun şeklini çizip, 'Lütfen bulursanız bize haber verin, bulana 100 lira ödül' yazdığı görülüyor.

7.05.2021Haber
Hayvansever lise öğrencisi harçlıklarıyla sokaklardaki can dostlarını besliyor

Hayvansever lise öğrencisi harçlıklarıyla sokaklardaki "can dostları"nı besliyor

Konya'da sokak hayvanlarını besleyen ve yaralı olanlara yardım eden 17 yaşındaki Mehmet Duman, duyarlılığıyla örnek oluyor.İçişleri Bakanlığının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamındaki tam kapanma tedbirleri genelgesiyle şimdilik sadece bahçesine gelen kedileri besleyebilen Duman, diğer can dostlarına kavuşacağı günü iple çekiyor.

5.05.2021Haber
Salgında kapanan kahvehanesini sokak hayvanlarına açtı

Salgında kapanan kahvehanesini sokak hayvanlarına açtı

TEKİRDAĞ'ın Hayrabolu ilçesinde yaşayan Recep Alözkan (78), koronavirüs tedbirleri kapsamında geçici süreyle faaliyeti durdurulan kahvehanesini sokak hayvanlarına açtı. 50 kedi ve 5 köpeğin bakımını üstlenen Alözkan, iş yerinde hayvanların hem beslenme hem de barınma ihtiyaçlarını karşılıyor.

25.04.2021Gündem
Anne diye öttüğünü öne sürdüğü horozun sahibi kesmeye kıyamadık

'Anne' diye öttüğünü öne sürdüğü horozun sahibi 'kesmeye kıyamadık'

TRABZON'da, sahibi tarafından kesilmek istenirken 'anne' diye öttüğü öne sürülüp, kesiminden vazgeçilen horozun görüntüleri, sosyal medyada ilgi odağı oldu. Horozun sahibi Kevser Adanur, '3 horozumuz vardı. Bu horoz çok yaramaz ve kavgacı olduğu için kesmek istedik. 'Anne' diye ses verince kesmekten vazgeçtik. Kıyamadık kesmeye' dedi.

12.04.2021Haber
Bir leylekten daha fazlası: Yaren

Bir leylekten daha fazlası: Yaren

Adem Yılmaz ile Yaren Leylek’in dostluğunu neredeyse bilmeyen yok. Sadece Yılmaz’ın kendi köyünde değil sınırlarımızın dışında da tanınıyorlar. Yaren bu yıl uğramak için biraz geç kalmış olsa da buluşmalarının 10’uncu yılındalar. Yılmaz’ın “Evladım gibi” dediği Yaren ona canlıları sevmenin kıymetini de öğretmiş.

28.03.2021Hürriyet Pazar
Küçük Cemre hastalanan köpeğini sırtında veterinere götürdü

Küçük Cemre hastalanan köpeğini sırtında veterinere götürdü

ORDU'nun İkizce ilçesine bağlı Düzpelit köyünde 9 yaşındaki Cemre Su Türköz, rahatsızlanan köpeğini sırtında taşıyıp, köye gelen veterinerin yanına götürdü. Cemre’yi sırtında köpekle görünce çok şaşırdığını anlatan Veteriner Hekim Ogün Öztürk, “Küçük bir çocuğun bunu düşünmesi ve karda yanıma gelmesi beni mutlu etti” dedi.

25.02.2021Gündem
Masal Parkı Nerede Masal Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Masal Parkı Nerede? Masal Parkı Tarihi, Özellikleri Ve Hakkında Bilgi

Masal parkı pek çok kişi tarafından en çok sevilen ve oldukça huzurlu mekânlardan biri olarak bilinmektedir. Özellikle çocuklu aileler için bulunmaz bir nimet olarak bilinmektedir Masal Parkı. Bu nedenle Masal Parkı'nı ziyaret eden ziyaretçilerin aklına takılan bazı sorular bulunmaktadır. Bu sorular arasında en çok karşılaşılanları Masal Parkı nerede? Masal Parkı tarihi, özellikleri ve hakkında bilgi nedir? Gibi sorular olmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.02.2021Seyahat
Antalya Bozkurt çiftini konuşuyor Gamze Kaçar Bozkurtun kız kardeşi ayakta duramadı: O benim her şeyimdi

Antalya Bozkurt çiftini konuşuyor! Gamze Kaçar Bozkurt'un kız kardeşi ayakta duramadı: 'O benim her şeyimdi'

Antalya’da doktor Yusuf Onur Kaan Bozkurt (58), diyetisyen eşi Gamze Kaçar Bozkurt’u (38) tabancayla katledip aynı silahla intihar etti. Doktorun, yaş farkından dolayı kıskandığı eşiyle sürekli tartıştığı iddia edildi. Çiftin kentte yayımlanan bir magazin dergisinin bu ayki sayısında tanışma hikayelerini ve aralarındaki aşkı anlattığı ortaya çıktı. Gamze Kaçar Bozkurt'un cenazesi yakınları tarafından morgdan alındı, bu sırada genç kadının annesi ve kız kardeşi sinir krizi geçirdi. Sürekli ağlayan kız kardeşi Gözde Sema Demirkaynatan, ''Yaşarken öldüm ben. O benim annemdi, her şeyimdi. Katledildi'' dedi.

