EKSTRA
MENÜ

Bebek Masajı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 177 haberi bulunmuştur.

Bebek Masajı Haberleri

Bebek migreni kolik oluşmasına sebep olabilir

Bebek migreni kolik oluşmasına sebep olabilir

Her 5 bebekten birini etkileyen kolik ağlamalarının gaz sıkışmasından kaynaklanmadığını belirten Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü'nden Uzm. Dr. Gökmen Alpaslan Taşkın “Kolik ağlamalarına neyin sebep olduğu net olarak bilinmiyor. Bazı çalışmalar kolik ve bebek migreni arasında bir bağlantı bulmuştur ve daha ileri çalışmalar bu ilişkiyi araştırmaktadır. Fakat annenin sigara içmesi veya hamilelik sırasında sigara kullanımına devam etmesi bebeklerin kolik olma riskini arttırdığı kanıtlanmıştır” dedi.

Bebeğin stresini masaj yaparak azaltabilirsiniz

Bebeğin stresini masaj yaparak azaltabilirsiniz

Zor bir süreçten geçtiğimiz bugünlerde hem siz hem de bebeğiniz stresli ve gergin olabilir. Evde kaldığımız şu günlerde bebeğinizi rahatlatmak için masaj tekniklerini öğrenmeye başlayabilirsiniz. Bebek Masaj Eğitmeni İrem Kalkavan, bebeğin stresini azaltacak önerilerde bulundu.

Cerebral Palsy’li bebekler için masaj önerisi

Cerebral Palsy’li bebekler için masaj önerisi

Dokunma, sevgi göstergesinin fiziksel bir kanıtıdır. Bebek ile anne arasındaki duygusal bağı güçlendiren masaj, etkin bir iletişim aracı olarak karşımıza çıkıyor. Buna bağlı olarak anne babanın bebeğe sevgi ile bağlanması, onun sağlıklı büyüme ve gelişimini olumlu yönde etkiliyor. Özellikle Cerebral Palsy’li bebeklerde bu durum daha büyük önem taşıyor.

Bebek masajı nasıl yapılır

Bebek masajı nasıl yapılır?

Bebeklere masaj yapmak sağlıklı gelişim için gereklidir. Ancak yanlış yapılan masaj, kaş yaparken göz çıkarmaya da sebep olabilir. O nedenle bebek masajının hangi bölgelere ve ne şekilde yapıldığını bilmek gerekiyor.

7.04.2016Yenidoğan

Dokunun, kucaklaşın, iyileşin!

Düştüğünde acıyan yeri şefkatle tutulan bir çocuk, aşkla tutulan sıcacık bir el, sevgiyle sıvazlanan bir omuz, yürekten gelen kocaman bir sarılma bizi iyileştiriyor. Özgüvenimiz artıyor, acı ve ağrılarımız azalıyor, kin, öfke, nefret duyguları yerini sevgiye bırakıyor, aklın yanı sıra yürek algılaması artıyor ve her şey çok daha güzel, çok daha yaşanası oluyor. Yaşam Koçu Nil Gün dokunmanın iyileştirici gücünü anlattı.

27.01.2016Hayat
Bebeğinize bol bol masaj yapın

Bebeğinize bol bol masaj yapın!

Masaj, bebeğinizin hem ruhsal hem de bedensel gelişimine katkı sağlıyor

Masaj, bebeğinizle iletişiminizi güçlendirir

Masaj, bebeğinizle iletişiminizi güçlendirir

Bebeğinize yaptığınız masaj onun ruhsal gelişimini de olumlu yönde etkiler.

Kucaktan inmeyen bebekler

Kucaktan inmeyen bebekler!

Sürekli kucağa alınmak bebekleri şımartır mı?

4.06.2014Yenidoğan
Dünyada yılın SPA trendleri

Dünyada yılın SPA trendleri

Dünyadaki 15 bin SPA, yoga, pilates ve wellness uzmanıyla anket yapan Amerikan web sitesi SPA Finder, bu yılın global SPA trendlerini belirledi. Yılbaşında New York’ta basın toplantısıyla açıklanan SPA Trendleri Raporu’nda 2012’de en çok konuşulacak 10 eğilim yer alıyor.

6.05.2012Kelebek
Anne-baba adaylarının gidebilecekleri kurslar

Anne-baba adaylarının gidebilecekleri kurslar

Çiftler bilinçlenmek için hangi kurslara gidebilir?

30.04.2012Etkinlikler
Bebek masajının önemi

Bebek masajının önemi

Bebeğinize ne zamandan itibaren masaj yapabilirsiniz?

