EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Bahçesaray

Bahçesaray haberleri sayfasında güncel ve son dakika Bahçesaray hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 977 Bahçesaray haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Bahçesaray Haberleri

Kar ve çığ nedeniyle ulaşıma kapalı yollar

Kar ve çığ nedeniyle ulaşıma kapalı yollar

Kar ve çığ nedeniyle, karayollarının bazı kesimleri ulaşıma kapalı bulunuyor.

22.01.2004Gündem
Zorunlu eğitim 12 yıla çıkarılacak

Zorunlu eğitim 12 yıla çıkarılacak

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik Türkiye'de zorunlu eğitimi 12 yıla çıkarmak istediklerini bildirdi.

23.02.2004Gündem
İşte belediye başkan adayları

İşte belediye başkan adayları

Siyasi partilerin 28 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde büyükşehir belediyeleri, merkez ilçe belediyeleri, alt kademe belediyeleri, il ve ilçe belediye başkan adayları belli oldu.

24.02.2004Gündem
Kesinleşen sonuçlar

Kesinleşen sonuçlar

28 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri yapıldı. Yüksek Seçim Kurulu'nun yayın yasağını kaldırdığı saat 20.00 itibariyle resmi olmayan kesin sonuçlara göre kazanan belediye başkan adayları ve partileri şöyle:

28.03.2004Gündem
AKP fark attı

AKP fark attı

Yerel seçimin ilk gelen sonuçlarına göre, AKP 56, CHP 9, SHP 5, MHP 4, DSP 3, DYP 1, SP 1, bağımsız 1 kentte belediye başkanlığı kazandı. İl belediye başkanlıklarının sayısı açısından CHP ikinci parti olurken SHP üçüncü parti konumuna geldi.

29.03.2004Gündem
Türban yüzünden ailece mağduruz

Türban yüzünden ailece mağduruz

Ukrayna’da Türk öğrencilerini kabul eden Başbakan Erdoğan denklik sorununun konuşulması üzerine ‘Biz de ailece mağduruz. Benim çocuğum Boğaziçi’ni kazandı, imam hatip mezunu diye puanı düşürüldü’ dedi.

3.04.2004Gündem
Sefer-ül Hakkariyn-1

Sefer-ül Hakkariyn-1

Van-Hakkari Seferi’ne, bu sefer yalnız değil, muhteşem bir hanımla birlikte çıktım: Prof. Dr. Türkan Saylan. Türkiye’de kimsenin varlığını bile kabul etmek istemediği lepra (cüzzam) hastalığının kökünü kazıyan, bugün de kurduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği ile mucizeler yaratan, muhteşem bir insan. Zaman zaman Türkan Hoca’yla çok güldük. Ama bu kez Seyir Defterim’i biraz daha ciddî bulacaksınız. Size 4 günlük gezimizi değil, küçük anekdotlar aktaracağım sadece.

3.05.2004Kelebek
Looting Prevented, Per Capita Income Reached to 4 Thousand $

Looting Prevented, Per Capita Income Reached to 4 Thousand $

Prime Minister Recep Tayyip Erdogan said that national Per capita income in Turkey increased up to 4 thousand dollars and "That shows that, once looting is prevented, this can happen. We are paying an interest of 60 quadrillion each year. Should we have directed half of these, we would have taken a great step. "

20.09.2004Gündem

Üç köy halkı bir yayla için çatıştı: 1 ölü

Van'ın Bahçesaray İlçesi'ne bağlı Helin Yaylası'nı paylaşamayan üç köyün halkı arasında çıkan çatışmada 1 kişi öldü.

18.10.2004Gündem
Kış göründü

Kış göründü

Ekim ve kasım ayı boyunca yazı aratmayan günler geride kaldı. Önceki geceden itibaren başlayan şiddetli lodos ve yağışla birlikte hava sıcaklığı mevsim normallerine düştü.

20.11.2004Gündem
Kış göründü

Kış göründü

Ekim ve kasım ayı boyunca yazı aratmayan günler geride kaldı. Önceki geceden itibaren başlayan şiddetli lodos ve yağışla birlikte hava sıcaklığı mevsim normallerine düştü. Yetkililer kar ve buzlanmaya karşı vatandaşları uyardı.

20.11.2004Gündem
Kar yüzünü Karadenizden gösterdi

Kar yüzünü Karadeniz'den gösterdi

Meteorolojinin "Hafta sonu kar yağacak" iddiası doğrulandı. Kış, yüzünü Orta Karadeniz'den gösterdi.

21.11.2004Gündem
Yoğun kar uyarısı

Yoğun kar uyarısı

Meteoroloji'den kar yağışı, buzlanma ve fırtına uyarısı. Bu gece yağmurla birlikte başlayacak kar yağışının, yarın öğle saatlerinde etkisini artıracağı belirtildi.

24.11.2004Gündem
Sibirya soğuğu donduruyor

Sibirya soğuğu donduruyor

Tüm yurdu etkisi altına alan kar yağışı şiddetini artırmaya başladı. Ağrı'da bir kişi donarak, Bolu'da da bir kişi buzda kayarak yaşamını yitirdi. Birçok ilçe ve köy yolu ulaşıma kapandı. Anadolu'da bazı illerde okullar tatil edildi.

25.11.2004Gündem
ABD’den de ‘Haydi Kızlar Okula’

ABD’den de ‘Haydi Kızlar Okula’

Kız çocuklarının okula gidebilmesini sağlamak amacıyla sürdürülen ‘Haydi Kızlar Okula Kampanyası’ için ABD Kongresi yaklaşık 14 milyon YTL tahsis etti. Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, 53 ilde sürdürülen kampanyada kontrollü kullanılacak bu paranın önemli bir kısmıyla kız yurtları yapılacağını belirtti.

22.01.2005Gündem
Güçlü: Yakalarına yapıştık sahte balcıları açıklıyorum

Güçlü: Yakalarına yapıştık sahte balcıları açıklıyorum

Tarım Bakanı, bal krizinin ardından sahte bal ürettiği anlaşılan firmaların isimlerini ilk kez Hürriyet'e açıkladı.

6.05.2005Gündem
Güçlü: Yakalarına yapıştık sahte balcıları açıklıyorum

Güçlü: Yakalarına yapıştık sahte balcıları açıklıyorum

Balcılara ‘Devletin iki eli yakanızda’ uyarısı yapan Tarım Bakanı Sami Güçlü, ‘Denetimlerle bu sözü uygulamaya koyduk. Denetimlerde sahte bal oranının yüzde 30’u bulduğunu gördük. 5 firma hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunduk. 66 firmaya da idari para cezası kestik’ dedi.

6.05.2005Ekonomi

Yazar Sonuçları

1 Euro’yla başlayan Grundig pazarlığı

BUNDAN bir yıl önce Beko Elektronik Genel Müdürü Ali Sümerval başkanlığındaki ekip Almanya merkezli Avrupa ev elektroniği devi Grundig'in patronu Anton Kathrein'le pazarlığa oturdu.

15.02.2004