18.02.2021Gündem
Sivas’ın hayvansever profesörü

Sivas’ın hayvansever profesörü

Hayvanseverliğiyle tanınan Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCÜ) Organik Kimya Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. Nurten Tezer, 29 yıldır her gün vaktinin büyük bölümünü ayırarak, lokanta, kasap ve firmalardan topladığı yiyecek ve aldığı mamalar ile sokak hayvanlarını besliyor. Tezer’e aynı üniversitenin makine mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olan Dr. Deniz Gölbaşı da yardım ediyor.

13.02.2021Eğitim
Klostrofobi nedir, nerelerde ortaya çıkar İşte klostrofobi hakkında bilgiler

Klostrofobi nedir, nerelerde ortaya çıkar? İşte klostrofobi hakkında bilgiler

Klostrofobi, bireyin kapalı, basık yerlerde yaşadığı mantık dışı yoğun korkudur. Klostrofobik kişilerde müşahade edilen ‘‘boğulma’’ duygusu öylesine yoğundur ki bu kişiler, boğazlı dik yakalı kazaklarla bile rahatsız olurlar ve gömleklerinin yakalarını ilikleyemez, kıravat ve kolye gibi aksesuvarları takamazlar. Boğulma duygusu bu durumlarla sınırlı olmayıp, sisli ve kapalı havalar da benzer duyguya yol açmaktadır. Kişiler sisli ve kapalı havaları etrafı saran, korkutucu bir duvar olarak algılarlar. Peki, klostrofobi nedir, nerelerde ortaya çıkar? İşte klostrofobi hakkında bilgiler...

10.02.2021Sağlık
Evinin bahçesini sahipsiz hayvanlara açtı

Evinin bahçesini sahipsiz hayvanlara açtı

Kars´ta yaşayan 13 yaşındaki Emre Salgar, evlerinin bahçesinde kediden köpeğe, tavuktan horoza, kazdan güvercine onlarca hayvanın bakımını üstleniyor. Sahiplendiği hayvanları can dostu olarak gören Salgar, hayvanlara eziyet edilmesine de çok üzülüyor.

30.01.2021Eğitim
13 yaşındaki Emre, evin bahçesini hayvanat bahçesine çevirdi

13 yaşındaki Emre, evin bahçesini hayvanat bahçesine çevirdi

KARS’ın merkez Cumhuriyet köyünde yaşayan Emre Salgar (13), evlerinin bahçesinde kedi, köpek, tavuk, horoz, kaz ve güvercin besliyor. Can dostlarına gözü gibi bakan Salgar, birçok hayvanı da sahiplendi. Boyunlarına sarıldığı hayvanların bakımını eksik etmeyen Salgar, hayvanlara işkence edenlere de sitemde bulundu.

30.01.2021Gündem
Samsunda baba-oğul doğayı fotoğraflıyorlar

Samsun'da baba-oğul doğayı fotoğraflıyorlar

SAMSUN'da yaşayan doğa ve fotoğraf aşığı Hasan Aktürk'ün (55) oğlu Alihan Aktürk (23), babasının izinden giderek üniversitede fotoğrafçılık bölümü okuyor. Alihan Aktürk, pandemi nedeniyle örgün eğitime ara verilmesinin ardından, kendisini doğa fotoğrafçılığına adadı.

24.01.2021Güncel
Köpek yeni doğan bebeği kimseyle paylaşmıyor

Köpek yeni doğan bebeği kimseyle paylaşmıyor

Bursa'da evcil bir köpek, aileye yeni katılan 3 aylık bebeği kimseyle paylaşmıyor. Bu anları izleyenler neşeli anlar yaşıyor.

22.01.2021Haber
Evcil hayvan edinmenin çocuklar için avantajları

Evcil hayvan edinmenin çocuklar için avantajları

Evinizde bir hayvan beslemek başta biraz kaosa sebep olabilir. Ancak zamanla çocuklarınız da siz de evcil hayvanınızı ailenizin bir parçası olarak görmeye başlayacaksınız. Bir evcil hayvanla büyümek pek çok fayda sağlıyor. İşte evcil hayvan edinmenin avantajları…

Köpeğini kontrole getirdi, veterinere saldırdı

Köpeğini kontrole getirdi, veterinere saldırdı!

İzmir'de bir kadın, köpeğini kontrol için veteriner kliğine getirdi. Kadın bilinmeyen bir nedenle öfkelendiği kadın veterinere tekme atarak, saldırdı. Saldırı güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken, adı açıklanmayan veteriner hekim şikayetçi oldu.

6.01.2021Gündem
Veterinere tekmeli saldırı kamerada

Veterinere tekmeli saldırı kamerada

İZMİR'de köpeğini kontrole getiren kadın, kadın veterinere tekme atarak, saldırdı. Saldırı güvenlik kamerası tarafından kaydedilirken, adı açıklanmayan veteriner hekim şikayetçi oldu.