Yenidoğan bakımı

Yenidoğan bakımı

Yeni doğan bebek bakımında nelere dikkat edilmeli?

31.12.2011Yenidoğan
Anael Aile Merkezi Etilerde Açıldı

Anael Aile Merkezi Etiler'de Açıldı!

Ailenizle ilgili birçok konuda yardım alabilirsiniz.

19.05.2011Etkinlikler
Anne Adaylarına Özel Bir Proje

Anne Adaylarına Özel Bir Proje

Mustela ile Bebeğim Olacak Seminerleri hızla devam ediyor!

20.01.2011Etkinlikler
Mustela ile Bebeğim Olacak Seminerleri

Mustela ile Bebeğim Olacak Seminerleri

Ünlü Doğum Koçu Ayşe Öner, Bursa’lı anne adayları ile buluşuyor.

30.11.2010Etkinlikler
Minik bebeğiniz için masaj önerileri

Minik bebeğiniz için masaj önerileri

Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için masaj yapmanın ne kadar önemli olduğunu biliyor musunuz?

Bebeğim olacak seminerleri sürüyor...

Bebeğim olacak seminerleri sürüyor...

Acıbadem Sağlık Grubu işbirliği ile düzenlenen Bebeğim Olacak Seminerleri, Mother & Baby dergisinin de katkılarıyla anne ve baba adaylarına destek oluyor

Bebeğe yapılan masaj, boy uzatıyor

Bebeğe yapılan masaj, boy uzatıyor

Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı’nca gerçekleştirilen bir araştırmada, bebeklere doğumunun 15’inci gününden itibaren uygulanan masajın boy ve kilo artışı sağladığı, uykuyu düzenlediği tesbit edildi.

26.10.2004Kelebek

Yazar Sonuçları

Yeni doğan bebek ve banyo sonrası

Merhaba sevgili anneler, yeni doğan bebeğinizle ilk masaj belki de ilk banyo deneyiminiz. Sizi biraz korkutabilir ama alıştıktan sonra siz ve bebeğiniz için çok güzel iki aktivite olacak. Şimdi ilk süreçte bizi neler bekliyor biraz ondan bahsetmek istiyorum size.

19.08.2020

6 ay ve üzeri bebekler için masaj

Bu dönemde, bebeğiniz daha aktif olacak, hareketlenecek, oturacak, emekleyecek ve ayakta durmaya çalışacaktır. Aktif bir bebeğin hareket etmek istemesinin normal olduğunu unutmayın, siz de ona uyum sağlayın. Örneğin o sırada bebeğinizin elinde bir oyuncak varsa, bacaklarına masaj yapmayı tercih etmelisiniz.

6.08.2020

Yeni doğan bebek bakımı ve masajı hakkında ipuçları

Heyecanla beklediğiniz bebeğinize kavuştunuz. Peki, şimdi ne olacak? Endişelenmenize hiç gerek yok. Çoğu yeni anne, bebek bakımı hakkında hiçbir şey bilmediğini düşünür ve panikler. Fakat sakin olmalısınız. Bu dönemde birlikte ne kadar ten teması yaparsanız o kadar iyi.

19.06.2020

Bebeklere gaz ve kolik ağrıları için özel masaj

Anne babaların korkulu rüyasıdır gaz problemi… Bebeğinize ne yaparsanız yapın, hangi gaz damlasını verirseniz verin bir türlü çıkmaz bazen o gaz. Bebek masajının en etkili tekniklerinden biri de gaz masajı ve kolik sancılarını en aza indiren bu masaj tekniğidir.

10.06.2020

Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için bu masajı uygulayın

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için bebeğinize dokunmanın gücü ile yapacağınız doğru teknikteki masaj sayesinde bebeğinizin rahatlamasına yardımcı olabilirsiniz. Bebekler daha anne karnında masaj ile buluşurlar. Evet bu bir gerçek, şaşırmayın.

6.06.2020

Bebeğiniz ile evde yapabileceğiniz aktiviteler

Biliyorsunuz evde olduğumuz bu günlerde hepimiz sıkıldık. Bebeklerimiz ile yaptığımız aktiviteler kısıtlandı. Sürekli yaptığımız şeyler ise bebeklerimize tatmin edici gelmedi. Ama işin aslı, uzmanların da söylediği gibi bebekleriniz ile ev ortamında ne kadar vakit geçirirseniz, gelişimi için o kadar önemli. Özellikle çocuk gelişiminin 0-1 yaş dönemi çok önemlidir. Hayatının ilk yılıdır, öğrendiği, pekiştirdiği, geliştirdiği her şey ona altın değerindedir.