6.01.2021Haber
Artvinde karla kaplı meralara 300 hayvanıyla çıkıyor, 3 çocuğunu okutuyor

Artvin'de karla kaplı meralara 300 hayvanıyla çıkıyor, 3 çocuğunu okutuyor

ARTVİN’in Yusufeli ilçesinde Fetih Güçlü (42), karla kaplı meralarda hayvanlarını otlatıyor. Zorlu kış şartlarında 300 hayvanıyla meralara çıkan Güçlü, "Bu işi yaparak, 3 çocuğumu okutuyorum. Hayvancılığı severek yapıyorum, herkese öneririm" dedi.

3.01.2021Güncel
Öğretim üyesinin hayvan sevgisi, yürekleri ısıtıyor

Öğretim üyesinin hayvan sevgisi, yürekleri ısıtıyor

VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Savaş Onur Şen, tüm boş vakitlerini sokak hayvanlarına ayırıyor. Özellikle kırsala ve kentin çöplük alanına gidip kendi imkanlarıyla aldığı mamalarla sokak hayvanlarını besleyen Dr. Şen, bir yandan da fotoğraflarını ve videolarını çekip sosyal medyadan paylaşarak onların durumuna dikkat çekiyor.

24.12.2020Güncel
Seyis nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Seyis olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Seyis nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Seyis olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Seyis atlar ile ilgilenen, atların her türlü faaliyetinden ve bakımından sorumlu olan meslek grubudur. Bu yazımızda seyis nedir, nasıl olunur? Seyis ne iş yapar, seyisin görevleri nelerdir ve benzeri her türlü ayrıntıyı derledik.

24.12.2020Meslekler
Bakan Soyludan kaplumbağasını kaybeden Eymene anlamlı hediye

Bakan Soylu'dan kaplumbağasını kaybeden Eymen'e anlamlı hediye

Annesinin kaplumbağasını başkasına vermesinden dolayı duyduğu üzüntüyü sosyal medya hesabından paylaşan Eymen'e, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu muhabbet kuşu hediye etti.

23.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Bu sevgi bir tırmalamayla bozulmasın

Kedi, köpek sevmenin ya da onlara yaklaşmanın bazen riskli yanları olabiliyor.

24.07.2021

Çocukların bu yaz eğlenmeye ihtiyacı var

Son 1.5 yılımızı pandeminin kıskacında geçirdik. Bu süreçten en çok çocukların etkilendiği ortada. Okullar yaz tatiline de girdi, şimdi ne yapacaklar? Uzmanlar tatil dönemini ailece bir arada ve eğlenerek geçirmek gerektiğinin altını çiziyor.

3.07.2021

Sanat eserlerinden masallar yaratarak çocuklarınızı farklı bir yolculuğa çıkın

Ebeveynlere çocuklarıyla keyifli vakit geçirme fırsatı yaratan masalların, zihinsel gelişim üzerindeki etkisi de büyüktür. Yıllardır genellikle uyku öncesi aktivitesi olarak hepimizin çocukluk anılarında yerini almış olsa da adalet, iyilik, dürüstlük gibi hayata dair kavramların kazanılması açısından okul öncesi dönem çocuklarına masal okumak önemlidir.

16.06.2021

Vicdanlı çocuklar yetiştirmenin yolları

Tüm aileler akıllı, sorumluluk duygusu gelişmiş, büyüklerine saygılı, küçüklerini seven, sağlıklı, mutlu ve başarılı çocuklar yetiştirmek ister. Ancak bu istek, anne-baba tutumlarına yeteri kadar yansıyor mu? Akran şiddeti, doğaya ve hayvanlara zarar verme, bağımlılık, çocuk suçluluğu gibi sorunlar giderek artarken uzmanlar “Vicdanlı çocuklar yetiştirmek her şeyden önemli” diyor.

10.04.2021

Oscar’a Mank’le başlayalım

Sinema salonlarından uzak kaldık ama Oscar’sız kalacak değiliz.

30.03.2021

Yasa tasarısı için TBMM’deydim

AK Parti’nin hayvan hakları yasa tasarısı üzerine görüş bildirmek ve taslakla ilgili bilgi almak üzere HAÇİKO Derneği Başkanı olarak TBMM’ye davet edildim.

16.03.2021

Ombudsman kardeşim biraz geri çekil reklam yapacağım

Reklam yapacağım ama reklam olmasın diye şirketin adını vermeyeceğim...

5.03.2021

Hiçbir hayat böyle bir sonu hak etmiyor

HEPİMİZİ üzen, sarsan, düşündüren intiharlar oldu bu hafta...

20.02.2021

Kedilerin günahını almışız: Bu tutku narkotikle bağlantılı değilmiş

İnternetin en çok rağbet gören videoları arasında kedi videoları başı çekiyorsa, listenin tepesinde de kedilerin kedi nanesi (catnip), ‘nepea cataria’yla etkileşim görüntüleri yer alır:

23.01.2021

Doğa, çevre ve hayvan polisliği

Hayvanlara yönelik cinsel istismar, şiddet, işkence haberleri 2020’de hız kesmedi.

21.12.2020