27.05.2020

Bebeğe dokunmanın mucizesi…

Yaşamın ilk yılı bebeğin ruhsal gelişimi açısından oldukça önemlidir. Temel güven duygusunun oluştuğu bu dönemdeki anne ve bebek ilişkisi, son yıllarda pek çok araştırmaya konu olmuştur.

28.02.2020

Hastayken bebeğinize iyi gelecek masaj önerileri

Bebeğiniz her bebek gibi kış aylarında üşütebilir. Burun tıkanıklığı, sinüslerin dolması derken bebeğiniz rahat nefes alamayabilir. Soğuk algınlıklarında vücuttaki kan akışını hızlandırmak önemlidir. Bu sebeple bebeğinize masaj yaparak soğuk algınlığını en aza indirmesinde ona yardımcı olabilirsiniz.

19.02.2020

Bebeğinizin çok seveceği küçük oyun aktiviteleri

Bebeğinizin sağlıklı gelişimi için masaj çok önemlidir. Anne karnında dokunmanın gücünü hisseden bebeğiniz, bebek masajıyla birlikte zihinsel ve fiziksel anlamda da gelişim gösterecektir. Masaj, bebeklerin özellikle dış dünya ile kuvvetli bağlar kurmasına yardımcı bir aktivitedir. Peki 6 ayı doldurmuş olan bebeğinizle birlikte nasıl eğlenceli bir aktivite yapabilirsiniz?

11.02.2020

Prematüre bebeklerde masaj mucizesi

Anne karnında 37. haftayı tamamlamadan doğmuş olan bebekler prematüre sınıfına girmektedir. Prematüre bebek bakımı hassasiyetle takip edilmesi gereken bir konudur. Bu sebeple dış dünyaya adapte olmaya çalışan miniğinize ona kuvvet katacak masaj ile başlayabilirsiniz. Prematüre bebek yeni dünyasına alışmaya çalışırken siz de onun hayatını kolaylaştırabilir, adaptasyon sürecini hızlı ve sağlıklı atlatmasına yardımcı olabilirsiniz.

5.02.2020

Bebeğinizin sağlığı için spa ve bebek masajı

Avrupa ve Amerika’ da yaygın olarak yapılan, bebeklerin kan dolaşımını hızlandıran ve tüm motor becerilerine güç katan bir uygulama olan bebek SPA'sı ve hidroterapi nedir? Yararları nelerdir? Bebek SPA'sına kış aylarında ne sıklıkla gidilmeli?

27.01.2020

Bebeğinizin sağlığı için 3 masaj önerisi

Kış aylarında bebeklerde bizler gibi bazı üst solunum ya da gaz ağrıları, öksürük, balgam gibi şikayetler yaşarlar. Bağışıklık sistemini güçlendirmek ve bebeğinize dokunmanın gücü ile yapacağınız doğru teknikteki masaj onun rahatlamasına yardımcı olacaktır.

20.01.2020

Bebeğime masaj yaparken nelere dikkat etmeliyim?

Bebek masajı anne ve bebek arasındaki bağı kuvvetlendirdiği için uzmanların en çok önerdiği şeylerden biridir. Annenin bebeğine bağlanmasını büyük ölçüde dokunarak hisseden bebek, ona gülücüklerle tepki verir. Sağlıklı bir bebek aslında düzenli olarak ne kadar çok masaj olursa bir o kadar vücudunda ki kan akışı hızlanacak ve büyümesine yardımcı olacaktır. Dokunmanın bebeklerin beş duyu organı için ne kadar önemli olduğunu bilmeliyiz.

13.01.2020

Bebeklere masaj yaparken hangi yağlar kullanılır?

Bebekler oldukça gelişmiş koku ve tat alma duyguları ile dünyaya gelirler. Birinci trimester sonunda artık annenin yediklerinin kokusunu ayrıt edebilen bebek, doğduktan sonra zamanla değişik kokuları öğrenmeye başlar. Doğumdan sonra kokular arasındaki farkları ayrıt etmeye başlar. Ve diğer duyu organları ile birlikte artık bebeğiniz yeni hayata alışmaya başlıyor demektir.

5.01.2020

Bebeğiniz masajla birlikte mışıl mışıl uyusun

Bebeğinizle birlikte birçok uyku rutini denemiş olabilirsiniz. Ama hiçbiri bebeğinizde işe yaramamış olabilir. Anne ile bebeğin hele ki yeni doğan bir bebek ise çevreye alışma, uyku rutini oluşturma gibi konularda erken bir dönem olduğunu öncelikle bilmekte yarar var. Özellikle ilk altı ayı bir rutine bağlı olarak geçirmemiş olabilirsiniz. Yine de geç kalmadınız. Uzmanlar bebeklerin tıpkı yetişkin insanlar gibi bir rutine bağlı olarak uykuya daldığını söylemektedir. Peki nedir bu rutin?

2.01.2020

Bebeğime neden masaj yapmalıyım?

İnsan yaşamının her döneminde bağlar birinci derece önem taşır. Kişinin varlığını sürdürmesi bu bağlar sayesinde gerçekleşir. Her canlı türü, kendine verilen zaman içinde gereksinimleri doğrultusunda bağlar geliştirir. Yaşamsal önem taşıyan iletişim bağları, bebekle yetişkin arasında farklı biçimlerde kurulabilir. Bebeğin hareketleri, bakışları, kokusu yetişkini kendine bağlamaya yeter; bebek bu yakınlık içinde kendine en yakın olan anne ve babasını tanımaya başlar. Dokunma da bu bağlamda çok önemlidir.

23.12.2019

Bebek masajı nedir? Bebek masajı nasıl uygulanır?

Bebek masajının kökeni Antik çağlara dayanır. Pek çok kültürde bebeğin duyularını harekete geçirmek için kullanılmıştır. Son yıllarda da hayli önem kazanan bebek masajı, bebeğiniz ile sizin aranızdaki en güzel iletişim şekillerinden biridir.

17.12.2019
Sakinleştirici bebek masajı her derde deva

Sakinleştirici bebek masajı her derde deva!

Bebeklerde doğumdan itibaren en gelişmiş duygu dokunma duygusudur. Bebeklerde dokunma duygusunu geliştirmenin en iyi yolu da ona masaj yapmaktır. Peki, evde bebeğinizi sakinleştirmek için masaj nasıl yapılır? Evde Bakım Hizmetleri Hekimi Dr. Tayyar Vardar, bebekler için masajın yararlarını ve sakinleştirici bebek masajı yapmanın püf noktalarını sıraladı.

7.10.2019
7 adımda bebeği rahatlatan ‘kelebek masajı’

7 adımda bebeği rahatlatan ‘kelebek masajı’

Kelebek masajı, bebeğinize doğumundan itibaren 1 yaşına kadar uygulayabileceğiniz, bebeğinizi rahatlatma, vücudunu nemlendirme en önemlisi gaz çıkarmasına yardımcı bir masajdır. Adından anlayabileceğimiz üzere kelebek gibi naif hassas dokunuşlarla bebeği rahatlatmak amaçlanır.

27.07.2019

Bebekler neden ağlar? Ağlayan bebek nasıl sakinleştirilir?

Bebekler doğduklarında tamamen size bağımlıdırlar. Henüz dil gelişimlerini tamamlamadıkları için ağlamak, onların iletişim kurmak, ‘acıktım’, ‘bezim pislendi’, ‘sıkıldım’, ‘burada rahat değilim’ diyebilmek için kullanabildikleri tek yoldur Bazen bebeğinizin hangi ihtiyacı için ağladığını anlamak zordur. Ama büyüdükçe sizinle iletişim kurmak için göz kontağı, sesler çıkarma, gülümseme gibi yeni yollar öğrenecektir.

11.02.2019

Kasmayalım çocuklarımızı yahu...

Yukarıda yazdığım cümleyi kendi kendime okurken bile, kulağımda Avrupa Yakası’ndaki Kubilay’ın sesi çınladı nedense!

6.04.2007

Yarışmalara katılması için onu teşvik edin

Bu haftaki yazıma gerçekten çok önemli çalışmalarda bulunduklarına inandığım, Açev’in "7 Çok Geç" kampanyasının ikinci dönem haberiyle başlamak isterim.

16.03.2007

Çocuk ürünlerinde kullanılan kahramanların yüzde 95’inin erkek olduğunu biliyor muydunuz?

Geçen hafta önemli biri konferans vermek için buradaydı: Dr. Daniel S. Acruff. Çocuk ve tüketim üzerine son derece faydalı kitapları var. Bütün bir gün onu dinledim.

29.09.2006

Anne-çocuk arası dokunmatik iletişim

Anne-bebek aktiviteleri üzerine çalışmalarına 1994 Aralık ayında, oğlunun yedi aylık olduğu dönemde başlayan fizyoterapist Oya Koçer, 1998 yılında fizyoterapi ve sağlık merkezinin bölümlerini genişletmiş ve hamilelik, doğum sonrası form, bebek jimnastiği, masaj, bel-boyun egzersizleri, menopoz egzersizleri, yoga, zayıflama ve estetik konularında hizmet veren bir merkez oluşturmuş.

21.11.2003